Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Darmol válasza Jakuu (#10) üzenetére


Darmol
senior tag

Rossz a hasonlatod.
Ha az éves fejlesztői díjra gondolsz a telepbérlés kapcsán, akkor inkább olyan a szitu, hogy fix összegért jogot vásárolsz, hogy a Trabantodat a Lexusok mellett áruld, és a jutalékot a forgalmad után számítják fel.
Ha úgy vesszük méltányos, az ajánlat, mert üzleti tervhez jól számolható a költséged.
Itt az Apple problémája az, hogy te mint kereskedő csak az autó alapáráért akarod fizetni a jutalékot, az extrákért és az éves szervizért már nem. Az Apple azt mondja, hogy minden haszonszerző tevékenység, amely a telephelyhez köthetően történik jutalék köteles. Hiába lett az autó elvíve a telephelyről, mivel a vevő a telephelyen jutott hozzá, minden haszonból részesedést kell kapjon, mivel a telephely nélkül az autóvásárlás sem jött volna létre.
Az Epic azt mondja, hogy miután az autó elhagyta a telephelyet, az Apple-nek semmi köze hozzá, így a bevételekhez sem. És kapásból mindenki az Epicnek ad igazat, hiszen autó vásárlásnál ez így történik.
Nade ha nem vásárlásról van szó, hanem lízingelésről, amely a mai felhasználói feltételekhez jobban hasonlít, akkor mi van? Gőzöm sincs mert nem vagyok jogász, de nem annyira egyszerű a helyzet ebből is látszik.

Egyébiránt lehet, hogy feleslegesnek tűnik az Epic lépése, de nem tudhatjuk.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.