Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Remélem a felső és alsó káva vékonyabb lesz! :B

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2) matteo_szg válasza ViiiiktorOC (#1) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem lesz vékonyabb. :)

jupiiii

(#3) atike


atike
nagyúr

Aranyos. :)

Lesz új Nexus 10 is? :U

(#4) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

ez a felbontás nem 16:10 re ideális? Akkor ez most 16:9 vagy 16:10 lesz? a jelenlegi az 16:9 végülis..

YNWA

(#5) oceanrush válasza BoC1ka (#4) üzenetére


oceanrush
senior tag

A "hasznalhato" resze kb. 16:9 lesz a navibar miatt.

(#6) tjb007 válasza BoC1ka (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az 1920x1200 az 16:10.

(#5) oceanrush

Egészen pontosan 5:3 (15:9) lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7) devast


devast
addikt

Remélem nem hagyják ki megint a microsd-t, bár szinte biztosra veszem. Anélkül meg nálam sajnos nem alternatíva, pedig tetszene a fullhd 7"-on.

(#8) vicze


vicze
félisten

Még mindig ez a legrondább 7"-os. Nem rétem miért nem lehet kicsit legalább változtatnia formaterven, hogy valamivel kisebb legyen. Nagyon bumszli a formája. :(

(#9) assemble


assemble
addikt

"A memóriabővítés lehetősége egyelőre még kérdéses"

Nem kerdeses, nem lesz, ahogy semelyik Nexus-on sem a multban vagy kozeljovoben.

(#10) arn válasza vicze (#8) üzenetére


arn
félisten

Hogy meg lehessen fogni? Nekem csere lesz :-) nagy ugras.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) saelin


saelin
veterán

2 vagy 4 GB operatív tárhely lesz benne? :D

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12) b.daniel


b.daniel
senior tag

Kár hogy itthon 100k fölött fog kezdeni ...:/

[ Szerkesztve ]

(#13) vicze válasza arn (#10) üzenetére


vicze
félisten

HW-ban persze mindenképp nagy ugrás, csak csúnya. :P
Volt kezemben, és az aránytalansága nem tetszik, pl. a iPad mini jobban néz ki sokkal, meg a legtöbb klón is 7"-on. (kivéve persze a Samsung gombos vicc Tabjai)

(#14) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Nehanyan meglepodnek most, de gondolkoztam egy Nexus7 megvasarlasan (NEM MAGAMNAK, BARATNOM APJANAK) az egyik boltban volt utalvanyom, es csak egy kis osszeget kellett volna radobnom. Aztan olvastam, hogy egy ev utan hasznalhatatlan lesz, hiaba a restore, igy maradt a semmi egyenlore...

(#15) Mr President


Mr President
senior tag

A várható specifikáció alapján nagyon kellene, árban is jó lesz, csak a dizájn nem tetszik. Miért nem lehet egy minimalista dizájnt csinálni. ipad mini tökéletes dizájn számomra, csak nem droid fut rajta ;]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#16) #59070464 válasza Touch-ko (#14) üzenetére


#59070464
törölt tag

Már miért is lenne használhatatlan?

(#17) rootkiller


rootkiller
őstag

Tetszik!

Artengo TR 990 Pro

(#18) tdk.112


tdk.112
aktív tag

A hírből kimaradt, de máshol azt mondják, hogy a 16 GB-os verzió 229 USD, a 32 GB-os 269 USD lesz.

Kár, hogy nálunk a duplájáról fog indulni. (Bár nem tudom miért is fanyalgok, hiszen nálunk a bérek is az amerikaiak duplája...)

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#19) tdk.112 válasza #59070464 (#16) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Szerintem itt is meg volt írva hírben, de szar minőségű memória modulok voltak bennük, amik egy idő után nagyon durván belassultak (mint egy rosszul konfigurált SSD-s rendszer TRIM nélkül).

[ Szerkesztve ]

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#20) szaszimi


szaszimi
tag

remélem legalább 5500-as aksit dobnak bele, hogy az alacsonyabb fogyasztású proci mellett nőjön az üzemidő is, ne vegye el a fhd kijelző a kraftot...
remélem nem csinálnak ebből is egy 3200 mAh aksis LAPOSÍTOTT f*s változatot

(#21) eami válasza tdk.112 (#19) üzenetére


eami
addikt

szerintem meg volt egy elég komoly teszt ahol zsír új, 1 éves, gyári romos és custom romos n7eket hasonlítottak össze memória teljesítmény alapján és konkrétan semmi különbség nem volt közük. Szóval ez az egy év múlva belassul dolog badarság. Tény hogy van probléma de az sem konstans lassulás hanem néha elgondolkodik pár másodperce. Ezt is csak az utolsó két frissítést követően érzékeltem, szóval gyanúsan nem HWes hiba.

[ Szerkesztve ]

(#22) Robertoq válasza ViiiiktorOC (#1) üzenetére


Robertoq
őstag

Én is remélem, bár nem valószínű. Minek ekkora káva :O

(#23) dreamdancer


dreamdancer
őstag

iOS-szel jó lenne... :D

Nem a lényeg a fontos.

(#24) a.sebi válasza dreamdancer (#23) üzenetére


a.sebi
őstag

Akkor vagyél áj pod táccsot és nyujtsd ki,aztán dugdosd fel a pcdre ha kell egy uj zene szám vagy a telefonodròl átrakhasd valamit pakolni a tabletre, de legalább iossel 200usd-ral drágább lenne!

[ Szerkesztve ]

(#25) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"integrált vezetékmentes töltési opciót" bazz ezek belelátnak az álmaimba. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) Touch-ko válasza #59070464 (#16) üzenetére


Touch-ko
őstag

Olvastam sokat mielott a megvasarlas mellett dontottem volna, megha ajandekba lett volna, akkor is.
Rengeteg user panaszkodik arra, hogy egy ido utan elkezd lag-elni, sokszor a 10 mp hosszu lag is elofordul.
Van aki leirja, hogy nincs olyan ismerose aki 1 ev utan tudna hasznalni a Nexus7-jet ezek miatt..
Kiternek a memoriak korai tonkremenetelere is..

Linkek:

http://androidandme.com/2013/06/opinions/one-year-later-the-nexus-7-has-gone-from-the-best-to-worst-tablet-ive-ever-owned/

http://www.huffingtonpost.co.uk/2013/06/19/nexus-7-performance-problems_n_3464217.html

http://www.digitaltrends.com/mobile/google-nexus-7-problems/

Ezeket olvastam el a dontesem elott.
Nem akarok kockaztatni.

(#27) tdk.112 válasza eami (#21) üzenetére


tdk.112
aktív tag

http://www.androidheadlines.com/2013/06/has-your-nexus-7-been-slowing-down-could-cheap-memory-be-the-cause.html

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#28) Drachoo


Drachoo
senior tag

Ezek a memória problémák a korai romoknál voltak volt jellemzőek (nexus 7 fórumban ezekre panaszkodtak), nagy megelégedésemre használom a készüléket már 8 hónapja és semmi ilyesmit nem tapasztalok.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#29) pusszycat válasza Touch-ko (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Most sikerült megnyugtassál, mert kétszer nem követik el ugyanazt a hibát. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) atike válasza Touch-ko (#26) üzenetére


atike
nagyúr

A cégnél 7 db-ot használunk (és 3 db Nexus 10-et is), de ilyet nem tapasztaltunk. Két kollega otthon privátban használ szintén egyet-egyet, nekik sincs ilyen tapasztalatuk. 2012 év végi beszerzés az összes, és elég rendesen használva vannak... :U

(#31) fogtunder válasza dreamdancer (#23) üzenetére


fogtunder
nagyúr

cserébe az iPhone még droiddal se lenne az

komolyan, mi értelme volt ennek a kommentnek? ha iOS kell, várd meg, amíg az Apple hajlandó kiszolgálni az igényeidet. vagy amíg a te igényeid alakulnak az Apple kínálatához. súgok, a második korábban lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32) Drachoo válasza fogtunder (#31) üzenetére


Drachoo
senior tag

Hagyd, nem érdemes... Vannak akik nem látnak messzebb az almától.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#33) tamas.nick válasza assemble (#9) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

HTC Nexus One

(#34) Drachoo válasza tamas.nick (#33) üzenetére


Drachoo
senior tag

Kivétel erősíti a szabályt. :)

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#35) assemble válasza b.daniel (#12) üzenetére


assemble
addikt

Tuti hogy nem, ipad mini kezdett kereken 100k-val, ami kerek 100 dollarral dragabb.

(#36) ALBY


ALBY
senior tag

A microSD szándékos lehagyását elég aljasságnak tartom, főleg ha sokszor drágábban adják a nagyobb memóriásakat mint amibe valójában a plusz mem kerül. Anélkül meg nekem nem kell.
Egy mostani Nexus 7 is tetszik, de mondjuk egy 8GB verzió mire jó :F ,
büszkén hasít a HD film, csak éppen nincs hova rámásolni. (Nem is beszélve egy kártyaolvasó és egy tab írási sebességkülönbségéről.)

A hosszú oldalak káváján lehetne bátran vékonyítani (kb mint az ipad mininél) úgy jobb volna (ha amúgy beleférnek akkora házba, vagy lehetne 8").

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#37) assemble válasza dreamdancer (#23) üzenetére


assemble
addikt

Isten ments, iOS-sel nalam nem jatszana, azonnal kiesne.

(#38) kcsa válasza ALBY (#36) üzenetére


kcsa
veterán

Családban van egy 8gigás nálunk. Kapott mellé OTG kábelt, és egy 16 gigás pendrive-ot. Cakkpakk 4k-ba került, de ha 16 gigásat veszek, nem ennyi a felár (főleg hogy itt 16+8gb-rendszer helyem van nem pedig 16gb-rendszer)

(#39) Touch-ko válasza pusszycat (#29) üzenetére


Touch-ko
őstag

Jah, lehet, bar ezt a hibat sem szandekosan csinaltak, ergo errol sem tudtak.

(#40) Touch-ko válasza atike (#30) üzenetére


Touch-ko
őstag

Az Android forumokban is tomegesen irnak kerdeseket, nehany eleg hires tech oldal is lehozta es tomegesen elofordulo problemakent beszelnek rola. Attol, hogy meg nalad nem fordult elo, attol meg a problema letezik. (Legalabbis Google szerint)
Sokaknak a 4.2.2-nel jott elo a lag, a memoria tonkremenetele pedig csak idovel jon elo. Volt olyan aki leirta, hogy az ismerosei koreben egyetlen olyan ember sincs, aki nem talalkozott volna a hibakkal.
Nem lovagolni akarok a teman, es oszinten remelem te nem jarsz ugy, ahogyan tomegek.

(#41) balazsnagy38


balazsnagy38
tag

csak a káva ne legyen ennyire vastag :( a többi mind lenyűgöző :C :R

Acer Cloudmobile :)

(#42) b.daniel válasza assemble (#35) üzenetére


b.daniel
senior tag

Az ok,de az előző nexus 7 is 90-en kezdett :/ de reméljük igazad lesz

(#43) joey04 válasza a.sebi (#24) üzenetére


joey04
titán

ezek miatt nem kell pc-re dugni. :N

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) assemble válasza b.daniel (#42) üzenetére


assemble
addikt

Ahogy emlekszem 80k-val kezdett

(#45) Drachoo válasza Touch-ko (#40) üzenetére


Drachoo
senior tag

A memória lagg régebbi rendszerre volt jellemző. A memória fizikai tönkremeneteléről pedig egy magyar fórumon sem hallottam még és ismerősöknél sem (másról igen)... Esetleg egy hibás szériát tudok elképzelni, de nem általános és tömeges az biztos. De én sem lovagolok tovább a témán, zártam. :N

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#46) G-Guts válasza dreamdancer (#23) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Pont fordítva, inkább egy iPad Mini külsejű, de android belsejű tablet lenne jó.

Azt az iPad Mini-t (külsőleg) qrvára eltalálták. Méret, súly, kijelző egész jó.

(#47) Silyart


Silyart
csendes tag

Valaki egész véletlen nem tudná megmondani, hogy a sima nexus 7-re mikor lessz 4.3?

(#48) Ádám16


Ádám16
addikt

Megszokott, mérsékelt áron Best Buy. Kíváncsi vagyok, melyik vállalat fogja gyártani. :ó

(#49) alevan


alevan
őstag

Nem tetszik.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#50) Drachoo válasza alevan (#49) üzenetére


Drachoo
senior tag

Legalább nem kell rá költened. :)

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.