Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Gusztáv válasza -vitya- (#99) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ezt sajnos kb mindenre el lehet mondani :( .

Dell XPS 13:
Amazon $979
Itthon kb. 440.000

Laci

(#102) VRomi válasza -vitya- (#99) üzenetére


VRomi
tag

Szamolj ra meg 20 szazalekot durvan az ado vegett + vam! Sokan elfelejtik! Mindjart kozelebb van az ara...

(#103) franc0 válasza VRomi (#102) üzenetére


franc0
őstag

Ettől mondjuk kurvára nem boldogabb az ember, eddig is tudtuk hogy lehúz az EU meg a magyar állam.
Az viszont felmerül, hogy faszér nem születtünk amerikainak....

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#104) kchris78 válasza franc0 (#103) üzenetére


kchris78
veterán

meg az amerikai kereskedő aki majdnem 1:1-be számolja az árut, mert nehogymár a dollár drágább legyen mint az EUR, az is drágít kicsit mire ideér a cucc.

(#105) stifi válasza -vitya- (#99) üzenetére


stifi
senior tag

+ ÁFA, VÁM, és van 1 angol klavis, angol szoftveres géped.

de nem kell ilyen messziről venni, itthon is vannak szlovák áfacsaló cégek akiktől meg tudod venni áfa nélkül.. hja és garancia nélkül.. mindent meg lehet találni olcsóbban, de nem az átverés feeling miatt kerül ez ennyibe itthon, hanem mert ez a rendes fogyasztói ára...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#106) Alchemist válasza Gusztáv (#100) üzenetére


Alchemist
addikt

Még a jobb 12"-os szubnotikon is kiférnek ezek a gombok... úgyhogy ha ez egy "Tesco gazdaságos" kategóriájú laptop vagy netbook lenne, még csak megérteném, de ennyi pénzért mindenképpen elvárható egy normális billentyűzet.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#107) Ringman válasza Alchemist (#106) üzenetére


Ringman
nagyúr

sőt még a 4:3-as képarányú X60-nál is, pedig az elég keskeny ;)

az meg ne felsőkategóriás notebook-kiváltság legyen, hogy megvan minden gomb a billentyűzeten.

(#108) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nálunk 27%os az ÁFA, míg USben sok helyen 0%.

Erre rájön a szokásos $->eur konverzionál általános ~10%, pár %nyi járulékos költség és máris megvan az a 40-50% amennyivel nálunk drágább.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#109) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Az reális hogy szeretnék venni egy ilyet és visszadobnak avval, hogy nem kapható mert akármi és majd talán egy hónap múlva.... :Y :Y :Y

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#110) aram01 válasza Dare2Live (#109) üzenetére


aram01
nagyúr

hogy?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#111) kchris78 válasza Dare2Live (#109) üzenetére


kchris78
veterán

Cikkben benne volt hogy mostantól kapható? Még ha igen akkor is visszadobhatják készlethiányra hivatkozva. Amúgy minden reális, valamelyik Samsung telefonnál volt kivételesen az USA bevezetés 2-3 hónappal később mint Európa/etc..

(#112) aram01 válasza kchris78 (#111) üzenetére


aram01
nagyúr

edigital már árulja

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#113) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Itt is van!

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#114) Napfénysüti

Szép gép meg jó a kijelzője de nálam ennyi ami jó pont. Viszont nagyon drága.

Més que un club!

(#115) legiaap válasza Napfénysüti (#114) üzenetére


legiaap
nagyúr

Sajnos az az igazság, hogy ennyi és kész. El kell fogadni. Mindenhol a világon kb. ilyen áron árulják, csak valahol jobban élnek az emberek és megtehetik, hogy vesznek ilyet. Azt a kis hazánk kedvéért nem fogja a Samsung lejjebb vinni az árát, szóval fogadjuk el.

De a szerkesztőktől kérdezném, mi a helyet a wifivel. Jobb, mint az előzőben?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#116) Napfénysüti válasza legiaap (#115) üzenetére

Persze ez igaz. Jobb országban ugyanilyen melóval havi fizuból röhögve kijönne egy ilyen 9-es Samsung. Én alapból annyira az ultrabook kategóriáért nem vagyok oda nem igazán látom az értelmét. És persze nem olcsók ehhez hasonló tudású gépekhez viszonyítva. Ilyen összegért nálam csak business class notebook jöhetne szóba. :B

Més que un club!

(#117) Gianni27 válasza z0d1AK (#2) üzenetére


Gianni27
őstag

150 ezerért van kvázi ultrabook, 11.6-ban, szinte ugyanezzel a konfiggal, mint a series 9:

11.6" Acer-V5-171, 1.38 kg:

http://www.acer.de/ac/de/DE/content/model/NX.M3AEG.002
549 euro (152.000)

Itthon már kapható ugyanez Core i3 ULV procival, 135 ezerért.

(#118) aram01 válasza Gianni27 (#117) üzenetére


aram01
nagyúr

az már kicsi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#119) Gianni27 válasza Gianni27 (#117) üzenetére


Gianni27
őstag

Nyilvánvaló, hogy nem annyira csicsa-luxus, de nem is kerül annyiba.

Sőt a Sandy Bridge i3 ULV még jobb választás is lehet, mert nem melegszik. A tesztben ugye az árat leszámítva ez volt a noti egyetlen hibája.

(#120) Gianni27 válasza aram01 (#118) üzenetére


Gianni27
őstag

Én is azt hittem, amíg tepsijeim voltak. Rendesen beállítva ugyanakkora minden rajta, mint 15-ös tepsin.

Egyébként meg 11.6-on 1366-ban még nagyobb is minden, mint 13.3-on 1600-ban.

(#121) Gianni27 válasza aram01 (#118) üzenetére


Gianni27
őstag

V5 van 14-ben is, sőt tepsiméretben is:)

(#122) z0d1AK válasza Gianni27 (#117) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából ahogy látom sokan, többek között Te sem tudtad jól értelmezni azt, amit írtam. Én nem egy 150 ezres Series 9-et képzelnék el magamnak.
Annak örülnék, ha ultrabook érkezne a következő specifikációval, 150 ezerért (itthon, nem Németországban)
- Intel Core i3
- 4 GB RAM
- 128 Gbájt SSD
- ODD nélkül
- 13"-os matt kijelzővel.
És persze azért kéne ultrabook, mert az könnyű, vékony annyira, hogy hordozható legyen. Én útközben használnám, de oda bőven sok (és nagy) lenne az üzleti széria tagjai (EliteBook, ThinkPad X230).

Igazából ha a paraméterek megvannak, akkor az ultrabook jelző sem feltétlenül kellene. Mint írtam, a Dell Vostro 3360 pl tökéletes gép volna erre a célra, csak ilyen konfig nincs 150-ért sajnos.

Mivel én elsősorban írok a gépen, netezek, esetleg méretre vágom a képeket, így nem kell Seires 9-es konfig, felesleges az i5. Ellenben ha volna utólagos WWAN opció, akkor aztán földig nyalnám a gépet. A Vostro-ban elérhető lenne a bővítési port, viszont antenna nem került beléjük, csak azokba, amelyeket gyárilag 3G-vel szerelnek...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#123) Gianni27 válasza z0d1AK (#122) üzenetére


Gianni27
őstag

Ilyen konfig nem lesz ennyiért, azt elhiheted nekem:) Az ultrabook, pláne ez a felsőbb kategória, olyan mint egy 8 milliós Audi A1 kisautó, a pénzedért nem itt fogod a legtöbb vasat kapni, az biztos. Ez egy drága divatcikk, azoknak akik meg tudják, és akarják is fizetni a luxust.

De szép lassan a kommerszebb kategóriákba is szivárognak le az egyre könyebb és jóval olcsóbb gépek. Pl. Az Acer V5 szerintem egy jó és megfizethető alternatíva 11.6-ban. SSD-t lehet tenni bele - utólag. Biztos lesznek hasonlók 13.3-ban is, de nem gyári SSD-vel 150 ezerért, az tuti.

A legolcsóbb hivatalosan is ultrabook, pl. a Lenovo U310 13.3-as, 190 ezer körül van:

http://www.argep.hu/product_2084704.html

Természetesen fényes TN paneles, és nem SSD-s, ráadásul nehéz is picit (1.7 kg). Akkor már a V5 sokkal inkább ultabookosabb - nekem.

(#124) z0d1AK válasza Gianni27 (#123) üzenetére


z0d1AK
veterán

Lesz az, max nem most. De hát ez ilyen, semmi sem lehet azonnal sajnos.
Jelen pillanatban nem létszükséglet a noti, elférek azon a néhány tableten, ami mindig nálam van, aztán majd utána ráérek keresgetni még, ha szükség is mutatkozik részemről.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#125) Gianni27 válasza z0d1AK (#124) üzenetére


Gianni27
őstag

Majd, ha tényleg kimennek a divatból, az ormótlan és (a legtöbb felhasználónak valójában) feleslegesen nagy 15.6" notik, akkor lesznek olcsóbb 13.3-asok, addig viszont a kisebbek relatív drágák maradnak.

(#126) franc0 válasza Gianni27 (#125) üzenetére


franc0
őstag

Erre azért nem bazíroznék.
Szerencsésebb országokban nem annyira divat a 15,6". Nálunk ezeket terítik a disztribútorok, mert ezt keresik a vevők. Mert olcsó, hiszen olcsó előállítani.
És ezért mainstream nálunk ekkora képátlón az 1366*768-as felbontás.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#127) Gianni27 válasza franc0 (#126) üzenetére


Gianni27
őstag

A felbontás azért a gyártóktól függ, jelenleg a notik legnagyobb hibája a kritikán aluli legolcsóbb szemét TN panelek használata, kategóriától függetlenül, mert még a 450 ezres gépek is ilyenek.

Más kérdés, hogy nekem igazából nem hiányzik a full HD még 15.6-ra sem feltétlen, de a jó minőségű IPS panel az igen.

(#128) kchris78 válasza Napfénysüti (#116) üzenetére


kchris78
veterán

az a baj hogy jobb országban (USA) a gép is olcsóbb. 2012-es MacBook Air corei5 (3rd gen) 1000dollár. Aki kíváncsi az itthoni árára csak óvatosan a megnézéssel, sokkal drágább :).

(#129) kchris78 válasza z0d1AK (#122) üzenetére


kchris78
veterán

az a helyzet hogy előbb utóbb lesz ilyen konfig. Csak épp a lényeget fogják belőle kifelejteni. A fém/egyéb strapabíró anyagból készült házat és a rendes hűtést. Mert ez az aminek a kihagyásával még gép lesz a gép és 150ezerből ki lehet hozni.

Általánosan mondva a mostani 100-150ezres gép nem azért annyi a 250ezres üzleti helyett mert rosszabb lenne a belbecs hanem csak annyit bír ki hogy ott ücsörög az asztalon, hátizsákban maximum havonta :)... és ha hordozhatóságról beszélünk akkor pont a masszivitás ami elsődleges.

van MacBook Air-em és üzleti notebookom (ThinkPad), de ezt a dumát hogy "nekem csak üzleti notebook kell ilyen nem" kicsit sznobnak érzékelem... Mi az amit annyira csak az üzleti tud? Ultrabook is van 8GB/Core i7/matt/fém ház/etc.. és sokkal hordozhatóbb mint egy 2kg-s üzleti. Az üzleti kategória is túlárazott. Kivétel akinek ThinkPad kell mert szó szerint terepen használja, de oda már üzletiből sem mindegy hogy melyiket veszi.

(#130) hibavissza


hibavissza
veterán

szép gép meg minden, de számszung közel 400-ért...gold starba' nincs ilyen? :DDD

(#131) sdombi


sdombi
tag

MB Air-nél olcsóbb lett kb 30k-val. Viszont a panel az kincs és ritkaság. Szerintem minden pénzt megér!!! Egy tartós teszt jó lenne egy ilyen géppel, hogy bírja-e úgy mint egy thinkpad/latitude/elitebook, mert azok azért gari lejárta után is jól szolgálnak még pár évig.

z0d1AK: nagyon el vagyok tévedve ezzel a 150-ezres árral. Ezt a minőséget meg kell fizetni de jól is szolgál cserébe. Acerben bízom kicsit, de ott a panelokat mindig kispórolják, valami hányadék felbontást dobnak bele.....

[ Szerkesztve ]

(#132) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

vkinek vmi ötlete, hogy milyen difik vannak az

A01/A02...A07es NP900X3C között?

Mert ahogy láttam több verziuóban is kapható pl 256gbs ssdvel.... http://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=NP900X3C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#133) Napfénysüti válasza kchris78 (#128) üzenetére

Múltkor megnéztem az itthoni Apple árakat hátha mégis elcsábítanak. Na a végeredménye annyi lett hogy megerősített abban hogy nem lesz Apple gépem (mondjuk nem is vagyok oda tűlük).
Szomorú de ez van, nyugaton jobban keresel és még olcsóbbak is ezek a termékek. :(

Més que un club!

(#134) kchris78 válasza Napfénysüti (#133) üzenetére


kchris78
veterán

én használtan vettem így le lehet vonni azt a luxus költséget amivel többe kerül mint az embernek a fájdalomküszöbe. Ha azért tetszik, simán ki lehet fogni garanciális, olyan példányt amin nem látszik semmiféle használati nyom. Lehet vannak rossz sztorik is de én csak jókat hallok a szervízeikről is (gari lejárta utáni részegységcsere, etc..).

(#135) kchris78 válasza sdombi (#131) üzenetére


kchris78
veterán

igen ez az ami hiányzik, egy tartósteszt. Jöjjön ki hogy mégis mit bír egy Zenbook, mit bír egy ilyen Samsung9-es.. Mit bír egy MBA.. Összevetve egy üzleti notival. Nekem azért az az érzésem tartósabbak hogy "divatnotiként" funkcionáljanak kizárólag. Én azért akartam mindenféleképp hogy (ha nem is a legdrágább) de valami ThinkPadem legyen hogy 2 év használat (ami nem a napi 1 szeri kinyitást és becsukást jelenti, és ne főjön meg) után is működőképes maradjon. Amíg nem létezett a mostani 80-140ezres kategória addig nem volt ez probléma..

Kérdés: melyik LCD panel technológia a jobb? Ez a Samsungos vagy az IPS-es Zenbook?

(#136) Squirrel válasza Dare2Live (#132) üzenetére


Squirrel
őstag

en sehol nem talaltam infot, ami az altalad linkelt informaciot alatamasztana, hogy tobbfele verzio lenne belole. Mindenhol I5, 4 gb memoria, 128-as SSD volt sajna.

(#137) Gianni27 válasza Squirrel (#136) üzenetére


Gianni27
őstag

Külföldi webshopokban van 256 SSD-s.

(#138) DarkByte válasza kchris78 (#135) üzenetére


DarkByte
addikt

Mint írtam az enyém lassan 1 éves lesz, december elején vettem tavaly. Már vannak karcok az alumínium fedélen, fénynyel megvilágítva oldalról látszik, egyébként nem. Igaz nem mindig hordom nekivaló táskában. A másik ami kopik az a lenyitható ajtóknál a belső lemez felülete. A fejhallgató csatlakozó környéke tipikusan, sötétben nem mindig találom el a jack dugóval és leszedi a festést. Még egy dolog van: a gombok hozzáérnek egy kis kosz után a kijelzőhöz és meglátszik a kocka alakjuk mint zsír lenyomat.

Egyébként semmi más negatívum nincs eddig. SSD-vel nincs gond, akkun sem vettem eddig észre hogy jelentősen csökkent volna az üzemidő (igaz le van korlátozva hogy csak 80%-ig töltse fel, elvileg ezzel kíméli az akkut).

[ Szerkesztve ]

(#139) Dare2Live válasza kchris78 (#135) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem az nem kérdés, hogy egy üzleti noti jóval többet bír...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#140) Napfénysüti válasza Dare2Live (#139) üzenetére

Plusz modulárisabb (bővíthetőbb), jobb hűtésű, sokszor több a garancia rá, több az extra szoftver, ergonómikusabb, masszívabb.
Talán ezek szólnak még mellette. :)

Ja és ott van még a pöcökegér (trackpoint). :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#141) sdombi válasza Napfénysüti (#140) üzenetére


sdombi
tag

Cserébe meg nehéz és akár még drágább is (pl ilyen felszereltségű latitude 6320 kizárt hogy 400 alatt legyen már csak az ssd miatt is, arról nem is beszélve, hogy annak milyen hányadék felbontása van.....)
pöcökegér...... valahogy azért lehet nélküle élni sztem :D (jelenleg is pöckös notim van, de alig használom :D)

[ Szerkesztve ]

(#142) Napfénysüti válasza sdombi (#141) üzenetére

Ezek pillesúlyú notebookok nem mindig olyan masszívok. Nyilván ez az ára a súlynak és fordítva.
Akinél nagyon számít a súly és nem akar 12-es notebookot annak lehet jó talán ez az ultrabook kategória. Árban meg azért ezek már közel BC szinten vannak.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#143) franc0 válasza sdombi (#141) üzenetére


franc0
őstag

Én már nehezen lennék meg nélküle. Első a külső egér, második a trackpoint (csak a ThinkPad), többi a futottak még (Apple included).
Mondom ezt úgy, hogy nyolc évig használtam csak touchpadot. Hülyének lenni jog, ugyebár.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#144) bendegruz


bendegruz
őstag

Nem azért,de a vaio,amit a napokban vettem-szinte mindenben odaver ennek a toshibanak...
Kicsit elszálltak a beárazásával szvsz..

Asus Rog Strix Scar III

(#145) bigkrisz96


bigkrisz96
tag

Nagyon szép az alja és a lekerekítések :)
Miért nem 3.0-ás mind a kettő USB?

Kicsit drága :((

(#146) matteo_szg válasza bendegruz (#144) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ez egy Samsung ultrabook...

jupiiii

(#147) bendegruz válasza matteo_szg (#146) üzenetére


bendegruz
őstag

sorry,samsung akart lenni,csak már álmos voltam csöppet :D

Asus Rog Strix Scar III

(#148) legiaap válasza bendegruz (#144) üzenetére


legiaap
nagyúr

A VAIO nem ultrabook kategória, így nem látom értelmét összehasonlítani.
Ezt max. Az ASUS ultragépével és az Apple pengéjével lehet csak összevetni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#149) franc0 válasza legiaap (#148) üzenetére


franc0
őstag

A Vaio T miért nem ultrabook?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#150) legiaap válasza franc0 (#149) üzenetére


legiaap
nagyúr

17,8 mm-rel nem nevezném ultrának. Semmi penge stílus nincs benne. A Samsung a legvastagabb pontján 12,6 mm...

How are U today? Just kidding...I don't care!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.