Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) z0d1AK válasza legiaap (#150) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem kell pengének lennie. Megfelel az összes Intel követelménynek, így joggal ultrabook.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#152) kchris78 válasza Napfénysüti (#142) üzenetére


kchris78
veterán

12-es BC notiból sincs túl sok és azok sem olyan masszívak, mert azok is könnyebbek.

(#153) kchris78 válasza Dare2Live (#139) üzenetére


kchris78
veterán

persze. csak kérdés hogy aki BC és Ultra között vacillál, annak tényleg szüksége van-e arra a többletbírásra vagy amire igénye van azt kibírja-e egy UB is, és amellett élvezheti hogy jóval kisebb súlyt kell cipelnie mint pl. egy jól megtermett ThinkPad?

(#154) Alchemist válasza kchris78 (#153) üzenetére


Alchemist
addikt

Nekem úgy tűnik, hogy egy 12" ThinkPad (X sorozat) kb. azonos súlyban van az ultrabookokkal, viszont masszívabb azoknál és a képméretet kivéve kevesebb műszaki kompromisszumot jelentenek (többféle akku, dokkoló, javíthatóság, stb).

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#155) Napfénysüti válasza Alchemist (#154) üzenetére

Ugyanezt akartam írni. :)
Súlyban egy kategória csak megvannak az általad említett plusszok. Viszont kijelzőméretben azok 12 colosak csak.

Més que un club!

(#156) franc0 válasza Alchemist (#154) üzenetére


franc0
őstag

Sőt, a 12,1 colos gép direkt jobb, repülőn vagy autóban a 13,3-as már néha kényelmetlen.
Az X200-am 1,5kg, Macbook Air 1,35 kg.

Nem is kérdés, hogy ThinkPad. De nem kell ezt mindenkinek tudni...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#157) #41635072 válasza franc0 (#156) üzenetére


#41635072
törölt tag

1,08kg a 11.6-os Air..
Unibodynál meg nehogy már masszívabb legyen egy TP.
X szériás thinkpadekben mind gagyi kijelző, vastag ormótlan design, mini touchpad, stbstb.
De aki nem fogott még UB-ot az úgysem fogja megérteni, hogy klasszisokkal kényelmesebb egy iylennel rohangálni, mint egy TP-del.
Az UB nem arra van, hogy még a szomszéd monitorát és 32 nyomtatót ráköss. Egyébként ugyan úgy javítható minden része, kivéve a RAM-okat, mert akkor az egész LogicBoard-ot cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#158) Napfénysüti válasza #41635072 (#157) üzenetére

A 13-as 1.34 kg. Lassan már 10-es gépeket nézegetünk itt. :D
Dizájn meg szubjektív dolog gondolom úgy értetted. Nekem a Macek abszolút nem jönnek be. :B
X-es TP-ben van AFFS kijelző. ;)

Nem rosszak ezek az ultrabookok biztos van akinek ez a nyerő kategória. :R

Més que un club!

(#159) #41635072 válasza Napfénysüti (#158) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jó de a 13.3 annyira van a 12.5-től, mint a 11.6-tól. :DDD
Design persze, hogy szubjektív, de a többség azért szívesen választana vékonyabb notit.
Ha lett volna könnyű (1kg körüli) minőségi és nem irtó régi TP, akkor én is azt vettem volna, de nincs. :(
UB tényleg egy más kategória, szerintem felesleges hasonlítgatni a kettőt.

(#160) Alchemist válasza franc0 (#156) üzenetére


Alchemist
addikt

X200-am 1,5kg, Macbook Air 1,35 kg.

Hány cellás aksikkal, milyen üzemidőkkel?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#161) Napfénysüti válasza #41635072 (#159) üzenetére

Jogos, teljesen más kategória a kettő. :K

Més que un club!

(#162) Alchemist válasza #41635072 (#157) üzenetére


Alchemist
addikt

Unibodynál meg nehogy már masszívabb legyen egy TP

Nem titánról, hanem (vékony) alu unibody-ról van szó, ugyanakkor számít a kijelző védelme és a zsanérok masszivitása is.

Az UB nem arra van, hogy még a szomszéd monitorát és 32 nyomtatót ráköss.

Igen, az ilyen feladatokra lett kitalálva a business kategória, dokkolóval együtt. Nálam alaphelyzet, hogy 3-4 USB port használatban van.

Egyébként ugyan úgy javítható minden része, kivéve a RAM-okat, mert akkor az egész LogicBoard-ot cserélni kell.

A vinyó/SSD és az akku otthoni cseréjének lehetősége eléggé alapkövetelmény lenne...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#163) franc0 válasza Alchemist (#160) üzenetére


franc0
őstag

6c akkuval, 3-4 óra az üzemidő.
Van egy 9 cellásom is hozzá, azzal kb 1,65kg és 6 óra.

Ha tudom hogy sokat kell bírnia, felpattintom a 9 cellásat. Ha nagyon sokat kell, akkor magammal viszem mindkét akksit.

Egyébként azt imádom a prohardverben, hogyha valaki nem élvez a gatyájába az apple gépektől, az nyilván még nem fogott a kezébe olyat... Nagyon nevetségesek itt páran.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#164) #41635072 válasza Alchemist (#162) üzenetére


#41635072
törölt tag

De az a vékony alu még egyszer sem horpadt be, pedig nem egyszer esett le az asztalról, és nem is fog elkopni, kifényesedni.

Nálam a súly az elsődleges szempont, ezért csak UB jöht szóba.

Háttértár általában cserélhető az UBk-ben is.

franc0: Nem kell hanyatt esni, de tény hogy jók/legjobbak.

[ Szerkesztve ]

(#165) #41635072


#41635072
törölt tag

Mindegy feladom, mert egyesek úgyis csak a TP-t istenítik észnélkül minden topikban, nem lehet velük vitázni. Tisztelet a kivételnek.

(#166) Napfénysüti válasza #41635072 (#165) üzenetére

Hát mind a Macnek mind a TP-knek elég nagy fanatikus rajongótábora van az igaz. :)

Més que un club!

(#167) franc0 válasza #41635072 (#164) üzenetére


franc0
őstag

Attól, hogy te még nem láttál horpadt és/vagy kifényesedett MBP-t, más még láthatott.
Én láttam. (Mondjuk kifényesedettet TP-ből is láttam, de horpadtat nem. Viszont 5-10 ezerből kicserélem a megfelelő elemet.)
Szóval nem különösebben érdekel mit mondasz, mert több a tapasztalatom a témában.
Nekem a legjobb kell, neked jó az ultrabook. Így szép a világ.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#168) Alchemist válasza #41635072 (#165) üzenetére


Alchemist
addikt

Maradjunk abban, hogy a Mac-es laposok és a ThinkPad-ek is remek gépek, csak éppen más-más szempontok szerint lettek konstruálva.
És persze a Lenovo korántsem olyan innovatív/igényes, mint annak idején az IBM volt.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#169) Dr.LEW


Dr.LEW
csendes tag

Van ez olyan jó ennyi pénzért mint egy macbook? Amugy szépnek szép.. :) s

Pénz & Sárm

(#170) legiaap válasza Dr.LEW (#169) üzenetére


legiaap
nagyúr

Simán van olyan jó

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#171) kchris78 válasza franc0 (#167) üzenetére


kchris78
veterán

imádom amikor ezeket olvasom, minek vitázunk ha valaki le is írja hogy nem érdekel mit mond a másik :).
Vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de nem érdekel a másiké? :)

Amikor én unbody mellett voksolok akkor a 11"-os MBP-ra gondolok, a 13-as nekem nagy hurcibálni. Ha bővíteni kellene akkor ott van rajta a ThunderBolt port rajta, de nem izgat, dealextreme-ről nemsokára jön a DVI/VGA/HDMI trióadapter (elvetemültebbeknek Cinemadisplay amin aztán minden van FireWiretől elkezdve USB portig.. Billencs egér meg Bluetooth külső, nem szeretem a vezetékeket). Teljesen igaz hogy más igények mentén lettek megkreálva ez jó gondolat. Viszont ez a gép már 1kg-s és 5-6 órát ez is hoz, tényleg akkora (és olyan vékony) mint egy A4-es mappa/jegyzetfüzet, itt már érezhető a difi hogy 1.5 helyett 1kg.
SSD cserélhető benne (igaz nem szabványos, ez hátrány), akksi cserélhető benne. Nem kell úgy megijedni hogy le van zárva, ebayen van ócsóér alkatrész és csavarhúzó csak pár csavar és cserélhető. Igaz memória nem bővíthető ez is egy hátrány, de aki okosan dönt egy gépbeszerzésnél az nem utólag jön rá hogy ja, kellene bele még 4GB RAM. Akksinál kíváncsi vagyok hogy aktívan mennyien cserélik, szerintem a túlnyomó többségnek csak "szárazabb biztonságosabb érzés" ha le tudja róla csattintani (dettó telefon), én is így voltam vele és utáltam az almát. Ma már látom azokat a különbségeket megközelítésben ami miatt sokan szeretik. Barátnőmnek is ilyen kellene irodába, kevesebbet bosszankodna (OSX).

[ Szerkesztve ]

(#172) kchris78 válasza kchris78 (#171) üzenetére


kchris78
veterán

kifényesedni szerintem minden kifényesedik (bár vannak fényes gombú gépek is) csak elegedet kell gépelni rajta :). Ha ezt el akarja az ember kerülni akkor külső billentyűzetet, egeret kell használni.

(#173) kchris78 válasza franc0 (#167) üzenetére


kchris78
veterán

ami még eszembe jutott:
Egy Ultrabooknál nem az a lényeg hogy még gépet is viszek magammal külön notebook táska pl hanem a papírok közé besüllyesztem mert olyan a formája hogy ezt meg lehet tenni. Egy TP-nél ez nem hiszem hogy szempont volt :).
Tapasztalat tekintetében meg, 2 évig használtam egy HP nc4200-at (2 TP közt) ami méretben/súlyban kb pariban van az x200-al, igaz sokkal régebbi konstrukció.

(#174) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Üdv,

Én vettem egy "ilyen" masinát, mondjuk olcsóbban hozzájutottam Samsungos kapcsolat révén.

Előtte, 3 hétig volt egy Sony Vaio Ultrabook T-m, ami ugye szintén friss darab,
hát ég és föld a különbség!

A Sony-nak rendesen megvan a ventillátor hangja, itt szinte semmit nem hallani, nagyon jó!
Amikor bekapcsoltam vártam mikor erősödik fel a hangja, de semmi,
sűvítés sem, ahogy a tesztben említve volt.

Egyébként ez is változó, hogy hogyan van összerakva a masina, mert a haverom is vett egy Sony Vaio Ultrabook T-t, és ott valamivel halkabbnak tűnt a ventillátor. :F
Sőt, nekem elég "vájtfülem" van, mivel reklám, és rádiós szignálkészítéssel is foglalkozom,
és még a hangszóró is más volt a két gépben, mert ami nekem volt,
azon annyira nem jött ki a mélyhang, már amennyi ezekből ugye kihozható,
az Ő gépén viszont lehetett hallani bent egy kis "dübörgést", ha olyan zene szólt.
A beállítások természetesen ugyanazok voltak.

Na de visszatérve a Samura! :)

A kijelző előtt emelem a kalapom!
Gyönyörű, tényleg!
Ezen már örömmel végig nézek egy filmet, ja és szebb a Zenbook kijelzőjénél,
ezt a HD+-osra értem, ugye mivel ez is HD+-os.

A hangszórója is erősebb valamivel, mint Sony-é, hangzásban is jobb,
természetesebbnek hallom, nem olyan "dobozosnak".
Hallgatható rajt a zene! :)

A Mammut Extreme Digital-ban kint van a gép, bekapcsolva,
és nem az idióta demo fut rajt, mint az MM-ben, meg a Satrurn-ban lévő gépeken,
tehát teljes mértékben kipróbálható, van nyílt Wi-Fi, tehát netezni is lehet vele.
Érdemes megnézni!

Sajna az SSD valóban pici, viszont újraindítás után 13-15 mp. alatt feláll a Win7,
meglepően gyors!

A csomagolása is elsőrendű, lehetett volna erről is pár képet felrakni.

Nagyjából ennyi! :)

Persze itt is kompromisszumot kell kötni,
de aki megelégszik a kevés tárhellyel, és inkább a gyorsaság, a gyönyörű kijelző,
és a hordozhatósága a fontos, és nem Apple fan,
valamint persze ha megengedheti magának mindezt anyagilag,
ezt a gépet válassza!

[ Szerkesztve ]

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#175) legiaap válasza BroCreSt (#174) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na gratula hozzá. Nem fogod megbánni, hogy ilyet vettél. Nekem az elődje van, de azzal is meg vagyok elégedve. Imádom.
Had kérdezem már meg a wifije mennyire jó?
Az enyémnek valahogy az a gyenge pontja.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#176) BroCreSt válasza legiaap (#175) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Köszi!

Ha esetleg arra vagy kiváncsi hogy mennyire erős, szerintem rendben van!
Az iPhone-on ugyanazokat a Wi-Fi elérhetőségeket látom, amit a gépen is.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#177) legiaap válasza BroCreSt (#176) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na frankó, akkor ezt javították az elődhöz képest.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#178) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés: ezzel a procival/igp-vel le lehet játszani 3D-bluray tartalmat?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#179) kchris78 válasza BroCreSt (#174) üzenetére


kchris78
veterán

gratulálok, remélem sokáig fog szolgálni :). A kis helyet meg le kell szarni. Kell venni egy külső vinyót (2.5"-ost, aminek nem kell külső tápellátás) és meg van oldva. Sokkal fontosabb a sebesség és fogyasztás mint az hogy legyen 500+GB helyben...

(#180) BroCreSt válasza kchris78 (#179) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Igen, igen, veszek külső HDD-t, a programokat az SSD-re telepítem,
zene, film meg a winyón lesz.

Egyébként tényleg brutál a gyorsasága, 10-11 mp. alatt feláll az egész rendszer,
a bekapcsolástól számítva.
Plusz amikor lefrissített a Win, az is eszméletlen gyorsan ment!
Emlékszem a Vaio-nál majdnem 10 percet vártam, mire kikapcsolt az első frissítés után.

Egy DVB-T USB-t már kapott, így a MinDig TV már jön rajt, és ezzel a kijelzővel már lehet TV-zni is! :)

Szóval tetszik! :)

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#181) t72killer válasza BroCreSt (#180) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Próbáltál már rajta 3D-bluray filmet lejátszani? Egy olyan subnotira pályázok, ami ezt tudja (3DTV-re dugva) - röccenésmentesen, és tökéletes képminőséggel. A korábbi intel grafikáknak nem ment, de az ivy-vel elég sokat igérnek a kékek...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#182) Dare2Live válasza BroCreSt (#180) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Na mondjuk nekem kb 30-40perc volt mire felment az össz frissítés + MS security essentials, igaz eközben kért újraindítást is..... :F

Meg gyűjti az újlenyomatokat és lehet meg kellett volna várni a 256gbs SSDvel szerelt verziót, a 128gbs így, hogy samsung cuccok is jól beleharapnak azért nem túl nagy.... de végül is nem nekem lett véve. :)

Billentyűzete amúgy nagyon kellemes, kihozták kb amit ebből a méretből ki lehet. Nem egy Thinkpad bill de nem hinném ennél sokkal jobbat össze lehet rakni ekkora vastagság mellett. A világításuk is szép.

Uígy az egész készülék jó merev, nem nyeklik, hajlik, rendesen egyben van. Gyakorlatilag hangtalan.

btw eredetileg Thinkpad X230 vagy T430 lett volna véve csak gondoltam megmutatom az új tulajnak milyen is egy igazán szép dizájn. Na ebből lett az, hogy ez neki kell, hiába mondtam neki, hogy rosszabb rajtagépelni, nem lehet annyira dobálni, nincs dokkoló, nincs 9cellás 10ht bír aksi.... :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#183) Robertoq


Robertoq
őstag

Van egy hdmi - dvi kábelem. szerintetek ha veszek egy micro hdmi apa - hdmi anya kábelt akkor rá tudom kötni monitorra?

(#184) erdoke válasza Robertoq (#183) üzenetére


erdoke
titán

Attól eltekintve, hogy ezen kábelek egyike sem létezhetne, elvileg működni fog. :)

Apropó, tegnap megtapogattam az öcsém gépsárkanyát, és nagyon meggyőző a vas. Egyedül a kijelző fényerejét találtam kevésnek. Nálatok ez a paraméter rendben van, ha más laptopokhoz viszonyítjátok?

A legjobb aláírás a héten

(#185) Robertoq válasza erdoke (#184) üzenetére


Robertoq
őstag

Köszi. :R Van hozzá egyébként gyári kábel, br 10e Ft, de az VGA. Mire gondolsz, hogy nem is létezhetne :F

(#186) erdoke válasza Robertoq (#185) üzenetére


erdoke
titán

Elvileg csak normál HDMI-HDMI dugós kábelt és átalakítókat licencel a felügyelő szervezet, a kábel végen HDMI és bármi egyéb dugósak emiatt mind a barkács kategóriába tartoznak. Ami persze nem jelenti azt, hogy általában problémásak lennének.

A legjobb aláírás a héten

(#187) DarkByte válasza Robertoq (#183) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez amit linkeltél szerintem microUSB->HDMI átalakító és az MHL képes tablet-ekhez és mobilokhoz van (pl. Galaxy S2). Az S9 esetében microHDMI -> HDMI adapter kell, erre figyelj. És nem miniHDMI van rajta, arra is érdemes ügyelni. Én elsőnek olyat vittem haza a boltból mert nem volt nálam a noti. :B

[ Szerkesztve ]

(#188) chipesz


chipesz
őstag

Azért az tetszett, hogy a Samsung a Series 9 notebookját, nem az eddigi legjobb notebooknak, hanem az "Eddigi legjobb notebookunk"-nak nevezte a reklámjában. :K Csak mert a gyártóknak szokása, hogy a sajátjukat a Földkerekség legjobbjának kiáltják ki. :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#189) dbalazs80 válasza z0d1AK (#21) üzenetére


dbalazs80
tag

Van 11.6"-os gép ULV-s i3-al, 4GB RAM 500GB HDD WIN7HP 149.900Ft-ért.

(#190) dbalazs80 válasza Dare2Live (#46) üzenetére


dbalazs80
tag

Jelenleg csak a Fujitsu Lifebook U772 az egyetlen dokkolható ultrabook a piacon.

(#191) Squirrel


Squirrel
őstag

Erre mennyi a hivatalos garancia? Itt 3 évet írtatok, a Samsung magyar honlapján notebookokra 12+12 hónap van írva (általánosságban), külföldi oldalakon mindenhol 1 évet találtam. Azon gondolkodom, hogy ha itthon valóban 3 év a gari rá, akkor érdemesebb itthon megvenni annyiért, amennyibe kerül, mint 260-70 ezer Ft-ért az USA-ban, mivel ott tényleg csak 1 év a gari. Itthon mennyi felára van a 256GB-os SSD-nek? 8 GB RAM-mal tényleg nem lesz kapható? Egyáltalán van előnye ebben a kategóriában a plussz 4 GB-nak?

(#192) kchris78 válasza dbalazs80 (#189) üzenetére


kchris78
veterán

melyikre gondolsz?

(#193) Wave86


Wave86
tag

Nekem az előző Series9 ultrabookom van, és nagyon bejön. Igazából nekem az jobban tetszik (nem vagyunk egyformák) a szerényebb teljesítménye mellett is (duralumínium rulez! :) ).
A WiFi erőssége megfelelő, nekem max-on van. Igen, a műanyag kávára vigyázni kell, de ez a legkevesebb (egy ilyen értékű gépre amúgy is vigyáz az ember). Viszont kicsi, könnyű és szinte bárhol elfér.
Jól mondták a többiek korábban ez a gép nem játékra való (a Samsung sem arra tervezte), üzleti célokra viszont ideális. :)

(#194) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Volt szerencsém közelebbről is megismerkedni egy ilyen készülékkel.
Azt kell mondjam, hogy nagyon rendben van:) Az összeszerelés minősége a billentyűzet, a hangja, melegedése (ezt hosszabb távon nem próbáltam).
Macbook Air-t szerettem volna venni eddig, de ~100K-s felára lenne... gondolkodóba ejtett...

+A kijelzője kategóriáján belül hibátlan, tényleg egy élmény (ips + a nagyobbacska felbontás)
+ Billentyűzetvilágítás
+Windows az árban
+Ára: ~345K 3 év garanciával.
- Lehet valakinek kevés a 2db usb slot (és külön átalakító kell az rj45nek)

Ami miatt mégis elképzelhető, hogy mac lesz belőle az a mágneses tápcsatlakozó (20 forintos cucc, de levédették, nem is értem, miért nem akarja licencelni senki...:W)
OSX nekem nem játszik, azért előny a windows a samsungnál.

Aki gondolkozik bátran vegye meg, nem fog csalódni benne! :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#195) SidCorky


SidCorky
senior tag

Hello!

Tudom, ez nem játékgép, de egy GTA San Andreas, vagy COD2, esetleg COD4 elfutna rajta játszhatóan, lagg nélkül? Nem fogom ezért nem megvenni, de azért jó lenne tudni :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#196) bernini válasza SidCorky (#195) üzenetére


bernini
csendes tag

Szia!
Ez hibátlanul megy: Call.of.Duty.Black.Ops-SKIDROW én is csak kiváncsiságból raktam fel...

(#197) SidCorky válasza bernini (#196) üzenetére


SidCorky
senior tag

Szóval akkor amiket én írtam, röhögve elszaladnak rajta :D Köszi szépen

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#198) arpi6k


arpi6k
addikt

Sziasztok!

Vásároltam egy ilyen szépséget, és az lenne vele kapcsolatba a kérdésem h gyárilag win8 van rajta. Gond nélkül felpakolhatom rá a win7-et ugye? Előre is kösz a válaszokat.

Üdv

Intel & ATI

(#199) ifo2 válasza arpi6k (#198) üzenetére


ifo2
csendes tag

Szia!

sajnos én is már csak win8 al tudtam venni, de gond nélkül fel ment rá. A BIOS ban kell átállítani egy paramétert, hogy a telepítő lefusson, mert anélkül lefagy már az elején. De elég egyértelmű, csak már nem emlékszem, onnantól kezdve gond nélkül felmegy. Driverek a samasung oldalán fent vannak.

Üdv

Attila

(#200) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Sajna bizony nehezem bövithetöek,javithatok.Kevés csatlakozo kerül beépitésre, Figyelem.Samsubg Laptop-Notebok Csak Win 7-( Fos Op-OS-t tudják futtatni! LINUX (Ubuntu_Kubuntu) NEM,mert nem ara vammak tervezve,kizárolag csak 1 fajta OS- a WIN fosra.Na ennyit a Samsung maradi elavult hozzáállásárol.Képviseletük is beismeri ök csak ilyenekt gyártanak adnak el-Bruha-Ha! :C :Y ;]

föolvaso

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.