Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Translator


Translator
tag

Azért így Aero nélkül inkább vmi linuxos gépnek lesz jó, meg Tegra konkurrenciának érzem. Ahhoz képest viszont valsz sokat fogyaszt. Szóval miért is jó ez?

Legalább nem "villantott" :U
Pedig ott éreztem az ujjhegyben a folytatást. ;]

[ Szerkesztve ]

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#2) Kendek válasza Translator (#1) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem arról van szó, hogy egyáltalán nem működik az Aero, hanem csak arról, hogy több erőforrást fog felemészteni a működése a hardveres DX10.1 támogatás nélkül.

<-ƘƘ->

(#3) nyunyu


nyunyu
félisten

Megint adtak a szarnak egy pofont, hogy meglegyen a havi mediamegjelenesuk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4) FRENK1988 válasza nyunyu (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hát ennyiért meg drága a K+F energiákat beleölni.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Magyarázza már meg a sok előttem hozzászóló, mi a baj ezzel a chipsettel? Mert szerintem teljesen rendben van.
És honnan ismeritek a valós fogyasztását?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Amit nem ertek, hogy miert ezt a Chrome-ot erolteti a VIA? Az S3 tovabbra is mukodik, kb lepest tart a technologiaval, lassu, de legalabb alig fogyaszto GPU-kat gyart, erre ezt az 5 (6?) evvel ezelotti Chrome-ot pakolassza mindenbe bele a VIA (jo, tudom, mikor a DeltaChrome volt uj, akkor meg a Savage4 alapu unichromeokat pakolaszta mindenbe....). Kutya legyek ha ertem....

http://www.via.com.tw/en/products/chipsets/v-series/vn1000/index.jsp

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#7) Cathulhu válasza Cathulhu (#6) üzenetére


Cathulhu
addikt

[link]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8) nyunyu válasza FRENK1988 (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahogy nezem grafikusokra sem tellett, ez a 4 eve bemutatott chipsetjuk sematikus rajza:

C7/Eden mar akkor elavult volt.
2002-es tervezesu Celeron 650 ULV+Via VT133A+SDRAM korberohogte az Esther magos C7/Eden 1GHz+CX700+DDR400 kombot.
Fogyasztasban sem volt jobb a Via, ket ipariPC kozott talan ha 1W kulonbseg volt.

Azota sokat valtozott a vilag, C7 fronton annyi valtozas tortent, hogy a kezdeti 1GHz-rol 2 GHz-re toltak fel az orajelet, cserebe a fogyasztasa brutalisan megnott, Nanot alig kapni.

Kozben jott, latott, gyozott az Atom. Ugyan nem jo, de 1. olcso, 2. lehet kapni.
Nano elvileg jobb clock-by-clock, csakhogy a 2 magos Atom meg mindig olcsobb...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Nem lenne rossz ha Atom-nak lenne normális konkurenciája, de így. Nem tudom mit szarozik a VIA, amikor van nekik DX10.1-es GPU-juk. :N

(#10) lorenzen válasza D4rkAv3ng3r (#9) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Nem tudom mit szarozik a VIA, amikor van nekik DX10.1-es GPU-juk.

Ha most lőnék el minden technológiájukat, néhány év múlva már nem tudnának mivel virítani.
Felvásárolhatná már őket az Nvidia, legalább lenne egy kis fellendülés a processzor-alaplap piacon.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11) szuper-t


szuper-t
senior tag

Uh mi ez a ram támogatás?
ddr2 be miért nem tudja a 800 at :W ?

(#12) bartucc


bartucc
addikt

Éljen, még mindig évekkel vannak elmaradva.... :(

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13) Oliverda válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondjuk ez engem is érdekelne...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) ]Phobos[ válasza Cathulhu (#6) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Már nem azért, de a DeltaChrome, pont hogy az S3 produktuma, vagy tévednék :F
Fogyasztását nem tudom, de egy ( régebbi )zsIntel IGP-t oda-vissza agyonvernek.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#15) joi29


joi29
őstag

Addig erre - addig arra, hogy végül megveszik a zöldek és jönnek majd a
VION lapok. :D
Lesz saját x86 procijuk vagy legalábbis licenszük hozzá,
és már szórják is az alacsony fogyasztású, gamer gépeket.
Akkor aztán lesz nemulass az Kék és a Piros/Zöld oldalaknak. :DDD

(#16) Cathulhu válasza ]Phobos[ (#14) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mondtam en mast? A baj az, hogy egy laza 6 eves fejlesztes, vagy lehet tobb? Azota kismillio Chrome generacio megszuletett mar, van dx10.1-es is, lasd az elcseszett linkemen :P

Akkor miert ezt az oskovuletet eroltetik? Erre mondtam, hogy a Delta idejeben is a savage4 alapuakat nyomtak chipsetbe. Es ez gyakorlatilag az ongyilkossag kategoria :F

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#17) kisninja válasza Cathulhu (#16) üzenetére


kisninja
őstag

lehet pénzeli az intel.... ne dögöljön meg de konkurencia se legyen ;]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#18) leviske


leviske
veterán

Eddig nem arról volt szó, hogy a ViA leáll a chipset gyártással az nV javára?

Amúgy azt sem értem, hogy miért nem DX10.1-es az IGP. Elméletileg lenne hozzá GPU. Bár igaz, hogyha nem DX9-es IGP-vel jönnek elő, akkor még a végén beérik az AMD/Intel/nVIDIA triót...

(#19) Móci


Móci
addikt

Nem rossz ez, de hogy miért maradt ki a dx10.1 belőle? :F

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) #65675776 válasza joi29 (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nV-nek a VIA esetleges felvásárlásával nem lenne egy darab x86 szabadalma sem. Ezt megerősítette az intel és a VIA is. Amint megváltozik a többségi tulajdonos, az egész keresztlicenc szerződés érvényét veszti. Valószínűleg emiatt is állt el anno az nV a felvásárlástól.

leviske: Erről nem volt szó. Arról volt szó, hogy a VIA a továbbiakban csak a saját processzoraihoz gyárt chipkészletet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.