Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dmon


dmon
aktív tag

Mint a másik topikban írtam én vettem ma egy ilyen kütyüt. Eddig nagyon bejön, már rég elhatároztam hogy a következő notim csak valami ultrahordozható és IPS (PLS) paneles lesz, herótom van az összes gagyi mezei TN től amit folyton állítgatni kell ha ölben van a gép attól függően hogy éppen milyen szögben nézem, és még ettől drágább gépekbe is azt rakják, pl. ennek a 15" es változatában sincs PLS.

Valaki nem tud hozzá ajánlani egy jó és esztétikus bőrtokot ?
Itthon sehol nem találok, lehet hogy MBA tok is jó hozzá. :F

(#52) aram01


aram01
nagyúr

itt a tuti notebook,csak az ára...

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#53) raper válasza Orton96 (#49) üzenetére


raper
senior tag

Ezen én is sokat gondolkodtam, hogy leírjam-e, de lassan már nem igazán megy rajta a nevetés.

(52) aram01: Az ára is az. :D

[ Szerkesztve ]

(#54) dmon válasza Dare2Live (#45) üzenetére


dmon
aktív tag

Néztem a Zenbook Prime-ot is az FHD IPS panellel. Jó kis gép az is de ehhez a mérethez már a z S9 1600-as felbontása is határeset néha, az FHD pedig szerintem már ekkora méretben nem látható rendesen, meg nekem külsőre is a samu tetszett jobban. :)

(#55) aram01 válasza raper (#53) üzenetére


aram01
nagyúr

tuti hogy sok(nekem) :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#56) raper válasza aram01 (#55) üzenetére


raper
senior tag

Én ennyiért TUTI nem venném meg. :)

(#57) franc0 válasza dmon (#54) üzenetére


franc0
őstag

Szerencsére a betűméret állítható.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#58) dmon válasza franc0 (#57) üzenetére


dmon
aktív tag

Nem mindenhol.

(#59) aram01 válasza raper (#56) üzenetére


aram01
nagyúr

barátnőm összekuporgatott 190k-t notira,hát még gyűjtögethet :(((

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60) dmon válasza aram01 (#59) üzenetére


dmon
aktív tag

Talán az Acer S3 most a legolcsóbb 13-as ultrabook itthon, sztem jó vétel ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#61) aram01 válasza dmon (#60) üzenetére


aram01
nagyúr

nagyon rendben van a cucc,köszi a linket,megmutatom neki :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#62) z0d1AK válasza dmon (#60) üzenetére


z0d1AK
veterán

S3 van bruttó 199-ért is, illetve ennyi volt korábban asszem a Lenovo IdeaPad U410 is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#63) stifi válasza dmon (#60) üzenetére


stifi
senior tag

de az S3 kifutó modell, akkor már inkább IdeaPad U310, U410.. 200k körül kapható ha még van! könnyű vékony még a Dell Vostro 13" méretben ebben a kategóriában emberi áron, de az nem ultrabook...

és lehet ezért leköpnek, de a Fujitsu ultrabookjai vagy slimbookjai is nagyon rendben vannak, pl LifeBook UH552...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#64) lujó55


lujó55
őstag

ennyiért igazán meg lehetett volna oldani, hogy ne csak 90 fokig legyen masszív a zsanérok szorítása.
a tegnapi, húdenagydurranás beharangozó alapján többre számítottam, az árban meg kevesebbre :(((

(#65) z0d1AK válasza stifi (#63) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nálam járt a Dell Vostro 3360, imádtam, azt például elfogadnám magamnak, igaz első körben cserélném a vinyót SSD-re.
Egyébként nagyjából pont az SSD miatt nem lett ultrabook, azt hiszem a többi előírásnak megfelel. Méretéven biztos, csak 19 mm vastag. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#66) dmon


dmon
aktív tag

Olcsóbbak közül még valamelyik HP Envy Sleekbook is jó lehetne, de ha jól tudom ezt sem forgalmazzák itthon.

(#67) z0d1AK válasza dmon (#66) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sajnos az ENVY modellek valóban nem jutnak el Magyarországra. Pedig ezek szépek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#68) aram01 válasza dmon (#66) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet ilyen kéne szürkéből inkább,gari meg a hp-nél úgyis menne nem?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#69) Alchemist válasza Ringman (#7) üzenetére


Alchemist
addikt

pageup/down home/end csak funkcióbillentyűvel

Így ergonómiailag ez egy kukabook... :(

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#70) #41635072


#41635072
törölt tag

Végre itt a tökéletes notebook!
Majd egy év múlva használtan talán ki lehet fogni 230K környékén.
Addig meg átvészelem valahogy egy MBA-rel.

(#71) #41635072


#41635072
törölt tag

Végigolvasva a tesztet az azért durva, hogy a 128-as SSD-ből marad 80. :U
Nálam a 64-ből marad 60.
Majdnem ugyanott vagyok a fele akkora háttértárral.

(#72) TheCif


TheCif
tag

Ez a gép nagyon ott van minden tekintetben:vékony, könnyű, brutál fényerejű kijelző. Az ára meg nem azoknak lett kitalálva akik az árakat nézegetik.

(#73) kchris78


kchris78
veterán

baromi drága... ennél egy új Zenbook is olcsóbb! Legalábbis én a 11"/core i7/FHD 128GB verziót néztem az 330e...

Az meg hogy legyen olyan kiadása az Ultrabookoknak mint a 250ezres notik helyett a 100ezresek, gagyi házzal, gagyi hűtéssel (persze ha desktop helyett vesz az ember ilyet akkor ez nem szempont) hááátt... Ezeket muszáj valami fémből/etc csinálni mert egy gagyi műanyag nem olyan merev hogy kibírjon a gép 1-2 évet működőképesen..

Én végül vettem egy féléves core i5 Apple Air-t eddig nem bántam meg.11"-on nem hiányzik a FHD. 220volt, 370től igencsak de a 330-tól is jóval olcsóbb. Ki tudtam volna fizetni de gépért ennyit nem adok. Amíg nem kezdtem el használni én is meg voltam győződve hogy Ultra az gagyi, üzleti ThinkPad a Valami (ThinkPadről váltottam, vagyis az marad irodában, Air jön velem), de ha nem kell extrém fizikai megpróbáltatásokat kibírnia egy ThinkPadnek azt egy Alu Unibody gép is kibírja.

[ Szerkesztve ]

(#74) kchris78 válasza #41635072 (#70) üzenetére


kchris78
veterán

Miért kell "kibírni"? Én nemigen találtam más jó "Ultrabookot", a Zenbookról lebeszéltek (relatíve sok hibás darab, külföldi szervíz(!!!)), de nagyon belebuzultam azóta a MBA-be :). 10.8-as OSX 10mp alatt bootol (Win8 halad de ezt még mindig nem hozza be..), etc etc. Minden alkalmazást megtalálok amit Winen is használtam, és a Touch control meg brutál jó. Egyenlőre nem is tervezem a visszalépést PC-re... Mindezt majd 20 év PC és 10 Linux után.

(#75) #41635072 válasza kchris78 (#74) üzenetére


#41635072
törölt tag

-Mert mérnökhallgatóként (és egyébként is) szükségem van egy windowsra a programok miatt.
-Gyatra flash/unity támogatás, exchange támogatás hiánya stb.
-Pénztárcám csak egy 2010-es verziót enged meg, lehetne erősebb is.
-OS X számomra kínszenvedés. Logikátlan,kiforratlan, most ebből ne indítsunk vitát.
-Speciális karakterek hiányoznak a billentyűzetről ezért majd matricáznom kell, ráadásul eltér a win/linux kisztástól.

Persze ott vannak a pozitívumok:
+Tökéletes anyagminőség
+Kiváló kijelző magas kontraszttal, betekintési szögekkel, kalibrálva
+Pehelykönnyű súly, ami számomra a legfontosabb tényező, mert a laptopot arra találták ki, hogy az ember cipelje.

(#76) kchris78 válasza #41635072 (#75) üzenetére


kchris78
veterán

Egy két ponttal hadd szálljak szembe:
-Virtuális gépet lehet telepíteni mondjuk egy XP-vel. Van rajta Wine is.
-Exchange támogatás hiánya? Van Microsoft Offive 2011 Macre (Word, Excel, Oulook, PowerPoint). Igaz a legújabb SharePointos cuccok valószínű nincsenek benne.
-Flash? Amennyire én láttam ugyanaz a plugin települt mint Win-re - ez nem Android meg nem is iOS. (Még a legújabb 5-ös Silverlight plugin is van rá, teljesen megörültem hogy teszteléshez nem kell virtuális gép se Remote Desktop)

Ha neked logikátlan az OSX elfogadom, meg a bill matricázást is. Meg természetesen azt is hogy ma már a Core2Duo-s változat gyenge processzorerőben, sokkal nagyobb a különbség core2duo-corei5mobil (2.generáció) között mint a corei5mobil - corei5 (3. gen) között, néztem Benchmark értékeket.

(#77) kchris78 válasza #41635072 (#71) üzenetére


kchris78
veterán

ki az aki megtartja ezeket hülye rejtett partíciókat? Nekem ha van új noti azzal kezdem hogy újratelepítek egy vanilla oprendszert a hülye gyártói vicik vacak programok nélkül, és legyilkolom a rejtett oprendszert ami egy előre telepített image tele ilyen programokkal...
Egy ThinkPades program vezeti a listát ami tényleg hasznos: nem engedi az akksit tölteni csak ha magától le nem merült 95% környékére.. Nem töltögeti 98%-tól újra vagy ha kihúzom 5-10mp-re a gépet.. ÍGY birja az akksi 1-2 évig. (nagy hiszterézis)

[ Szerkesztve ]

(#78) #41635072 válasza kchris78 (#76) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, XP van virtualizálva nem mondtam hogy nem lehet, de jobban örülnék egy tisztán wines gépnek, pl ennek a Samunak.
Exchange/ActiveSynch támogatás NINCS az office-ban SEM! Hotmaillel mindenesetre nem működik.
Csomó flash alkalmazás nem fut vagy lassú, hibás. Pl Runescape, Family Guy Online, Youtube-bal is voltak gondok anno, és ez nem egyéni.

OS X-ben rengeteg értelmetlen dolog van.
Lionig nem volt teljesképernyős mód. Néztem is, hogy WTF. Jópár alkalmazás a mai napig nem támogatja.
Megnyitott dukumentumból nehezen lehet kilépni, először piros, aztán ctrl+Q...
Nem lehet két alkalmazást egymás mellé ILLESZTENI a lépernyőn.
Ha mozgatok egy ikont, vagy csak átmásolok/áthúzok egyik helyről a másikra, akkor van hogy az ikont rádobja egy másik ikonra, vagy teljesen abszurd helyre pakolja.
Ezeken kívül még ezernyi bajom van vele, de had ne soroljam fel őket.

"most írnék egy kettőskeresztet, de nem tudom hol lehet" - 77. HSZ: a gyári partíciót mondjuk én is mindig legyalultam.

[ Szerkesztve ]

(#79) kchris78 válasza #41635072 (#78) üzenetére


kchris78
veterán

:R understood. Szerencsére nekem ezekre nincs szükségem úgyhogy nem érzem ezeket problémának. De hát sokfélék vagyunk sokféle igénnyel.

(#80) kchris78 válasza #41635072 (#78) üzenetére


kchris78
veterán

egy apró megjegyzés még: nem próbáltad legyalulni és kizárólag Win-t telepíteni? BootCamp-es driverekkel nekem szépen ment de inkább az OSX mellett döntöttem. Win7-8 már támogatja az EFI Bios-t nem kell OSX egy ilyen gépre. Persze bill matrica ilyesmi megmarad de Win lesz rajta virtualizálás nélkül.

(#81) stifi válasza kchris78 (#74) üzenetére


stifi
senior tag

Asus szerviz itthon: www.fixdirect.hu

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#82) #41635072 válasza kchris78 (#80) üzenetére


#41635072
törölt tag

Írok pü-t, hogy ne itt offoljuk szét a topikot

(#83) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Egész korrekt, a PLS kifejezetten tetszik. Szépen bebizonyosodik mindig, hogy a minőséget meg kell fizetni. Az anyagminőség és az összeszerelés minősége határoz meg egy notebookot, az ár legnagyobb részét ez teszi ki, nem a marék chip ai benne van. A belső is elég korrekt kivitelű , a MacBookot azért nem éri el, akad egy-két elvezetés. Az OS és a touchpad implementációja miatt még mindig Air-t vennék, de talán ez az első olyan PC ultrabook ami nekem tetszik. A PLS nagyon nagy plusz, sokkal többet ér mint bármilyen 1080p ekkora méretben. Mivel nincs rendes HDPI kezelés a Windowsban, gyakorlatilag csak kínszenvedés egy ultrabookon ez a felbontás. Az más kérdés, hogy a rendes HDPI-hez még kevés is az 1080p, mert 960x540 értelmes desktop méretet jelent.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#84) #41635072 válasza M@trixfan (#83) üzenetére


#41635072
törölt tag

Így van.
Egy notebookban inkább fizetek az anyagminőség-kijelző-súly triumvirátusért, mint a belsőért.
A legtöbb ember "gémelni" vesz notebookot, és többnyire az asztalán pihen, majd jön észt osztani, hogy mi kerül ezen ennyibe.

Mondjuk azt nem értem, hogy a Samu miért nem tud egy normális tapipadot készíteni. Az előző Acer laposomban (4755g) tökéletes touchpad lapult, mely driverében egy seregnyi beállítás közül lehetett szemezgetni. De tényleg órákig lehett állítgatni, annyi opció volt.

[ Szerkesztve ]

(#85) hétalvó


hétalvó
addikt

air-t szerettem volna, de ez kiüti nálam. kijelző és a garancia és persze hogy fekete :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#86) Solten


Solten
addikt

Izleses, k*rvaszep... :)

Saor Alba

(#87) Destructo


Destructo
aktív tag

Nagyon drága...ennek max a felét adnám érte...amúgy nem rossz...

(#88) kchris78


kchris78
veterán

azért ez azt bizonyítja hogy tud a samu minőségi anyagokat is alkalmazni (ellentétben a mobiltelefonjaival) ha akar, de annak meg is van az ára (pluszban a benne lévő marék chiphez képest, és minő borzalom, az drágább mint a chipek - értem ez alatt a kialakítást is, bár nem éri el egy MBA szintjét azért közel nincs ott mint egy 100 rugós cucc amit vagy asztalon használunk (vagy nem is tudom hol lehet még hogy ne legyen tojássütő belőle).

(#89) raper válasza aram01 (#68) üzenetére


raper
senior tag

Az envy-t csak javasolni tudom. Igaz nekem első generációs van, de ott van.

(#90) legiaap


legiaap
nagyúr

Kicsit hiányolom a tesztből az összehasonlítást az ezelőtti Series 9-essel.
Amúgy annyival nem tud többet szerintem, hogy érdemes lenne leváltanom a mostanit.
Kíváncsi vagyok viszont arra, hogy a wifi érzékenysége javult? Mert az előzőben nekem nem valami nagyon erős a wifi.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#91) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Ebbe a gépbe elég nehéz belekötni, nagyon jó lett. Aki meg core i7-et, dedikált vga-t, i3 verziót (ami még meg sem jelent) akar, az ne vegyen ultrabookot. Az áron is kár agonizálni, ha ultrabookot akarsz ki kell fizetni az újdonság, trendiség, prémium anyagok árát, ez van. Lehet kapni fele ennyiért is kicsi, jól hordozható gépet, pl ott a 11.6"-os Acer, ami most volt PHTV-ben. Ja, hogy arra nincs ráírva, hogy ultrabook, az a baj ;] ?

Hűtés: bármelyik notebook megfekszik, ha eltakarjuk a szellőzést. Még az üzleti modellek is.

Laci

(#92) bod101


bod101
aktív tag

Ha valakit érdekel az ExtremeDigitalban most 0% THM-re meg lehet venni.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#93) #41635072 válasza Gusztáv (#91) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az az Acer hol ultraportable? 2,4kg... Ez még egy 15,6-tól is sok.

(#94) stifi válasza #41635072 (#93) üzenetére


stifi
senior tag

valamit elnéztél, 11,6" biztos hogy nem 2,4kg... 1,4 inkább az!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#95) #41635072 válasza stifi (#94) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én is csodálkozom rajta, de az Acer hivatalos honlapján ez áll. :F

(#96) Gusztáv válasza #41635072 (#95) üzenetére


Gusztáv
addikt

Az valami elírás lehet, Pheke is mondta az adásban, hogy tuti nincs annyi. Külföldi oldalakon az Aspire V5 171 szériánál 3lbs súly van írva, az 1,36kg. Szóval ez vagy valami ólommal bélelt kiadás, vagy simán elírták.

A leírás szerint optikai meghajtó is van benne, szerintem sima Copy/Paste baleset történt :D .

[ Szerkesztve ]

Laci

(#97) shishadealer válasza lujo10 (#50) üzenetére


shishadealer
csendes tag

Drága, de stílusos..

A pénz csak papír és annyit ér mint a levegő. A világot forgató erő.

(#98) Alchemist válasza Gusztáv (#91) üzenetére


Alchemist
addikt

Ebbe a gépbe elég nehéz belekötni

A billentyűzet kiosztása facepalm, ebben a kategóriában mindenképpen :((

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#99) -vitya-


-vitya-
őstag

http://www.xe.com/ucc/convert/?Amount=1251&From=USD&To=HUF

1251 dollár = 282ezer HUF

pl.
http://www.amazon.com/Samsung-NP900X3C-A01US-Ultrabook-13-3-Inch-Mineral/dp/B0082PZ17C

máshol azért nem annyira drága, és 280 ropi meg már reálisan az értékét jelenti ennek, szvsz

-=Витя=-

(#100) Gusztáv válasza Alchemist (#98) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ebben a méretben az Ultrabookoknál kb fele-fele arányban van dedikált PageUp/PageDown gomb, egyáltalán nem kirívó, hogy csak Fn-el érhető el. Persze ettől még simán lehet, hogy sokaknak nagyon hiányzik, én megvagyok nélküle.

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.