Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vince


vince
őstag

a 64-es verzió huszonezerért nem lenne rossz vétel, csak mire ideér... :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#2) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

SSD-ét a népnek! :C

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

64 gigás 130 dodóért elég jóárba lenne :C

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#4) zazahoho válasza vince (#1) üzenetére


zazahoho
őstag

sajnos igazad van :O

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5) lapa


lapa
veterán

jöhetnének már a minipci-e ssd-k, ahelyett hogy ezzel a böszme 2,5" form faktorral küzd mindenki. a 2,5" hely maradjon a hagyományos vinyónak, ssd kerüljön a kis foglalatba.

[ Szerkesztve ]

(#6) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Az jóóóóóáron van nekem is kéne egy... De a vicc, hogy kb havonta dobnak ki új eSeSDéket... ki bírja ezeket követni pénztárcával...

(#7) Воланд válasza KaiotEch (#6) üzenetére


Воланд
titán

Ki mondta, hogy havonta kell venni új ssd-t? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) vinibali


vinibali
őstag

valami komolyabb Sata3-asnál én is elgondolkozok majd szerintem:P

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#9) KaiotEch válasza Воланд (#7) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Senki csak én úgy vok vele, hogy ált. 2 évente gépcsere... és az is azért beleszól rendesen a kasszába. Mondjuk vinyót, nem ártana már mert az van vagy 5-6 éves már :)

(#10) banhammer válasza KaiotEch (#6) üzenetére


banhammer
veterán

Ki kényszerít rá, hogy minden hónapban új SSD meghajtót vegyél?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) Воланд válasza KaiotEch (#9) üzenetére


Воланд
titán

SSD-t sem kell feltétlenül két évente cserélni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) szki válasza Воланд (#11) üzenetére


szki
őstag

Nekem közel 2 éve van meg, és nem igényli a cserét. Szintén Crucial!

Amúgy 2 napja feltelepítettem egy 6 GB-os játékot a gépemre, és szép gyorsan ment. Ugyanezt a játékot 1 napja feltettem a gyerekem gépére, melyben nincs SSD, de 1 tányéros SG.7200.12 500GB a HDD, és a többi rész tök hason konfig. Hát rendesen kellett malmozni, amíg felmászott a játék.

Szóval 2 éves SSD nem vén SSD!

(#13) D1Rect válasza KaiotEch (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Tényleges fejlõdés jóval lassabban van, de az új szériától romlik a régi teljesítménye?

(#14) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Az árakon mikor fog már látszani a technológiából eredő méret, és előállítási ár csökkenés?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15) Воланд válasza Mercutio_ (#14) üzenetére


Воланд
titán

Szerintem már most látszik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) Ősember


Ősember
őstag

az előző széria is frenetikus volt, ez is az lesz :C legalább nem erőltetik az írást, mert annak úgy sincs túl sok haszna :K

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#17) Duree


Duree
veterán

Úgy látszik ezek sohasem lesznek olcsóbbak

duree54

(#18) Shady313


Shady313
aktív tag

Egy 256GB-os SSD már minden igényemet kielégítené... De brutális ára van még mindig :(

(#19) Ł-IceRocK-Ł válasza vince (#1) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Többek közt ez a baj. Ez az ország...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#20) cszn válasza Ősember (#16) üzenetére


cszn
őstag

Egyetértünk. Anand bácsiéknál a teszt is kihozta hogy zsír.

(#17) Duree Az egy évvel ezelőtti árakhoz képest 10-20 ezret estek az árak. 40-128 gigásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#21) Angel1981 válasza KaiotEch (#9) üzenetére


Angel1981
veterán

Akkor meg mit nyavajogsz, hogy "ki bírja ezt pénztárcával követni"?
Te, aki 2 évente komplett gépet cserélsz, biztosan! :D

(#22) judek


judek
tag

Igen jó ez a 64 gigás ára...Lassan be is lehet ruházni egyre. De hol lehet ilyet kapni nálunk?

(#23) cszn válasza judek (#22) üzenetére


cszn
őstag

A C300 is számkivetett még mindig nálunk úgyhogy csak reménykedjünk, hogy ez jobban elterjed.

(#24) Mercutio_ válasza Воланд (#15) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fene tudja, 1/2 éve is 30k körül volt egy vertex2 64GB és most is, ráadásul közben erősödött a forint és gyengült a dollár...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25) Ősember válasza Mercutio_ (#24) üzenetére


Ősember
őstag

itthon a legtöbb helyen nem számít bele az árba az árfolyamváltozás, mert a boltok forintban fizetnek a nagykernek és emiatt a régebbi készlet ára sem változik. persze áremelkedésre másképpen reagálnak :U jóformán az utóbbi 2 hétben folyamatosan gyengült a dollár

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#26) szki válasza Ősember (#25) üzenetére


szki
őstag

Az USD árfolyama sokat esett. Most 180 Ft az USD, 1 éve 200 Ft felett volt, sőt tavaly nyáron 230 Ft környékén is tanyázott!

Valóban a készleten lévő termék drágább lehet, mint az országunkba újonnan érkezett.

(#27) Mercutio_ válasza szki (#26) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz nics akkora mennyiség készleten, hogy a tavalyi áron beszerzett cuccok, főleg SSD még a nyakukon legyen :N jártam nemrég egy nagykerben, ott pl. nem volt, épp várták az új szállítmányt.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28) Oliverda


Oliverda
félisten

Az egyik hazai nagykerben már elérhető:

64GB: 21.680+fa
128GB: 41.720+fa

Szvsz nem rossz árak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) Mercutio_ válasza Oliverda (#28) üzenetére


Mercutio_
félisten

Höhh, ha jobb mint a vertex2 megvan a gépembe az új cucc :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30) Oliverda válasza Mercutio_ (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahogy az eddig fellelhető teszteket néztem, nem egy kirobbanó sebességű cucc, de szerintem a "real life" felhasználás közben nem nagyon van ill. lehet számottevőbb különbség a közvetlen konkurenciákhoz mérten, az ára pedig eléggé korrekt szvsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) tarczali


tarczali
tag

Hiba nelkul , megbizhatoan mukodik, csak ajanlani tudom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.