Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Gyöjjenek csak, gyöjjenek. Még nem rendeltem meg a konfigurációt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) rudi


rudi
nagyúr

Jaaj, kezdenek AMD-set játszani?! Nálunk talán a karácsonyi szezont sem csípik el az első Skylake processzoros modellek és 2016 közepén már nyomnák is rájuk az új szériát? Braswell vs Apollo Lake dettó. Meg ez hogy meglebegtetik a 4+4e felállású processzorokat most és csak egy év múlva vannak beütemezve...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) DR|FTK|NG válasza rudi (#2) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Legyél VIA-s. :DDD

Most is gyors az informatika "fejlődése", de most mesterséges. :(

[ Szerkesztve ]

(#4) aok1


aok1
tag

Majd jonnek igen.De eloszor a skylake procikkal fedje mar le a piacot.Mert meg azokkal is van valami gond.De mar itt a kaby lake-rol van szo.Az aktualis skylake platformot futassa mar fel eloszor(mert eleg nagy a pangas a procik teren).Az arrol nem is beszelve.

(#5) TigerCat válasza aok1 (#4) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, i7-6700-at nem is lehet kapni, pedig azt néztem ki...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Új processzorokról árulkodik az Intel kiszivárgott útiterve - Az lenne csak a meglepetés, ha egyszer ezt látnánk az útitervben: Jövőre nem megyünk sehova. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) sb válasza rudi (#2) üzenetére


sb
veterán

Ugyanezt akartam írni.
Lassan a procik 70%-a a polcra se kerül ki.

Amúgy meg 72 EU 65W TDP-vel? Nooormális?

Nagyon jó a felhozatal. Lassan 62 féle proci tökéletes kb bármilyen feladatra, de még mindig szét tudják szegmentálni úgy, hogy be*szpd és inkább várni kelljen a köv generációra. :(

(#8) -Skylake- válasza TigerCat (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

Foleg a GT4-es skylake-ek... en mar azthittem oktoberben vigan szerelem be a gepbe , erre 2016Q4 hat koszb+....

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#9) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ez a 72 Eu-s GT4e már gyorsabb lesz mint a GTX 750 Ti?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) $p@rr0w válasza Blindmouse (#9) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Szerintem az lehetetlen, de ha nem így van akkor meglepődök.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#11) Tidus válasza rudi (#2) üzenetére


Tidus
addikt

Szerintem a kutyát sem érdekli hogy mi lesz nálunk karácsonykor.
Amúgy nyugodtan megtehetik hogy csúsznak a beharangozott időpontok, akár mennyit. Ugyan is megközelítőleges hasonló paraméterekkel rendelkező konkurencia nincs a láthatáron, és belátható időn belül nem is lesz. Nem kell versenyezni, és időt futni senkivel. Azt adnak ki, és akkor amikor akarják. Az viszont tény, folyamatosan fejlődő csúcs termékekről van szó.
Az AMD-t pedig felesleges emlegetni ebben a topikban. Nincs helye és létjogosultsága itt, és az említett kategóriában.

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Legjobban az Apollo Lake érdekel, kíváncsi vagyok, mennyivel lesznek erősebbek a Goldmont magok, nagyon kéne ebbe a kategóriába is némi erő! A Cherry Trail CPU része ugye hozott vagy 1%-ot a Bay Trail-hez képest, így ha most nem lesz legalább +20%, akkor sokan fognak sírni -és mást venni.

(#14) AxBattler


AxBattler
félisten

Hát, a Skylake-S tuti csillagászati árral jön, szóval nálunk csak mutatóba lesz, viszont egy Apollo-s Pentiumot szívesen látnék 13"-os subnotikban.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#15) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Namondom, meglesem mit lehetne venni a lassan kioregedo FX 8320 helyere. Na, mondom valami i5, a 2500k valami 200 euro volt, 18%-ot gyengult az euro a dollarhoz kepest az elmult 3 evben, sacc / kb 230-240 euro. Erre meg 270. Ennyi ha jol elmlekszem az i7-esek voltak anno. Jujj. :(

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#16) jedis válasza Tidus (#11) üzenetére


jedis
senior tag

Csak ez a kategória a valós vásárlói bázis kb. 0.374%-át érinti . Ne legyünk már olyanok, mint a ....BMW-sek, hogy " M5 alatt nincs autó" :U .

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#17) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Mese nincs, szerintem még sokáig marad a 4790k :D

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#18) .mf válasza Fred23 (#12) üzenetére


.mf
veterán

"A Cherry Trail CPU része ugye hozott vagy 1%-ot a Bay Trail-hez képest, így ha most nem lesz legalább +20%, akkor sokan fognak sírni -és mást venni."

Mit is?
A másik pedig, hogy Cherry is csak mutatóban van, alig van még vele szerelt termék a piacon. Sőt, már a Bay Traillel is az volt a legnagyobb bajom, hogy nem volt normális specifikációjú (4 GB RAM az ég szerelmére...) és értelmes árú gép a piacon, mert nehogy a Core M gépek szinte kimutathatatlan eladásait (mivel azokból is csak mutatóban van gép) kannibalizálja... Közben pedig részben ugyanazok a gyártók ontják a droidos vackokat, olcsóbban, s időnként jobb specifikációkkal (több RAM, flash, jobb kijelző). Fullhülyék.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) FatMonster


FatMonster
tag

Sajnos nem bírom követni már ezt a rengeteg fajta processzort, de sokan panaszkodnak, hogy ilyen-olyan mobil gépből hiány van. Akkor most dübörög a mobil piac vagy nem? Ha igen, akkor miért nem lehet kapni illetve miért nem készül fel a gyártó? Ha pedig nem, akkor minek dobálják 6-12 havonként piacra a régi-új lapkákat? Sok ember meg rohan és veszi. Amúgy biztosan nagyon penge kis cuccok, csak nem a magyar átlagfelhasználó zsebének.

[ Szerkesztve ]

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

"Ez a csomag elsődlegesen a játékosoknak készül, hiszen a mostanában bemutatkozó új API-kkal és a Windows 10 WDDM 2.0-s felületével az IGP teljesítménye kritikus fontosságú tényezővé válik..." Lehet rosszul gondolom, de nem jobb megoldás ha a nagyteljesítményű dGPU mellé veszek egy kissebbet? Értem én, hogy ha már kifizettem a CPU-t akkor legyen használva az IGP is, de teljesítményben az utóbbi párossal jobban járok, nem?

[ Szerkesztve ]

(#21) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Izgatja a fantáziámat egy 6 magos Broadwell-E. Jó utódja lehetne az 1366 platformnak.
Ugyanakkor a Skylake-S 4+4e sem érdektelen. Mivel nem játszom csak alkalmilag, nálam valószínűleg a dGPU-t is ki tudná váltani. Munkára jobb lenne a többcsatornás memóriavezérlő, de a DDR4 kompenzál valamennyit.
5 év után most mondom azt, hogy érdemes lehet váltani! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22) gbors válasza Blindmouse (#9) üzenetére


gbors
nagyúr

Annál nem, de a neki fekvő játékokban az R7 250-et talán már beéri :P

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#23) Sinesol válasza CsonkaImo (#20) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem jársz jobban, mivel akkora késleltetése lenne a pci-ex csatoló + a memóriamásolások miatt, hogy ilyen módszerrel futtatva sokkal lassabb is lenne mintha simán igp mentes cpu-val oldanád meg a dolgokat, hiszen folyamatosan egymásra várna a cpu és a dvga.

Egyébként a proci témáról most jutott eszembe, nemrég olvastam egy külföldi portálon, hogy uj Win10 verzióban aktiválódik valami cpu boost nevű dolog is, kíváncsi leszek mit jelent majd a gyakorlatban. Elvileg eddig is benne volt a Skylake cpu-ban, de az uj win10 patchben jön hozzá a támogatás. Gyakorlatilag valami turbo mód feature :D

Nem tudom, volt eről szó egyáltalán a korábbi skylake tesztben?

[ Szerkesztve ]

(#24) kovsol válasza twollah1976 (#13) üzenetére


kovsol
titán

Én meg annak örülök, hogy kb egyhelyben toporognak cpu teljesítményben, mert a 2012.-ben 45e Ft ba kerülő 3570k mai napig helyt tud állni, és eszem ágában nincs +10% teljesítményért dupla áron venni egy új K-s procit.

May the Force be with you!

(#25) CsonkaImo válasza Sinesol (#23) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Kár. Pedig jó lenne azoknak, akik nem akarnak két high end dGPU-t venni, de egy kisebbre szívesen beruháznának a nagy mellé.

(#26) Sinesol válasza kovsol (#24) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem sima cpu-ra már nem épit senki komolyabban a jövőben.
A plusz teljesitmény onnan jön majd, hogy lassan az APU-kat kezdik kihasználni.
Most, hogy a a piacvezető gyártó piacra dobta a teljesértékű apu-kat és a win10 is kijött hozzá, a programok is jönni fognak hamar.

Persze volt eddig is AMD apu, de egy kicsi, elhanyagolható gyártóval nemigazán törődött senki, miattuk nem mozdult meg egy épeszű cég sem, na meg oprendszer sem volt hozzá megfelelő.

(#27) kovsol válasza Sinesol (#26) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem mire ez az idő eljön, addigra ennek a hírnek az alanyai is már a múlté lesznek. :D

May the Force be with you!

(#28) icp1970


icp1970
senior tag

Várjuk őket szeretettel.

(#29) Kékes525


Kékes525
félisten

Az Intel sorozatban nyomja ki az új processzorait, de igazi teljesítmény javulást már évek óta nem produkál. Mikor lesz lényeges javulás a teljesítményben? Már szívesen lecserélném a Core i5-2500 -ös procimat, egy sokkal jobbra, ami a teljesítményen lényegesen változtatna, növelné azt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) TigerCat válasza Kékes525 (#29) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jogos. i5-2500K-ról kellene frissíteni, de nem nagyon látok előrelépést, ezért gondoltam az i7-6700-ra, ami viszont nem kapható. Még a 6600-on gondolkodom, de őszintén szólva 30 ezret megérne az i7. Ha lenne.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31) Kékes525 válasza TigerCat (#30) üzenetére


Kékes525
félisten

Miért nincs? Nem hozzák be, vagy az Intel nem gyártja, esetleg csökkentette a gyártási kapacitását? Az Intel Skylake Core i7-6700K 4GHz LGA1151 Processzor árgépen találtam, de rettenetesen drága.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Akik évekkel ezelőtt egy i5-öst vettek, legyen szó akár első generációs példányról, még ma is jól tudják használni.
Akik évekkel ezelőtt vettek egy Phenomot, még ma is megvannak vele.

Én pl. féltem, hogy necces lesz pl az a8-6500-asom a Fallout 4-hez, mert a minimum közelében mozgott, erre full hd-n és ultrán is vígan viszi, semmi kompromisszumot nem kellett hozni.
Szóval nem kell itt senkinek sem félnie, ami ma egy középkategóriás pc (hazai viszonylatban), az még számítógép lesz pár év múlva is. Addig pedig procik jönnek és mennek. (S remélhetőleg a konkurencia is összekapja magát, irdatlan árháborúba kezdenek, a forint meg felzabálja a dollárt, oszt' minden magyar ember víg és derűs lészen).

(#33) AxBattler válasza HUN_Sector (#32) üzenetére


AxBattler
félisten

Én pl. féltem, hogy necces lesz pl az a8-6500-asom a Fallout 4-hez, mert a minimum közelében mozgott, erre full hd-n és ultrán is vígan viszi, semmi kompromisszumot nem kellett hozni.

Mekkora felbontáson? 720p?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#34) TigerCat válasza Kékes525 (#31) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A sima i7-6700 kellene, nem a K-s, mivel az életben nem fogom húzni, annyival többet pedig (nekem) nem ér.

Most írtam be iPon keresőbe és se híre, se hamva...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35) AxBattler válasza TigerCat (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

Ugyanez van i5-6600-zal is.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#36) TigerCat válasza AxBattler (#35) üzenetére


TigerCat
nagyúr

72 ezeré' viheted, bár lehetne olcsóbb, akkor elgondolkodnék rajta.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37) AxBattler válasza TigerCat (#36) üzenetére


AxBattler
félisten

Jé, tényleg! 60-65k között jó vétel lenne, de még a Haswell-eknek is ki kell előtte futnia!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#38) Scholes9 válasza AxBattler (#37) üzenetére


Scholes9
nagyúr

És azok is aranyáron mennek most, persze pont amikor venni akarok...:(

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#39) AxBattler válasza Scholes9 (#38) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig neked már tudnod kéne, honnan vegyél Haswell-t. :P
i7-4770 65k HUF, stb. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#40) TigerCat válasza AxBattler (#37) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Aham.
Ahogy elnézem karácsonyra mégsem lesz új gépem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41) buherton


buherton
őstag

Vajon az Apollo Lake CPU-ban gyorsabb lesz, mint pl. Bay Trail Celeron J1900? A Braswell sorozat nem jó alternatívája a J1900-nak.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#42) Kékes525 válasza TigerCat (#34) üzenetére


Kékes525
félisten

Intel Skylake Core i7-6700 3.4GHz LGA1151 Processzor Itt található, de szerintem ez is drága.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43) TigerCat válasza Kékes525 (#42) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mint állat. Egy-két hete még 100-ért simán kapható volt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44) Kékes525 válasza TigerCat (#43) üzenetére


Kékes525
félisten

Mitől drágulhatott be ennyire? Nem volt ekkor infláció.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45) synthattik válasza Kékes525 (#44) üzenetére


synthattik
aktív tag

Jönnek az ünnepek,meg készlethiányos,és ez így együtt kis hazánkban ezt eredményezi.

(#46) rocketry23


rocketry23
tag

Broadwellből várhatóak még új asztali modellek?

(#47) Sinesol válasza rocketry23 (#46) üzenetére


Sinesol
veterán

Új modell már biztosan nem.

(#48) Dr. Akula válasza Tidus (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miért is nem? IGP-ben úgy elpicsázza az Intelt, mint CPU-ban fordítva. Azt meg kár felhozni hogy "dehát GT4-el akár utol is érné", 1. nincs GT4, csak majd valamikor, de akkor is leginkább csak papíron, 2. mire idáig eljutottak, a DX12 miatt megint visszaestek akkora hátrányba mint ahonnan indultak. Most hogy egyre inkább az IGP a fontos, az i3 szintű AMD prociteljesítmény nem nagyon érdekel senkit (Intelben talán nem elég ugyanaz?). Egyedül a fogyasztás amiben javulnia kéne az AMD-nek. Meg az Intelhez GT4-hez hasonló fantomprocik kézzelfoghatóvá tételében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.