Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #24737024


#24737024
törölt tag

Most már minket Mac-eseket is ezzel a pestisként terjedő szutyokkal fertőznek :W Bár őszintén nem értem miért váltana valaki Safariról Chrome-ra. :U Windowson sokkal nagyobb realitása van egy ilyen váltásnak.

[ Szerkesztve ]

(#2) #27441408 válasza #24737024 (#1) üzenetére


#27441408
törölt tag

Miért lenne szutyok ? Kicsi gyors és a végletekig egyszerű. Arra amire tervezték az internet böngészésére tökéletesen alkalmas. Gyorsan és kényelmesen teszi.

Természetesen senkinek (így neked sem ) kötelező használni.De gondolom a MACÍ-esek között is akad bőven aki örül annak hogy ott is elérhető. Az azért mond mindenesetre valamit ahogy terjed, úgy tudom már 7%-os a részesedése.

[ Szerkesztve ]

(#3) floatr válasza #24737024 (#1) üzenetére


floatr
veterán

Ohh, én aszittem h az apple termékek a pestisként terjedő szutyok, de most megvilágosodtam ;)
Ne aggódjál amúgy, kedvenc disztribúciódban nem fogják sem alapértelmezetté tenni, sem pedig browser ballot screenbe szuszakolni.

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

Nagyon jó kis böngészőt rakott össze a Google, ha le akarom cserélni Foxot végleg akkor Chrome-ra fogom lecserélni.

Thanos was right.

(#5) Morden24 válasza #24737024 (#1) üzenetére


Morden24
nagyúr

Windows-on sem látok benne sok rációt, de abban egyetértek, hogy Safari-t Chrome-ra tényleg nem valami értelmes dolog.

Sectumsempra - For Enemies

(#6) #24737024


#24737024
törölt tag

Ok, nem szutyok, de nem is akkora szám, mint ahogy hype-olják. Én a Safarinak sem vagyok rajongója, de aki elmondja nekem, hogy a Chrome mivel nyújt többet egy Mac usernek, mint a Safari, azt meghívom egy kávéra, ha erre jár.

Az "Apple termékek szutykok" hittétel terjesztői pedig nem tudom milyen helyzetismerettel rendelkeznek, én a magam részéről meg vagyok elégedve mindkét Apple termékemmel: nem hibátlan, de megbízható készülékek, a Mac OS X pedig egy jó rendszer, bár szintén nem hibátlan. Mondom ezt úgy, hogy a munkahelyen fulltime Linux alatt fejlesztek és Windowst is sok-sok évig használtam, és fejlesztettem rá. Szóval nekem van összehasonlítási alapom, míg az az érzésem, hogy sok Apple-fób emberke csak a bulvársajtóból tájékozódik.

[ Szerkesztve ]

(#7) attila9988


attila9988
őstag

Nem értem hogy hogyan lehetséges az, hogy már az 5. változatnál járnak, de a böngésző kb ugyanazt tudja, mint az 1.0. Kicsit gyorsabb lett, kicsit stabilabb, de továbbra sem lehet beállítani gyakorlatilag szinte semmit, és új funkciókat sem nagyon kapott... szinte csak poénból írogatják mellé az egyre nagyobb számokat. A chrome 32 talán majd kap is valami funkcionalitást jövőre.. vagy hamarabb? :D
Róka helyett talán jó, az addonokat mellőző társaságnak, de pl Opera mellett egy nagy kerek nulla. Ie8 -al szemben pedig megintcsak nincs túl sok előnye a v8 -at leszámítva...
Mellesleg még "kémkedik" is, minden beírt webcímet megkap a google, ha ki nem kapcsoljuk ezt a funkciót. Vajon hányan kapcsolják ki?

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#8) zoo8800 válasza #24737024 (#1) üzenetére


zoo8800
veterán

Köszönjük Emese :D

#6
1, piszok gyorsan indul.
2, a fülek egészen fenn vannak, ennyivel is több helye van az oldalnak, nagyobb felület látszik belőle
3, tetszik a könyvjelzőkezelése.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#9) DeFranco válasza #24737024 (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Safarival kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, bár használtam már. A Firefoxhoz képest meg annyi a tapasztalatom, hiogy az kb 10-15 mp, amíg elindul (van benne összesen 2 add-on, a gépem pedig az adatlapomon), a Chrome meg pöccre röffen. Klikk és ott is van, 1-ig sem tudsz elszámolni. Amúgy meg nagyon kényelmes, és tényleg frankón használható. A kémkedés pedig marhaság, mert ki lehet kapcsolni, amúgy meg bármilyen böngészőn lekövetnek, ha akarnak.

szerk:

@zoo8800: megelőztél

Hogy valami rosszat is írjak: azt mondja meg nekem valaki, hogy mitől omlik össze, ha a youtube-ot teljes képernyőre rakom. Indavideo pl. nem, csak a tecső.

[ Szerkesztve ]

(#10) floatr válasza Morden24 (#5) üzenetére


floatr
veterán

Egyszerű és biztonságos böngi, ami az oldalak nagy százalékával, és a csilivili új fícsörökkel egyaránt meg tud bírkózni anélkül, hogy egy OS az OS-ben telepítést is kapnál. Tényleg semmi értelme. A szarafit meg csak cserélni érdemes ;)

(#6) aronvirginas az egyszerűsége mellett a legkomolyabban éltetett jellemzője a sokadik generációs script motor. Ezt nyilván nem fogod megérezni egy index.hu-n, bár a Huffnágel Steve által mutatott irányban script intenzív html5-ös alkalmazások várják a gyanútlan felhasználókat, ahol csúfosan besül a mutatvány egy IE8/FF párossal, de még a szarafi is csak bánatosan kullog a chrome és opera mögött.

(#7) attila9988 jó ez a vesszőparipa, csak kicsit unalmas már. A script motor adja a verziózás alapját. Ha valaki addon-matyi, az is van bőven, bár webszerver, widget-motor, yet another levelező kliens, csetkliens, jegyzettömb, meg kismacif.sza nincsen benne, így valóban nem lehet jó böngésző. Ellenben van hozzá automatikus fordítás, ami bár kissé csetlik botlik, de egzotikus nyelvről magyarra már elég jó támpont, van egy firebugra hajazó fejlesztői eszköz, többprocesszes, homokozós, meg ilyenek. Szóval semmi említésre méltó

(#11) #27441408 válasza attila9988 (#7) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem most opera az első számú böngésző számomra semmivel se nyújt többet mint a Chrome.... (valamivel gyorsabb talán, meg tettem bele két játékot, mindkettő elenyésző dolog)

(#9) DeFranco

a pöccre indulást az opera is tudja :)

floatr

És ezek gyanítom többet érnek 1 átlag felhasználónak mint az Opera luxus szolgáltatásai.

(amikből pl én semmit se használok a leírtakon kívül)

Chrome nagyon nagy hátránya hoigy a reklámblokkolás nem oldható meg.

[ Szerkesztve ]

(#12) fatal` válasza #27441408 (#2) üzenetére


fatal`
titán

"Az azért mond mindenesetre valamit ahogy terjed, úgy tudom már 7%-os a részesedése."

Persze, hatalmas gerillamarketinget. Mindenhol nyomják az arcodba. Attól még nem jó.

(#13) #27441408 válasza fatal` (#12) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem sehol se tolják az arcodba én pl alig találkozok Chrome reklámmal.

(#14) Narxis válasza fatal` (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

A marketing, sőt a marketing egy ilyen kiélezett piacon elkerülhetetlen.

Thanos was right.

(#15) #24737024 válasza zoo8800 (#8) üzenetére


#24737024
törölt tag

1, piszok gyorsan indul.

Mihez képest? Ha a lomha Firefox-szal hasonljtod, akkor talán igen, de az Opera vagy Safari mellett nem szembetűnő a különbség.

2, a fülek egészen fenn vannak, ennyivel is több helye van az oldalnak, nagyobb felület látszik belőle

Ez még nem egy böngészőben van így alapértelmezésben (pl. Opera), és sok másikban is átállítható, többek között a Safariban is (bár elég macerás, azt elismerem).

3, tetszik a könyvjelzőkezelése.

Nekem pedig nem tetszik. Ez maximálisan szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#16) kte0


kte0
tag

Nem olyan rossz ez a chrome. :U

Üdv:kte0

(#17) #27441408 válasza Narxis (#14) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ráadásul nem is mindenféle hatóságnál sírják ki hogy a böngészőjüket az ember képébe tolják 1 böngésző választó képernyőn, hátha így nem 2%-os lesz a részesedés.... mindannyían tudjuk melyik cégről van szó.

És ahogy írod a reklám elkerülhetetlen. De ha annyíra vacak lenne a reklámmal se sokra mennének. (szerintem)

Mihez képest? Ha a lomha Firefox-szal hasonljtod, akkor talán igen, de az Opera vagy Safari mellett nem szembetűnő a különbség.

Ez viszont igaz még hideg indításnál sincs a Chrome meg az Opera között nagy különbség nálam, valamivel hamarabb röffen nálam az opera de minimális a különbség . (1-2mp)

[ Szerkesztve ]

(#18) DeFranco válasza #24737024 (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor ne használd. Te kötöttél bele a hírbe, aztán meg csodálkozol, hogy kapsz ellenérveket. Ha elfogasz egy jó tanácsot, használod élvezettel a PC-det és nem fujjolsz mindenre, ami nem mekeg. Csak magadat járatod le.

[ Szerkesztve ]

(#19) Morden24 válasza floatr (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Oks, a lényeg, hogy semmilyen olyan fícsörrel nem rendelkezik, ami miatt én lecserélném, és tartok tőle, hogy egy add-on mániás rókás, vagy egy O/A-s is kb. ugyanígy van. Ezzel nem azt mondom, hogy rossz böngésző, hanem azt, hogy semmivel nem tűnik ki a többi közül. Leszámítva az embertelen gyors verziószámváltást, de hát ja, be kell érni a 9-es meg 10-es számokat gyorsan. A 4-es szerencsére már le van körözve, mission accoplished!

Én használtam OSX-en Safarit, szerintem semmi gond nincsen azzal a böngészővel. Nem tudom, miért lenne annyira érdemes leváltani Krómra.

Szóval nem állítom, hogy szar böngésző, de igazából (számomra) csak azt tudja a többihez képest felmutatni, hogy ez Gúgöl.

Ezen felül még mindig állítom, hogy felhasználói szinten teljes mértékben ízlés dolga a böngészőválasztás, szóval természetesen nem kötekedésnek szánom, hogy szerintem közel sem olyan nagy szám a Króm.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#20) #24737024 válasza Narxis (#14) üzenetére


#24737024
törölt tag

A marketing, sőt a jó marketing egy ilyen kiélezett piacon elkerülhetetlen.

Igen, ez így van. Azonban egy technikai jellegű vitában nem a marketingesek által puffogtatott frázisokkal kéne érvelni, hacsak nem akar valaki a totális agymosott szerepében tetszelegni. Milyen érv az, hogy "a Chrome biztos jó, mert 7% a piaci részesedése". Az IE-nek meg 60%, attól még nem 10%-kal jobb. Mint ahogy az Opera sem 3-szor gyengébb csak azért mert kevesebb a pőnzük marketingre, és nem tudtak annyira betörni a piacra. Sajnos manapság nagyon sokan így szemlélik a dolgokat, és ez az a pont, ahol az érvek a falra hányt borsó szintjére degradálódnak egy ilyen vitában.

(#21) Lirion válasza zoo8800 (#8) üzenetére


Lirion
addikt

1, piszok gyorsan indul.
Az én gyenge kis belépőszintü notimon kb. fél mp-cel indul gyorsabban, mint az IE8.

2, a fülek egészen fenn vannak, ennyivel is több helye van az oldalnak, nagyobb felület látszik belőle
Cserébe nem látod az oldalak címét az ablak tetjén, különben a terület annyival nagyobb, hogy alul nincs állapotsor, ami eltüntethető máshonnan is, az meg külön idegesítő, hogy ha nem teljes méretben nézed, akkor felül ott marad egy üres sáv, a jobb sarokban egy google kiírással és 3 kis gombocskával.
Csak a nagyobb felületnek az illúziója van meg, de valójában teljes képernyőn csak egy sorral látsz többet, az meg elhanyagolható, sőt, F11-zel még annyi sincs. :D

Amúgy chrome-t használok.

(#22) #24737024 válasza DeFranco (#18) üzenetére


#24737024
törölt tag

Akkor ne használd

Nem is használom, csak a kipróbálás szintjén. Ez nem jelenti azt, hogy nem fogalmazhatom meg róla a véleményemet. Nem kell velem egyetérteni, de személyeskedni sem kéne.

Ha elfogasz egy jó tanácsot, használod élvezettel a PC-det és nem fujjolsz mindenre, ami nem mekeg.

Ha észrevetted volna, nem "mindenre fújolok", csak kifejtettem azon véleményemet, miszerint a Chrome egy átlagos böngésző, mely kizárólag a hatalmas marketing által volt képes betörni a piacra, ugyanakkor semmi olyat nem nyújt, ami miatt én leváltanám az általam évek óta használt Operát vagy Safarit. Sajnálom, ha ezzel a kijelentésemmel leromboltam a lelki szentélyedet, melyben egy pidesztálon ott állt a Google-logó és Eric Shmidt arcképe. (Nem én kezdtem személyeskedni!)

(#23) madgie válasza Morden24 (#19) üzenetére


madgie
titán

Szerintem (is) hóttziher, mit használ az ember, nincs akkora különbség ezek között, mint amit a "hitgyülisek" állítanak. Nekem 3 mp alatt megy a FF boot után egyből, pedig vagy egy tucat addon van telepítve hozzá, a Chrome mondjuk egy kerek másodperccel lehet gyorsabb, szintén jó sok addonnal spékelve. Tökmindegy, részemről egy pucér IE-vel is elböngészgetek, kényelmi szolgáltatásnak van ugyan egy rakás addon, amit szeretek/használok, de tudok nélkülük is élni.

(#24) dabadab válasza #27441408 (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Ráadásul nem is mindenféle hatóságnál sírják ki hogy a böngészőjüket az ember képébe tolják 1 böngésző választó képernyőn [...] mindannyían tudjuk melyik cégről van szó."

Biztosan? Ugyanis a bongeszovalaszto kepernyo a Microsoft otlete volt. Csak ugy mondom. Az Opera meg nem sirt, hanem egy valos problemat jelzett a hatosagoknak. Szinten csak ugy mondom.

DRM is theft

(#25) Morden24 válasza dabadab (#24) üzenetére


Morden24
nagyúr

Pedig milyen szép mélyre el volt már temetve ez a fórumtéma :D
Kicsit dögszaga van így exhumálás után.

Sectumsempra - For Enemies

(#26) DeFranco válasza #24737024 (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"Most már minket Mac-eseket is ezzel a pestisként terjedő szutyokkal fertőznek"

"kifejtettem azon véleményemet, miszerint a Chrome egy átlagos böngésző, mely kizárólag a hatalmas marketing által volt képes betörni a piacra, ugyanakkor semmi olyat nem nyújt, ami miatt én leváltanám az általam évek óta használt Operát vagy Safarit"

Hűha öregem... ezek szerint elhagytam a troll-magyar szótáramat. Na mindegy, nem hergellek, mert az már alapelvekbe ütközik.

Amúgy nem vagyok google fan, megvan a véleményem róluk, de a böngészőjük jó.

szerk: amúgy meg a személyeskedés nem az volt, hanem ez itt fent. Az rendre utasítás volt, mert amit írtál, és ide idéztem, az a szokásos elitista macfas*szta nóta, amitől itt a többség falra mászik. Ezt jeleztem, ha akarod megfogadod, ha nem, akkor majd lerendeznek itt a nálam harcosabb kedvűek.

[ Szerkesztve ]

(#27) attila9988 válasza floatr (#10) üzenetére


attila9988
őstag

A script motor adja a verziózás alapját.

????? Tényleg elegendő a javascript motor fejlődése a verzió szám emeléshez? No mindegy. Végülis ez csak egy szám. De általában komoly változásokat jelölnek a fő verzióugrásokkal.

így valóban nem lehet jó böngésző.

Én csak azt mondtam hogy meglehetősen fapados, ami igaz is. Az addon b**i -knak a róka többet nyújt egyenlőre, de a chrome megölheti utóbbit ha beéri ezen a fronton.

Ellenben van hozzá automatikus fordítás,

Ez nem egy nagy szám, mivel az online fordítót használja, azt meg bárki megteheti, akármelyik böngésző alól. arról nem is beszélve hogy gyatra minőségben fordít... Ha nem tudsz angolul egy kicsit sem (értsd.. nyelvtan) és úgy készítesz egy angol->magyar oldalfordítást, az ég világon semmit nem fogsz belőle érteni. Ha viszont ismered a nyelvet, akkor jó segédeszköz lehet a cucc... viszont a komplett fordítás akkor sem ér semmit, mert úgy csak a zagyvalékot látod, az eredeti szöveget nem. (a fordító eszközök viszont elég használhatóak a guglinál, mondatonként szépen össze lehet vetni a forrással a "zagyvát", és megfelelően kijavítani. Valamivel gyorsabb így mint a nyers fordítgatás, egy szótár mellett az ismeretlen szavakhoz)

van egy firebugra hajazó fejlesztői eszköz,

Itt azért tényleg illik megemlíteni az Opera részét képező eszközt is, ami ráadásul alaptartozék.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#28) attila9988 válasza #27441408 (#17) üzenetére


attila9988
őstag

Ráadásul nem is mindenféle hatóságnál sírják ki hogy a böngészőjüket az ember képébe tolják 1 böngésző választó képernyőn, hátha így nem 2%-os lesz a részesedés....

Elmondanám neked hogy a gugli is aktív résztvevője volt a microsoft trösztellenes perében....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#29) floatr válasza Morden24 (#19) üzenetére


floatr
veterán

Szarafihoz képest némiképpen árnyalja a helyzetet az, hogy azonos a layout motor, de ennyiben ki is merül a rokonság (hálistennek). Hogy számodra nem meggyőző, az egy dolog, de véleményem szerint a könnyedségével, és egyszerűségével kirí a mezőnyből. Engem az szoktatott le végleg a FFról a gyorsasága mellett, hogy az exploderes baromságokkal lényegesen elnézőbb a többiekhez képest.

(#20) aronvirginas "egy technikai jellegű vitában nem a marketingesek által puffogtatott frázisokkal kéne érvelni" -- úhh, mondja ezt egy apple-ügyfél :)

(#27) attila9988 Szvsz projektre magánügy h ki milyen verziózási rendszert alkalmaz, de látni kéne, hogy a chrome lényege a script motorban rejlik. A fordítóhasználat meg lehet h első ránézésre nem nagy szám, viszont én is csak lassan láttam be, hogy nem mindegy az, amikor a gugli translate-ről/addonból hívod meg, vagy a böngi automatikusan megcsinálja neked. Nomeg nem elsősorban az angolra kell itt gondolni, de vannak a világon bőven olyan felhasználók, akiknek szüksége lehet egy efféle kocafordításra. Ki lehet próbálni spanyol, német, portugál, francia, japán vagy kínai oldalakra is. Az meg h az operának mi képezi "alaptartozékát", abban nem is kételkedtem, hogy minden, bár pl a windózba nemrég ezt köpködted te is, hogy minden felesleges dolgot beépítenek. Ez van az operával is. Ahelyett h működőképes (végleges) böngit készítenének, telibevágják egy rakat szoftverrel, amit a júzerek nagy része nem használ. Mondom ezt úgy, hogy több évig használtam operát.

(#28) attila9988 mint érintett harmadik fél...

[ Szerkesztve ]

(#30) dabadab válasza floatr (#29) üzenetére


dabadab
titán

"mint érintett harmadik fél..."

...akarcsak az Opera (az eljaras ket fele az EU-s versenyhivatal meg a MS volt).

DRM is theft

(#31) attila9988 válasza floatr (#29) üzenetére


attila9988
őstag

Csak annyit fűznék hozzá, hogy számomra az Operában pont az a szép, hogy alap helyzetben olyan, mint akármelyik csupasz böngésző. Tehát nem tolakodik a képességeivel, de ha kell valami, akkor ott van. Gyors, kényelmes, és mindent tud...

pl a windózba nemrég ezt köpködted te is, hogy minden felesleges dolgot beépítenek

Egy operációs rendszer az sokkal nagyobb területet fed le, és alkalmas arra is, hogy bizonyos szakmai területeken előnyt szerezzen egyes beépített software -einek. Egy böngésző viszont nem platform. Amit ad, az mind ahhoz a területhez köthetjük, amire a böngésző maga is készült.. De ha nem így lenne, és pl az addon írogatás a mai szint 10-20x -oára emelkedne, valamint pl a firefox 90+ százalék felé emelkedne, és a mindennapi informatikában sok nélkülözhetetlen addont vinne be, akkor ott is elkezdődne a hőbörgés, és akkor talán már értelme is volna összehasonlítani a két dolgot... A vázolt helyzet azonban szinte elképzelhetetlen, mert a böngésző az csak böngésző, és a kiegészítések is mind csak ezt a területet teszik hatékonyabbá, könnyebbé...

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#32) WonderCSabo válasza Morden24 (#19) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Leszámítva az embertelen gyors verziószámváltást, de hát ja, be kell érni a 9-es meg 10-es számokat gyorsan. A 4-es szerencsére már le van körözve, mission accoplished!

LOL. A Safari meg FF már elmehet a sunyiba, de az O/A-nak és az IEnek is rettegnie kell. :D

(#33) floatr válasza dabadab (#30) üzenetére


floatr
veterán

Az opera panaszos volt, a többiek meg sunnyogva jelezték, hogy érdekeltek a döntés kimenetelében, és felajánlották a szakértésüket. Nem egészen ugyanaz.

(#34) #24737024


#24737024
törölt tag

Látom egyeseket még mindig az frusztrál, hogy az EU az orrára koppintott a Microsoftnak. :U Vegyetek részvényeket, ha ennyire szíveteken viselitek a cég sorsát...

(#35) ntomka


ntomka
nagyúr

AppCache - ezt de vártam már. :) (Komolyan. :) )

Nem unalmas már nektek a verziószámokon lovagolni?! Ez legyen a legnagyobb baja egy böngészőnek. :DDD

ツ Headphones on - World off

(#36) Syl válasza #27441408 (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

Chrome nagyon nagy hátránya hoigy a reklámblokkolás nem oldható meg.
Ezt már több helyen is olvastam. Valaki magyarázza el! Mert én feltettem egy reklámblokkolót, szó nélkül beimportálta a FireFox AdBlock Plus adatbázisát és mindent tökéletesen ki tud lőni. Még a Gmail felületén megjelenő reklámok is eltűntek. Valamit rosszul csinálok? :D

Sebességre pedig:
Kb. egyforma gyorsan indul a Chrome (4 addon), a Firefox (15 addon) és az IE. Igaz SSD-ről megy a rendszer :DDD

Szerk.
(#37) DeFranco
Oké, de akkor miért fújják még mindig ugyanazt a nótát? Mint a verziószámnál. Nincs mibe belekötni?

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37) DeFranco válasza Syl (#36) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Régen nem, vagy nehezen volt csak megoldható. Amióta add-onozni lehet, azóta nem gond.

szerk: re:szerk: Amiért az AsRock szar, az Nvidia az egyetlen videokártya, a netbank nem biztonságos, és az OSX=linux.

[ Szerkesztve ]

(#38) #16820480 válasza Syl (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

arra gondolnak általában, hogy ezek nem igazi reklámblokkolók, hanem csak element-hider kiegészítők. ugyanis a chrome nem teszi lehetővé, hogy a tartalom betöltődése előtt bármilyen kiegészítő is akcióba lépjen. nekem amúgy ez is elég, mert nem azért zavarnak a reklámok, mert több sávszélességet vesznek el, hanem mert idegesítően villogó gagyi animációkkal van tele egy rakás weblap.

(#39) Syl válasza #16820480 (#38) üzenetére


Syl
nagyúr

Az oldal üzemeltetője felé így korrekt, nem? Töltse le és rejtse el. Ne ugrabugráljon ott össze-vissza semmi :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#40) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Kezdetek ota a Chrome-ot hasznalom es annyira megszoktam, hogy mikor Mac-re valtottam kapasbol csereltem az alapertelmezett bongeszot Safarirol Chrome-ra. Miota kiegeszitok is vannak Chrome-hoz, nem talalok benne semmi hibat.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#41) #27441408 válasza attila9988 (#28) üzenetére


#27441408
törölt tag

De tudomásom szerint az opera kezdte és csak azután csatlakozott a többi.

A GOOGLE fordító meg azért hasznosabb a Chrome-ba mert más böngészőkkel ellentétbe itt nem magába a fordítóba nyitja meg az ablakot hanem az oldal küllemének változtatása nélkül lefordítja. Az sem igaz hogy haszontalan mert én aki tud kb 30 mondatot angolul tehát kb semmit, is nagyon jól megértem a lefordított oldalakat. (és még sok angolul egyáltalán nem tudótól hallottam hogy tetszik neki mert megérti az oldalt)

(#42) #27441408 válasza DeFranco (#37) üzenetére


#27441408
törölt tag

Letölti a reklámot majd elrejti, FF nem is tölti le.

(meg az opera is blokkolja ha 1szer már kézzel tiltottál 1 tartományt vagy mit [nekem abba nincs filter] )

Nem mindegy ;]

[ Szerkesztve ]

(#43) DeFranco válasza #27441408 (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem mindegy. Amióta a gépem bírja szuflával, azóta nem tiltom a reklámokat. Az oldalaknak is meg kell élni valamiből. Ha valami nagyon zavaró, akkor azt kézzel tiltom max, de erre még nem volt példa.

szerk: amúgy köszi az infót, nem kötekszem, csak számomra indifferens

[ Szerkesztve ]

(#44) Penge_4 válasza Syl (#39) üzenetére


Penge_4
veterán

Reklám elrejtő van, nem reklám blokkoló. Plusz sávszélesség és plusz ERŐFORRÁSIGÉNY. :(((

Plusz (bár ez az én saját becsípődésem), bántja a szememet, mikor egy oldal töltődik, aztán látom a bannereket töltődés közben. Valahogy olyan érzésem támad ilyenkor, mintha csak a szőnyeg alá söpörnénk be a szemetet ahelyett, hogy kivinnénk.

"Az oldal üzemeltetője felé így korrekt, nem?"

Abszolút nem. A marketingcégek (mint a Google AdSense/AdWords) felé "korrekt", mivel a hirdetők megjelenés alapján fizetnek. Tehát vesznek x összegért mondjuk 100 000 megjelenést és 100 000 alkalommal meg fog jelenni nekik.

Mivel a Chrome letölti, majd eltünteti, így ez egy megjelenésnek számít, tehát minden Chrome felhasználó 1-gyel csökkenti a potenciális vásárlók számát, pedig lehet, hogy Adblockot használt.

Ellenben ha blokkolsz akkor maximum a látogatott weboldal készíthet belőle saját házi statisztikát, hogy ennyien látogatták az oldalakat és a látogatóink ennyi százaléka blokkolja a reklámokat.

Tehát a teljes blokkolás:
- Humánusabb az oldallal szemben, mivel ha a reklámblokkolót használók aránya nem túl nagy, akkor az oldalnak nem jelent sem bevételkiesést sem túl sok többletforgalmat.
- Korrektebb a hirdetőkkel szemben, mivel csak azok után fizet, akik ténylegesen látták a bannerét.

Viszont a kapitalista marketinges cég nem tud trükközni, tehát így már nekik nem biznisz... ;]

[ Szerkesztve ]

(#45) #27441408 válasza DeFranco (#43) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem azért érezhető ha nem tölti le :) .

Amúgy engem se érdekelnének én is így gondolom hogy ez az ára az ingyenességnek.

Bár a flash blokkerek állítólag még a letöltődés előtt megállítják a flash izé bigyókat.

(bár ez érezhető is)

[ Szerkesztve ]

(#46) Penge_4 válasza #27441408 (#41) üzenetére


Penge_4
veterán

"mert más böngészőkkel ellentétbe itt nem magába a fordítóba nyitja meg az ablakot hanem az oldal küllemének változtatása nélkül lefordítja."

Egyetlen plusz sor a menu.ini-be és máris fordít automatikus felismerésről a kívánt nyelvre egy egész weboldalt.

De legalább nem úszik be semmi, mert jelen állapotában ez is csak egy olyan fícsör, amit az elsők között kapcsolok ki.

Az oldalt pedig változás nélkül fordítja le, ezt a Google Translate tudja, nem pedig a Chrome. Próbáld ki, hogy nem a szövegfordító fület választod, hanem az URL fordítót (plusz a Translate van olyan okos, hogy ha http://-rel kezdődő címet küldesz neki, akkor automatikusan az oldalt fordítja.

Hogy ez mennyire hasznos az már kérdéses, ugyanis orosz és kínai oldalakkal próbálkoztam így, hogy angolra fordítottam, de a translate-os linkek miatt nem működött a letöltés, aztán semmivel sem voltam jobb helyzetben, mintha a linkeket fordítottam volna le jobbklikk menüből, aztán tudtam volna, hogy melyik lenne a download linkek közül, ami nekem kell.

(#47) Syl válasza Penge_4 (#44) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem meg az ugrabugráló, animált flash/gif banner a becsípődésem :DDD Ezért is van flashblock az adblock mellett.

A reklámok le(nem)töltődése ügyében nem kívánok állást foglalni. Az általam napi rendszerességgel látogatott oldalak (élén a PH lapcsaláddal :D ) benne vannak a kivételek listájában, azaz korrektül megjelenik minden reklám.
Más kérdés, hogy én még soha nem vásároltam ilyen reklám hatására. Tehát nálam hiába töltődik le, jelenik meg, nem lesz belőlem vásárló.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48) Atikusz


Atikusz
senior tag

tudja vki hogy nálam miért nem indul el a telepítő? :F

(#49) #27441408 válasza Penge_4 (#46) üzenetére


#27441408
törölt tag

Kikapcsolni én is kikapcsoltam mert ne idétlenkedjen itt minden idegen oldalnál hogy lefordítsa e. Viszont így is 2 kattintás mivel a jobb egérgombos menübe ott a translation rész.

Syl

Nekem csak Flashblock van és alig látok reklámot.

Izgő mozgót szinte sehol a többi nem érdekel bár azt se sokat.

[ Szerkesztve ]

(#50) #16820480 válasza Penge_4 (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

mi olyan erőforrásigényes egy jpeg vagy gif betöltésén (flash-re van a chrome alá is remek megoldás)?

amúgy meg lehet ezen vitázni, hogy mi etikusabb, de én konkrétan még sosem kattintottam szándékosan reklámra neten. semmilyen módon nem sarkall egy termék kipróbálására az ilyen fajta hirdetés, ellenben például egy színvonalas bemutatócikkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.