Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"illetve bevezeti a 10 bites H.264 kodek támogatását" - nem h.265 lesz az?

Amúgy dícséretes!

vicces, hogy a cikk topikja a videokártya rovatba kerül, nem is tudtam, hogy kártya van a mobilomban:U :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Cathulhu válasza t72killer (#1) üzenetére


Cathulhu
addikt

Amugy erdekes, hogy nem hozott ki meg senki malira vagy egyeb liszenszelheto GPU-ra desktop videokartyat. Nem lenne nagy eresztes, de 10 ezerert el lehetne adni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#3) t72killer válasza Cathulhu (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sok értelme nincs az IGP-k mellett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) alevan válasza t72killer (#1) üzenetére


alevan
őstag

Nem. H.265 támogatás már van benne.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) t72killer válasza alevan (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R Csak szokatlan volt a 10bitet a h.264 mellett látni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

"A célpiac a teljes kiépítés mellett egyértelműen a 8K-s 60 Hz-es videók dekódolása, illetve 30 Hz esetében a kódolásu"

Tehát ha jól értem akkor képes a 8K 60 fps videó anyag lejátszására?

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Hmm, mondjuk AV1 támogatás nincs benne, pedig a YouTube és a Netflix vélhetően arra fog áttérni. Cikk.

(#9) alevan válasza Fred23 (#7) üzenetére


alevan
őstag

Mivel a hivatalos AV1 spec március végén volt kiadva (innentől kezdve indul el a hardveres dekóderek készítésének folyamata), szerintem még effektíve idejük sem volt beépíteni.

Emelett ráérnek. Az AV1nek kell legalább 2 év, hogy elkezdjen terjedni.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#10) Fred23 válasza alevan (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Az AV1nek kell legalább 2 év, hogy elkezdjen terjedni."

Ez olyan szempontból kínos szerintem, hogy az ember mondjuk jövőre vesz magának egy Galaxy S10-et, és nem lesz AV1 support.

[ Szerkesztve ]

(#11) alevan válasza Fred23 (#10) üzenetére


alevan
őstag

De attól függetlenül le fogja játszani az AV1 videót még az idei alsó-közép kategóriás telefon, hála a szoftveres dekódolásnak. Igaz, nem 4kban hanem pl. sima HDban, de menni fog.

Ám tudtommal nem kötelező az Mali-V76 használni. Ha jól tudom, a Samsungnak, Qualcommnak van saját IPje. Ment a sírás a HEVC miatt is, hogy mindenki átvált rá, meg hogy semmi nem támogatja, ellenben ma is ott van fallbacknak a H.264 ha valami nem támogatja a HEVC-t.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#12) Fred23 válasza alevan (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

A szoftveres dekódolós nem nagyon mozgat, nem nagy öröm egy-két óra alatt lemeríteni a mobilt rossz minőségű filmezésért. :DDD

Tényleg nem kötelező használni, de kinél van akkor AV1 support? Nem mélyedtem el még a témában, de tippre sac/kábé senkinek sincs. Szóval ha a tippem igaz, lesz megint ok arra, hogy miért cserélje le az ember a csúcstelóját 1 év múlva. (Már persze azok, akik szeretnének filmeket nézni a minimum 1440p-s, HDR-képes kijelzőjükön.)

[ Szerkesztve ]

(#13) aprokaroka87 válasza alevan (#11) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem nem fogja, mivel tudomásom szerint pl youtube app sem támogatja szoftveres dekodolást.

Azaz azon a készüléken ahol erre nincs meg a hardveres támogatás, bizony nem fog menni.

Persze pl Mx player-ben majd mehet a dolog, de ott nyilván a cpu teljesitménye lessz a meghatározó.

(#14) alevan válasza aprokaroka87 (#13) üzenetére


alevan
őstag

Ilyen esetekben ott van egy másik formátum használata. Mire a Google, Netflix, stb nem támogat mást az AV1en kívül, addigra ezek az eszközök már a kukába lesznek.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#15) aprokaroka87 válasza alevan (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Olyan nem lesz hogy csak egy formátumot fog támogatni, legalábbis youtube esetében nem valószinű.

Szerintem a vp8/vp9 támogatás megfog maradni.

(#16) Fred23


Fred23
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.