Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HBO2


HBO2
tag

Nahát 10 dollár van a két 64GB-os között! Nem is kérdés, hogy melyiket venném! :D

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#2) erdoke válasza HBO2 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Én inkább azt mondanám, hogy mindkettő drága, de az olcsóbbik különösen. Miért fizetnék ki 24-25e Ft-ot gyorsítótárért, ha 6-8 ezerrel többért 128-as, bármilyen OS-nek elegendő méretű SSD-t kapok?

A legjobb aláírás a héten

(#3) .mf


.mf
veterán

Oké, hogy gyorsítótárazás, de jelenleg a csak néhány lapkakészlet mellett engedélyezett, de valójában teljesen szoftveres Intel RST-n kívül kereskedelmi forgalomban egyetlen nyamvadt működő home-usernek szánt gyorsítótárazó program nincsen. Pláne nem freeware. Már fél éve itt a gépben az SSD, csak erre várok, de nincs ilyen program, pedig már mennyit kipróbáltam. FancyCache-nél is mióta ott van a kívánságlista első helyén, hogy legyen az L2 (SSD) cache perzisztens, s még mindig nem az...

Pedig belegondolva nem hinném, hogy bármivel is bonyolultabb lenne egy RAM-ba cachelő programnál, amiből azért van egy pár: nézi, hogy egyes fájlokat milyen gyakorisággal olvas az OS, és mondjuk 5 felett bemásolja az SSD-re és legközelebb már onnan olvassa; a használati gyakoriság és legutóbbi használat daátuma alapján pontozza a fájlt; majd mikor elfogy az SSD-n neki megadott hely, akkor a legalacsonyabb pontértékűt törli, s mást tesz helyére. Ennyi. S mégsincs ilyen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) atus72 válasza erdoke (#2) üzenetére


atus72
senior tag

"notebookok fő tárolónak ajánlja a gyártó, de természetesen gyorsítótárként is megállják a helyüket"
Hol olvasod azt hogy ezek csak gyorsítótárnak jók?
Pont hogy ezek az eszközök hoznák el a kánanánt nootebook környezetben, egy relative kicsi kurva gyors a rendszernek bőven elegendő mSata SSD és mellette a rendes 2.5"-es SATA HDD a nagyméretű adattárolásra. A probléma ott van hogy sok notebook még nem támogatja ezeket a kártyákat (mSATA on the PCIe slot) de van olyan ami már igen.
Sajnos ahogy olvasom az én X201-m se... :D

[ Szerkesztve ]

(#5) erdoke válasza atus72 (#4) üzenetére


erdoke
titán

A 64 GB-osról volt szó, amin én pl. nem férnék el, ha fő tárolónak használnám. Gyorsítótárnak viszont bőven elég lenne, és nem is igen éreznél különbséget a két verzió között. Ezért találom én drágának a "gyengébbiket".

A legjobb aláírás a héten

(#6) M@trixfan válasza erdoke (#5) üzenetére


M@trixfan
addikt

Na igen, 64 GB nagyon kevés ha az ember nem csak netezni szeretne, hanem komolyabb programokkal dolgozni amiknek saját könyvtáruk van: zeneszerkesztők hangmintákkal, fényképek, stb... Ezeknél nem elég ha csak maga a program indul gyorsan, de ugyanúgy várni kell az adatbázisok és pluginek betöltésére. legszívesebben egy 256-os SSD-t vennék, csak a 128-as ára sokkal barátibb most nekem.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#7) ViZion válasza M@trixfan (#6) üzenetére


ViZion
félisten

Azért ez nem az átlag userek területe, aki meg komolyan zenél pl. ott raid-ben vannak még az SSD-k is... Amúgy meg csak szimplán pénzkérdés, ha csak 64 GB-re van pénzed, akkor azon kell elférni :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8) .mf válasza ViZion (#7) üzenetére


.mf
veterán

"aki meg komolyan zenél pl. ott"

alsókategóriás gépre épphogy tellik, nemhogy esesdére
:))
bocs, de zenét tényleg komolyan vevő, Zeneakadémiára, konziba járt / járó, vagy akár félig-befutott, ismert de továbbra is underground együttesben játszó ismerőseimnél ez a magyar valóság.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) lujó55


lujó55
őstag

hát ez se kéne. még mindig nem jó az ár :(

(#10) M@trixfan válasza .mf (#8) üzenetére


M@trixfan
addikt

Sajnos tényleg ez a helyzet, de többféle módon lehet komolyan zenélni. Pl. Slash sem járt sehova zenét tanulni, ha jól tudom még a középiskolából is kitették :D Jókat szoktam röhögni amikor megy a Mac vs PC témában a karate, csak közben egy jobb UAD interface mondjuk 400 000 Ft, de még egy otthoni stúdiózáshoz való Genelec 8030 is kb 300 000 Ft. A számítógép bármilyen komolyabb felhasználás esetén csak fogyóeszköz :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#11) kromatika válasza lujó55 (#9) üzenetére


kromatika
veterán

sajnos én számomra is drága még az ssd.

(#12) fateless válasza .mf (#8) üzenetére


fateless
veterán

Esetleg egy ötlet:
Elüször is venni kell egy HP2530p-t ebay-ről már akár 50k-ért is, vagy itt 65k-ért. Abba egy HDD beépítő keret 5k, egy SSD (128-160GB) 30k, egy 500-750GB-os HDD 15k. Így akár 100k-ból össze lehet rakni egy komoly gépet SSD-vel +HDD-vel. +15k egy kilenc cellás akku, tehát 115k - egy belépő szintű gép ára - és megvan egy állat gép.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#13) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tökéletes lenne egy 256GB -os SX300 (6Gb/s) mSata III , a 64GB -os ami nekem van szép és jó, de éppen, hogy elég a System és driverek / software -ra !

A probléma a 256GB -al az "ára"..... :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#14) ielektros válasza MaxxDamage (#13) üzenetére


ielektros
senior tag

Hat ez az. Egyelore kokemenyen merik oket.

En egy 128GB-s SX300-al kacerkodok mar napot ota. Probalom ravenni magem karacsonyra, de meg egyelore nem sikerult.

Alapvetoen nagyon tetszik, hogy visszarakhatom az optikai drive-ot es kivehetem a 60GB-os SSD-t ami eddig a klasszikus HDD helyen volt. UltaBay-be meg beleugrott a HDD ugye. Igy vissza lehetne allitani szepen mindent es maradna az SSD josaga is. Azert az optikai neha hianyzik... Nagyon ritkan de akkor marha fontos lenne... Kulon cipelgetni meg a francnak sincs kedve.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.