Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szerencse, hogy nem közölt árat. :C

⭐ Stella

(#2) zdanee


zdanee
őstag

Alig tíz év, és nekem is lehet majd ilyenem :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Ha elkezdik árulni önállóan akkor sem lesznek tömegcikkek, legalábbis 1-4TB-os SSD-k horribilis áron mennek majd kb. Persze ettől függetlenül elfogadnám őket. :D

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#4) anytime válasza zdanee (#2) üzenetére


anytime
őstag

Lehet, hogy akkor mar nem is ssd-t fogunk hasznalni :), elkepeszto ez a fejlodesi sebesseg.

(#5) kakuk.tamas válasza Snip3r_HUN (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A nálunk is kapható OCZ Z-Drive R4 SYNC 1.6TB "csak" potom 3.416.200 forint. Azért potom, mert a szintén kapható HP ioDrive Duo (csak) 1280 MB-os, és 7.470.734 forint...

Szóval számoljunk... :DD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#6) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Remek, ezek a 4-8TB-os eszközök majd remélem lenyomják a 128GB-osok árát is ;]

(#4) anytime: Hááát a winyók óta ez az első tech. ami adattárolásra alkalmas, másra még ötlet sem nagyon van.. így emiatt szinte kizárt hogy mást fogsz használni SSD-n vagy winyón kívül.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Gratula! :C Haladunk haladunk szép lassan. Ezek legalább kicsit leviszik az elérhetőbb modellek árát is. ;)

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#8) kakuk.tamas válasza oraihunter (#7) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Márdebocs, de mégis mi a francért vinné le egy ipari környezetbe szánt 'valami' az otthonra szánt 'valami' árát?!

Feltéve ha azokra gondoltál...

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#9) radi8tor válasza oraihunter (#7) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hiú ábrándok. NAND chipek ára nem csökkent az elmúlt évben, épp ellenkezőleg.

⭐ Stella

(#10) oraihunter válasza kakuk.tamas (#8) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Előbb utóbb ki fog ez hatni a másik térfélre is. Persze nem napokban, vagy hetekben kell gondolkodni.

(#9) radi8tor1
Na, igen ez lehet. :K De látunk már mélyrepülést máskor is, aminek még az okát sem tudtuk meg.
Tudod, mindig a remény hal meg utoljára! :R

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#11) Silentfrog válasza zdanee (#2) üzenetére


Silentfrog
veterán

10 év múlva sem lesz ilyened! /úgy ahogy nekem se/ :P
4 éve vettem a 30 gb-os Kingstonomat 18 ezerért 3 év garival. Most egy 128gb-osat adnak ennyiért. Alig bírok kapaszkodni a fotelembe annyira szaladnak az ssd árak lefele ! ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) .mf válasza Apollyon (#6) üzenetére


.mf
veterán

Boldogok a tudatlanok... volt azóta is pár más technológia, és van is fejlesztés alatt elég sok. Lehet, hogy nem végfelhasználóknak, de attól még léteznek. S az akkori technológiai szinthez képest is elég nagy a különbség. Akkoriban, ha jól emlékszem, 250-320 GB már nagy szám volt. Ma már 4 TB-os lemezek is vannak. Sőt, épp akkor kezdtek a 2-magos consumer procik megjelenni... Sokat változott a számtech világa.
Nemrég hallottam a Sony új LTO kazettájáról, ami 185 TB-os. (Nem értem, hogy a Ph-n miért nincs még kinn ez a hír amúgy). Ki tudja, hogy mi lesz még a következő 10 évben.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) fRooStzzZ válasza Silentfrog (#11) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Mert ne lehetne?
Nemreg a 128/256gb-s ssd volt 100k kornyeken.
Most??
[link]
Amilyen gyorsan megindulnak a fejlodesek, olyan gyorsan fog lefele menni az ar szerintem..
Ez a samu ssd is szerintem 1-2 even belul 50k korulre beesik az ara..
szerk: illetve azt is megnezheted, a 30as ssd-nek mennyi a sebessege, illetve a mostani 128as-nak.
Szerintem a ketto kozt van kulonbseg, meg ha a mezei user nem is erzi..

[ Szerkesztve ]

(#14) Apollyon válasza .mf (#12) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pfff..
Én nem azt nem mondtam hogy nincs, félreolvastad.
Mivel a cikkben végfelhasználásról van szó, te pedig teljesen másról beszélsz, a szalagos technológiát amit egyébként itt is megírtak otthoni felhasználásra elfelejtheted.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Pontosan mire korlátozódik az 5 éves garancia?

(#16) .mf válasza Apollyon (#14) üzenetére


.mf
veterán

Márpedig ezt írtad, ott van feketén-fehéren:

"Hááát a winyók óta ez az első tech. ami adattárolásra alkalmas, másra még ötlet sem nagyon van.. "

Továbbá:

"Mivel a cikkben végfelhasználásról van szó"

Nem, a cikkben vállalati környezetbe szánt darabokról van szó. Ahogy a szalagos vagy a holografikus is az.
A Sony és a Panasonic pedig épp a szalagos technológia végfelhasználói bevezetésén gondolkozik.

Ha otthonit akarsz, arra is tudok ellenpéldát: az írható BD-lemezek is az elmúlt tíz évben születtek.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) Apollyon válasza .mf (#16) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerinted a nem nagyon van = nincs?

BTW, otthonra mit használnak még masszívan adattárolásra és rendszerlemeznek, winyón és SSD-n kívül? :U
Költői kérdés volt, nem kell válaszolni.

"Ha otthonit akarsz, arra is tudok ellenpéldát: az írható BD-lemezek is az elmúlt tíz évben születtek."

Aha igen azok nagyon sikeresek lettek :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18) kakuk.tamas válasza Apollyon (#17) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Hogy mit? Pendrive-ot manapság.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#19) Apollyon válasza kakuk.tamas (#18) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Aha, szóval pendriveról használod a windowst, remek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) .mf válasza Apollyon (#17) üzenetére


.mf
veterán

:N
Bármennyit is csűröd-csavarod utólag, nem ezt írtad, tévedtél, hiába próbálod kimagyarázni magad és engem beállítani.
Ezt írtad:
"Hááát a winyók óta ez az első tech. ami adattárolásra alkalmas, másra még ötlet sem nagyon van.."

1.) Ez lenne a winyók óta az első? Nem.
2.) Másra még ötlet sem nagyon van? Ez is téves, sok ötlet van kutatás és fejlesztés alatt, feram, reram, pram, memrisztor, holografikus, optikai mintázatba kódolt, meglévőek különböző fejlesztései, stb stb.

"Mivel a cikkben végfelhasználásról van szó"

Ez is teljesen téves. Ezek mind vállalati termékek. Még az alcímben is benne van.

"Aha igen azok nagyon sikeresek lettek"

Nem ez volt a lényeg - hanem az, hogy van, és consumer piacra szánt létező termék.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Apollyon válasza .mf (#20) üzenetére


Apollyon
Korrektor

OK rendben, azt elismerem hogy az SSD-s részt benéztem, a 4TB+ -os cuccok egyelőre valóban nem végfelhasználásra vannak.

Viszont rendszerlemeznek kizárólag winyó vagy SSD van a gépben, bár lehet pendriveról és SD kártyáról is oprendszert futtatni (raspberry), de ezek nem mindennapos esetek.

Én pedig átlagfelhasználásra gondoltam azokban a kommentekben, és a szalagos megoldásból elég valószínű hogy semmi sem lesz, de az biztos hogy nem lesz olyan elterjedt mint a többi.

A blu-ray meg bukott dolog, igaz elérhető, de még mindig drága és lassú, és nincs létjogosultsága a hard diskkel szemben, és már soha nem is lesz.

Winyókat meg már több évtizede használunk. Valami nagyon olcsó és különleges dolognak kell betörnie, hogy ezt és az SSD-t lenyomja. Ez pedig elég valószínű hogy nem fog megtörténni. Az SSD régóta piacon van, és még mindig a legtöbbször jobb választás a winyó (ha az ár/érték arányát nézzük).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22) kakuk.tamas válasza Apollyon (#19) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Szelektíven olvastam, sry.
Igazad van, habár adattárolásra egyre többen használnak - többek között - pendrive-ot.
De lényegében az van (még), amit te írtál.

Tényleg bocs, én olvastam félre.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#23) .mf válasza Apollyon (#21) üzenetére


.mf
veterán

Na így már kerek :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) berVi válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


berVi
senior tag

Ha kepes vagy OCZ-t venni, foleg ennyiert, meg is erdemled. Crucial/Samsung 1TB-os SATA SSD-t mar 120-ert kapsz. Itthon.

(#25) vittorio7


vittorio7
őstag

Epedve várom az árakat. :DD

(#26) Ice&Lime válasza vittorio7 (#25) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Biztosan nem fogsz csalódni.

(#27) priti válasza radi8tor (#9) üzenetére


priti
addikt

Ha HDD gyáras lennék inkább a tárolási kapacitás miatt témázgatnék azon, hogy hogyan is lesz ez. A kisebb HDD-k árát nyomja inkább az SSD piac először a földbe szerintem. Úgy áll majd meg a gyártása a kisebb HDD-nek, mint a szög. A profit meg gondolom a darabon van és nem a TB-on. Az a tányérnyi nyersanagy... Nagy érvágás lesz az, ha a legtöbb ember egyáltalán nem vesz majd HDD-t, mert a legkisebb SSD neki elég is mindenre...

Hardverlesen

(#28) kakuk.tamas válasza berVi (#24) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Csak míg azok SATA csatisak, ezek PCI-E. Van különbség, ezért IS drágábbak.

(#27) priti : Ebben van valami... Nálad a pont.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#29) lezso6 válasza kakuk.tamas (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem PCIE, hanem SAS (Serial Attached SCSI).

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) kakuk.tamas válasza lezso6 (#29) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mármint azok PCI-E csatisak, amiket én írtam fentebb (#5). :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#31) siti válasza Apollyon (#21) üzenetére


siti
senior tag

elég mindennapos, hogy házi kis nas szerverek USB-ről futnak, vagy live linux rendszerek. a CF kártyák is ott vannak a piacon, pedig a jóég tudja mire jók. (pölö nálam dos-win95 környezetben vinyó helyett).

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#32) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Jó irány,és ha jól látom a képeken valamelyikben SLC -t használnak,szóval nem biztos,hogy annyira "horribilis" az áruk ;]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#33) Apollyon válasza siti (#31) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A DOS-Win95 ma már nem mindennapos, és a live-ot meg csak addig használod amíg fel nem rakod a rendszert. Az általános használat pedig nem az, hogy valaki kizárólag pendriveon hordozgat és működtet bármilyen linuxot bootolás után. Ha meg igen, perzisztens módban hamar kinyiffan a pen a sok írástól.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) Akula válasza 69Raizen69 (#32) üzenetére


Akula
őstag

Vállalati szegmenst céloztak meg, tehát nyugodt lehetsz, horror áron jönnek majd.
Amúgy az irány mindenképpen üdvözítő.
Csak nehogy legyen valami árvíz és elmossa a cimke ragasztó gyárat, mert akkor jaj nekünk. :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#35) oraihunter válasza .mf (#12) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"Sony új LTO kazettájáról, ami 185 TB-os" :Y :R :C

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#36) EnterR


EnterR
veterán

Eladom a konfigom meg a lakást, és veszek egy SSD-t, jól jöhet még akármire. :DDD

Amúgy ezzel a nagy kapacitással tudja tartani az SSD-k átlagos sebességét?

PSN ID: marquuard

(#37) Angel1981


Angel1981
veterán

WOW!
Türelem, türelem, 5 év, és nekem is lehet ilyenem! :D

(#38) gianni85


gianni85
veterán

Forgalomba hozáskor megdobhatnának egy 8TB-ossal, bár valószínű, hogy nem tartanám meg :))

(#39) Duree


Duree
veterán

Az autómat egy SSD-ért

duree54

(#40) anytime válasza Apollyon (#6) üzenetére


anytime
őstag

A smile ott volt, nem volt komoly, a fejlodes mertekere vonatkzo utalasam azonban, igen.

(#41) ncc1701 válasza oraihunter (#35) üzenetére


ncc1701
veterán

Ne lelkesedj annyira, még a "régit" sem fejezték be. :)

[ Szerkesztve ]

(#42) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Viszont azért érdekes, figyeljétek meg, küszködnek a merevlemez gyártók a 3-4 Tera feletti tartományban, konkurens oldalon megjelent, hogy egyes nagy kapacitású vinyókról hiánzik két középső csavarfurat, hogy elférjenek a lemezek. Viszont, még ha csak céges környezetbe is de már jön a 4 terás SSD. Ha most belendülnek az SSD gyártók, és meglódúl a chipgyártás, akkor két-három év és vége a hagyományos winyóknak.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#43) oraihunter válasza ncc1701 (#41) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"ami késik, nem múlik" Na nem mintha annyira várnám. Nekem még jó ideig elég lesz a jelenlegi kapacitás, ami most is a gépemben van.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#44) Lolka Bolka válasza radi8tor (#1) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Hááát pedig én pont arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyire nem tudom megvenni őket...

(#45) Reggie0 válasza Apollyon (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogy nyiffan ki hamar, csak normalis fajlrendszret kell hasznalni. mint pl. jffs2. Attol meg. hogy nincs wear leveling es nagy sebesseg, ugyan ugy nand flash van benne, mint az ssdben.

[ Szerkesztve ]

(#46) #59070464 válasza Apollyon (#6) üzenetére


#59070464
törölt tag

:D :D :D

(#47) KAMELOT


KAMELOT
titán

Nekem elég lenne az 512GB-s ssd is ha adnák ilyen 30K körül.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48) Silentfrog válasza KAMELOT (#47) üzenetére


Silentfrog
veterán

Lesz az 30 körül.... 2030 körül biztos! :)

(#49) E.Kaufmann válasza KAMELOT (#47) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kingston és A-data van 250-esben harmincért, de a samu 250-es is van 35-ért. Biztos nem a sebesség bajnokai, és nem 500-asok, de haladunk.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.