Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Laptophardver kis házban az asztalra. Tuti kombó.
Engem a méretek érdekeltek volna. Így is hamar meglett :
Mindegyik modell 4.6″ x 4.4″. Lesz egy magasabb típus, az 2" magas, ebbe belefér egy 9.5mm magas 2.5"-os HDD/SSD. Ill. egy alacsonyabb, az csak 1.4", ebbe értelemszerűen csak fizikailag kisebb 2.5"-es SSD fér bele.

m.2 foglalatról nem találtam infót, de mivel korábbi generációs NUC-ban volt erre opció, gondolom itt is lesz.
Ekkora méretben sokkal több értelmét látom, mint a 2.5-es SSD-vel foglaltatni a helyet. (ugyanannyi chip van abban is, csak felesleges nagyobb dobozban, és persze lassabb is :) )

(#2) Patice


Patice
nagyúr

Azt hittem ebbe is a hibrid Vega GPU-s procikat teszik majd. De nem.
Bár a 128 MB eDRAM elég jól meg tudja dobni a grafikus teljesítményt, de csak azoknál a programoknál, amik ki tudják használni.

Vajon ez már natív HDMI2.0-át kap, vagy még mindig DisplaPort-ból lesz belső átalakítóval megoldva? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3) SunMount3r válasza Patice (#2) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Minden esetre én itt nem látok utalást a natív HDMI 2.0-ra.

És itt az új ficsőröknél csak a Gemini-nél van megemlítve a HDMI 2.0.

[ Szerkesztve ]

(#4) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

And the first UP. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Csabroncka válasza Patice (#2) üzenetére


Csabroncka
addikt

HA belegondolsz azért már nem sok kell, hogy az IGP-k végre látványosan beérjék a dedikált kártyákat, kis ugrás kellene még a fejlődésben, de így sem rossz.

Sokan el sem tudják képzelni, mennyire kompakt jól összerakott cuccok.....

"in medias res"

(#6) SidCorky válasza Synthwave (#4) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#7) Patice válasza Csabroncka (#5) üzenetére


Patice
nagyúr

Most váltottam asztali gépről egy Gemini Lake Pentiumos NUC-ra. Szóval én már el tudom képzelni. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8) Synthwave válasza SidCorky (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Multibit válasza Patice (#7) üzenetére


Multibit
veterán

+1
Passzív Asrock lap + J5005 + LC-Power 1510mi. Semmi mozgó alkatrész, hulla csend :)

(#10) Syl


Syl
nagyúr

>...ezek nem készre szerelt számítógépek, a memóriát és a háttértárat a felhasználónak kell beszereznie.

Valamint az operációs rendszert.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) SidCorky válasza Syl (#10) üzenetére


SidCorky
senior tag

Így van, köszönöm a pontosítást. Nem minden esetben jár OS a gépekhez, ezért hagytam ki. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#12) ttt


ttt
senior tag

Intel® Core™ i7-8559U Processor : Recommended Customer Price: $431.00

És emellé még jön a körítés. Azért ehhez az árhoz kell majd a teljesítmény is, hogy jó vétel legyen.

(#13) Csabroncka válasza ttt (#12) üzenetére


Csabroncka
addikt

A NUC sohasem az ár/értékben kiemelkedő és megéri termékek közé tartozott....

"in medias res"

(#14) BiP válasza Csabroncka (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

Ebből a szempontból talán a barebone-okhoz van a legközelebb. Előre kialakított ház, alaplappal, procival, (jó drágán), a többit oldd meg.
Csak míg a barebone hardverileg a desktophoz van közelebb, ez a NUC meg inkább a notebookokhoz.

(#15) Patice válasza BiP (#14) üzenetére


Patice
nagyúr

NUC-ból vannak Cerkás, Pentiumos változatok is, jóval olcsóbban. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16) Csabroncka válasza BiP (#14) üzenetére


Csabroncka
addikt

Méretben azért elég verhetetlen, a bb lényegesen nagyobb, még microATX lapra építve is.

Nekem ez a gépem volt (GTX 670-em volt):

Aztán ez lett a vége:

Igen az aktív játékot abbahagytam, egy kis Maffia 2 még belefér... Haswell I3 van benne

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17) BiP válasza Csabroncka (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Persze, nem is azt mondtam, hogy méretben vetélytársak.
Hanem hogy nem full gépet veszel, hanem csak az alapot, (egyedi ház, alaplap, rajta procit, a többit oldd meg).
Bár barebone-ban is van nagyobb, kisebb ház, elég nagy a szórás.(itx alapokon is óriási különbségek vannak).

Mondjuk a képeden jó nagy házikó van, valami mATX lehet, így meg pláne óriási a kontraszt. Látványos a különbség. Szép letisztult asztalt lehet így kialakítani. (vagy akár monitor hátuljára rácsapni, aztán nincs is szem előtt)

Anyósoméknak egy Cooler Master Elite 110 itx házba csináltam új gépet, csodálkoztak is, hogy mennyivel kisebb a ház, mint a korábbi (sima atx midi). Egy ilyen NUC-tól lehidalnának.

(#18) Csabroncka válasza BiP (#17) üzenetére


Csabroncka
addikt

Fizikailag nagyon jól össze vannak rakva, masszív erős fém alumínium az odala, össze sem lehet kézzel nyomni. Maga a váz és a ház erősebb mint a normál PC ház.

Szoftveresen, illetve az összeválogatott hardver igen jó - számomra a Gigabyte alaplappal összehasonlítva az UEFI egyenesen fenomenális ésszerűen és jól megvan írva.

"in medias res"

(#19) qsotre


qsotre
csendes tag

Ezekben a kis NUC-okban milyen alaplap van?

(#20) Csabroncka válasza qsotre (#19) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nagyjából az összes ugyan azt a felépítést követi:

Ha ránézel a gépházra akkor alaplap úgy helyezkedik el benne, hogy a memória M.2. foglalat vagy normál sata ssd az alján van, innen a frissen beszívott hűs levegő hűti őket, majd a lap szélein megy tovább, a nuc teteje a seggén szellőzik, itt tolja ki a meleg levegőt aktívan vagy passzívan..

"in medias res"

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kár hogy csak ilyen vackokba jut Iris, rendes bc notikba nem.

(#22) Dr. Akula válasza Csabroncka (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A hűtése elég gagyi ezeknek, lehetne bőven pimpelni rajta, hely az van a házban is, csak jobban ki kéne használni. A legjobb persze az lenne ha bordás lenne a ház, ami elvezeti a hőt, és ahhoz csatlakozna a CPU hűtő.

(#23) FlashLed


FlashLed
senior tag

Kicsi keves fogyasztassal, es testre szabhato a ram es hattertar sajat kivitelezessel. Ez most piros potty az intelnek.

The Mechanic

(#24) BiP válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


BiP
nagyúr

"hely az van a házban is"
Hol is? 1.4" a vékonyabb, 2" a vastagabb, és ebben el kell férnie egy 1 centi vastag 2.5"-os meghajtónak.
Tehát marad 4 centi az alaplapnak, procinak és a procihűtésnek.
Tény, hogy lehetne valamivel extrább hűtés, de elég szűkösek a lehetőségek, féltéglát nem tudsz beletenni.
De az igaz, hogy ki lehetne használni, hogy a méretek fixek, és ahogy mondod, összekötni magát a bordázott házat a hűtővel.

"es testre szabhato a ram es hattertar sajat kivitelezessel. "
Igen, ez az eufemizált verziója a "neked kell hozzá megvenni"-nek :)

[ Szerkesztve ]

(#25) tatararpad válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


tatararpad
őstag

Ezekben már lesznek 4 magos procik is majdnem kétszer akkora TDP-vel, mint a korábbi modellekben, valószínűleg a hűtést is feljavítják majd ehhez. más különben nem sok értelme lesz ha állandóan túlmelegszik.

(#26) Syl válasza tatararpad (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

"Kicsit" drágábban ott van a HADES CANYON modell, 4/8 magos i7-tel és diszkrét vga-val.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) tatararpad válasza Syl (#26) üzenetére


tatararpad
őstag

Csak az szerintem ótvarul néz ki.

(#28) Syl válasza tatararpad (#27) üzenetére


Syl
nagyúr

A kinézet érdektelen (szerintem jól néz ki). A lényeg az erő. Meg az ár :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29) Dr. Akula válasza BiP (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Volt a kezemben eghy, simán beleférne a tetejére egy faltól-falig venti, alá meg hasonló méretű borda (nyilván nem túl vastag, de hát alapon se az). Ezt kéne hőcsővel rákötni a procira. Meg némi lyuk se ártana a légmozgásnak, abból se sok van egy ilyenen. Igen, a helykihasználásra gondoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.