Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacika112


Lacika112
aktív tag

X399 Gaming Pro Carbon AC ebből már nagyon durva fenevadat lehet építeni rettentő pofás jószág

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#2) Walter_White válasza Lacika112 (#1) üzenetére


Walter_White
senior tag

VRM hűtése nem túl karcsú?

(#3) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Az "MSI X399 GAMING PRO CARBON AC TR4 AMD X399 SATA 6Gb/s USB 3.1 ATX AMD Motherboard"-ot
a newegg.com -on 380$ USD -ért lehet előrendelni ;

vagyis több lesz mint 100e Ft

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#4) Lacika112 válasza Walter_White (#2) üzenetére


Lacika112
aktív tag

most hogy így mondod :C

am kb úgy néz ki mintha katmai p3 asokból maradt cpu hűtő lenne :D elhelyezkedése tetszik nekem gépház tetején lévő ventik csodásan szellőztetik majd

ebből is látszik intel kapkodása azok a hedt lapok majd rev 3 ra talán nem főnek meg de ez? van benne anyag rendesen, egy tesztre majd kíváncsi leszek :)

komolyra fordítva akinek ez nem elég az őőőőő na ja :D

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#5) Peddy789


Peddy789
őstag

A tomahawk behind, vegre van mystic light, remélem ez azt jelenti hogy rgb led jumper is lessz. Régóta keresek olcsó b350 et rgb leddel

(#6) CabalX válasza Walter_White (#2) üzenetére


CabalX
aktív tag

A képek alapján nem csak a hűtése de a VRM-ek száma is karcsúnak tűnik az X399-esen. :F

A X370 Gaming M7 ACK érdekes lehet, jól néz ki a lap, kíváncsi vagyok hogy ugyanazokat a (Niko's) VRM-eket használja-e mint az összes eddigi MSI AM4-es lap.
Félő viszont hogy az ára nem sokkal lesz a Titanium alatt (ha alatta lesz).

A B350 Tomahawk Plus-nak viszont semmi de semmi értelme nincs, VRM-re ugyanolyan gyengécskének tűnik mint a többi B350-es MSI lap, az hogy lecserélték a piros LED-et RGB-re és kapott talán pár tuning opciót nem nagy újítás, sőt a legacy PCI-ok elhagyása inkább visszalépés.
Hiába csinálnak egy 14. B350-es lapot ha egyik sem sokkal erősebb mint a másik...

(#7) Walter_White válasza CabalX (#6) üzenetére


Walter_White
senior tag

Én amúgy mindíg előszőr a hűtést veszem szemügyre, - a gyártók nem nagyon szokták túlméretezni a hűtéseket (én ugy vettem észre), így ugy vagyok vele, pl itt is, hogy nem érzem túl acélosnak azokat a VRM-ket, ha a hűtésére egy ilyen kis bordát, raknak.
Nekem volt egy X370 Professional Gaming lapom Asrockból, ott méretes volt, az sem volt túltervezve, de 55-60 fokon tartotta.

Jelenleg X399-re gyűjtök, amiből November- December - de lehet lesz az Január is, addigra lehet még rev2-es lapok is megjelennek, (ha lesznek egyáltalán) vagy addigra lesznek bőven átfogó elemzések, én kiváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#8) CabalX válasza Walter_White (#7) üzenetére


CabalX
aktív tag

Hja, egyik-másik gyártónál elég vacakul néznek ki azok a hűtésnek felmagasztalt valamik, amiket a lapra aggatnak... inkább az a fontos hogy az is világítson már mintsem hogy hűtsön. :(((
Rev2-es lapok AM4-nél sincsenek még nagyon (sajnos) max újabb típusok ugyanarra a chipsetre, némileg átdesignolva - az már persze más kérdés hogy jobban vagy használhatóbbak-e mint a korábban kihozottak.

Bocs az indiszkrét kérdésért - de mivel/mire használnálnád ki a TR-ert és az X399-es lapot ?
Minek kell annyi proci erő/memóra stb ?

(#9) pomorski válasza S_x96x_S (#3) üzenetére


pomorski
őstag

Ezt most keveselled, vagy sokallod?

(#10) Walter_White válasza CabalX (#8) üzenetére


Walter_White
senior tag

Ezek a led megoldások, számomra nem játszanak. Az X370-es Asrock Lapnál az volt az első hogy kikapcsoltam, még a Power/Reset gombok a lapon, azok világítása is idegesített.

Render/VM gépek futtatása (itthon is), de leginkább a PCI-E lanek miatt, NVME SSD-k(maximális sávszélesség mellett), illetve gondolkodtam 2GPU-s megoldáson, de az még a jövő, Idetettem magam mellé a Malacperselyt :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Segal


Segal
veterán

Azert ez vicces. Biztos sokan megveszik kulfoldon egy vagyonert ezeket az alaplapokat (is) aztan jovore jon a pci express 4.0 es azt az eletbe bele nem rakod ezekbe meg bovitokartyaval se...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#12) ONEFREE válasza Segal (#11) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

(#13) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Olyat mutassanak, amiben megy a Threadripper 32magosítása:K

#11: pontosan, meg új USB-szabvány is elkészült időközben.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Jacek


Jacek
veterán

Első fecske MSI X399 Gaming Pro Carbon AC 124e átszámolva kisker 25%-afa

Asus ROG Extreme Zenith öö 200e:)))

12 magos TR 265e

[ Szerkesztve ]

(#15) S_x96x_S válasza t72killer (#13) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Olyat mutassanak, amiben megy a Threadripper 32magosítása

Ha rögtön 32 magosban gondolkodsz, akkor Gigabyte MZ31-AR0 lapját nézd meg. , mert a sima Threadriperes lapoknál kiszámíthatatlan, hogy mikor lesz bele 32 magos.

"
* AMD EPYC™ 7000 series processor family
* 8-Channel RDIMM/LRDIMM DDR4, 16 x DIMMs
* 2 x SFP+ 10Gb/s LAN ports (Broadcom® BCM 57810S)
* 1 x Dedicated management port
* 4 x SlimSAS (for 16 x SATA 6Gb/s) ports
* Ultra-Fast M.2 with PCIe Gen3 x4 interface
* Up to 4 x PCIe Gen3 x16 slots and 3 x PCIe Gen3 x8 slots
* Aspeed® AST2500 remote management controller
"

---

De mivel az EPYC és a TR hasonlóak fizikailag, biztos lesz olyan őrült, aki kipróbálja az EPYC 32 magos processzorát a Threadripperes alapjában, mert hátha mégis müködik!

Mottó: "A verseny jó!"

(#16) t72killer válasza S_x96x_S (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kifizetni azért nem szeretném a 32magos Epyc ~2k $-os árát, illetve némi tunigolhatóságnak is örülnék (=minden mag 3.8GHz közelébe rántása terhelés alatt)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Lacika112 válasza t72killer (#16) üzenetére


Lacika112
aktív tag

akkor vegyél 32 magos intelt, őőő ja olyan nincs de van 28 magos potom 13000 $ ért
http://www.cpu-world.com/CPUs/Xeon/Intel-Xeon%208180M.html

kicsit többet eszik de legalább 4 maggal kevesebb

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#18) pomorski válasza Lacika112 (#17) üzenetére


pomorski
őstag

Akkor vehet akár 32 magos használt Opteront is, az legalább ócsó (a hardveraprón néha kapható), sokat fogyaszt, korszerűtlen, de ennek ellenére sok feladatra alkalmas. :)

(#19) ViZion válasza CabalX (#6) üzenetére


ViZion
félisten

"VRM-re ugyanolyan gyengécskének tűnik mint a többi B350-es MSI lap"
ne izgass fel, Mortar Artic a kiszemeltem (esetleg ASROCK AB350M Pro4). B350 nekem elég, ha nem lesz 4 + GHz azt is túlélem, de 4-nek örülnék azért...

mATX és ITX megint nem jött, horror áron van pár kis lap a boltokban, néha, néhol...
Megint nem lettünk "elkényeztetve", pedig ebből fain mini gépeket lehetne építeni (AM3+ -nál a magasabb fogyasztás miatt mondjuk félig-meddig érthető, h nem volt ITX). Vajon mi a bráner indokolja, h nincsenek kis deszkák? Intel oldalon meg rengeteg van választék és relative jó áron. :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) S_x96x_S válasza ViZion (#19) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> ...horror áron van pár kis lap a boltokban...
> Vajon mi a bráner indokolja, h nincsenek kis deszkák?

Lesznek. Türelem.

szerintem:

* Még túl friss a technológia, és a profitmaximalizálás miatt a drágább cucckokat hozta ki mindenki ( AMD és az alaplapgyártók is ) Plusz fél év és csorognak az olcsóbb megoldások is.

* Az "Enthusiast SFF" chipsetek ( "X300" , "A300" ) még nem jöttek ki a piacra. Lehet, hogy most a Mobil Ryzenekkel jönnek ki? De az olcsó szegmens ott is várhatóan később ( 2018?) jön ki. ( értve ezalatt az AMD APUS- Integrált processzoros alaplapokat 20e Ft alatt, amelyek leváltják a Kabini, Fusion lapokat )

* Rövid távra: Az ASRock AB350 Gaming-ITX/ac AM4 AMD B350 SATA 6Gb/s USB 3.0 HDMI Mini ITX AMD Motherboard hamarosan itthon is kapható lesz, és akkor nem kell X370-es prémiumáras lapot venni.

Mottó: "A verseny jó!"

(#21) ViZion válasza S_x96x_S (#20) üzenetére


ViZion
félisten

már normális mATX-el is kibékülnék, Mortar Artic és a fentebb írt AsRock jópofa, elég is lenne. Érdekes, h Asusnál nem nagyon van, ami bejövős lenne, látszik, h nem a B350 a fő irány nekik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) Hardstyler01 válasza Walter_White (#2) üzenetére


Hardstyler01
tag

Az MSI mintha nem szívlelné az AMD-s vonalat VRM szempontjából gyenge hűtés éppen elég vrm szám és nem tudom ki figyelte meg hogy az MSI AMD fronton nem nagyon ad mostanában leírást a weboldalán arról hogy hány fázisosak a lapok Most egy MSI 970A Gaming Pro Carbonnal küzdök pedig ott már a hátlapon is van valami vajnyi kis Vrmalá lap de hogy miért nem lehet mondjuk felkészíteni vízre modjuk egy x370-es lapot Meg azt KI találta ki hogy csak B350-en lesz PCI :W

Még emlékszem a Régi féltve őrzött K9N2 Diamond alaplapomon a VRM hűtés valami híbridnek indult a hűtés ami annyira kilógott a ventikhez hogy szépen tudtam kínálni az 1100T met! teljesen baráti hőfokkal

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#23) CabalX válasza ViZion (#19) üzenetére


CabalX
aktív tag

Nem mondom hogy lehetetlan a 4Ghz ilyen pici lapokkal, de mivel eleve egyfajta lottózás amúgy is a processzor választás tuning szempontjából és a Ryzennek levegő hűtéssel eleve 4Ghz a határa, nagyon nagy szerencse kell hozzá... Arról nem is beszélve hogy ilyen órajelhez már lehet hogy eléggé meg kell majd emelned a feszültséget amit a proci kap - amihez a 4 fázis ha nem is biztos hogy kevés lesz... De mindenképp hűtsd rendesen a konfigod, különösen a VRM részét!

Vannak kis deszkák, gyártónként 1-2, de egyik gyártó sem rak rá olyan minőségű és mennyiségű alkatrészeket mint a csúcs lapjaikra - szóval ilyen téren (is) kompromisszumos lehet a dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.