Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

32gb-s microsd :) és elértünk végre a felesleges mobiltelefon háttértár kategóriához is

..szerintem jónak tűnik

(#2) orbano válasza shteer (#1) üzenetére


orbano
félisten

vagy a túl gyenge mobiltelefonok kategóriához :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) FRENK1988 válasza shteer (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nembizos. Ez a felső határ az SDHC-s telefonoknak. Ugye idővel jönnek a nagy felbontású videók képek zenék. El fog az fogyni idővel.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) shteer válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


shteer
titán

arra gondolsz amikor egy érintőkijelzős mobil lesz hd-tvre köthető médialejátszó? valójában ezt régóta várom, persze megfizethető áron

..szerintem jónak tűnik

(#5) mv


mv
aktív tag

Egy ilyen 128 GB-os 400x-os CompactFlash kártyával még egy komolyabb gép értékét is meg lehet duplázni. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6) FRENK1988 válasza shteer (#4) üzenetére


FRENK1988
veterán

Igen pont erről beszélek :) Amúgy jó elgondolás lenne csak még ritka és k*rva drága

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7) Hani


Hani
aktív tag

Komoly ez a 400x-os sebesség, de ha jól számolok, akkor még egy kicsit kéne javítani a dolgon: ha tömörítetlen fullHD képet veszünk, mondjuk 30 kép/másodperccel, 24 bites színmélységgel, akkor az 1920x1080x30x3 byte/s, azaz 186 624 000 byte/s = cirka 178 MegaByte/s. Gondolom, hogy valamilyen tömörítést használnak, vagy nem 24 bites színmélységgel, vagy egyéb, mindenesetre valami trükk van a dologban valahol, nyissa fel valaki a szemem.

(#8) TeeJay válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


TeeJay
félisten

hát nem tudom nekem a Nikon D90 fényképezőgépem JPEG Fine (12MP) esetén 8gigás kártyára olyan 1200fotót tud rögzíteni, tehát egy 32gigás kártyára felmenne közel 5ezer kép.
RAW-ban mondjuk a fele de az is bitang sok.

én inkább azt várom hogy tovább gyorsuljanak a kártyák, nem lenne rossz ha legalább 20-30MB-al lehetne mindről olvasni és az írás is közel ennyi lenne végre mert azért már egy telepakolt 8gigás kártyát is rengeteg idő gépre másolni ha csak mondjuk 5-10MB sebességre képes a cucc...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9) FRENK1988 válasza TeeJay (#8) üzenetére


FRENK1988
veterán

fel lősz rá pár SP vagy FG évadot és máris szükölködsz :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10) Cs_Laci válasza Hani (#7) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Ez azért fényképezőgépekhez van inkább.. Kamerába ott az SSD

(#11) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Én meg azt nem értem, hogy ha ez a Silicon Power CompactFlash kártya PIO Mode-6, valamint a Multi-Word DMA 4 adatátviteli módot támogat, akkor hogyan lehet rá 90 MB/s-os sebességgel írni.
A PIO Mode-6-nak és a Multi-Word DMA 4-nek egyaránt max 25 MB/s-os a max áteresztő képessége. Most akkor, hogy is van ez? A csatolón átjutva a belső sebessége ekkora? Ennek így mi értelme?

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.