Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madstunt


madstunt
addikt

Aztmondom követendő hogy még ennyi idő után is jönnek ki update-k az 5800-hoz :)

(#2) bolondember válasza madstunt (#1) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Azt mondom nem követendő, h két év alatt nem sikerült normális oprencert varázsolni az S60v5-ből.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) giigz


giigz
veterán

Egy olyan frissítés kellene, amivel 500MHz fölé emelik az órajelet. :K

(#4) bolondember válasza giigz (#3) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

és ad +128 MB RAM-ot! ;)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#5) Straw válasza bolondember (#4) üzenetére


Straw
senior tag

és másik OS-t :D

42

(#6) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Még mindig téma a böngésző stabilitása? :DDD
Mikor tavaly év vége felé eladtam az 5800-t, az akkori legfrissebb szofttal is folyamatosan kilépegetett.. :DDD

(#7) Straw válasza FoxiestFox (#6) üzenetére


Straw
senior tag

az 50-esel már stabilabb de még mindig ki lehet akasztani

42

(#8) szombatitomi válasza Straw (#7) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Opera minit kell használni. :DDD

(#9) Straw válasza szombatitomi (#8) üzenetére


Straw
senior tag

Én azt használtam amíg Tube-om volt, de most nincs problémám semilyen bőngészővel, Androidon,

42

(#10) szombatitomi válasza Straw (#9) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Jah, az nagyon gyors böngésző, csak olyan hülyén jeleníti meg a lapokat. Legalábbis nálam. :F

(#11) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Pár napja tettem fel 5530-ra. A scrollozás javult, szerimtem már teljesen jó, a sebesség is jobb lett. Nekem igazából sok bajom már nincs vele :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#12) Lall válasza szombatitomi (#8) üzenetére


Lall
veterán

Másik telefont kell használni. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#13) szombatitomi válasza Lall (#12) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Ja. :D

(#14) er2es válasza bolondember (#2) üzenetére


er2es
tag

igaz

(#15) BiP


BiP
nagyúr

Én inkább opera mobile-t szoktam. Azzal nincs gond a megjelenítéssel, és baromi gyors is. Ha nincs Wlan vagy 3g, akkor Opera Turbo-val vagy Mini.

Amúgy remélem majd egyszer az FM rádióval is csinálnak végre valamit, vagy kiadnak egy tök új FM rádió progit, mert megőszülök tőle.
Legutóbb úgy kikapcsolt tőle a teló, hogy 2 napra kómába esett tőle.

[ Szerkesztve ]

(#16) Misály válasza bolondember (#2) üzenetére


Misály
addikt

mi a nem normális rajta?

(#17) Barthezz2 válasza BiP (#15) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem sosem volt még semmi bajom a rádióval.

Everybody lies.

(#18) bolondember válasza Misály (#16) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

az oprencer maga.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#19) joey04 válasza bolondember (#2) üzenetére


joey04
titán

+1 :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) BiP válasza Barthezz2 (#17) üzenetére


BiP
nagyúr

Jó neked, nekem szokott fagyni.
Persze ha kímélem, türelmesen nyomogatom, nem szokott gond lenni, de ha pl. ha sok csatornát lépek (pl. 1esről 10esre lépegetek, nem a listából választva) vagy ha gyorsan váltogatok csatornát, meg közben a háttérbe rakással is "fárasztom", azt néha nem szereti.

Internet rádióval semmi baj, az FM szar.

[ Szerkesztve ]

(#21) Misály válasza joey04 (#19) üzenetére


Misály
addikt

sokat hasznalhattatok....

(#22) bolondember válasza Misály (#21) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

2009 március első harmada óta.
és igen, sokat használom. nagyon sokat.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#23) szombatitomi válasza bolondember (#22) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

És miről váltottál? Iphone-ról?

(#24) bolondember válasza szombatitomi (#23) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

w880

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25) szombatitomi válasza bolondember (#24) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Nem szóltam. :DDD

(#26) Barthezz2 válasza bolondember (#24) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

És mitől szar neked? Nem kötekedésképp, csak érdekel..

Everybody lies.

(#27) bolondember válasza Barthezz2 (#26) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

-lassú
-instabil (bár a 20-as FW óta a 3 napi fagyás lecsöökent heti 1-re)
-összeszerelés szintén megérne egy misét - de ezzel együtt lehet élni vele

ezeket leszámítva jó, ez igaz. De a random restartokat továbbra se tudom megszokni. (random: van, h a nokia maps inditásakor, van, h simán a mneübe belépéskor, böngésző indításkor, üzenetekbe belépéskor. És nincs összefüggés az újraindítás óta eltelt idővel. Ami "pozitív", h az akksi ki-akksi vissza a kezdeti minden fagyásról lecsökkent másfél havontára)
mod: és az egyre gyakoribbá váló egyéni csengőhang random elfelejtése is idegesítő

@szombatotomi: mert? P910-em amióta megvan nem fagyott ennyit, mint ez a szörny egy hónap alatt. W880 700+ sms-nél lassult be annyira, mint ez 100-tól.

[ Szerkesztve ]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#28) Barthezz2 válasza bolondember (#27) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát tény, azért nem egy iphone, vagy htc tempót képvisel, de az alatta lévő vas sem az a szint, nameg az ára sem. Én mikor vettem, akkor tisztában voltam vele, hogy nem fog hasítani. Egyébként az 5530 a mostani FW-vel szerintem már teljesen jó sebességgel megy. Meg is lepődtem, mikor feltettem, mert előtte egy moddolt FW volt, és ezzel a gyárival gyorsabb volt. :K
A fagyás nálam nem jellemző. Párszor fagyott le, de akkor mindig valami 3rd party app miatt. A csengőhang elfelejtés nálam is volt, de szerintem annak nagy köze van ahhoz, hogy nem a gyári lejátszót használom. Csak azért, mert azt észrevettem, ha a zenelejátszó fut, akkor gyári nokia csengőhang csörög, ami nem is gond, mert legalább feltűnik, ha hívnak, viszont 1-2x előfordult már, hogy kiléptem, és utána is.
Mindent összevetve, én megvagyok vele :)

Everybody lies.

(#29) bolondember válasza Barthezz2 (#28) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

3rd party app? igazából csak ovi store-os cuccokat teszek fel.. :DDD

a csengőhangot azt random - van, h csak van mellettem és nem úgy csörög, mint kéne.

Én bevallom, azóta megbántam, h megvettem - lehet, h nem kellett volna félnem a Dia I-től és azt választani.. :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#30) Barthezz2 válasza bolondember (#29) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát, még mindig ott van, hogy eladhatod, és vehetsz másikat :)

Everybody lies.

(#31) Misály válasza bolondember (#27) üzenetére


Misály
addikt

Nekem is azota van meg, naponta soha nem fagyott, meg megakadt de varsz egy 10 masodpercet es magahoz tert, jellemzoen sok alkalmazas futtatasa eseten. Akksi pakolgatast palyafutasa soran kb 10-szer elt meg ennek a fele sim-csere volt vagy product kod leses. De menuben meg mapsban pl soha nem fagyott meg, olyan volt hogy taskvaltaskor megakadt.

A csengohangfelejtes viszont nalam is gyakori volt, egy cfwvel megoldodott ( ulkesh adta a tippet, a gyorsulaserzekelot ki kell kapcsolni par helyen)

Smstol lassulasrol sem nagyon tudok, 200at is vitte rendesen.

Nalam meg ismeroseimnel teljesen jol mukodik az s60v5, nem tudom ti mit csinaltok vele, en is romma szivatom szerencsetlent, de ennyi hibaval soha nem talalkoztam.

Jah idegesito dolgokhoz: reset utan ujra be kell loni a kepeket a nevjegyekhez mert csak a thumbjai maradnak meg.

(#32) bolondember válasza Misály (#31) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

az az igazság, h semmit.

net-telefon (sok)-sms(sok), nagy ritkán fényképezés, navigálás alkalmanként.

semmi belepiszkálás - játszani meg havonta max 10 percet.

várakozás: hát, 10 napot is várhatnék ilyenkor... :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#33) Lirion válasza bolondember (#27) üzenetére


Lirion
addikt

Nálam 5230-n 400 sms-nél úgy hasít, mint az iphone a listázásban és 1ig nem tudok elszámolni, mire megnyitja bármelyik sms-t. Fagyást nem tapasztaltam, igaz, még csak 5. hónapja nyúzom, viszont az aksit még sose kellett kivennem. Újraindulás már volt, de abból sem volt 2-3-nál több.

Az összeszerelésnek nem sok köze van az oprendszerhez, a sebességnél pedig számít a vas is.

Különben ha neked ennyire szar a telefonod, miért nem vitted el gariztatni? Miért könyveled el, hogy szar az 5800 és az oprendszer, holott lehet, csak te fogtál ki egy hibás példányt?

(#34) HardRic


HardRic
addikt

Komolyan mondom, ha nem kellett volna anyámnak adnom, akkor a Legend megvétele után elég cifrán végeztem volna ki az 5800-t, de hát telefonálásra még jó, ott legalább nem keseríti meg az életed.

(#35) szombatitomi válasza bolondember (#27) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Épp azért mondtam. :B

(#36) zabu


zabu
tag

jól kezdődik. feltettem az új szoftot böngésző: facebook, kifagy 10másodpercen belül :DDD

(#37) Barthezz2 válasza zabu (#36) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Facebookra ott a nativ kliens. Az nem jó?
persze ok, ettől még nem kéne fagynia..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#38) bolondember válasza Lirion (#33) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ahamm.

TEHÁT menjek be a noklához, adjam a kezükbe a telefont és mondjam, h random, előidézhetetlenül fagy/újraindul.
ÉS nem fognak körberöhögni/elhajtani.

vééééégülis... :U

ui.: 5230=/=5800

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#39) Cheesy


Cheesy
őstag

Az enyém most jön vissza majd 2 heti szervízből, június közepén múlt 1 éves, mindig tokban tartom és fólia van rajta. Cserélni kellett ugyanis a 3,5 jack aljzatot, mert nem érzékelte ha kihúztam belőle a fülest. (Gondolom van benne egy "pöcök" ami ilyenkor vissza kéne kattanjon..) Most megint a régi 6131-emet használom és nem érzem hiányát 5800-nak. Néha böködöm főnök szifonját (3. gen) és fájdalmasan gördülékenyebb és gyorsabb a szoftvere mint 5800-nak, ahol mindenre árni kell egy kicsit (vagy kicsivel többet). Bár igaz ami igaz, a szifon 2-2,5x annyiba kerül. A Symbian mint oprendszer nem váltotta be a személyre szabhatóságába vetett vásárlás előtti hitemet, programokat sem olyan egyszerű találni rá, ez a szignózás meg kész röhej. Persze ha felrakom rá azt a módosítást amivel (elvileg) utána nem kell szignózással szórakozni, a garancia tudtommal ugrik.
Nem haragszom a telefonra, én ezt annak tudom be, hogy az elsők között volt a maga műfajában, mondhatni a Nokia első fulltáccs "okos"telefonja.
Viszont ha egyszer kifogy a memóriából, a folyamatos hibaüzenet kijelzés miatt mg csak a programokból sincs időm kilépni 3mp alatt... Legutóbb GPS (ovimaps) + browser (gyári) kombóval játszotta ezt el, amikor egy címet kerestem a neten, hogy ráállítsam gps-t. Kb. 20 percig haygtam bosszúból, hogy pittyogjon, hogy nincs elég memória, hátha van benne valami védelmi rutin. Hát nincs... OFF-ON kb 3/4-ed perc mire feláll, külön browser cím kikeres, kilép, GPS indít, percekig vár a műholdkapcsolatra (van netes előfizum, így nem csak a beépített gps-t használja, hanem a tornyok is segítik) és gó...
Ma elhozom szervízből (most küldték sms-t, hogy mehetek érte), erősen gondolkozok rajta, hogy meghirdetem...

www.vakbelmutet.hu

(#40) Barthezz2 válasza Cheesy (#39) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A szignózás kikerülésére van ám egy nagyon egyszerű, és teljesen legális módszer. Meg kell venni a programot ;)

Everybody lies.

(#41) Cheesy válasza Barthezz2 (#40) üzenetére


Cheesy
őstag

Ebben teljesen igazad van, nem űztem én anno keményen. MP3 lejátszó meg egy navi volt amit ráraktam, de mióta ingyenes az ovi maps, nem kell ilyesmi. MP3-ra meg ott van a gyári lejátszó.

www.vakbelmutet.hu

(#42) Lirion válasza bolondember (#38) üzenetére


Lirion
addikt

Ha téged ez tart vissza a szervizeltetéstől, hogy mit szólnak majd a nokia dolgozók, akkor meg is érdemled, hogy szart használj.

ui.: 5230=/=5800
Valóban, csakhogy te az oprendszert szidtad és nem az 5800-t. Az oprendszer pedig mindkét telefonon s60v5.

(#43) Barthezz2 válasza Cheesy (#41) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mondjuk az még érdekelne, hogy mért nem váltotta be nálad a személyre szabhatóság felé való elvárásaidat? Szerintem az egyik legjobban testreszabható rendszer, de inkább mondom csak azt, hogy semmivel sem marad el ilyen téren a többitől..

(#42) Lirion:
Nem nagyon szervizeltettem még nokiát, azért kérdezném, hogy ha bemegyek, és megmondom, hogy szar az akksi, hamar merül, akkor bevennék, és kicserélnék, vagy..?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#44) Lirion válasza Barthezz2 (#43) üzenetére


Lirion
addikt

A szervizes nem dönthet erről, köteles átvenni az árut és jegyzőkönyvbe venni, hogy mi a panasz, amiről kapsz te is és a szervizes is egy példányt, kivéve, ha látható sérülések vannak a telefonon és erre hivatkozva visszautasítja az igényedet. De ekkor is lehet még tenni lépéseket azért, hogy érvényesíthesd a jótállást.

(#45) club1 válasza Barthezz2 (#43) üzenetére


club1
veterán

Notebookoknál van arra elektronika amivel kiolvasható egy Li-ion akksiból, hogy mekkora a max. kapacitása és hanyadik töltési cikluson van túl. Feltételezem, hogy mobiltelefonok esetén is így van. Az más kérdés, hogy ezt a vizsgálatot ingyen végzik-e akkor, ha bebizonyosodik, hogy az akksinak nincs baja, azaz nem tartozik a jótállás hatálya alá.

(#46) bolondember válasza Lirion (#42) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nem nagyon olvastál még a magyar nokia szervizekről, eljárásokról, ugye?

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#47) Sperafico


Sperafico
tag

Nekem nem találja az új szoftvert az NSU, csak az 50.0.005 verziót. Miért?
T-mobilos kék a teló. (5800)

(#48) Straw válasza Sperafico (#47) üzenetére


Straw
senior tag

Akkor azért...

42

(#49) Lirion válasza bolondember (#46) üzenetére


Lirion
addikt

Tehát mások véleményére hagyatkozva inkább felejtsem el a szervízt és használjam a hibás terméket, így legalább lesz mit szapulni a neten.
Így gondoltad?

Tudod, én vittem már nokiát gariban szervizeltetni és soha semmi gondom nem volt, nem röhögtek ki, nem hajtottak el, sőt. Ilyen apróságokat, hogy hangszóró csere, antenna csere még aznap megcsinálták és mindenki vidám volt.

(#50) bolondember válasza Lirion (#49) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nem.

úgy gondoltam, h ha egy kicsit körbekérdezel, megláthatod, h mennyire botrányos a nokia központi szervize (lásd még "beázások").

Szerinted, egy olyan hibajelenséggel, ami random jelentkezik, mit tudnak kezdeni? A németeknek egy nagyon jó kifejezésük van rá: "vorführeffekt".

Ráhúzzák az új SW-t. Ja, attól tuti jobb lesz. Ők tették fel a 20-ast is. Az micsoda rettenet volt!
Arra semmi szükségem, h beadom, majd két hét múlva esetleg kapok egy sms-t, h visszajött a készülékem - a boltban meg kiderül, h "beázott", s fizessem ki a bevizsgálás díját!

Attól, h NEKED nem volt bajod vele, nem azt jelenti, h nincs. Az ilyeneken olyan jókat tudok röhögni! De komolyan. "Ha én nem tapasztalom, akkor NINCS!". Lásd sokan nem hiszik el az erőszakos, bunkó orkokat a BKV-n. Pölö. A lejárt, átmatricázott termékeket a boltban és még sorolhatnám.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.