Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) liksoft


liksoft
nagyúr

Hát.... A ház formája engem kísértetéjesen emlékeztet arra amivel 1985 körül dolgoztam. Igaz, az fekete volt. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2) nyunyu válasza liksoft (#1) üzenetére


nyunyu
félisten

Cherry MXeket a 80-as evek elejen fejlesztettek ki, par eve jart le a 25 eves szabadalmuk.

84-ben megjelent MX Black volt az egyik elso varians, amit azota is folyamatosan gyartasban tartanak, mivel foleg ipari alkalmazasokban hasznaljak (pl. penztargep billzet), alig toredekuk kerul "hagyomanyos" PC billzetbe.

Redet ha jol remlik, akkor csak 88-90 kozott gyartottak, aztan 20 ev szunet utan addig ragtak a mecha billzet gyartok, hogy 08-ban ismet legyartottak egy szeriat, de ugy tunik, megint elfogyott, aztan a hiany miatt egyre tobb billzetgyarto fordul az alternativ beszallitok iranyaba. (szabadalom lejartaval most mar barki gyarthat klont...)

Brown az 94-ben jelent meg, de azt sem gyartottak vegig, helyette nagyon sokaig Clear volt a Cherry G80-3000-ekben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) Tin


Tin
veterán

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Ha jol nezem, akkor a kapcsolo teteje tartalmazza a lencset is, nem eltavolithato.
Vagyis nem lehet hagyomanyos LEDeket belefuzni, mint a regi MXekbe.

Oldschool CapsLock megoldas:

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) Tin válasza nyunyu (#4) üzenetére


Tin
veterán

adatlap alapján ott van, hogy az nyákra kell smd ledet rakni, de ez nem is része a csomagnak. azt nem tudom, hogyan kell elhelyezni. nekem úgy tűnik, hogy ez egy sima átlátszó műanyagos cherry kapcsoló, amit úgy alakítottak ki, hogy egy bizonyos helyre elhelyezett lednél tök jó és egyenletes lesz a fényeloszlás.

(#6) #10691584


#10691584
törölt tag

Hehe nekem még Alps white van :D

(#5) Tin: Nekem is úgy tűnik és szerintem épp ez benne a jóóó :K

(#7) orbano


orbano
félisten

a tartósságukon kívül mivel emelkednek ezek ki a többi megoldás közül?

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) #10691584 válasza orbano (#7) üzenetére


#10691584
törölt tag

Német/bejáratott/régi motoros :)

(#9) orbano válasza #10691584 (#8) üzenetére


orbano
félisten

ez nekem, mint a billentyűzetet használó egyszeru usernak megnyilvánul valamilyen előnyben? kényelmesebb, vagy szebb, vagy mittomén?

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) #06658560 válasza orbano (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

A német annyit már ad, hogy EU-s szabályoknak kell megfeleljen, kevésbé lutri anyaghasználat terén egy valamilyen kínai kapcsolóval szemben. Amelyik szintén lehet ok, s semmi mérgező nincs benne, de kevéssé kideríthető. (Mondom ezt úgy, hogy a kínai ipar termékeivel nagy általánosságban nincs bajom, s hajlandó vagyok Kínából rendelni.)

(#11) #56573440 válasza orbano (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

a fóli billekhez képest vagy a többi mecha billhez képest?

(#12) #10691584 válasza orbano (#9) üzenetére


#10691584
törölt tag

Háát.. nem tudom most hogy van, de nemis olyan régen a német ipar termékei egyet jelentettek a minőséggel úgy nagy általánosságban. Mondjuk úgy, hogy hozza az elvárhatót, amit "igérnek". Vagy nem tudom hogy fogalmazzak. Ez olyasmi, mint a kinai omron és japán omron. Megszóralásig hasonlitanak (sőt a kinai elméletileg "japán licenc") de a japán sokkal "puhább" tartósabb és erre kb. akkor jössz rá, amikor használod. Pedig csak egy vékony feszitett rézötvözet lemez apró műanyagházban, alil lábakkal (szóval nem "űrtechnika")

(#13) zdanee


zdanee
őstag

Engem lehet, hogy most meg fogtok kövezni, de egy mikrokapcsoló nem olyan egetverően bonyolult dolog, hogy úgy kéne kezelni, mint egy új processzor-architektúrát. Ez most egy szokásos fröccsöntött műanyag kapcsoló, csak a fehér töltőanyagot átlátszóra cserélték. Na bumm. A McDonalds meg a matt pohárkupakokat átlátszóra cserélte, hogy lásd, mennyi kólád van még. Innováció!!!

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#14) tDr1v3r válasza zdanee (#13) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Perifériáknál, főleg egy billentyűzetnél pedig fontos, bár nem ezt kéne innovációnak kezelni, hanem pl. az új Topre-ket vagy egy Matias-t amit a Cherry gyönyörűen lekoppintott már pár apsektusban (ház, halkítási technika).

Ezek mögött is megvan a science, ne aggódj... az más kérdés hogy a Cherry csak vergődik, miután a Kailh enyhén szólva is ellopta előlük vásárlókat.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15) nyunyu válasza tDr1v3r (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

az más kérdés hogy a Cherry csak vergődik, miután a Kailh enyhén szólva is ellopta előlük vásárlókat.

Forditva.

Billzetgyartok meguntak, hogy a Cherry nem tud es/vagy nem akar eleg kapcsolot szallitani, emiatt neztek alternativ beszallitok utan.

Kailh meg tart karokkal varta oket, es beruhazott uj gyartosorokra, hogy tudjon eleget szallitani...

Lasd MX Red elerhetosege koruli mizeria.
Utoljara a Das Keyboardot buktak miatta, pedig azok sokat tettek azert, hogy a mechanikus billzetek ismet visszajojjenek a koztudatba.

Kerdes, hogy a Corsairrel es a Duckyval kotott exkluziv megallapodasuk tudja-e a Das elveszteset ellensulyozni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.