Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Az objektívek árai nevetségesek.

(#2) tetrix


tetrix
tag

a kihajtható kijelző elég jó ötlet volt; tudni vajon videó módban a szenzor hányad részét használja?

(#3) Stauffenberg válasza ROBOTER (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezért hagytam ott a Pentaxot. A vázak tök jó áron vannak továbbra is, de 1-2 éve brutálisan megdrágultak az APS-C rendszerhez tervezett objektívek is, többé nem olyan csábító számomra.

Amúgy csak én vagyok aki fennakad ezen a "félig-középformátum" megoldáson? Ez gyakorlatilag csak egy felpumpált Full Frame DSLR, cserébe brutál drága és nagy.

(#4) fattyu válasza Stauffenberg (#3) üzenetére


fattyu
veterán

én egy tlr 6*6 várok :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5) ROBOTER válasza Stauffenberg (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nyújt előnyt így is a FullFrame-hez képest, de teljesen igazad van, ez az ár kb. a négyszerese egy D800/A7R-nek, és nehéz olyan felhasználási területet találni, ahol az egyik egyértelműen nem, a másik meg már egyértelműen igen.

(#6) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Nem vagyok jártas KF-ben, így lenne most két kérdésem.
Miért ilyen arányosság van az obik ára között és mi a gond a vázzal?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) MLaca válasza ROBOTER (#1) üzenetére


MLaca
őstag

hasselbladhoz képest ócó.

http://mlzphoto.hu/

(#8) Marseille199 válasza Stauffenberg (#3) üzenetére


Marseille199
senior tag

Miért, amúgy úgy hány darab 60x60mm-es szenzorú KF digit gép van?Úgy őszintén?
Főleg h a nevében is benne a 645, ami ugyebár régen sem volt ritka az analóg kf gépek között :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9) lenan válasza Marseille199 (#8) üzenetére


lenan
aktív tag

azért ez a méret nagyon nem 6x4,5 még mindig

(#10) Marseille199 válasza lenan (#9) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem, tudom én is, meg egy ideig nem is lesz még olyan szerintem. Csak furcsálltam h Stauffenberg olvtárs furcsállja ezt a nem is középformátumú középformátumot. Ilyen alapon nincs is középformátumú digitális gép :B

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11) fattyu válasza Marseille199 (#10) üzenetére


fattyu
veterán

mér te nem fikáztad le a gyorstüzelő 24*24 filmes zeissem? :D az is full frame ugye mert a 6*6 is az :P

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12) Stauffenberg válasza Marseille199 (#8) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

44x33mm nagyon nem 645-ös formátum. Mellesleg ami számomra vonzó lenne a középformátumban az a központi zár meg a modularitás, de itt ugye erről szó sincs. Ez egy mezei DSLR, full frame-nél valamivel nagyobb szenzorral.

Nálam a nagyobb szenzor nem nagy vízválasztó két kategória között. Azért egy Phase One IQ rendszer többet tud. Többe is kerül. Könnyű úgy olcsónak lennie a Pentaxnak, hogy közben messze nem ad annyit.

Középformátum esetében meg had me mondjam mennyire nem érdekel a sorozatfelvételi sebesség meg a videózás. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#6) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha már nem válaszolt senki, akkor még kérdezgetek az eddigiek alapján.
Miért nem KF ez? Pontosabban mitől lesz KF? És ha a neve 645, akkor miért nem akkora a szenzor?

Ha vmi úgy olcsóbb, hogy ugyanazt tudja mint egy drágább, akkor nem az olcsóbb az olcsó, hanem a drágább a túlárazott. Szvsz egyértelmű, hogy kevesebb tudáshoz alacsonyabb ár tartozik.

Egyébként mi(k) ennek a váznak az ellenfele(i)? Mert mint kiderült a Hasselblad és a Phase One drágább és jobb, ergo más kategória(?).

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) Stauffenberg válasza fi:zi'k (#13) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nyilván a középformátum csak a képkockaméretre vonatkozik hivatalosan, de ez is olyan mint a sportkocsi definíciója, nagyon széles skálan mozog mit tartunk annak.

A Phase One nem csak más hanem egészen más dimenzió. A feladathoz nem csak objektívet választhatsz, hanem hátfalat is, amikből szintén széles a skála a mezei IQ180-tól a speciális rendszerekig amiket reprózásra vagy tudományos munkára használhatnak, de hátfalként üzemelhet egy filmkazetta is. Ráadásul nincs redőnyzár, helyette van központi zár (általában leaf shutter), aminél nincs vakuszinkron határ. De mivel moduláris rendszerről van szó, sokat lehet vele variálni.

A Pentax digitális 645 rendszere meg egy klasszikus DSLR, kisfilmnél nagyobb képkocka mérettel. Ez is lehet középformátum, de nem csak a fentieket nem tudja, hanem méretileg is elmarad. Biztosan megvan az a réteg amelynek megfelel, részemről nem gondolom, hogy tud annyivel többet, mint amennyivel többe kerül egy 36 megapixeles FF rendszernél (objektívek árait is nézve). Innen szemlélve meg túlárazott...

Azért nevezték el 645-nek, mert volt régen valódi 645-ös rendszerük ugyan ezen a néven. Analóg, ofc.

(#15) Marseille199 válasza fi:zi'k (#13) üzenetére


Marseille199
senior tag

Megpróbálom, bár ebben nem vagyok akkora tudós.

Középformátum ez is, igazából minden az már, ami nagyobb a kisfilmnél. A neve talán az analóg elődből jöhet és ugyanolyan 4/3 oldalarány jellemzi, mint a 6x4,5-et.

Ellenfelei a Leica S rendszer (na, ez a túlárazott) , a már említett Hasselblad, Mamiya és ugye a Leaf, Phase One, de ezek moduláris cuccok.

Nem feltétlen más kategória. Sarkított példa: Van mondjuk egy D800, meg van mondjuk egy Leica M240. Mindkettő fullframe, mindekttő iszonyat jó, sőt, melóra jobb a nikon, ellenben a leica sokkal drágább, kicsit "presztízskamerább" .
De olvasgass utána, nálam okosabbak jobban leírják ezt :)

Szerk: Hoppá, Stauffenberg megelőzött ;)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#16) Marseille199 válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


Marseille199
senior tag

Értelek, meg tisztában vagyok vele, hogy mi ez, de attól még igenis KF-nek számít.

Persze az valahol nekem is a Hassinál kezdődik, de ez is az. Sőt a vacak Ljubitel is az :DDD

Am meg vicc ez a marketing gépezet, videó a kf gépekbe, remélem hamarosan jön az fw frissítés facebook megosztó alkalmazással :DDD :W

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#17) fi:zi'k válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért a Kf talán kicsit egzaktabb, mint a sportkocsi. :))

Vhol egyébként rögzítve van, hogy cserélhető hátfal kell egy KF gépbe?
Ha már autós hasonlattal jöttél. Nem lehet úgy tekinteni erre vázra meg mondjuk egy Phase One-ra, mint egy fapados és egy fullextrás autóra?

Akkor egy gyakorlatilag egy KF DSLR.
Az objektíveknek nem konkrétan az árát nem értem, hanem hogy mi alapján kapja vmi az adott árat. Pl egy 200/4-es $1300, a 33-55/4.5 meg $3300. Vhogy nem érzem az arányokat. Vagy ennyire rossz lenen a 200-as, és ennyire penge a 33-55? :U

Az analóg elődről tudtam és rendben is van, de ez miért kapta ezt a nevet, ha közelében nincs a szenzor mérete? Vagy miért nem tesznek bele "névhez illő" szenzort?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Itt mennyivel kell osztani hogy megkapjam az obik FF-en megfelelő gyutávját?

(#19) Byk01 válasza HollyBoni (#18) üzenetére


Byk01
senior tag

1,37-tel

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#20) ROBOTER válasza Byk01 (#19) üzenetére


ROBOTER
addikt

1,27

(fűggőlegesből nem számolunk szorzót, átlóból kell)

[ Szerkesztve ]

(#21) scarbantia válasza fi:zi'k (#17) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Azért ennyire nem kell fanyalogni. Ha jól tudom, akkor most ugyanez a (vélhetően Sony) szenzor dolgozik a Phase One; és a Hasselblad új KF gépében. Érdemes azoknak is megnézni az árát.
A drága objektívek mellett meg akad azért egy halom korábbi 645-ös Pentax objektív is, azok se rosszak, sőt, akad központi záras is. Ha a Pentax esetleg ad még ki ilyen objektívet, akkor simán jó lesz ez.
Persze nem az amit sokan szeretnének, de ha egy 1D X, vagy Nikon D4-hez nézed, akkor nem sokkal drágább, és azért igencsak más világ. Ami érdekes, hogy sok szolgáltatásban a fentiekhez áll közel(komoly AF, szigetelt váz).
Mindenféle hátrányok mellett, szerintem komoly lehetőségek vannak benne, nem állítom, hogy mindenkinek megéri, de lesz akinek igen. Sőt, ez egy szép nagy piaci rés.

(#22) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Egy kis KF vs. 135:

135:
36mm x 24mm
864mm2
Normálobjektív (átló): kb. 43mm

Sony 50MPixel CCD (Pentax, Hasselblad, Phase One):
44mm x 33mm
1452 mm2
Multiplier: 0,79x (1/1,27x)
Területarány 135-höz: 1,68x
Normálobjektív (átló): kb. 55 mm

Phase One IQ280 Digital Back
53,7mm x 40,4mm
2169 mm2
Multiplier: 0,64x (1/1,55x)
Területarány 135-höz: 2,5x
Normálobjektív (átló): kb. 67 mm

[ Szerkesztve ]

(#23) Stauffenberg válasza scarbantia (#21) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Biztosan megvan az a réteg, akiknek pont telitalálat a Pentax 645Z, de ez is mutatja, hogy ez mennyire egy réteg cucc.

Az 1D X-hez meg a D4-hez hasonlítani felesleges, azok eleve kis megapixelre, de nagy érzékenységre és villámgyors sportfotós teljesítményre utaznak. Ennek az FF megfelelője sokkal inkább a szintén Sony szenzoros, 36 megapixeles D800, D800E vagy A7R. Náluk viszont jelentősen drágább (mondjuk úgy nagyjából négyszer, ahogy előbb is elhangzott). És akkor az objektívekkel még nem számoltunk.

Biztos van akinek ér ennyit az a plusz teljesítmény amit ad, ezt nem vitatom. De az baromi jó kérdés, hogy valójában mekkora piaci rést jelentenek az FF DSLR-ek és a Phase One/Hasselblad közé beékelődött fotósok. Én arra tippelnék, hogy olyan nagyot azért nem... ha most nem állt volna le a Kodak ami a 645D-be szállította a CCD szenzorokat, akkor még mindig nem lett volna modellváltás. Oké a Kodak kiszervezte a részleget egy önálló cégbe ami folytatja a gyártást alacsonyabb kapacitással, de gondolom a Sony egy olcsóbb, gazdaságosabb és modernebb alternatívát tudott adni.

Nem beszélve arról, hogy a Sony is hatalmasat nyerészkedik, nem csak eladásokon, hanem mások f*szával veri a csalánt, az ő pénzükön fejlesztette ki a szenzort, az ő pénzükön gyártja le és az ő pénzükön teszteli, hogy sikeres lesz-e, aztán majd kiadja önálló saját gépben is, mindenkit alulmúlva árban. Ezt csinálja állandóan, ez volt valamennyi APS-C és FF szenzorral ami sikeres lett.

Én a részemről maradok az analóg középformátumnál. Egy életem át lőhetném rollfilmre a fotókat, járhatnék velük laborba és digitalizáltathatnám, akkor sem térülne meg egy ilyen befektetés. Nem csak anyagilag, hanem úgy egyébként sem.

(#24) ROBOTER válasza ROBOTER (#22) üzenetére


ROBOTER
addikt

CCD->CMOS, fene a kapkodást

(#25) bteebi


bteebi
veterán

Brutális, nagyon drága szörnyeteg, az objektívek ráadásul még durvábbak, elkeserítően drágák hozzá :(.
Nem is tudtam amúgy, hogy a Pentaxnak is van (volt) középformátumú gépe. Jól gondolom, hogy full frame-es még mindig nincs? Valahol fura lenne, ha nem lenne, de én úgy tudom, hogy még mindig nincs.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) Stauffenberg válasza bteebi (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nincs FF digitális a Pentaxnál. Van egy borzalom Pentax Q rendszer körömhegy méretű apró szenzorral, van Pentax K tükrös APS-C szenzorral, meg ugye ez amiről most szó van.

(#27) scarbantia válasza Stauffenberg (#23) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Bár a szenzorméret tényleg kisebb, de nekem az jutott eszembe, hogy külföldön nagyon népszerű az esküvőfotósok körében a 645 formátum Kodak Portra, Fuji Pro filmekkel. Hozzánk ez a szint már sose jutott el, de kint pl. egy Contax 645/Mamiya 645 AF(D) eléggé ipari standard (volt...). Ezek sem mind túl moduláris gépek, bár nyilván jobban, de nekik akár lehet alternatíva egy ilyen Pentax. (pl. komoly AF, nagy érzékenység, stb.) Amúgy én se fogok ilyet venni, nekem se érné meg. Mondjuk egy Contax 645-el nagyon szemezek, egyszer lehet, hogy megadom magam. :)

(#28) Stauffenberg válasza scarbantia (#27) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azóta sok víz lefolyt a Dunán. A digitális forradalom, meg a szakma felhígulása lenyomta az árakat, manapság már csak a sztárfotósok tudják kitermelni esküvők fényképezéséből a középformátumra valót. A többieknek marad a full frame és sok esetben a backup váz már "csak" APS-C. De nem gondolom, hogy ez minőségi romlást hozna, semmivel sem vagyunk hátrébb, mint mondjuk 20-30 évvel ezelőtt, egyszerűen manapság már nem indokolt ilyen hatalmas dögökkel esküvőre menni, de már a műtermekben is az FF lett a domináns. Legfeljebb azok költenek drágább rendszerekre, akiknek tényleg igényük van rá a bonyolultabb vakurendszerek használata miatt.

(#29) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Fura ez a Pentax...

A Q játék.
Az ASP-C az oké..
FF ???
645. Tényleg réteg.

Ő, izé.. a Pentax a fényképezősök BlackBerry-je! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.