Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Cherry MK... Inkább MX

"A Razer kapcsolója többek között 60 millió leütést is elvisel, ami majd háromszorosa a hagyományos mechanikus kapcsolók terhelhetőségének."

Ez az adat honnan származik? Cherry MX-ek 50 milliót bírnak, az 3x kevesebb...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2) Abu85 válasza BlackSoft (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Cherry szerintem nem hagyományos. Amúgy a Razer képe ott van benne a hírben.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Akula


Akula
őstag

Biztos nem kétfilléres cucc lesz belőle. :N
OFF MOD:
"Azt még nem tudni, hogy a konkurens gyártók számára elérhetők lesznek-e a friss fejlesztések"

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#4) rudi


rudi
nagyúr

Összehasonlítva a Cherry hivatalos animációival a Razer ábráját erősen olyan érzésem van, hogy a Razernél a nagy "fejlesztés" fogalma annyi jelent, hogy rendeltek egyedi fémrészes kapcsolóval ellátott modellt a Cherry-től 45 és 50 grammos nyomáserejű rugóval...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) bunfi válasza Akula (#3) üzenetére


bunfi
őstag

Egyik mechanikus billentyűzet sem az. De ezt a maszlagot, amit kiadtak a sajtónak hypeolásnak érzem, meg azért a Cherry 30 év tapasztalatát első húzásra lenyomni nem lenne kis műsor.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#6) Nameste


Nameste
tag

Sok sok razer periféria és tapasztalat után azt kell mondjam az egyetlen olyan dolgot rontották el a razer mechanikus billentyűzeteken ami még jó volt... azok a kapcsolók. Mivel nem ők gyártották. Bármi amit a razer maga old meg azzal tuti hogy probléma lesz...

(#7) keIdor válasza Akula (#3) üzenetére


keIdor
titán

2013-as verzió 38k volt, szóval nem. :N Nem mondom, hogy ér ennyit egyébként, túlárazott, viszont minőség az egész, de a reális ára kb. a fele lenne...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) #65675776 válasza bunfi (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

A membrános billentyűzet is mechanikus, csak nem mikrokapcsolós.

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

Elnezve a Green abrajat, felepitesre ez egy speci MX Brown vagy Clear akar lenni.
Orange meg MX Red szarmazek lehet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) buherton


buherton
őstag

50g-s erő

Kellett egy kis idő mire felfogtam, hogy nem 50*g (g, mint gravitációs erő), hanem 50 grammról van szó. Viszont itt megjegyezném, hogy az 50 gramm nem erő hanem tömeg, amit ha gravitációs térbe helyezünk, akkor annak bizonyos mértékű _súlya_ lesz, és a gomb lenyomáshoz nem tömeg kell, hanem erő pontosabban súlyerő. Másik dolog, hogy a mérőszámot és a mértékegységet _mindig_ külön írjuk, mint ahogy a prefixumot és a mértékegységet egybe.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#11) BlackSoft válasza Akula (#3) üzenetére


BlackSoft
addikt

Annyi, mint amennyi a 2013-as is volt, ami nekem van, bár én nem ennyiért vettem, mert amikor piacra dobták még hetekig nem volt kapható magyar kereskedelemben...

(#10) buherton: Fizikus vagy? :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12) #65675776 válasza buherton (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

A gravitációs erőt, azaz a súlyt eleve G-vel jelölik.

(#13) bunfi válasza #65675776 (#8) üzenetére


bunfi
őstag

Az angol megnevezés alapján ez a megnevezés honosodott meg a szakzsargonban, de okfejtésed teljesen helytálló.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#14) nyunyu válasza nyunyu (#9) üzenetére


nyunyu
félisten

Orange meg MX Red szarmazek lehet.

Hirose "Cherry" MX Orange?

Meg a szine is stimmel :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) keIdor válasza BlackSoft (#11) üzenetére


keIdor
titán

Az igen, én még annó 38k-ért vettem a 2013-ast. Szépen felment 44k-ig, HUF miatt gondolom, drága jó devizánk...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16) brumi1024 válasza #65675776 (#12) üzenetére


brumi1024
veterán

Lehet, de akkor az érték nem stimmel. A gravitációs erő mértékegysége Newton, 50 Newton súlya pedig a Földön egy nagyjából 5 kg-os testnek van.

Értem én, hogy egyértelműbb így írni, de ez nagyon pontatlan megfogalmazás, és elméletileg mindenki tanulta az iskolában a súly és a tömeg közötti különbséget.

A G pedig megtévesztő (mint ahogy a fizikában annyi másik jelölés, kevés a betű :DDD ), mert azzal a gravitációs állandót is jelöljük.

[ Szerkesztve ]

(#17) Reggie0 válasza #65675776 (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem. G=m*g. Azaz a test sulyerejet jelolik nagy G-vel. Illetve nagy G-vel szokas jelolni a gravitacios allandot is. A gravitacios gyorsulas jele a kis g.

[ Szerkesztve ]

(#18) F34R válasza rudi (#4) üzenetére


F34R
nagyúr

jah lecsereltek korean spring-re oket. en szivem szerint mx clear-t vennek.

(#19) bunfi válasza F34R (#18) üzenetére


bunfi
őstag

Akkor nem sok választásod lesz, vagy építesz magadnak egyet vagy a Deck Legend Frost. Sajnos a WASD már nem kínálja fel a Cleart, mint opciót.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#20) #65675776 válasza Reggie0 (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ki beszélt itt gravitációs gyorsulásról? A súly pedig a súlyerő rövidebb neve.

brumi1024: Az értékkel és a mértékegységgel sincs baj, a toldalék hibádzik. 50 gramm nyomóerő szükséges a lenyomáshoz.

Bár mértékegységként helyesebb lenne a gf, mint gramm force.

[ Szerkesztve ]

(#21) brumi1024 válasza #65675776 (#20) üzenetére


brumi1024
veterán

Így már oké lenne. Sőt ahogy látom a cikkben is át lett írva, így a legtisztább.

[ Szerkesztve ]

(#22) BlackSoft válasza keIdor (#15) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én forintban számolva 50-ért vettem (UPS-el) a megjelenés hetén a 2013-ast, utána pár hétre rá, amikor megjelent az első magyar kiskerben, ott 52k-t kértek érte... Gondolom mikor te vetted addigra kicsit lejjebb csúszott az ára, de most a forint olyan, hogy lassan visszaáll a start árra :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#23) Reggie0 válasza #65675776 (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak, hogy a suly(sulyero) az nem a gravitacios ero. Gravitacios ero az a ket test tomegenek vonzasabol szarmazo ero. Sulyero pedig az az ero, amivel a test az alatamasztast nyomja.

[ Szerkesztve ]

(#24) #65675776


#65675776
törölt tag

Egyébként érdekes egy kapcsoló, aminél a kapcsolási bizonytalanság egyenlő a zárás és nyitás közötti távolsággal. Ez már a pontosság netovábbja azért. A bizonytalanságnak azért illene kisebbnek lennie.

(#25) brumi1024 válasza Reggie0 (#23) üzenetére


brumi1024
veterán

"test az alatamasztast nyomja."

...vagy a felfüggesztését húzza. Bocs ez nagyon megmaradt, szinte muszáj hozzátennem. :DDD

(#26) Reggie0 válasza brumi1024 (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazad van, lefelejtettem!

(#27) #65675776 válasza Reggie0 (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azaz a súlyerő a gravitációs erő egy részhalmaza. Az alátámasztás nyomása vagy a felfüggesztés húzása a gravitációs erő következménye. Viszonyítási rendszer megválasztásának a kérdése egyébként.

(#28) Reggie0 válasza #65675776 (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont forditva, a sulyeroben benne van a gravitacios ero, de nem csak abbol all, benne van meg a coriolis ero, a fold centrifugalis ereje(ez a harom egyutt a nehezsegi ero), de ezen felul benne vannak az egyeb centrifugalis erok, gyorsulasbol(vagy lassulasbol) adodo erok, gyakolatilag minden, amiben az adott test tomege szorzokent szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#29) moha21 válasza Reggie0 (#28) üzenetére


moha21
addikt

Ezért szeretek itt olvasgatni, mert mindig csodálom, hogy hova nem lukadnak ki az emberek egy billentyűzetből . :-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30) Reggie0 válasza moha21 (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy ja:)

[ Szerkesztve ]

(#31) buherton válasza moha21 (#29) üzenetére


buherton
őstag

:D

Jaj, hogy mit indítottam el :( és ráadásul 6. vagy 7.-es anyagon megy a vita.

Mindenkinek egyetemesen: nem, nem vagyok fizikus, sőt semmilyen formában nem foglalkozok fizikával, csak az iskolában nagyon szerettem.

No, akkor tegyük hát tisztába a dolgot. Ez áll a cikkben: 50 g-s erő.

A mai fizikában g-vel jelölik a gravitációs _gyorsulást_, ami 9,81 m/s^2. Ha fogsz egy m tömegű testet, akkor arra a testre a gravitációs vonzás miatt x*g nagyságú erő fog hatni. Ezt az erőt hívják súlyerőnek vagyis súlynak. Vagyis ha visszatérünk a cikkhez, akkor ott azt írják, hogy 50 (kg) * g (mert a tömeg alap prefixuma a kg), ami 500 N, és ezen gondolkoztam el, hogy hogyan lehet, akkor azt benyomni.

Viszont, ha a g-t grammként értelmezem, akkor logikai bukfenc van a dolgoban, mert az erő mértékegysége a kg*m/s^2, és emiatt számomra értelmezhetetlen az 50 grammos erő, mert csak a tömegből nem lehet erőt számolni.

Köszi és egyben bocsánat Abu.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#32) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Olyat fejlesszenek, ami bírja az ütést ha csal a játék. :D

(#33) F34R válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


F34R
nagyúr

vannak alu hazas mecha billek, egyebkent a legkemenyebb switch az mx super black oda olyan ujjak kellenek ;]

(#34) Dr. Akula válasza F34R (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Olyan kéne bill.-ben mint egérben az MX1000. Bírja a falhozvágást, taposást, széklábat. :D

[ Szerkesztve ]

(#35) F34R válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


F34R
nagyúr

Ahogyan szoktak mondani van az az ar amiert ..... [link]

(#36) #65675776 válasza Reggie0 (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akár. De ha még sokáig boncolgatjuk megoldjuk a húrelmélet problémáját is, vagy csak simán egységesítjük a gravitációs és elektrostatikus tereket. Aztán meg mehetünk majd Stockholm-ba szégyenszemre.

Érdekes egyébként, hogy Te is centrifugális erőről írsz, miközben sokan ennek hallatán egyenesen eretnekséget és máglyahalált kiáltanak.

(#37) Dany007 válasza BlackSoft (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Állt. iskola 7. osztály fizika órák. :)

(#38) Reggie0 válasza #65675776 (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem akar, igy van:) Biztos reg jartal egyetemre es elkopott(amugy kb. kozepiskolas tananyag). Egy kis frissito: [link]

Érdekes egyébként, hogy Te is centrifugális erőről írsz, miközben sokan ennek hallatán egyenesen eretnekséget és máglyahalált kiáltanak.

Hat kulonosebben sosem izgatott altalanos iskolai tanarok agymenesei.

(#39) BlackSoft válasza Dany007 (#37) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nagyon rég volt már az iskola.... :B Amit nem használunk naponta egy idő után elfelejtjük. Kérdezz meg az utcán valakit, hogy mi az a kovalens kötés ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#40) buherton válasza #65675776 (#36) üzenetére


buherton
őstag

Pedig reggie-nek igaza van. Azzal, hogy egy pont körül forgunk így fellép a centrifugális erő is, ami a gravitációs mező ellen dolgozik. Sőt a Hold, Nap és a többi égitest is hatással van a súlyunkra. Csak az elenyésző mértékű, de létezik. Példának okaként fel lehet hozni az ár-apály jelenséget a Hold gravitációjára, vagy az, hogy a Föld nem gömb alakú, hanem elliptoid vagy mi a neve annak a testnek. Ugyanis pont a centrifugális erő miatt az egyenlítőnél kinyúlt.

(#39) BlackSoft: Már az egyetemen se tudják mi az a gravitáció: [link]

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#41) brumi1024 válasza BlackSoft (#39) üzenetére


brumi1024
veterán

Jó, de azért vannak olyan dolgok, amit illik nem elfelejteni. Például, hogy a Nap egy csillag, a Hold nem sajtból van, és hogy létezik a gravitáció is, ami miatt tudunk létezni. Én emlékszem ezekre, pedig az általános 7. kimaradt, a 8-kal együtt :DDD

(#42) #65675776 válasza buherton (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tisztában vagyok vele, hogy léteznek ezek a hatások.

(#43) BlackSoft válasza brumi1024 (#41) üzenetére


BlackSoft
addikt

Jó ezek azért tényleg alap dolgok :DDD Összeadni, kivonni sem szabad elfelejteni :P

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#44) CYBERIA válasza nyunyu (#14) üzenetére


CYBERIA
őstag

Szerintem azért nem az, mert a Cherry MX Orange lineáris, ez meg ha örökölte az előd Cherry MX Brown jellemzőit, akkor „tactile”. Egyébként szerintem a Razer narancssárga kapcsolós billentyűzetén is ”tapintható a visszajelzés”, csak nem kattogós.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#45) coolpet


coolpet
senior tag

Sracok nem tudom eldonteni hogy fizikaoran vagyok, vagy egy IT hirportal cikkenek hozzaszolasait olvasgatom :)

(#46) F34R válasza coolpet (#45) üzenetére


F34R
nagyúr

A ketto nem zarja ki egymast :D

(#47) dystopia


dystopia
tag

Nem kötözködésből írom, mert valahol élvezetes ezt is olvasni, de lassan több (munka)időt fordítotok a hír pofozgatásába, mint a Razer mérnökei a mikrokapcsoló "kifejlesztésébe" és a PR-osaik a sajtóanyag megírásába, összesen.

[ Szerkesztve ]

Lüke, én vagyok az APUd!

(#48) Tidus válasza dystopia (#47) üzenetére


Tidus
addikt

Ezek az újítások olyan mértékűek, hogy emberi ésszel, és érzékkel nem mérhetőek. Csak szám értékük van. És nem utolsó sorban a tudat, ez ezt tudja. Persze komoly felárral a terméket nézve.
Kapcsoló aktiválás: 0,8-ról - 0,4-re
Kapcsolók lenyomásához 50 gramm ---> 45 gramm
20millió helyett 60 millió leütés.
Ezekről az értékekről is komoly vitát lehetne folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#49) oraihunter válasza Tidus (#48) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Osztom a véleményed. :C

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#50) CYBERIA válasza Tidus (#48) üzenetére


CYBERIA
őstag

Látatlanban is azt merem mondani, hogy ez simán érzékelhető különbség, bár ezeket az értékeket nem láttam sehol.

Komoly felárra nem számítok a 2013-as verzióhoz képest, ezt sem tudom hol láttad.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.