Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tidus


Tidus
addikt

Ha úgy kezdődik hogy SAMSUNG, annak rossz vége nem lehet.

(#2) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

2500-as toner egy ilyen MFC készülékbe?! Nevetséges.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3) lexter00


lexter00
őstag

Van olya amit még nem gyárt ez a cég?Hihetetlen amit letesznek az asztalra már évek óta.Ott vannak mndenhol.

(#4) h_and válasza Tidus (#1) üzenetére


h_and
tag

Mindenki a saját háza tájáról indul ki, nekem két Samsung monitorom ment javíthatatlanul tönkre a gari lejárta után egy héttel.

[ Szerkesztve ]

(#5) fRooStzzZ válasza h_and (#4) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Nem tudom, sokat olvasni arról hogy ez meg az ment tönkre a Samsungnál.
Nekem több éve a telefonoktól kezdve a tv, monitor, vinyók stb mind bírják. Eddig egy dolgot sem kellett szervizbe vinnem, bármiről is legyen szó.
És ezzel sokan így vannak. Az, hogy kaptál esetlegesen egy átlagnál gyengébb minőségű valamit, az előfordul minden gyártónál.. Ha LG monitorod lett volna, és azok halnak el akkor meg azt szidod.. Ez ilyen.

(#6) hunmyke válasza fi:zi'k (#2) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Nekem is ez szúrt egyből szemet, MFC készülékbe 10k-s toner a minimum szerintem, persze hol mennyit használják ugye...

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#7) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

A Samsung nyomtatókról nekem nincs jó tapasztalatom sajnos. Van egy kisebb példány a munkahelyemen. 3405-ös és nagyon gáz a lapadagolója. Ha egy kicsit is több papírt rakok bele, már gondjai vannak. Ezt úgy kell érteni, hogy ha 30 lapnál többet rakok be egyszerre, akkor már megakad, beszorul, gyűri a papírt. Sokat szidom a ketyerét. Nyomtatni viszont szépen nyomtat, és elég sokáig elég a toner. Mondjuk itt is igaz, hogy az üres jelzés után, még kb 1 hónapig simán használható a nyomtató. Ráér cserélni. Monitorokkal, vinyókkal, tévékkel viszont teljesen jók a tapasztalataim.

(#8) Tidus válasza h_and (#4) üzenetére


Tidus
addikt

Ezért indulsz ki a saját házad tájáról.
Én nyomtató tapasztalatra gondoltam, mivel itt időzünk.

(#9) h_and válasza fRooStzzZ (#5) üzenetére


h_and
tag

Pontosan. Ez természetes. Mint hogy az esetnem soha többet LG-t, ez esetben pedig soha többet Samsungot.

(#10) fRooStzzZ válasza h_and (#9) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Remélem akkor minden gyártónál lesz valami hibás terméked, és többet nem veszel elektronikai terméket.
Azt nem tudom, az ember mért vesz monitort, mért vesz nyomtatót.
Vegyél Junoszt tv-t, meg írógépet. Hajrá

(#11) MornKapitány


MornKapitány
tag

9 Ft/lap (nettó vagy bruttó) költségű nyomtatás... most komolyan, gyári kiegészítőkkel, az én 5 éves HP duplex tintasugarasom nettó 2 Ft-ért nyomtat - nem beszélve, hogy olcsón utángyártott patront lehet venni.
Mondjuk nem multifunkcionális és nincs wifi, de hálózatra kötni csak egy mozdulat. Ha meg valaki nagy mennyiségben fénymásol, vegyen nagy teljesítményű irodait.
És hosszú távon egy nagyobb masinába beleinvesztálni tuti jobban megéri. Bár nem vagyok közgazdász.
Én tuti agyvérzést kapnék, ha családi fotókat nyomtatna az alkalmazottam :D.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#12) MornKapitány válasza fRooStzzZ (#10) üzenetére


MornKapitány
tag

Amit ember tervez és főleg ha elektronika, elromolhat. Kész. Samsung, LG, HP, Apple. Az én macbook air-em a gari után adta be a kulcsot és ment rá a gatyám a javíttatására. De a sokat szidott FuSi notebookom 4 évig hiba nélkül működött... És ha elromlik a nyugati kolléga vesz majd egy másik nyomtatót, más gyártótól. Elkárolja.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#13) hunmyke válasza MornKapitány (#11) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Itt most az eredeti tonert vették alapul, ha lesz utángyártott akkor nyilván lehet azzal is számolni(, ami majdnem biztos hogy lesz).
Mi is vettünk egy ML-3710ND-t, sokáig eredeti toner ment bele 40k-ért, utólag adtak ki utángyártottat 18k-ért, amely szintén 13 ezer oldalra volt képes...

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#14) _AnTi_


_AnTi_
tag

Szeretném kérdezni valamely nagykeres kollégát (vagy aki kompetens az ügyben), hogy még mindig olyan szinten hullanak-e a Samsung nyomtatók, mint amikor elkezdték az egész nyomtatóbizniszt néhány éve?
Sajnos akkor siralmasak voltak a tapasztalataink, fel is függesztettük a forgalmazásukat...

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#15) h_and válasza fRooStzzZ (#10) üzenetére


h_and
tag

Két monitorból kettő hibás. Nem a legjobb arány. Ha te ezek után veszel egy harmadikat, hajrá.

(#16) MornKapitány válasza hunmyke (#13) üzenetére


MornKapitány
tag

Persze, nem kétséges. És mondjuk nem is ennek a tesztnek a feladata az utángyártott termékek palettájának ismertetése.
Mondjuk 13.000 oldal nagyon barátságos ilyen árért. :) Én otthoni felhasználásra nem tudnám kihasználni a lézernyomtatót. Olcsóbb a tintasugaras főleg utángyártott termékekkel.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#17) mepet válasza MornKapitány (#16) üzenetére


mepet
addikt

330000 oldal felett jár a 10 éves hp nyomtatóm otthon, és már legalább 10 tintasugarast kellett volna kidobnom ezidő alatt, mivel ugye a lézer nem szárad be... Ha elromlana akkor is csak lézert vennék otthonra, az tuti. Szvsz mondjuk nem ezen az áron és nem samsung, de akkor is csak lézer. :)

(#18) QwErTy42 válasza mepet (#17) üzenetére


QwErTy42
addikt

1018, 1020? :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#19) Intelligencs

Én már egy ideje csak Samsung nyomtatókat veszek. Korábban Konica Minolta, HP, de amióta egyszer vettem Samsung nyomtatót, azóta csak azt veszek mindenkinek.

Most anyáméknak egy hasonló, csak kisebb kategóriájú nyomtatót vettem karácsonyra (SCX-3405W), ez is multifunkciós és van benne wifi. Meglepően jó cucc, teljesen jól szkennel, szépen nyomtat, egyszerű kezelni, és a wifi nagy királyság! A wifi miatt el tudtam a lakás másik részén helyezni, mint ahol a számítógép van, és beállítottam a laptopokra is nyomtatóként.

Korábban, ha több gépről akart valaki nyomtatni ugyanarra a nyomtatóra otthon, akkor vagy méregdrága hálózati nyomtatót kellett vennie, vagy nyomtató megosztásra alkalmas routert, NAS-t, vagy bármi olyan eszközt, ami ezt támogatta. Most már elég egy pár ezer forinttal drágább nyomtatót venni, és megtörténik a csoda. :)

A cikkben szereplő nyomtató is nagyon szuper, de otthonra valószínűleg egy kicsit már sok (és drága is).

@MornKapitány: Nem értek egyet azzal, hogy otthonra jobb lenne a tintasugaras nyomtató, otthonra pláne lézert kell venni! Például anyósomnál, aki sokszor hónapokig nem nyomtat semmit se, simán beszáradt a tintasugaras nyomtató. A lézerrel ugye már nincsenek ilyen problémák.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#20) hunmyke válasza mepet (#17) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Akkor elég jól kihasználod, legalábbis hozzám képest. Nekem most van a 2. tintasugarasom. Az elsőt még UPC adta valami akcióba Canon IP2000-est, fej behalt 3 év után (persze ilyenkor az jött ami szokott, fej drágább mint egy nyomtató:) ). Aztán most 2 talán 3 éve van IP4500-asom, 2 hetente nyomtatok vele minimum 2-3 oldalt. Na meg az utolsó már behozta az árát a CD/DVD -re nyomtatással, mindig felkeresnek miatta.:)

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#21) MornKapitány válasza Intelligencs (#19) üzenetére


MornKapitány
tag

Volt, hogy én nyáron 2 hónapig gyakorlaton voltam külfödön és nem használtam a nyomtatót, és nem száradt be (valószínűleg simán szerencsém volt). Néha karban tartom a fejeket, és ennyi. Ötezerért utángyártott (~59 ml) patronnal pedig elnyomtatok 4 színnyomásban fél-egy évig (kb két-három csomag fénymásoló papír).
Ráadásul én szeretem, ha van színes nyomtatás, mert sokszor ábráknál, diagrammoknál stb hasznosak, ha színesben van a kezemben is, és nem csak pdf-ben látom. Kéne egy retina display-es tablet :D mennyi esőerdőt menthetnék meg. Nem tudom, hogy a lézer hogyan működik pontosan színesben, mennyibe kerül maga a nyomtató és a fenntartása. Bár valószínűleg sokkal jobb minőséget nyújt.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#22) lujo10


lujo10
aktív tag

Én cégvezetőként inkább a már bizonyított, ill. költséghatékonyabb gépeket részesíteném előnyben Xerox, HP.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#23) azbest válasza MornKapitány (#16) üzenetére


azbest
félisten

Nekem otthoni felhasználásra ideális a lézer. A tintasugaras állandóan beszáradt, mert ritkán nyomtatok. Nem színes fotókat, azt valsz jobb minőségben megkapom ha "előhívatom" valahol profi nyomtatós cégnél. A lézer meg nem szárad be, azonnal üzemkész, ha kell, akár hónapok múltán is. Ja és az is komoly érv volt, hogy boltból 2+1(netes beregisztrálás) év garanciával került 13 ezer hufba :) Oki b2200 [link]. Azóta is kapom az email meghívókat a managareknek szánt marketinges rendezvényekre :D A lényeg, hogy át kell gondolni az igényeket és valószínűleg megtalálni a hozzá megfelelő megoldást visszafogott áron is.

(#24) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Bár szeretem a Samsung termékeit, de irodakészülékekben nem szabad csak a nagy gyártók termékeit venni. Amit én ajánlok, az a Kyocera és a Sharp, bár utóbbi nem fut ebben a szegmensben.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) Hubertus


Hubertus
csendes tag

Hogy írhat egy szakmai oldal olyat, hogy "fényhenger"???
Ez egy fény hatására vezetővé váló felülettel ellátott henger, az anyag általában OPC, nagyobb teljesítmény esetén amorf szilícium. . . .

(#26) Jim Tonic válasza Hubertus (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A köznyelvben mindenki fényhengernek nevezi, még a szakik is. Kár belekötni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) #64791808 válasza MornKapitány (#11) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ne vedd magadra, de a 2Ft-ot nem hiszem el. A papírköltség önmagában nettó 1Ft, de ha te csak a tinta költségét vetted alapul, akkor is:

egy patron úgy 300 oldalt tud, ez nettó 600 forintos patronárat feltételez. 600 forintért hol lehet eredeti hp tonert kapni? Még a duplájáért sem. Az meg, hogy mit pancsolsz bele tinta gyanánt a patronba...

(#28) mepet válasza QwErTy42 (#18) üzenetére


mepet
addikt

2200dn

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.