Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blueMerle


blueMerle
veterán

Nagyon szép és stílusos :K

Ez viszont egy fájó pont ezeknél a vékony gépeknél: A memória foglalat híján nem bővíthető: az alaplapra forrasztva érkeznek a helyspórolás érdekében. :(

[ Szerkesztve ]

(#2) z0d1AK válasza blueMerle (#1) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem volna ezzel baj, de i5-öt 370 ezerért. :( Ez az egy bajom van az ultrabookokkal, hogy iszonyatosan drágák.
Ha 150-ért volna hasonló i3-mal, 4 Gbájt RAM-mal és 128 Gbájt SSD-vel, egy szavam nem volna, ennyiért valószínűleg vinnék is szép számmal. De sajnos ilyen árakon külföldön lehet csak igazán versenyképes, nem napjaink Magyarországán. De sajnos ez a többi modellre is érvényes. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3) Daywalker válasza z0d1AK (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Egyetértek veled, az árazás kissé elborult. Akinek persze van pénze, azt ez nem érdekli...és ez nekik készült inkább, úgy érzem.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) franc0 válasza Daywalker (#3) üzenetére


franc0
őstag

Ez inkább a "vakulós" rétegnek szól.

Ennyi pénzért divatkiegészítőt? Vicc. 300 felett csak üzleti gépet lenne szabad venni.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#5) blueMerle válasza z0d1AK (#2) üzenetére


blueMerle
veterán

Ennyiért én sem vennék (sőt, semmilyen ultrabookot sem vennék) csupán tetszik, piszkosul jól néz ki, de nem tudnám elképzelni hogy ezen dolgozzak, rengeteg általam felálított kritériumnak nem felel meg (az én feltételeim csak a business class laptopok tudják teljesíteni, mindenki, aki napi 10+ órát dolgozik gép előtt az érti miről beszélek) :)

[ Szerkesztve ]

(#6) z0d1AK válasza Daywalker (#3) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából akinek van pénze, az sok esetben MacBookot vesz. Én is vennék, de ha ennyire el lennék eresztve, lehet maradnék az ultrabookok mellett. De akárhogy is nézem, nem ér meg 370-et.
Persze ennek ellenére aki kinyitja a pénztárcát és kiveszi a Deákot, annak jó lesz majd, és lesznek ilyenek páran.
De mint írtam, a 150 ezres, használható ultrabookokat várom, talán akkor esélyes lenne nálam is. És akkor még hozzá sem teszem, hogy ilyen szép házba nem építenek 150 ezres konfigot, általában jelentősen csökkentett szépséggel rendelkeznek a jelenlegi 200 ezres ultrabookok is. Azt pedig külön utálom, hogy az olcsó ultrabookokbe beleteszik mindbe szinte az ODD-t, ami meg egyáltalán nincs szükségem, csak felesleges súlytöbblet...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7) Ringman


Ringman
nagyúr

pageup/down home/end csak funkcióbillentyűvel :W

szerk:
A Series 9 nagyon érzékeny arra, hogy milyen felületen használjuk, éppen ezért mindig figyeljünk oda, hogy szabadon hagyjuk a gép alján a két apró szellőzőnyílást, és a hátsókat se takarjuk el.

még jó, hogy laptopról beszélünk :) nehogymár' erre külön figyelnem kelljen.

párszor már hagytam csukott állapotban táskában T61-et, illetve 8510w-t de semmi baja nem lett egyiknek sem.

[ Szerkesztve ]

(#8) franc0 válasza z0d1AK (#6) üzenetére


franc0
őstag

Sony Vaio T most akciósan 216K, ha vásárolni szeretnél.

Szerk: annyiban pontosítanálak: akinek igazán van pénze, az leszarja mit vesz. IT-s beszerzi, működjön oszt kész.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#9) z0d1AK válasza franc0 (#8) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha a Sony Vaio T1311M-re gondoltál, akkor nálam az sem nyerő. A konfig stimmel nagyjából annak, amit elvárnék, de a 216 ezer az nagyon nem 150, hanem 50%-kal több annál. Kispolgári magyaroknak meg az ugyan csak nagy többlet. Arról nem beszélve, hogy több sebből vérzik szegény Vaio ultrabook. A burkolatot több külföldi tesztben lehúzták, illetve csak két USB van rajta, abból meg csak egy 3.0-s. Másik amivel nálam elvérezne, az az SSD+HDD kombó. Egyrészt hasítson a rendszer minden része, az meg HDD-vel nem elvárható sajnos. Másrészt nekem nincs szükségem notebookon 320 Gbájt tárhelyre, még az asztali PC-n is sok. Egy 128 Gbájtos SSD bőven jobb lenne helyette.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#10) Gondwana


Gondwana
addikt

Amire gyárilag rászitázzák, hogy „NEW” valahogy egyáltalán nem kelti a tartósság benyomását bennem.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11) matteo_szg válasza Gondwana (#10) üzenetére


matteo_szg
őstag

jézusom haver, ennyire ne legyél előítéletes...:)

A The new iPad elnevezés is valójában egy szemétkupac hardvert rejt. :)

jupiiii

(#12) franc0 válasza matteo_szg (#11) üzenetére


franc0
őstag

Azt azért hívják így, hogy a hátrányos helyzetű emberek is értsék, miről van szó.

Művelt embereknek illetve régi almásoknak az volt furcsa, hogy eddig számozva volt. Laptopjaik, desktopjaik, lejátszóik sose voltak.

DE ami még ennél is fontosabb, NINCS rászitázva.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#13) cucka


cucka
addikt

Nekem nagyon tetszik ez a gép, kár, hogy az árával nem próbáltak alálőni az Air-nek.

(#14) rudi válasza z0d1AK (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem az a notebook, amit Te 150k-ért szívesen megvennél soha nem lesz (vagy nem lesz huzamosabb ideig), mert ártana az üzletnek. Majd ha ez a Samu vagy az aktuális MacBook és csúcs Zenbook kifutó lesz, akkor talán ki lehet majd fogni egy-két jóárasított darabot, amire már rámondod, hogy egye fene, annira jó, hogy adok érte 200k-t :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) z0d1AK válasza rudi (#14) üzenetére


z0d1AK
veterán

Valahogy igy volt ez a tabletekkel is, beállt az összes felső kategória 500 dollárra az iPad után. Most mi van? A Google letolta a gatyájukat 200 dollárra, ma meg már azt hallani, igy lehet a Surface is annyi lesz.
Igazából az ultrabookok egyes komponensei is csökkennek árban, gondolok itt az SSD-, RAM-ra, illetve nem is kene csúcs hardver 150 ezerért, csak egy megbízható készülék. Elég a műanyag ház, forrasztott memória, ODD nélkül. Nem volna az annyira elképzelhetetlen. Persze amíg nincs úgymond piaci nyomás, addig ráérnek ennyiért is kínálni. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Nekem még az előddel volt dolgom , de nagyon nem nyerte el a tetszésemet , mivel az ergonómiailag nagyon gyenge volt , 0 masszivitás .
Az , hogy ssd van a gében az dicséretes , de az ár akkor nagyon magas .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#17) spyduck


spyduck
nagyúr

Basszus, ez a gép nagyon jó. A kijelző pedig végre az elvárásaimnak megfeleő. Köszi a cikket, megnézem én is ezt a noteszt :R

(#18) sev5g3


sev5g3
csendes tag

Nagyon tetszik ez a gép, de 370k rohadt sok pénz. Még 300 is az lenne érte. 250-nél rohannék a boltba. :)

(#19) franc0 válasza z0d1AK (#15) üzenetére


franc0
őstag

Hát, az early adoptereken mindig is lehetett nyerészkedni.

Bennem azért okoz ambivalens érzéseket ez a kategória, mert hordozásra lett kitalálva* (a súly miatt), ugyanakkor úgy kell vele bánni, mint egy tojással. De legalábbis nem bírja azt, mint mondjuk egy ThinkPad X széria.

*nyilván az emberek kopasztására találta ki az Intel, de ettől most tekintsünk el

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#20) sing1ep1ayer válasza z0d1AK (#15) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

A megfogalmazott specifikációk alapján nekem egy márkásabb netbook ugrott be, amit megfejelsz a 120 gigás SSD-vel. Így tényleg kijönne 150-ből. ;)

Amúgy szép ez a 9-es Samu, csak az a bajom vele, hogy míg feature-ök tekintetében sokmindenre ráfogták, hogy "kompromisszumos megoldás" a méret miatt, addig az árán nem látom ezt a kompromisszumra való hajlandóságot. :U

(#21) z0d1AK válasza sing1ep1ayer (#20) üzenetére


z0d1AK
veterán

Netbook nincs i3-mal. :)
Emellett ami fontos volna, az értelemszerűen a vékony ház. A netbookok mostanában rondák és ormótlanok.
Bár nem Ultrabook hivatalosan. De egy Vostro 3360 majdnem tökéletes lehetne SSD-vel, bár ott a kijelző nem a legjobb. De semmi sem lehet tökéletes. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#22) franc0 válasza z0d1AK (#21) üzenetére


franc0
őstag

Igaz ez nem a Milyen laptopot vegyünk topik, de esetleg ThinkPad Edge E130?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#23) Chal válasza matteo_szg (#11) üzenetére


Chal
addikt

Miért szemétkupac az új ipad hardvere? Nekem nem tűnik annak, elég sok tesztet átnéztem tablet ügyben, illetve élőben is sokat kipróbáltam, mert vásárolni szeretnék egyet családi használatra. De egyáltalán nem értem ezt a szarkupac dolgot, nekem eddig nem ez jött le. Elmondanád hogy mi a baj vele? Lehet hogy egy ilyen ellenvéleményből is sokat informálódik az ember.

(#24) z0d1AK válasza Chal (#23) üzenetére


z0d1AK
veterán

[ironia]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25) kekegsm válasza Ringman (#7) üzenetére


kekegsm
őstag

Minden laptopnál figyelni kell, hogy ne takard be a szellőzőnyílásait. Az a T61 lecsukva valószínüleg elment sleep-be, különben megsült volna.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#26) kekegsm válasza z0d1AK (#9) üzenetére


kekegsm
őstag

"Másik amivel nálam elvérezne, az az SSD+HDD kombó. Egyrészt hasítson a rendszer minden része, az meg HDD-vel nem elvárható sajnos."

[link]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#27) kekegsm válasza z0d1AK (#21) üzenetére


kekegsm
őstag

[ASUS X301A]
[Samsung NP530U3C-A01HU]
[Lenovo IdeaPad U310]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#28) Ringman válasza kekegsm (#25) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem, kb 5-10 perc után vettem ki működő állapotban a táskából, cpu throttling valószínű volt.

(#29) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon tetszetős darab, de nálam 300-nál megáll egy noti...

(#30) bolvar válasza z0d1AK (#2) üzenetére


bolvar
senior tag

de még a 150 is sokallnám én személy szerint ezért a konfigurációért...és még a samsung nem árazza túl a termékeit hát ku...a nagy vicc ez az ár.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#31) opeter87


opeter87
senior tag

Jó cikk és alapvetően jó gép is lenne...

De a hűtést megint picit elrontották, mi az hogy figyelni kell arra, hogy hogyan használja az ember a gépet ölben, pont egy ultrabook esetében, amit én ritkán használnék asztalon.

Dicséretes viszont a kijelző, jó betekintési szög, nagy fényerő.

Az ssd szerintem is kicsi, mehetett volna bele akár 256-os is, RAMért is kár.

Egyszóval 3xx k-ért én nem ezt venném, hanem inkább egy üzleti notit. (pl. TP x230 IPS monitorral)

(#32) PPatrik


PPatrik
aktív tag

A cikkben 44wh-s akksi van írva, de látszik az egyik képen is, hogy 40-es van benne.

Köszi a tesztet, már nagyon vártam. Tetszik ez a gép, de szerintem a reális ára 330 ezer fele van. Igazából szerintem lejjebb megy, mert egy másik samsung laptop megjelenéskor 315 ezer volt, de utána 3 hónapra rá 250 ezerért is volt. Ha ennek is hasonlón megy le az ára, akkor már jobb vétel lesz.

[ Szerkesztve ]

(#33) Daywalker válasza PPatrik (#32) üzenetére


Daywalker
addikt

Sorry, csak a táblázatban volt elrontva, a szövegben (az akkumulátort taglaló részben) rendben volt. Javítva, thx.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#34) vicze


vicze
félisten

A 15"-os verziót FHD kijelzővel nagyon elfogadnám. Remélem a minőségi kijelezők felé megy el a többi gyártó is. Samu és ASUS már legalább értelmeset rak pár gépébe.
Ennél jelenleg csak a Zen Prime jobb.

[ Szerkesztve ]

(#35) stifi válasza z0d1AK (#21) üzenetére


stifi
senior tag

van pár 11,6-os gép core i procival azért a piacon :)

az árával kapcsolatban pedig: a Samsungnak elég kiforrott üzletpolitikája van, tapasztalat szerint a friss modelleket drágán adják, lesz itt még egyik napról a másikra árletörés szerintem... kivéve persze ha ennyiért is viszik :)

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#36) M3aN


M3aN
senior tag

Nálam ez elég messze van a jótól, főleg ennyi pénzért!
Se dedikált VGA, se optikai meghajtó...
Túl drága és túl keveset tud ahhoz képest, amennyibe kerül, legalábbis az én véleményem és az én igényeim szerint! :)

(#37) QwErTy42 válasza z0d1AK (#2) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nekem nem kellene 128 GB nekem elég lenne 64 GB memóriával és i3-mal hasonló, csak nem éppen ilyen durván vékony és adhatnék 200 alatt. Ennek az igénynek több realitása lenne és nagyobb kereslete is.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#38) QwErTy42 válasza QwErTy42 (#37) üzenetére


QwErTy42
addikt

(szokni kell az új gép billentyűzetét...)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#39) PPatrik válasza M3aN (#36) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Ha az ár/teljesítmény arány a fontos, akkor nézd meg ezt.

(#40) opeter87 válasza M3aN (#36) üzenetére


opeter87
senior tag

ez egy ultrabook, így nem kell dedikált vga (igaz az HD4000tól mellé már szerintem 15,6-on is felesleges a dedikált vga)
ugyan ez igaz az optikai meghajtóra is.

Így véleményem szerint nem tud keveset, csak drága, mint minden ultrabook.

#39 PPatrik
Teljesen más célcsoportnak készül a két gép, így értelmetlen összehasonlítani őket.

[ Szerkesztve ]

(#41) stifi válasza M3aN (#36) üzenetére


stifi
senior tag

itt igazából a súlyát fizeted meg a gépnek, ezt nem szabad elfelejteni.
könnyű, papírvékony, jó panel, minőségi anyagok.
a teljesítmény itt huszadrangú, aki nem netbookot akar előkapni utazás közben hanem valami komolyabbat, annak való ez!
persze ott az x230 például IPS panellal, ami hasonló. de szegény nem szép, valljuk be, és sok embernek tök felesleges csomó funkciója amit tud. pedig pénzük van, amit el lehet herdálni valami szép drága cuccra -> nekik készült ez a gép!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#42) raper


raper
senior tag

Szépre sikeredett, nekem tetszik. Az ára kicsit almásra sikeredett, de reméljük lentebb is megy.

(#43) Inzl


Inzl
csendes tag

Hát vagy 5 éve biztosan várok egy nem-TN-paneles, sub-15 notebookra, úgyhogy KELL!!!

Nekem kezet csókolnak a csajok a kocsmában B+!

(#44) DarkByte


DarkByte
addikt

Az első generációt használom most már lassan egy éve és a mai napig nagyon szeretem. Sokkal jobban mint az előtte birtokolt 15"-ös Lenovo-mat (igaz ezeket összevetni övön aluli, de használatban azért mégis). Azt el kell fogadni hogy ez nem egy játékgép, de nem is arra vettem. Munkához vettem programozni, ha rohangálni kell meeting-re vagy külföldre akkor könnyű legyen, kényelmesen elférjen egy kézipoggyászként fedélzetre vihető bőröndben a ruhák és egyéb cuccok mellett, akkuval pedig kibírjon töltés nélkül egy konferencia napot jegyzetelni, böngészgetni. Ezeknek nagyon jól meg tud felelni, SSD miatt fürge, procija a 4 virtuális maggal kellemesen viszi az olyan erőforrás éhes dolgokat mint az Eclipse ha felveszem Performance módra. A kijelző mérete pedig nem mobilis használatnál nem probléma hogy kicsi, az irodában úgy is ott csücsül egy Full HD 23"-os monitor rajta, plusz külső egér és billentyűzet. Útközben pedig pont jó hogy ilyen mütyűr és bárhol elfér.
Hogy mellette erős de megszokható kompromisszumokkal elmegy mondjuk a League of Legends az egy kis bónusz de nem rovom fel neki hogy 25-30fps-nél nem bír többet.

Ez az új viszont nagyon szépre sikeredett, tovább komolyodott a dolog. Az előd szál csiszolt külseje előtt is koppant az állam de ez így még jobban bejön. Talán az elődben a lenyitható ajtókra voltam finnyás, de azokat is megszoktam már, illetve az tetszik hogy amikor nincs külső periféria akkor semmi nem látszik ki belőlük (Bluetooth egérrel különösen). Az adapteres LAN kábelt egyszer sem vettem még elő. 2012-ben had használjak már WiFi a madzag helyett. Ha most venném viszont szerintem a 256GB-os SSD verziót választanám. A mostani 128GB-os még épp elég de lehetne több is és akkor nem kell külső vinyó zenének (igaz az is lassan felköltözik a cloud-ba és akkor tök mindegy lesz).

[ Szerkesztve ]

(#45) Dare2Live válasza Inzl (#43) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha a kijelző a lényeg akkor abban a leg a Zenbook.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46) Dare2Live válasza DarkByte (#44) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

dokkoló van hozzá? dokkolható a noti?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47) DarkByte válasza Dare2Live (#46) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem tudok róla hogy dokkolható lenne. Viszont elvileg a 3.0-ás USB porton keresztül ezt meg lehet oldani, láttam is már ilyen univerzális dokkolót csak nem érzem fontosnak. Valami ilyesmit tesztelhetne a PH hogy mennyire életképes, elvileg a bus sávszélességének már elégnek kellene lennie a probléma mentes használathoz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#48) VRomi válasza z0d1AK (#9) üzenetére


VRomi
tag

Aki 150ert akar gepet venni az vegyen 150ert es ne a 300-400 ezres kategoriaban nezelodjon. Abbol kiindulva h mennyire szar az a vaio (szemelyes tapasztalat, a billentyuzeten egyszeruen nem lehet irni), a MacBook Air vagy es a Samsung siman meger annyit amennyiert aruljak. Nem a hardver kerul benne annyiba amennyibe kerul, sokan elfelejtik es ez a i5 370k-ert erveles nem allja meg a helyet. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#49) Orton96 válasza raper (#42) üzenetére


Orton96
aktív tag

erről eszembe jutott hogy biztos az ár miatt is perelni fognak... :DD
sry az offért

Nagyon szép kis gép ez! :K :C

[ Szerkesztve ]

(#50) lujo10


lujo10
aktív tag

Szép kis masina, na de ennyiért :Y

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.