Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Endr00


Endr00
aktív tag

Hát már nem sok remény maradt, hogy az n82-re is készítenek frissítést :((

Samsung Galaxy S23

(#2) bolondember válasza Endr00 (#1) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

és akkor mit szóljanak az 5800 tulajok?! :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) madstunt válasza bolondember (#2) üzenetére


madstunt
addikt

nekem is ez jutott eszembe....

(#4) plus44


plus44
veterán

5800-sok szívnak rendesen.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) Oliverda válasza plus44 (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja. Nincs újabb frissítés ami szétqrja a telefont. Micsoda szívás. :DD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) Karma válasza Oliverda (#5) üzenetére


Karma
félisten

Se olyan, amivel használhatóvá válna a telefon :U

“All nothings are not equal.”

(#7) plus44 válasza Oliverda (#5) üzenetére


plus44
veterán

Bár nincs ilyenem (hál' isten), de egy kinetikus görgetésbe azt hiszem nem halnának bele... :U

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8) kali válasza Endr00 (#1) üzenetére


kali
legenda

n82, n95, n95 8gb telcsik esetében firmware frontos már ~ egy éve csend van, szerintem ilyen tekintetben már kifutott termékek...

(#9) Mappa


Mappa
addikt

5800 nyente.....el is adom ezt a pompás készüléket :(((

nem kötelező megadni

(#10) Oliverda válasza Karma (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Az enyémen a legutolsó előtti van és csodák csodájára teljesen használható. :) Persze aki azt várja hogy majd a Nokia belerak plusz extrákat csak úgy jófejségből az áltassa csak magát és várja a csodaszoffert hátha meghozza a jézuska. Én inkább nem ámítom magamat. Valamint nem várok el olyan dolgokat amik nincsenek benne az eredeti specifikációkban. Lehet hogy bennem van a hiba...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) Karma válasza Oliverda (#10) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem igen.

“All nothings are not equal.”

(#12) toldy válasza Oliverda (#10) üzenetére


toldy
őstag

Eredetileg az n97 sem támogatta a kinetikus görgetést, utólag még is megkapta.
Jelenleg nekem is 5800 van bár nem tudom még menddig ( pedig már egy évet kibírt, ez ritka nálam).

Az élet nem habostorta.

(#13) madstunt válasza kali (#8) üzenetére


madstunt
addikt

hát NAGYON nem érdemes olyan idős telefonoknál újabb szoftra várni. max 2-2,5 évig támogatnak újabb sw-kkel egy telót a gyakorlat alapján

(#14) Oliverda válasza toldy (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Megkapta de ez most miért jelentené azt hogy akkor az összes többi modell meg fogja kapni? Ráadásul az N97 egy "kicsit" más (ár)kategória. Mikor ígérte azt a Nokia hogy majd lesz kinetikus katarzis, widget, kávéfőző meg felültöltős mosógép az 5800-ban? Mert szerintem soha. Aki anno ezek reményében választotta ezt a készüléket az meg is érdemli szerintem. Ezeket a plusz funkciókat csak egyesek álmodták meg a netes kamuk alapján elkezdtek reménykedni, és aztán ez odáig fajult, hogy ma már sokan tényként kezelik, sőt követelik meg fel vannak háborodva hogy nincs még, még mindig nincs?!?! Csak hogy akik ebben reménykednek azok naivak és álomvilágban élnek. Ez a piac nem úgy működik (ez sem), hogy majd a végtelenségig frissítik meg adagolják az új funkciókat mert akkor ki venne új telefont? Miből lenne az újabb haszon? Végül miből fizetnék azokat az embereket akik a frissítéseket írják? Mert ugye a frissítések ingyenesek. Mondjuk ha fizetős lenne akkor meg az lenne a baj. Van akinek semmi sem jó és semmi sem elég. Ez van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) toldy válasza Oliverda (#14) üzenetére


toldy
őstag

Nekem nem kell kávéfőző meg felültöltős mosógép csak működjön. Egyébként is tudomásom szerint csak az 5230-ba nincs görgető rutin ( +5800) többi érintős nokiába van. Nekem jelenleg a v30 szoft van rajta és gondjaim vannak vele mert zene közbe kikapcsol a teló, fényképező elfelejti elmenteni a képet ( a kép minőségről nem is beszélve) meg felnyitom a képernyőzárat és minden sötét marad csak a 3 gomb világit. Szoftver frissítésen már volt ( úgy hogy direkt a v30-t kértem) és továbra is. Hétvégén szerintem megint viszem ezúttal az újjabra frissítem mert nekem a NSU nem képes új szoftvert találni hozzá pedig már egy ideje kint van és a teló is gyári független. És nem nincs a teló szarrá hackelve se megtörve talán 3 vagy 4 plusz progi van rajta ami nem gyári. Azt sem várom el hogy 20 évig jöjjenek a szoftok, egyet adjanak ki amivel jó használni a telót és működik.

Ne érts félre mert magát a telót ennek elenére szeretem és már januárba lesz egy éves ( ritka sokáig bírja nálam) , csak vannak dolgok amitől hajam tépem.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#16) Oliverda válasza toldy (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Amiről beszélsz az természetesen más. Ezek olyan hibák amik a normális és elvárható használatot megnehezítik. Szerencsére én az általad felsoroltak közül még egyikkel sem találkoztam eddig. Eleinte volt problémám azzal hogy néha elszíneződött a kijelző de azt egy újabb szoftver szépen helyrehozta. Azóta nincs problémám.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) Inarus válasza Oliverda (#14) üzenetére


Inarus
addikt

"Ez a piac nem úgy működik (ez sem), hogy majd a végtelenségig frissítik meg adagolják az új funkciókat mert akkor ki venne új telefont?"

Igaz, ilyenre tényleg sehol és soha nem láttunk példát... :U

(#18) Oliverda válasza Inarus (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondj egy példát. :) Lehetőleg ne sufni gyártótól vagy olyantól aki már emiatt csődbe is ment. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) Inarus válasza Oliverda (#18) üzenetére


Inarus
addikt

Részben épp azt mondom, hogy örökké senki nem frissít minden előző termékére minden szoftveres funkciót, de azért az új szoftveres funkciók régi eszközökre történő frissítésére jó példa az Apple.. :))

(#20) Oliverda válasza Inarus (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Na de ha jól tudom az Apple szokott pénzt kérni bizonyos frissítésekért ha nem tévedek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) Inarus válasza Oliverda (#20) üzenetére


Inarus
addikt

Más eszközöknél nem tudom, csak iphone és ipod touch esetében ismerem a helyzetet: az iphone-ok mindkét előző generációjára ingyen jár a frissítés, az ipodoknál pedig csak az első generáció frissítése pénzes (talán valami 30 dollár körüli összegért). Szóval elég kellemes csalódás a cég e téren.

(#22) madstunt válasza Inarus (#21) üzenetére


madstunt
addikt

a szifon 2g valamivel több mint 2 éves,ennyi ideig általában a nokia is supportol(van mikor tovább) frissítésekkel.
Még az 5300hoz is jött ki 2évnél később is szoft (mondjuk az volt a végleges) szal előbb utóbb az 5800ra is lesz<-(toldy,Oliverda)

[ Szerkesztve ]

(#23) Inarus válasza madstunt (#22) üzenetére


Inarus
addikt

Ez igaz, de suport és support közt is van különbség. Ettől függetlenül nem zárom ki,hogy az 5800 is kap egy olyan frissítést amibe megkapja a rutint.

(#24) bolondember válasza Oliverda (#16) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

csak kérdem, volt már Neked kezedben más, átgondoltabb UI-val felszerelt készülék?

csak kérdem, mert a kinetikus görgetést szarnak tartod (pedig nagyon nem az!), példának okáér.

És ha már Szupport: milyen fura, h az 5530(jól emlékszem a számra?) már nyáron tudta azt, amit mi remegve várunk: kibövített gyorstárcsázó lista, kinetikus görgetés, normális kezdöképernyö, satöbbi.
Pedig az, hát, IZÉ, nem egy szinten van az N97-tel... :U

Bevallom, nekem a 31-es szofttól lett igazán korrekt telefon. Korrekt, nem jó. Mert az ébresztöórás b@szkolódás nálam továbbra is fenn áll! :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25) Oliverda válasza bolondember (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Amennyiben a szifon annak számít akkor volt.

Nekem semmi szükségem rá, és nem is igazán értem hogy egyeseknek miért olyan baromira elengedhetetlen. Mielőtt megvettem a készüléket pontosan utánanéztem hogy mit tud. Szó sem volt kinetikus görgetésről, widget-ekről meg hasonló extrákról. Ettől kezdve minden plusz funkció amit az újabb ingyenes frissítésekkel adnak ajándék (ha adnak). Ezért nem értem hogy egyesek szerint miért lenne kötelező az hogy ezeket a funkciókat megkapja a készülék. Amennyiben pedig valaki ezekre vágyott akkor minek vette meg ezt a telefont?:F

Kicsit unalmas már mindenhol ugyanazt a rinyát olvasni ezredjére is. Tudom, nem kötelező olvasni. Általában szándékosan nem is szoktam csak most véletlenül belefutottam...:)

Mondjuk kíváncsi leszek hogy mi lesz a következő kötelező extra funkció a listán ha netán véletlenül megkapná idővel a jelenleg hőn áhítottakat a telefon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) Karma válasza Oliverda (#25) üzenetére


Karma
félisten

Ezt most ne vedd sértésnek, de a Te mentalitásod eléggé retrográd.

Ha Neked jó így, hogy a hosszú listák kezelhetetlenek, máshol a retardált adaptív keresést nyomják a torkodba*, vagy ha szeretsz sokat mókolni a böngészőben, míg az oldal aljára érsz, akkor használd egészséggel. De ettől még nem lesz szar-szemét-szaralak aki szeretne egy kis fejlődést. A Nokia is belátta, hogy baromság volt ez a "tartsuk a cekát a lista alján a görgetéshez", neki is álltak beintegrálni egy fizikai motort.

És igen, nagyon gáz, hogy az 5800-nál olcsóbb, még retkebb telefonba már bekerült ez az alrendszer, a drága bátyjukba meg nem.

Egyébként én már akkor szörnyűlködtem, amikor a Forum Nokia Code Campen bemutatták, hogy "na ez lesz az S60 5th Edition". Nem voltam egyedül a véleményemmel.

*Ergonómia 1x1: az a jó rendszer, amihez nem kell aktívan koncentrálnod, tudod ösztönösen is kezelni. Mivel a betűk mindig átrendeződnek, ez ki se alakulhat... Ugyanez vonatkozik a tartsd-lenn-az-ujjad és a scrollbaros görgetésre is. Ezekkel ellentétben betanulsz mechanikusan egy mozdulatot, hogy a lista megfelelő részére kerülj, és nem kell koncentrálni hozzá.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#27) Oliverda válasza Karma (#26) üzenetére


Oliverda
félisten

A "szerintem" kimaradt a mondatodból. :)

Én jól tudom kezelni a hosszú listákat is mindenféle kinetikus mágia nélkül. Nekem egyáltalán nem hiányzik és ezért nem is nyavalygok naponta érte. Biztos hogy nem cserélném le csak ezért a a funkcióért telefonomat. Nem éri meg.

"De ettől még nem lesz szar-szemét-szaralak aki szeretne egy kis fejlődést."

Szerintem sem. Ebben egyetértünk akkor. :)

"És igen, nagyon gáz, hogy az 5800-nál olcsóbb, még retkebb telefonba már bekerült ez az alrendszer, a drága bátyjukba meg nem."

Feljebb leírtam erről a véleményemet. Akinek ez kellett az miért nem vett olyan készüléket ami ezt alapból támogatta? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) Karma válasza Oliverda (#27) üzenetére


Karma
félisten

Melyikből maradt ki? :) Az elejét nem csak én mondom, a közepén tényegk vannak, a vége felé már implikáltam, hogy a véleményemet mondom (Code Camp), az ergonómiai kérdést meg nem én mondtam, hanem hallgattam. ;)

"Én jól tudom kezelni a hosszú listákat is mindenféle kinetikus mágia nélkül."

Te vagy a szerencsés kivétel, nekem cekával is baromi kényelmetlen.(*)

"Feljebb leírtam erről a véleményemet. Akinek ez kellett az miért nem vett olyan készüléket ami ezt alapból támogatta?"

Leginkább mert az 5800 volt az első S60 5th Editionös telefon, a többit meg még csak megjósolni se lehetett, amikor sokan megvették. Szerintem.

(*) Én meg azért vagyok szerencsés kivétel, mert nem fizettem a telefonért, egy project erejére kaptam. Amíg nem találom ki, hogy mi lesz a HD2 utódja, ezzel vezekelek az emberiség bűneiért a Nokia előtt. Vagy valami. Magamtól semmiképp se vennék ilyet, az is biztos.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#29) Oliverda válasza Karma (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ezt most ne vedd sértésnek, de a Te mentalitásod eléggé retrográd."

Ebből. :) Nem látok itt hirtelen mást aki ugyanezt leírta volna. Szócsatát meg nem akartam/akarok itt rendezni pedig nem volna nehéz. Ezt inkább meghagyom a másik topikban moonman-nek.:D

Amúgy én nem használom a ceruzát hozzá.

"Én meg azért vagyok szerencsés kivétel, mert nem fizettem a telefonért, egy project erejére kaptam. Amíg nem találom ki, hogy mi lesz a HD2 utódja, ezzel vezekelek az emberiség bűneiért a Nokia előtt. Vagy valami. Magamtól semmiképp se vennék ilyet, az is biztos."

Ne tovább mert még mindjárt elkezdelek sajnálni... :DDD

További sikeres hadjárat vezetést a csúnya gonosz Nokia ellen. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) Karma válasza Oliverda (#29) üzenetére


Karma
félisten

Ah oké, jogos. :R

Egyébként már drámázni sem szabad? :DDD A látszat ellenére nem ellenük vagyok. Azt szeretném, ha felébrednének, és nem maguk alatt vágnák a fát, vagy legalábbis a marketingen kívül tényleg csinálnának valami maradandót...

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#31) bolondember válasza Oliverda (#25) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ne feledd: ezek a frissítések azt a célt szolgálják, h megtartsa a drágalátos Nokia a vevőit.

Mert ugye, aki meg van elégedve a telefonjával két évig, az legközelebb is olyat fog venni. Ha nem, nagy eséllyel másfelé kezd nézelődni.
Én most már 1000%, h se Nokiát, se S60-as készüléket nem veszek, mert egyrészt se a cég hozzáállása nem jön be, se a telefon minősége, se az opre maga (rettenet, h a 30-as FW-ig egy instabil roncs volt a készülék - volt, h attól fagyott, h akartam csinálni egy képet).

Kinetikus görgetés igenis sokkal kényelmesebb, mint azt a kis pöcköt tartani és húzni-tolni oldalt.
Vagy az új kezdőképernyő.

Elhiszem, h amikor megvettem ennyit tudott - de most már mind a kistesó, mind a nagybácsi többet tud (mert igenis haladni kell - aki nem tart lépést, lemarad!).

Volt a kezemben az összes iPhone, Arena, több Androidos készülék, más S60v5-ös telefon, Viewty2, WidgetUI-s Samuk, i8910 és még jópár más tapis telefon.
S60-nál már csak a WUI a gázabb felhasználói élmény szempontjából.Fura amúgy, h a Samu meg tudta oldani a kinetikus görgetést az i8910-ben. Kényelmesebben is használható.

Ha meg fejlődés: kétlem, h manapság, mikor a legfapadosabb tévészolgáltató is ad 30 csatornát, Te meg lennél elégedve egy olyan tévével, amelyik csak 8 program tárolására alkalmas...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#32) madstunt


madstunt
addikt

előbb utóbb biztos lesz 5800hoz frissítés erre a vagyonomat tenném,ne legyünk türelmetlenek láttam már olyat nokiánál hogy majd fél év kellett egy frissítéshez....

és tessék megkövezni nekem tetszik a mostani fícsöreivel és mindenével az 5800 pedig tisztában vagyok a gyengéivel,valszeg arra fogom cserélni ha mégse a nokia másik,sokak szemében emberiség elleni bűntettét veszem...higgyétek el adcdg fújtok annyira erre amíg rosszabbal nem szoptok

[ Szerkesztve ]

(#33) Oliverda válasza bolondember (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

"ne feledd: ezek a frissítések azt a célt szolgálják, h megtartsa a drágalátos Nokia a vevőit."

Igen. Meg azt hogy ne gondolkozzon el azon a júzer hogy cserélni kellene már. A Nokia-nak szerintem lényegében mindegy, hogy amiatt nem vesz a júzer 2 év múlva új Nokia-t mert a frissítések után odáig jutott a készülék, hogy nincs szüksége új telefonra vagy azért mert éppen kiábrándult belőle. Ugyanis nem sok olyan ember van akiben hosszabb távon megmarad ez a negatív érzés. Amint jön egy újabb igazán best buy telefon az említett gyártótól hamar el fogja felejteni a múltat az illető. Ugye az idő sok mindent megszépít. :) Persze kivételek mindig akadnak de a többség nem ilyen.

Ugyanez van a számtech cuccoknál is. "Soha többet ASUS meg soha többet Samsung, LG, Dell" meg anyámtyúkja aztán ha kijön valami sláger termék az adott gyártótól akkor ez a soha többet nagyon gyorsan elmerül a süllyesztőben.

"Kinetikus görgetés igenis sokkal kényelmesebb, mint azt a kis pöcköt tartani és húzni-tolni oldalt. Vagy az új kezdőképernyő."

Oké, felőlem legyen kényelmesebb. A lényegen nem változtat.

"Elhiszem, h amikor megvettem ennyit tudott - de most már mind a kistesó, mind a nagybácsi többet tud (mert igenis haladni kell - aki nem tart lépést, lemarad!)."

Válts! A varázsszó... ;]

"Ha meg fejlődés: kétlem, h manapság, mikor a legfapadosabb tévészolgáltató is ad 30 csatornát, Te meg lennél elégedve egy olyan tévével, amelyik csak 8 program tárolására alkalmas..."

Amennyiben nem lennék, lemondanám az előfizetésemet és váltanék. Na de én csak ritkán nézek TV-t tehát nekem bőven elég a 8 csatorna is. :)

Egy szónak is száz a vége nekem hozza a specifikációk által elvártat a telefon. Amiért anno megvettem az tudja. Amennyiben ez már egyszer kevés lesz akkor eladom és veszek másikat.

Ápropó, a Nokia-n kívül az összes gyártó érintőképernyős készüléke támogatja ezt a görgetési módot? Illetve ezek közül hány kapta meg utólag, szoftver frissítéssel ezt a funkciót?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) bolondember válasza Oliverda (#33) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Samukat nem tudom, mert ott már a WUI miatt letettem a hajam és rosszul voltam tőlük, de az LG-ben benne van alap (még szegény Viewty-ban is, csak nem a legjobb hatásfokkal), az újakban is, Almában is... :U

alapból.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#35) Kumite válasza Inarus (#19) üzenetére


Kumite
aktív tag

Ugye nem hasonlitod ossze egy ~200ezer Forintos telefon supportjat egy ~70ezressel... ?

[ Szerkesztve ]

(#36) bolondember válasza Kumite (#35) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

elvileg nem lenne szabad, h különbség legyen - ezt ugye Te is vágod?! (pláne nem a "nagy" Nokiánál... :U )

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#37) Kumite válasza bolondember (#36) üzenetére


Kumite
aktív tag

Mert szerinted az arba nincs beleszamolva a support? Legalabb elvakultan ekkora hulyesegeket ne mondanal...

(#38) bolondember válasza Kumite (#37) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

mert miért is lenne?

a 6k-s fapad telefonnak éppen ugyanakkora szupportnak kéne lenni, mint a 170k-s N97 Mininek...
Nem értem az összefüggést a telefon ára és a szupport között - legalábbis a Te szemszögedből. Mert a MÁRKÁNAK van támogatása, nem a készüléknek.

elvakultság honnan is és mire is? :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#39) Kumite válasza bolondember (#38) üzenetére


Kumite
aktív tag

Akkor visszakerdeznek:

Mit nevezel Te supportnak? (Lehet eddig rosszul fogalmaztam). Miert lenne support az, hogy belekerul a kinetikus gorgetes egy olyan keszulekbe, amiben elotte nem volt?
Es vegul, de a legfontosabb:
Miert ne lenne az aktualis arba beleepitve az, hogy a kesobbi frissiteseket megkapja egy korabbi keszulek?

(#40) bolondember válasza Kumite (#39) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ezt feljebb leírtam:
a gyártók abból élnek, h eladják a terméküket. Régen a finnek hatalmas bázist építettek ki a termékeikkel (ezt sose értettem meg, h sikerült). Tehát, ha szeretnék megtartani sok-sok vásárlót, akkor haladni kell a korral.
Eladnak pár konténer félkész oprenceres telefont - javítgatnak rajta - de ha lemaradnak a javítással/fejlesztéssel, elveszítik a piac egy igen kellemes méretű szeletét. S mivel ők is pénzből élnek, s így is nem kis érvágás számukra az Apple és az Android térnyerése, muszáj (lenne) megtartani a vevőket.
Tehát megtehették volna, h egyetlen frissítést nem adnak ki a készülékre, de nem tették. Mert ha megmarad olyannak, amilyen, akkor tízszer annyi potenciális vevőt vesztenek el, mint így.

Vagy felteszem a kérdést: talán csak saját maguk szórakoztatására húzták fel a procit 369-ről 434 MHz-re? Nem. ugye? :U

a "miért ne lennére" pedig: lásd vásárlóbázis, fentebb. Mert ha valaki vesz egy 2360-at, de naponta eldobja a hívásokat, fagy, rendetlenkedik, az nem fog venni esetleg másfél-két év múlva komolyabbat (a megbízhatóságnak szerintem nem kis szerepe van a márkahűségben!) a Nokiától. Hanem vesz másik gyártótól egy vetélytársat.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#41) Kumite válasza bolondember (#40) üzenetére


Kumite
aktív tag

Viszont a 2360 tulajdonosok szerinted jogosan varjak el, hogy pl. keruljon a telefonukba letoltheto update-kent email kliens / PDF olvaso / akarmi, aminek lenne ertelme abban a telefonban, de alapjaraton nincs benne?!

(#42) bolondember válasza Kumite (#41) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

szerinted én, mint 5800 tulaj jogosan várom el, h olyan dolgok belekerüljenek a telefonomba, amiket a fele annyiba kerülő full fapad "okos"-telefon 5230 (vagy melyik az a lecsupaszított 5800 klón) is tud?
Vagy jogosan várom el, h ne vegyék ki az office-t (mint a 31-es verziónál történ AnDante-val)?!

Az a baj, h Te olyan ordasat csúsztattál a hsz-edben, mint állat.
Mert a 2630 egy low-budget telefon.
az 5800 egy okostelefon.

Ilyen szempontból nem lehet egy lapon emlegetni őket. Remélem érted, h hülyeségeket hozol fel saját mondandód megvédése érdekében? :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#43) kali válasza kali (#8) üzenetére


kali
legenda

a fene sem gondolta volna egy év csend után, de kellemes csalódás - bár engem már nem érint, mégis + 1 pont a gyártónak; új 35-ös firmware n95 és n95 8gb telcsire (is)! csak nem felejtették el a régebbi ágyúkat sem!

(#44) Karma válasza kali (#43) üzenetére


Karma
félisten

Meg az N82 is kapott. A nap kérdése már csak az, hogy mi is van benne, N95-ön nem vettem észre semmi furcsát, mint ahogy a topikjában említettem is már.

“All nothings are not equal.”

(#45) madstunt válasza bolondember (#42) üzenetére


madstunt
addikt

az a baj hogy sokan elfelejtik a telefon "kategóriáját" szvsz egy zenetelefonnál másodlagos az üzleti funkció mivel ezek egy más rétegnek MÁS CÉLLAL készülnek.... egy zenei teló elsődlegesen zenei téren nyújtson maradandót...

(#46) Karma válasza madstunt (#45) üzenetére


Karma
félisten

Miért üzleti funkció a listák normális kezelése? Meg egyáltalán, ha szerinted el kell különíteni egy zenefont az okosfontól, akkor az 5230 az mi a szösz?

Mellesleg nem értek egyet az ezzel takarózással. Ez kb. azonos azzal, mintha azt írnád, hogy teljesen normális, hogy a SE Walkman mobilok nem kapnak AF-et, mert ők zenefonok, a Cybershotok meg primitív lejátszót kapnak, mert nem zenére, hanem fényképezésre valóak :U Azaz pont amit a gyártó próbál (szerencsére kevés sikerrel) lenyomni a nép torkán.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#47) Kumite válasza bolondember (#42) üzenetére


Kumite
aktív tag

szerinted én, mint 5800 tulaj jogosan várom el, h olyan dolgok belekerüljenek a telefonomba, amiket a fele annyiba kerülő full fapad "okos"-telefon 5230 (vagy melyik az a lecsupaszított 5800 klón) is tud?

DE amikor Te megvetted az 5800-at, akkor tisztaban voltal azzal, hogy nincs benne kinetikus gorgetes es meg par olyan dolog is talan, amit az ujabb 5230 mar tud. Te vettel egy keszulekkel, egy adott tudassal ugy, hogy neked megfeleltek a szolgaltatasai, akar papiron, akar az eletben egeszen addig, mig egy teljes ev mulva ( ami a mobiliparban hatvanyozottan rengeteg idot jelent) megjelent egy olcsobb, valamilyen szempontbol okosabb telefon. 1 ev...!

Milyen alapon varod el, hogy okosabba tegyek a telefonodat, amire egyszer azt mondtad, hogy ezert az osszegert, ebben az idopontban, pl. 2009 eleje, ilyen funkciokkal nekem megfelel ez a keszulek.

Vagy Te 1 eve ugy vetted meg az 5800-dat, hogy kicsit draga, de ennyi penzert megeri megvenni, ha 1 ev mulva belefrissitik mindazokat a fejleszteseiket, amiket azalatt az egy ev alatt csinaltak? Ez viszont nagyon naiv hozzaallas.

A vegen kihangsulyoznam, hogy nem arrol beszelek, hogy hibasak, fagyasokat nem kell akar 2 ev utan is javitani szoftveresen, mert az egyertelmu, elvart es jogosan elvart. De az, hogy egy uj funkcio keruljon bele, azt egyaltalan nem talalom jogos elvarasnak.

(#48) Karma válasza Kumite (#47) üzenetére


Karma
félisten

Érdekes, hogy van gyártó, amely képes arra, hogy nem hagyja az első generációs eszközök tulajdonosait a sárban dagonyászni, hanem a főbb szoftveres újításokat (eddig legalábbis) a régi eszközökre is kiadja.

Nokián belüli ellenpélda: N97 v20.

Ennek egyébként a felhasználói szemponton túl (bár ha Neked így jó, használd egészséggel), van még egy aspektusa: az S60 állítólag egy platform, de gyakorlatban ezzel is csak fragmentálják szét.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#49) Kumite válasza Karma (#48) üzenetére


Kumite
aktív tag

Igen, van pelda mindket iranyra Nokian kivul is es belul is, de a lenyeg meg mindig az, hogy nem lehet "jogosan" elvarni egy fejlesztest.
Legalabbis nem eri meg addig fel labon allni :)

(#50) bolondember válasza Kumite (#47) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

én márciusban vettem a telefont, 5530 augusztusban volt a kezemben - tehát ez testvérek közt is 5 hónap.

mint Karma is említette, állítólag ez egy platform, s mégis az 5800 lett a kis mostoha - pont az, amelyikből a legtöbbet adták el.
Nem ébreszt benned ambivalens érzéseket ez? Mert bennem, mint tulaj igen.

Elhiszem, h akkor annyit tudott, amennyit, csak épen közben ELÉG sok mindent kihoztak ebből a platformból. Ahhoz képest mennyire elmaradott az iPhone-hoz és az Androidhoz képest, elég sokat sikerült kihozni. Említettem a processzor órajelének emelését. Az is ilyen erővel MINEK?! csak mert lassú volt és türelemjáték? :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.