Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

Mi köze van az EU-nak ahhoz hogy navigáció vagy videolejátszás közben mennyit fogyaszt egy akármilyen egység? Valamelyik okosnak eszébe jutott hogy ezt is úgy kell szabályozni mint az autók fogyasztását? Azt' majd jön a csalószoftver is??

...meg egyáltalán hogy a francba lehet egy PS4-el navigálni? Viszek magammal 230V aggregátort meg még egy tévét is az anyósülésen, vagy mi?...

Turenkarn

(#2) Sunnam


Sunnam
tag

"Lényegében tehát pár watt mínuszról van szó navigációnál, illetve médialejátszásnál, amit a felhasználók valószínűleg nem vesznek majd észre"

Akkor 1szerűen csak visszább vettek a teljesítményén, ami talán nem megy a használhatósági élmény rovására az említtet 2 felhasználási területen.

Vajon a játék alatti fogyasztását is majd behatárolja valamilyen új törvény? Érdekes lenne.

(#3) opr


opr
veterán

Navigacio alatt itt a menuben torteno navigaciot kell erteni?
Ezt valaki atolvashatta volna vagy valami, mert ugy nincs halvany fingom rola, hogy mirol beszeltek, hogy a playstation-nel dolgozom... :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) zzola


zzola
félisten

Hurrá! Sokadik bőr, sokadik spórolási varáció... :DDD

(#5) 1shot1kill


1shot1kill
csendes tag

Jöhetne még egy SuperSlim verzió, és akkor beruházok egy PS4-be :)

(#6) Tyrel válasza opr (#3) üzenetére


Tyrel
őstag

Ja hogy a főmenü pöckölgetése a "navigáció" ?! :W
Oookay...

Turenkarn

(#7) berVi válasza Tyrel (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Ugyanannyi koze van hozza, mint ahhoz, hogy mennyi CO2-t eregethet a kocsid, igen.

Mert van, akinek szamit, hogy elheto bolygo maradjon a Fold. igen.

De azert legyszi haborodj mar fel rajta, hogy ugyanazt a szamitasi teljesitmenyt mostantol kevesebb energiafogyasztasert kapod meg.

(#8) schawo


schawo
titán

navigációra

Gondolom elírás, és valami más szó akart itt lenni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9) weiss


weiss
addikt

Angolul hívják navigation-nek a menüben koslatást. Gondolom itt mindenki németes :D

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#10) schawo válasza weiss (#9) üzenetére


schawo
titán

Komolyan 50W fölött zabál ez a vacak mezei menühasználat során?

Ezt nagyon nehezen tudom elképzelni. Még egy agyontuningolt pc sem fogyaszt annyit asztalon.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Azért szerintem ebben már pöcköltek valamit hardveresen is az exploitok ellen... :DDD

The Truth is out there...

(#12) alevan válasza schawo (#10) üzenetére


alevan
őstag

Ez az első generációs XO és PS4ről készült teszt, de:

When browsing the consoles' navigation menus, the Xbox One draws 72 watts and the PlayStation 4 draws 88 watts (compared to the Wii U's 32 watts). Again, the first two are well above EnergyStar's proposed limit of 40 watts.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#13) #06658560 válasza berVi (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezért kell venni egy másik konzolt, aminek az előállítása, szállítása többször annyi energia felhasználásával járt, mint amennyit meg fog spórolni élettartama alatt.

(#14) Plague666 válasza berVi (#7) üzenetére


Plague666
tag

És ezt te el is hiszed? Hogy számít a bolygó sorsa? Ha annyira számítana, akkor olyan elektronikai eszközöket gyártanának, amik 20 évig jók, kompatibilisek, használhatók, nem pedig arra sarkallnának, hogy mindent a lehető legrövidebb idő alatt cserélj le, amiből millió tonna szemét képződik, plusz x millió másikat gyártanak helyettük. Magasról sz*rik az eu is a bolygóra, csak öregszik a nem migráns, őshonos népesség és sokba kerül az ellátásuk. Kocsiknál is dettó, a szennyezés csökkentésével nem a környezetet védik.
Ezek olyan humbugok, mint az elektromosság világnapja. Kapcsold le otthon a 3db 60-as égőt egy órára, miközben a plázák, hipermarketek éjjel bezárva is nappali dicsfényben úsznak, hogy ne törjenek be.
És ha már energiatakarékosabb konzol vagy proci vagy bármi, ejtsünk szót a szigorú szűk kibocsátási kvótákról is. Egyes államok már csak úgy tudják számottevően emelni az ipari termelésüket, ha az egyre nagyobb energiaigényű lakosság kevesebbet fogyaszt. A kutyát nem érdekli a bolygó sorsa.

[ Szerkesztve ]

(#15) Tomassy00 válasza Plague666 (#14) üzenetére


Tomassy00
senior tag

:C :K

(#16) body007 válasza schawo (#10) üzenetére


body007
addikt

Nem tudom mennyit zabál a menüben, de az sokszor akad míg a játék folyékonyan fut. Biztos egy jól optimalizált cucc az is... :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#17) schawo válasza Plague666 (#14) üzenetére


schawo
titán

Mire mennél egy 20 évig jó Playstationnel? Nézz meg egy PS1-et. Alapvetően működik, mert miért ne menne, de max múzeumi értéke van. Ugyanígy telefon, pc, autó, bármi.

Pont hogy az kerül túl sok környezetszennyező erőforrásba, hogy 5 évig használni tervezett eszközt 20 éves élettartamra gyártsanak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) Lackooo84 válasza schawo (#17) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja, a nylon harisnyák "szakítószilárdságát kinyíró" lötyibe mártása is sok energiába kerül... :DDD

The Truth is out there...

(#19) ImpersonatoR

Akkor ezert nem kapni sehol eu ba ps4 pro t sem ? :)

(#20) Tyrel válasza berVi (#7) üzenetére


Tyrel
őstag

Bár a témában előttem szólóknak is igazat adok, én alapvetően csak arra gondoltam, hogy ez a fajta korlátozás önmagában egy faszság mert folyamat ebbe az irányba fejlődnek amúgy is... az idő előrehaladtával alapból kevesebbet fogyaszt minden hardver, a piac célja is ez, mivel eladhatóbb ha zöldebb. Ráadásul könnyebb, halkabb, hosszabb üzemidejű is ha kevesebbet fogyaszt, a vevőnek meg ez jó, tehát versenyképesebb.
Az hogy 50Ft-ot megspórol a villanyszámlán a kutyát nem érdekli, de az hogy nem kell maxra tekerni a TV hangerejét hogy túl tudja harsogni a mellette lévő konzol hűtőjének visítását az igen... mármint az hogy ne visítson, azt meg úgy lehet elérni ha keveset fogyaszt.

...így mindenkinek érdeke hogy keveset fogyasszon, tehát amúgy is ebbe az irányba megy az ipar! Viszont egy hozzá cefetül nem értő hülye politikus meg ne pofázzon bele hogy mi mennyi lehet, hagyja hogy szépen kiforrják magukat a dolgok...

A Föld élhetősége meg nem azon fog múlni hogy a PS4-em mennyit fogyaszt abban a fél percben amennyit a menüben töltök mielőtt elindítanék valamit...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#21) Tomassy00 válasza schawo (#17) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Millióegy cikk van amit nem "5év használatra" kéne tervezni hogy egyet említsek : Hűtőszekrények. Pl én nem bánnám ha 40 évig nem kéne kidobnom, mint manapság 3-5 évente... ugye ugye.... :U

(#22) Tyrel válasza Tomassy00 (#21) üzenetére


Tyrel
őstag

Milyen hűtő az? Csak hogy tudjam mit nem szabad megvenni legközelebb... :D

Turenkarn

(#23) #55164672 válasza body007 (#16) üzenetére


#55164672
törölt tag

Több alkalmazás (vagy letöltések) párhuzamos futtatása közben szokott akadozni a menü. Ez sztem csak a lassú hdd miatt van, nincs mit optimalizálni rajta.

(#24) Lackooo84 válasza Tyrel (#22) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem örvény. :DDD

The Truth is out there...

(#25) Raymond válasza Tyrel (#20) üzenetére


Raymond
félisten

"ez a fajta korlátozás önmagában egy faszság mert folyamat ebbe az irányba fejlődnek amúgy is..."

Nem faszsag, csak utanna kene nezni a temanak mielott csipobol velemenyt formalsz :) Ezek a dolgok (EU directive, Self-Regulatory Initiative, stb.) evekig tartanak es van egy rakat Impact Assessment is szamokkal es kulonbozo modellekkel. Itt van egy errol meg 2015-bol: [link] Mar itt 1,5TWh/a regiokban vannak a sporolt energie szamok szemben az ipar 1TWh/a ajanlataval mar 2020-ban. Azota volt meg fejlemeny, innen a mostani Tier 4 bevezetese is ahol az 50W es 60W van megszabva mint limit 2019-tol. Ezek a dokumentumok mind publikusak, csak tudni kell nagyjabol mit keresel. Itt van peldaul az ipari commitment egy evvel ezelottrol (Games Consoles Voluntary Agreement): [link] Itt kicsit emeszthetobben vannak a kategoriak es ajanlatok bemutatva.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) zzola válasza ImpersonatoR (#19) üzenetére


zzola
félisten

:F

(#27) sztanozs válasza ImpersonatoR (#19) üzenetére


sztanozs
veterán

Miért, nem kapni? (vagy cinikus megjegyzés akart lenni?)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#28) schawo válasza Tomassy00 (#21) üzenetére


schawo
titán

Melyik hűtő megy 5 évig? Még sosem láttam olyat. A környezetben van több működő 20+ éves hűtő, több 10+ éves és 3 éves is. Nem működő, vagy az elmúlt 20 évben magától tönkremenő nincs. Kidobva azért lett bármelyik is, mert kellett nagyobb / sokat zabált / nem volt elég modern (jegesedés, bonyolult leolvasztás stb.). 40 éves (1978-as) hűtőt inkább ne. Én éltem akkor, a korabeli hűtők borzasztó sokat zabáltak, és borzasztóan rosszak voltak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) Polllen válasza #06658560 (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

Miért kellene másikat venni? :U

Plague666

Az azért megvan ugye, hogy a "törvényhozó" alkotott egy új szabályt, ami a gyártóra vonatkozik.

És ilyen szabály pont azért kell, amit te is leírtál. A cégeknek ez nem érdeke, de a közjóért szoktak szabályokat hozni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#30) zzola válasza schawo (#28) üzenetére


zzola
félisten

Hát, van bőven. Nekem a prémium kategóriás Samsung hűtőn 3 éven belül 2x cseréltek kompresszort. HA azt vesszük, akkor nem ment 5 évig sem...
De a második csere óta működik rendesen... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) Tomassy00 válasza schawo (#28) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Szerencsések vagytok :K

(#32) cbmfan


cbmfan
senior tag

egy saját példát tudok felhozni a tervezett élettartamra: az összes eddigi Canon nyomtatóm. mindegyik 8-10k nyomtatott oldal és garancia lejárta után pár hónappal B200 hibát ír, ergo kukázhatom. fejcserével javítható, de nem éri meg.

két hűtő zümmög lakásban, egy 19 éves Zanussi fagyasztó és egy noname kínai fagyasztó nélküli hűtő 8 éve, egyiket sem kellett javíttatni soha. rokon ~3 éves szuperdrága Samsungjának két-három havonta van valami problémája, pl. legutóbb szigetelési probléma miatt ajtót cseréltek...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#33) hombre[EU] válasza Tyrel (#1) üzenetére


hombre[EU]
veterán

...hogy a francba lehet egy PS4-el navigálni? Viszek magammal 230V aggregátort meg még egy tévét is...
:DD fogjuk rá,hogy álmos voltál.Délben :D no offence

Life, Uh, Finds A Way

(#34) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Kevesebbet fogyaszt és ugyanaz a teljesítmény. Tök jó. Ha csak 1%-kal kevesebb az is jobb,mint ha eggyel több lenne,nem? Rosszul gondolkodok?

Life, Uh, Finds A Way

(#35) atike válasza Tomassy00 (#21) üzenetére


atike
nagyúr

Nem tudom ilyen hűtőt használsz, de a környezetemben 15-20-25 év az a 3-5 év... :)

(#36) #72042496 válasza cbmfan (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az otthoni nyomtatók, Canon, Epson, Samsung nálunk mind gyakorlatilag fogyóeszközök voltak, olyan hamar bedöglöttek. Pedig alig használtuk őket - lehet, már ez volt a baj. :)

A nagygépekkel szerencsére sosem volt ilyen gond, meg igazából mással sem. Volt olyan eszközünk ami elromlott, de az utóbbi 20 évben nem láttam azt a negatív tendenciát, ami itt rendre előkerül. (Nem a legolcsóbb noname vackokat vesszük persze, de szerintem ez magától értetődő, ha jót akar magának az ember.)

[ Szerkesztve ]

(#37) idegen lény válasza Lackooo84 (#11) üzenetére


idegen lény
őstag

De hogy bekajálta mindenki, hogy ez csak a fogyasztás miatt kell most. :DDD

Ha valóban élhetőbbé akarnák tenni az emberek ezt a bolygót, akkor azonnal be kéne tiltaniuk a marhatenyésztést, a dieselkocsikat le kéne cserélniük mondjuk lovaskocsikra, a PET-palackok gyártását is le kéne állítaniuk, az atomerőműveket bezárniuk, nem robbantani föl több nukleáris bombát a víz alatt sem!, stb., stb. Amúgy meg mindegy, mert úgyis föl lesz perzselve az egész bolygó.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#38) #06658560 válasza Polllen (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerinted mégis kinek akarják eladni öt év után?

(#39) idegen lény


idegen lény
őstag

Házhoz jönnek majd ellenőrizni, hogy ki milyen PS4-et használ. Vagy csak egyszerűen bannolják őket.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#40) Raymond válasza idegen lény (#37) üzenetére


Raymond
félisten

Tehat szerinted csak ket lehetoseg van - mindent egyszerre csinalni(leallitani) vagy nem csinalni semmit. OK :U Egyebkent az osszes felsoroltra is van mar most is regulacio ami lassan de folyamatosan szigoritva van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41) Polllen válasza #06658560 (#38) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mindenkinek, aki ki tudja fizetni... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#42) idegen lény válasza Raymond (#40) üzenetére


idegen lény
őstag

Lett volna idő rá, ha időben észbe kapnak, de már tíz évvel ezelőtt is késő lett volna. Jön föl Kína, India, stb. Minden ötödik ember kínai. Szerinted? Ehhez jön még a migráció, tömegek menekülnek Afrikából, stb.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43) b. válasza 1shot1kill (#5) üzenetére


b.
félisten

hát ne akarj mert egyre szarabb minden új verzió. Utoljára a csavarokat hagyták ki és szétpattinthatóak (= sem ) lettek a különböző elemek. A rakéta hajtómű hűtőről ne is beszéljünk. Nem értem a Sony-t, hogy miért nem gyárt minőségi cuccot, mikor 70 millió talál belőle gazdára állítólag nem is veszteséggel.
Sok mindenért lehet gyapálni a z Xboxot, de minőségben magasan felette áll a PS4 nek.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) jeni


jeni
félisten

Bocccssssiiii :R

A Microsoft Xbox konzoloknál ez nem probléma hogy mennyit is zabál az Xbox 360,az Xbox One,az Xbox S és az Xbox X? :DD :DDD

Mit fogok én ezért kapni,hogy ezt lemertem írni? :U

(#45) Raymond válasza jeni (#44) üzenetére


Raymond
félisten

Dehogynem, lasd a #25-ben a linkeket, erre konkretan az a masodikat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46) idegen lény válasza jeni (#44) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem, mert ezeket még nem törték föl, az X360-at meg már nem gyártják.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#47) b. válasza jeni (#44) üzenetére


b.
félisten

nem mert nem esznek ennyit. Ők az S verzióval már meglépték ezt.

bocsssiiii :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) FollowTheORI válasza zzola (#30) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nálatok minden elromlik? :D

Nálunk a családban jól bírják a samu hűtők, kettő is...

Nekem LG van az is jól húzza már lassan 2 éve... nem tűnik egy megbízhatatlan cuccnak. :P

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49) idegen lény válasza FollowTheORI (#48) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem mindegy, hogy milyen elátkozott helyen lakik az ember. [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#50) jeni válasza FollowTheORI (#48) üzenetére


jeni
félisten

akkor írd,hogy jól bírja ha lassan 15 éves lesz a LG hűtőd. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.