Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PSti


PSti
tag

Miért nem gyártanak OLED-et kisebb méretben is? Miért csak ezt az 55/60 és nagyobb méreteket erőltetik?

(#2) Joshi válasza PSti (#1) üzenetére


Joshi
titán

Azért mert egyelőre kizárólag a prémium kategóriát célozzák meg.

(#3) Vhiktor


Vhiktor
veterán

TV-ből minek kisebbet venni 55 collnál?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#4) berVi


berVi
senior tag

> ezzel el is tűnhet a patinás név a piacról

Patinas, azz

(#5) Joshi válasza berVi (#4) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom ennek a modellnek mennyi köze van a cikkben szereplő X920-hoz, de lehet kapni EU-ban is Toshiba OLED tévét igaz hogy egy kicsit drágán. ;]

(#6) Fr@nkieWilde válasza Vhiktor (#3) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Mert mondjuk nem fér el...??? :F :U

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#7) bteebi


bteebi
veterán

Ilyen árakkal nem lesz sok esélyük. :U Persze biztos jók, és a hangjuk is jobb az átlagosnál, de akkor is...

#6: Na ez az. Ezért kell előbb nagyobb lakást/házat venni, hogy elférjen benne a nagyobb TV ;].

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) Mamuska válasza Vhiktor (#3) üzenetére


Mamuska
őstag

Az 55 is elég pici sajnos. :)

(#9) Busterftw válasza Fr@nkieWilde (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem tudnék olyan szituációt elképzelni ahol egy 55-os TV nem fér el.
Max akkor ha igénytelen túlzsúfolt bútorzat van a lakásban, de akkor is valahol csak van 123cm x 71cm hely a falon.

[ Szerkesztve ]

(#10) vlevi válasza Busterftw (#9) üzenetére


vlevi
nagyúr

"igénytelen túlzsúfolt bútorzat "
Nem kell ahhoz az sem. Egy minigarzon, vagy egy másfél szobás 40nm-es lakás, amiben benne van a konyha fürdőszoba, nincs külön nappali, satöbbi. A hálóban egyik falon ablak, a másikon ajtó, oldalt beépített szekrény, kész, ennyi volt.

(#11) Fr@nkieWilde válasza vlevi (#10) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ennyi. És akkor nem mondtam még, hogy mi az asszonnyal 28nm-en élünk, nem is 40. :K
De hát látod, itt a ph fórumozók óriási hányada legalább 200nm-es, kacsalábon forgó ingatlanban tengeti mindennapjait, ahol a 100nm-es nappali a tv köré van kialakítva.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#12) Fr@nkieWilde válasza Busterftw (#9) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nálunk nem fér el 55-ös tv a lakásban, de nem azért, mert: "igénytelen túlzsúfolt bútorzat van"
A helyedben kicsit odafigyelnék mikor, kinek és mit írok főleg ismeretlenül, mielőtt ... :U

"valahol" igen valahol van, de eszünk ágában sincs a nem "igénytelenül túlbútorozott" lakásunkat a tv köré formálni.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#13) ZnVjaw0K válasza Mamuska (#8) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Ezt a hozzászólást nem igazán értem.
Úgy sajnálkozol, hogy kicsi, hogy közben 10 illetve 20 collal nagyobbat is lehet kapni, sőt még annál nagyobb is van OLED-ből, de kisebb nincs.
Szerintem azok közül, akiknek a tévé a lakás közepe, aköré épül minden és nem tudnak élni 550 colos tévé nélkül az ég világon senkinek nem fájna a legkevésbé se, ha ugyanezek léteznének kisebb méretben is. Nem kell megnvennetek!
Nem kell értenetek, hogy valakinek miért van rá szüksége! Lenne rá igény, méghozzá elég nagy.

(#14) Busterftw válasza Fr@nkieWilde (#11) üzenetére


Busterftw
veterán

Van a családban egy 30nm-es lakás (amiből 2 balkon, itt spanyolban még egy kutyaháznak is csinálnának), ami airbnb-nek lett véve. Nem volt benn sok hely, pont a szar elrendezés miatt, viszont szét lett döntve és át lett rendezve. Nincsenek felesleges falak, elválasztók, funkcionális letra hely kihasználás, simán ott lóg a falon az 55 TV.
A mi lakásunk itt 95nm, viszont úgy képzeld el abban volt 5(!)szoba,étkező, konyha ,bejáró, WC fürdő.
Szintén szét lett döntve, most van két szoba, fürdő/WC az étkező, iroda, nappali, konyha egy térben van, de a konyhát el tudod választani két falba rejtett elhuzhato ajtóval.

Ezért mondom, vagy túl van zsúfolva, vagy szarul van elrendezve.

(#15) Fr@nkieWilde válasza Busterftw (#14) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nem fogok olyan dolgot magyarázni, amit úgy sem értesz, mert nem voltál még ott. Mellesleg, nem tudom, hogy egy szoba-konyhán, ami a szó legszorosabb értelmében egy téglalap-alakú lakás, hova "döntögetnél falakat, mikor összesen a 4 falból áll az egész. Főleg, hogy albérletről van szó. De erre mondtam, hogy inkább nem állok le ezeket magyarázni. De nyugodtan eljöhetsz és majd saját szemeddel szemügyre veheted, hátha át tudod alakítani a 4 falamat, amiből az egyik maga az egyetlen ablakunk.

Én viszont inkább kimegyek az asszonnyal egy kertvendéglőbe és élvezzük az egymással eltöltött időt, amíg Ti a minimum 55-ös TV-n a látványtól élvezkedve vonaglotok a szobában. Zárójelben jegyzem meg, hogy azért, mert nem 55-ös a tv-nk, még szoktunk néha filmet nézni. :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#16) PSti válasza Joshi (#2) üzenetére


PSti
tag

Ja értem, köszi.

(#17) Dr. X válasza vlevi (#10) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Magyarországon panellakásból van a legtöbb, amik nagy része 50 négyzetméter körül van. Oda nehogy már ne férjen be a szobába egy 55ös tévé. Az ikeás szekrény-tévéasztal bútorra persze, hogy nem fér el nagyobb, de nem is oda kell rakni. A 28 négyzetméteres lakás meg nagyon szélsőérték, nem azt kell alapul venni. A lakások nagyrészébe nehogy már ne férjen el egy 1 négyzetméteres tévé.
A hírhez szólva az LG és Sony 55 hüvelykes OLED tévéi 900 ezer, úgyhogy durván túlárazták ezt.

(#18) Goblin12


Goblin12
őstag

HDR 10 vagy HDR 10+ ?

2018-as modellek és árak, így jóval el lő mindegyik TV ára felett, de majd egy tesztre kiváncsi leszek :K

(#5) Joshi : Ezzel az árral igazából Philips 65OLED973 ellenfele lenne, gondolom ez a nagyobb testvére az X920-nak.

[ Szerkesztve ]

(#19) vlevi válasza Dr. X (#17) üzenetére


vlevi
nagyúr

Onnan indult a dolog, hogy
"Nem tudnék olyan szituációt elképzelni ahol egy 55-os TV nem fér el."
Pedig van ilyen szituáció, elég gyakran.
A mi házunk egy nagyon régi építésű ház, nagyon furcsa elrendezéssel. Hiába nagy a szoba, az ajtók, ablakok miatt alig van olyan helyiség, ahol lenne 1méter folyamatos falfelület. Ha pedig van, akkor ott szekrény, ágy, stb. van. Persze, elfér az 55"-s TV, de pl. egy hangrendszert már nem tudok lerakni, mert nem sikerült úgy átrendezni, ahol lenne 1 olyan szabad fal, ahol saroktól sarokig szabad lenne. A szoba közepére meg csak nem rakhatok 5.1-et...

(#20) ZnVjaw0K válasza vlevi (#19) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

De mondjuk ahol fizikailag kivitelezhető is lenne, ott is előfordulhat, hogy bútort kéne cserélni miatta. De ha az egyik cserélve van, akkor már az egész garnitúrát cserélni kéne, vagy mondjuk vasbeton falra felfúrt polcokat odébb rakni és utána festeni, vagy beépített szekrényt lebontani, amivel egyébként más gond nincs, csak hogy nem fér be tőle egy 55ös TV :D Kandallót, cserépkályhát lebontani, ablakot odébb rakni, stb. Vagy egyszerűen az a falfelület ahol elférne nem látszik kényelmesen az ágyból, a fotelből, vagy a kanapéról, a szomszéd viszont kitűnően látná. (Tudom, van akinél ez a cél)
Nem mindenki szeretné átalakítani az egész lakását egy tévé miatt. Főleg, ha tényleg nincs rá szükség.
Ha valaki nem tévéfüggő, csak időnként egyszer-egyszer megnézne egy filmet nézhető minőségben, ahhoz ne kelljen már az év 365 napján egy hatalmas fekete téglalapot kerülgetnie.
Meg amikor az adások fele még SD (vagy alkalomadtán megnézne az ember egy olyan tartalmat, ami csak SD-ben elérhető), biztos nagy élmény 2 méterről nézni az atomnagy homálypacát.
Száz és száz helyzetet lehetne sorolni, hogy mikor és miért kell és elég egy kisebb tévé.
De mit kell még ezen magyarázni? Nézzétek meg az eladási számokat, hogy mekkora tévéből fogy a legtöbb! Egész biztosan nem a >=55-ből.

(#21) Ren Hoek válasza Fr@nkieWilde (#11) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az évek során 5 albérletben laktam Pesten és Pécsett... szarabbnál szarabb bérházakban... most épp egy 80 nm-es lakás, de a szobám egy galériás kisszoba. Simán befért volna mindenhová. Igaz én direkt nem tartok sok bútort, 1 asztal, 1 ágy, 1 szekrény és minden más mehet a kukába.

Még a galérián is simán elférne, de most az alsó részre raktam be 1.6 m-re nézve, LG 55 colos B7 OLED-et.
Otthon is 1.8 m-re nézzük, és kicsit ferde is a nappali fala...

Egyszerűen nem tudom elképzelni én sem, hogy hogy nem fér be egy ilyen "kis" TV... higgyétek el, az 55 col egyáltalán nem nagy! Én is azt hittem, hogy egy fal méretű valami lesz...a 43 colos otthonihoz képest (Pedig családi ház, ott simán beférne egy házimozi is)... de nem. A nagy az 65-77 kb.

25 nm-es garzonba vagy pincelakásba is befér simán. Egyszerűen csak egy 140 cm-es szélességű falterület kell neki, lazán felfúrod.... de küldhettek képet, mert egyszerűen nem tudok elképzelni ilyen lakást... de komolyan :D Egy kivétel van, ha a TV bútorba nem fér bele (Mondjuk én soha nem vennék ilyen legyártott TV bútor izét, vagy eladnám... na meg ugyan már, egy 5-700K-s TV-ről beszélünk. Ha a szekrény lecserélése a gond, akkor nem kell "Ultra premium" kategóriás TV-t venni. Egyébként ágy/asztal stb át lehet rendezni simán.

Fogjatok egy collstockot és lehet méregetni :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Ren Hoek válasza ZnVjaw0K (#20) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja meg gondolod valaki az SD kábelcsatornák meg agyontömörített 1080i miatt vesz OLED TV-t? :D
Egyébként a falra felfúrva marha jól néz ki, mint egy üveglap. Egy modern, 30-40 nm-es ,jól berendezett garzon része lehet simán. Teljesen beleillik dizájnban is a környezetbe. Nem kell "kerülgetni" :))
Mivel 4K, ezért lehet akár 1.5 m-ről is nézni, nem fogod látni a csirkehálót.

Sajnos amúgy nem lesz mostanában kisebb méretben. Ennek két oka van, a prémium kategóriában az 55 col ma már az alap... és mivel tényleg nem túl nagy ez még - de már épp jó, ezért itt van a határ jelenleg.

Másrészt amíg az LG-nek van LCD üzletága, addig nem fogja levinni 55 col alá a gyártást, hogy konkurenciát csináljon saját magának a mid-high LCD-inek. Minden OLED LG, szóval úgy diktál ahogy akar.
A gyártáshoz is növelni kéne a pixelsűrűséget, egyszerűbb 3 métetet gyártani 3 pixelsűrűséggel. Viszont épülnek az új gyárak amiben elvileg majd kisebb méretben is jönnek (Pár éven belül)... de ehhez előbb ki kell vérezzen az LG LCD részleg.

[ Szerkesztve ]

(#23) Joshi


Joshi
titán

Találós kérdés. Szerintetek ez mekkora tévé? Segítségként egy 55 m2-es panel nappali hosszanti falán van.

(#24) Mamuska válasza Joshi (#23) üzenetére


Mamuska
őstag

65 hüvelykes. Ez egy Sony 65A1. :DDD

(#25) Joshi válasza Mamuska (#24) üzenetére


Joshi
titán

Akartam írni hogy aki tudja az nem játszhat. :DD A lényeg hogy egy 77"-os is röhögve, csak az már 3 milla lett volna. :B

Én egy garzonba is elrakok akár egy 65".os tévét is, fölösleges bútorokat mellőzni kell.

[ Szerkesztve ]

(#26) Goblin12 válasza Joshi (#25) üzenetére


Goblin12
őstag

Szép setup, azok milyen hangfalak?

(#27) ZnVjaw0K válasza Ren Hoek (#22) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Nem kifejezetten amiatt kell, ne forgasd ki légy szíves! De bizony számolni kell azzal is, hogy van ami csak SD-ben van.
Nem szeretném ezt a vitát folytatni, mert semmi értelme.
Magyarázzátok meg nyugodtan azt is, hogy autóból is csak családi kombi mérettől kezdve van igény minőségre. Meg hogy nem tudom elképzelni, hogy valakinek családi kombinál kisebb autóra van szüksége. Hiszen mindenhol elfér. Nincs olyan utca az országban, ahol ne férne el. Kb erről vitatkozunk jelenleg...
Szóval léptem.

(#28) Joshi válasza Goblin12 (#26) üzenetére


Joshi
titán

Átlagos, de mozira kicsit jobb az átlagnál. Egyébként JBL Studio 290+235c+220+260p szett + Onkyo 636 + Oppo 203.

(#27) ZnVjaw0K fölösleges magyarázkodni, tévéből min 55" különben nincs értelme komolyan gondolni.

[ Szerkesztve ]

(#29) Pro Koryak válasza Joshi (#23) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Amúgy meg kicsike = nem tölti ki a látómezőt, vegyél nagyobbat vagy proji ... :K :P

(#30) Ren Hoek válasza ZnVjaw0K (#27) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Lehet notebookon is filmet nézni... nem arról van szó. Kinek mi az igénye...Sőt telefonon, buszon zötykölődve is. Anyámékkal mai napig le tudok ülni megnézni egy klasszik családi mozit, a 43-as IPS-en, mert nem a látvány szempont.
...
de az is tény, hogy összehasonlíthatatlan élmény ugyan az a film egy 55-ös OLED-en, és ha megteheti a ember, akkor vegye meg nyugodtan mert megéri.

Ha meg azon aggódsz, hogy túl nagy az SD-hez, akkor kizoomolod, OLED-en nem látszik a TV széle sötétben ;]

.

[ Szerkesztve ]

(#31) narumon válasza Dr. X (#17) üzenetére


narumon
őstag

Azért egy 50nm panelbe simán nem tennék be ekkora tévét, túl nagy felületet foglal, annyira meg nem létszükség egy ilyen 55" tévé, hogy ez legyen a központ. El kéne fogadni, hogy nem mindenki a tévé köré építi a lakást.
Egyébként most nekünk 70nm-en van 46" tévé - simán kurva sok helyet foglal így is.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#32) narumon válasza Joshi (#23) üzenetére


narumon
őstag

Azt nem tudom, de nekünk a gyerekek ezt úgy vernék itt le két pillanat alatt mint a huzat.... :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#33) narumon válasza Ren Hoek (#21) üzenetére


narumon
őstag

Igaz én direkt nem tartok sok bútort, 1 asztal, 1 ágy, 1 szekrény és minden más mehet a kukába.

No dehát erről beszélünk, hogy nem vagyunk egyformák. Nekem a meló miatt eleve van egy baszott nagy szekrény, ingeknek, öltönynek. Aztán van durván 500-600 könyvem, tehát az egyik fal konkrétan egy könyvespolc. A nagyszobában a központi szerep a hifié, vinylt hallgatok 2 kallax polc van tele vinylekkel. Ezek nekem sokkal fontosabbak pl mint a tévé.... és akkor még nem is beszéltünk, hogy van 2 kisgyerek, 80 millió játékkal, ruhával, triciklivel, hintalóval anyám kínyjával, plusz egy komplett szekrényt elfoglalnak a hobbim (videózás) kellékei is. Szóval nem vagyunk egyformák, ne akarjuk megmagyarázni, hogy mindenkinek kell a legalább 55" tévé - most akkor én is mondhatnám, hogy aki nem egyterű autót vesz az hülye, meg milyen igénytelen valaki aki nem vinylt hallgat hanem byte-okat egy meghajtóról.
Próbáljunk meg nem egymás fejével gondolkodni az mindenkinek jobb úgy.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#34) Joshi válasza narumon (#33) üzenetére


Joshi
titán

"A nagyszobában a központi szerep a hifié, vinylt hallgatok 2 kallax polc van tele vinylekkel. Ezek nekem sokkal fontosabbak pl mint a tévé.... "
Akkor mit "okoskodsz" egy tévés topikban? Eleve OLED-et nem is gyártanak 55" alatt és nem is mostanában fognak, szóval aki garzonba lakik tele könyvespolcokkal, annak eleve kizáró ok hogy OLED tévét vegyen.

(#35) narumon válasza Joshi (#34) üzenetére


narumon
őstag

Szerintem nem én okoskodok - pont ez volt a vitaindító - hogy miért nem gyártanak kisebbet? 42" pl nekem bőven elég lenne belőle. (a garzonlakást nem is tudom honnan szedted). Azt sem tudtam, hogy tévés témához csak az szólhat hozzá aki egész életét egy tévét bújva tölti. Most már tudom, köszi a felvilágosítást.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#36) Joshi válasza narumon (#35) üzenetére


Joshi
titán

Csak azért reagáltam mert azt írtad hogy a tévé téged amúgy sem érdekel, de hiszen ez egy tévés témájú topik. :Y Én se megyek vinyles topikba okoskodni hogy nekem az miért nem felel meg. A garzon csak azért jött szóba, mert valaki azzal érvelt hogy akkora lakásban nem fér el. Szerintem meg simán elfér. Egyébként meg az OLED 55"-os mérettől van ha tetszik ha nem, akinek nagy az vegyen LCD-t.

(#37) Ren Hoek válasza narumon (#35) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor számoljunk egy kicsit, mert látom nem fogta a collstockot senki.

A 43 colos és 55 colos TV képátlója között csak 30 cm van! Ami azt jelenti hogy 15-15 cm + a sarkainál.

Mivel ez a kettő készülék van nekem és édesanyáméknak, össze tudom hasonlítani érzetre is. (Eleve az OLED hajszálvékony ha felrakod a falra).

Ez szinte semmi!

Csak azt mondom, aki OLED TV-t akar venni, az megveszi. Nem azon sír, hogy nem fér be, hanem kiszámolja a kis kezével, és rájön, hogy ahová a 43 col befért, az 55 is odafog és sokkal nagyobb vizuális élményt ad.

Senki nem mondta, hogy kötelező, de egyszerűen ha nincs kisebb, akkor ezt kell megvenni... és a 2343284. szempont az, hogy nem fér be. Főleg azoknál akkik 43-48 colt néznek.

[ Szerkesztve ]

(#38) narumon válasza Joshi (#36) üzenetére


narumon
őstag

Nem írtam, hogy nem érdekel a tévé csak azt, hogy nem az a központ. Szívesen vennék én is kisebb jobb minőségű tévét egyébként ha már itt tartunk - de igazán én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy néhány ember beírt olyanokat, hogy "minek 55"-nál kisebb" stb stb - mintha csak saját igényei lennének. Mindenkinek más az igénye, a szobája, az elképzelése, stb. Van aki szerint tök jó amikor egy óriási tévé uralja a szobát más szerint meg tök béna. Van aki szerint a bútorok zsúfolttá tesznek egy szobát, más szerint igényessé és nem szeret hangárban lakni. Van aki meg hangárban lakna legszívesebben. Nem vagyunk egyformák - csupán ennyi a lényeg amire felhívtam a figyelmet.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#39) narumon válasza Ren Hoek (#37) üzenetére


narumon
őstag

Konkrétan szerintem senki sem azt írta, hogy nem fér be - persze bármikor be lehetne rakni ha nagyon akarja az ember. A kérdés, hogy akar-e ekkora tévét. Én egyébként a nappaliban a szekrény oda vonatkozó "kivágott" helyére tudnám rakni. Nincs más fal ahova tudom mert az ülővel szemben a szekrény van, tehát a falra rakás máris kiesett. Egyébként ha felfele is nagyobb néhány cm-el akkor pl be sem tudom tuszkolni.

Edit: És akkor megint ott tartunk ha ez olyan nagyon fontos akkor persze átrendezhetem a szobát, kicserélhetem a szekrényt, stb stb, de esetleg a gyártó is dönthetne úgy, hogy gyárt belőle kisebb méretben hiszen ez - mint fentebb már korábban írták - nem fájna azoknak akiknek nagyobb kell hisz azt most is lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#40) Joshi válasza narumon (#38) üzenetére


Joshi
titán

De még mindig OLED topikban vagyunk amiből a legkisebb 55"-os. Szóval akkor most aki kisebbet akar az mit keres itt? Persze lehet sóvárogni valami olyasmi után ami lehet hogy soha nem jön el, de az beteges.

Az OLED prémium kategóriában játszik, szerintem még sokáig nem mennek le kisebb méretre.

[ Szerkesztve ]

(#41) Ren Hoek válasza narumon (#39) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Fentebb leírtam, hogy miért nincs kisebb belőle, és miért nem lesz mostanában.

Ki kell várni, amíg már nem lehet eladni az LCD-ket... de ez még évek kérdése szerintem.

Egyébként mivel az FHD gyakorlatilag megszűnt, ezért a 4K miatt is ideális a nagyobb képátló. 55 col még épp az a határ, hogy megéri a 4K és tényleg meg tudod különböztetni. A pixelrácsot sem látod 2.2 m-ről közelítve.

Persze lehet venni kisebbet, szórják is a 40-43 colos 4K "monitorokat" LCD-ben... de ez van. Úgy tűnik az 55 colnál húzták meg első körben az alapvonalat.

(#42) dabadab válasza PSti (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Miért nem gyártanak OLED-et kisebb méretben is? Miért csak ezt az 55/60 és nagyobb méreteket erőltetik?"

Vennél 42"-es OLED-et félmillióért?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43) PSti válasza dabadab (#42) üzenetére


PSti
tag

Simán ráköltenék 200 ezret egy 37"-es OLED-re, Full HD felbontással. 32 kicsi, 43 meg nagy, 40 szinte nincs is már TV-ben, 4K meg nem kell, mivel nincs 4K tartalmam, de SD és Full HD meg igen. 55"-ösben alapból nem gondolkozom, mivel az meg totál nagy nekem.

(#44) Ren Hoek válasza PSti (#43) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nincs 4K tartalom :)) Mesélj még :) Simán van, és lesz is egyre több... csak tényleg kell hozzá egy 55 colos TV, hogy legyen értelme.

Amúgy én nem reménykednék ebben... Szerintem ilyen nem lesz. FHD-t nem fognak kiadni OLED-ben, ilyen kis méretben. Tipikusan az LCD kategória, és lehet még több évig marad.

Egyébként inkább ez már a monitor kategória, abban lehet számítani nagyobb felbontású 4K OLED monitorokra, de nem lesz olcsó. Az szinte biztos, hogy a legolcsóbb kategóriába (32 col körül) 100% hogy nem mostanában lesz OLED. Tisztán monitornak még nem adják ki, ehhez fejlődnie kell a panelnak.

[ Szerkesztve ]

(#45) Fr@nkieWilde válasza Ren Hoek (#44) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Neki nincs 4k tartalma... Olvasni meg majd megtanulok én.
Egy-két embert visszaküldenék ebből a pár hozzászólóból az alsós osztályokba, megtanulni olvasott szöveget értelmezni, meg fogalmazni.
1-2 fejben elég nagy a sötétség, nekik javaslom, hogy töltsék meg nagy tv-jük fényerejével. :DDD

Aki, meg azt kérdezte, hogy adna-e valaki 500 ezret egy 42 colos OLED-ért, annak azt mondom, hogy amíg 300-350 ezret adnak az emberek egy telefonért, ami max 6 col, addig igen, bőven van ilyen kategória is.

Jó lenne, ha nem csak a saját fejetekkel gondolkodnátok és elfogadnátok, hogy szűk igényeiteken kívül másnak van más igénye is.

Csákány!

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#46) PSti válasza Ren Hoek (#44) üzenetére


PSti
tag

Ja, van most sok 4K-s film, de nekem nincs ilyenem, és jó pár régebbi alkotást nem fognak kiadni nem hogy 4K-ban, de még Blu-Ray-en sem, marad a DVD. A VHS-DVD átállással is elveszett rengeteg film, de az már nem érint. Szóval hiába vennék 4K TV-t DVD-re, érted :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Ren Hoek válasza PSti (#46) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Sorry, félreolvastam telefonról... :R (csak megrögzött érv szokott lenni a 4K TV-k ellen, hogy nincs rá tartalom egyáltalán)
Amúgy vannak Blu-ray kölcsönzők, Netflix meg egyéb források.

Viszont mondjuk a 4K nem okoz problémát sem, ha kis méretben nézed rajta az FHD-t. Vagy valami lágyított upscale algoritmus, vagy sima nearest neighbour .

Sajnos ez van, egyre inkább a 4K lesz az alap szabvány.

SD meg bármin manapság már olyan rosszul mutat, hogy inkább nem nézem meg.

(#45) Fr@nkieWilde: Egyelek meg, félreolvastam egy betűt az 5 colos olcsó kínai Xiaomi maroktelefonomon. Megyek vissza alsóba újratanulni az olvasást. :o

Arról nem tehetek, hogy az iparági trendek a 4K felé mennek (aminek én örülök nagyon, mert így terjednek a 4K anyagok)

[ Szerkesztve ]

(#48) dabadab válasza PSti (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Simán ráköltenék 200 ezret egy 37"-es OLED-re"

És 450-et? Mert a dolgok jelenlegi állása szerint kb. az lenne a nagyjából reális árszint.

DRM is theft

(#49) dezz válasza PSti (#1) üzenetére


dezz
nagyúr

Az OLED még luxuskategória. A luxusért pedig sok pénzt lehet elkérni. Lényegében ennyi. Nem illik a képbe egy "kicsi" OLED. Egyelőre. Ahogy lejjebb mennek az árak, majd lesz.

(#14) Busterftw: "Van a családban egy 30nm-es lakás (amiből 2 balkon, itt spanyolban még egy kutyaháznak is csinálnának), ami airbnb-nek lett véve."

Néhány napra megszálló turistákra nem jellemző, hogy minden holmijukat cipelik magukkal...

"fürdő/WC az étkező"

Erm, hmm, érdekes... :D

Na szóval, ha az a 30nm lakóhely lenne, főleg ha nem legénylakás, akkor bizony másra is kell ott a hely. ("igénytelen túlzsúfoltság" nélkül.) Azt nem lehet úgy berendezni/kiüríteni, mintha csak egy nappali lenne...

Remélhetőleg van/lesz 50-150 milliód nagy lakásra (vagy kedved 20 évekig fizetni a hitelt), nem kell majd senyvedned egy ilyen 15-20 milliós kis garzonban. (Vagy nem ragaszkodsz a nagyvárosokhoz.)

Mi párommal és lányommal (12) egy 32nm-es garzonban élünk jelenleg, úgy berendezve, hogy mindhármunknak meg lehet a kis helye (lányom ágya 4nm-es galérián van, alatta az iróasztala, stb.). A tévének egyetlen sarok felel meg (nagy ablakok mellett), ahol most 42" van, amit 250 cm-ről nézünk. Majd egy 49"-eset szeretnék. Annál nagyobb egyszerűen ormótlan lenne oda és erre a távolságra feleslegesen nagy. Amúgy sem megy egész nap a tévé, más tevékenység is van a világon, a kikapcsolt tévé pedig egy nagy fekete lap...

(#50) dabadab válasza dezz (#49) üzenetére


dabadab
titán

"Annál nagyobb egyszerűen ormótlan lenne oda és erre a távolságra feleslegesen nagy"

Ne viccelj, 2,5 méterhez simán megy egy 65"-ös is :)

Egyébként helyfoglalás szempontjából a képátló nem minden, nálunk egy 40"-est váltott egy 48"-as és magának a TV-nek a felülete változatlan maradt, csak kevesebb benne a káva és több a kijelző.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.