Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Miért csak vízhűtőik vannak? Vennék tőlük, de vízhűtés nekem nem kell. Knock-knock, Corsair!

(#2) #74018560


#74018560
törölt tag

Érdekes, hogy a honlapjukon nem így néz ki [link] :DDD

Jó lenne valami összehasonlítás a H110-el és H110i-vel, mindegyik 280mm-es :F

Meg H110i-ből is van sima, GT meg GTX is ahogy nézem :DDD

:))

[ Szerkesztve ]

(#3) Acta@ válasza #74018560 (#2) üzenetére


Acta@
csendes tag

Amit linkeltél az a H115i. Amiről a cikk szól az a készülőben lévő H115i Pro. Valószínű ez az eltérő kinézet kulcsa.

(#4) #74018560 válasza Acta@ (#3) üzenetére


#74018560
törölt tag

Pf :U
1 méretű bordára van 5-6 féle termék. Ki tudja ezt követni :F

(#5) Puma K válasza #74018560 (#4) üzenetére


Puma K
veterán

Aki figyeli a termék nevét hogy melyik-melyik ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6) #65675776 válasza Fred23 (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Voltak régebben léghűtőik. Pont annyira nem voltak nagy durranások, mint a vizeik. Corsair ventilátor meg eleve kellene a halálnak.

(#7) Fred23 válasza #65675776 (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem szeretem a fan szót, de ha márka, akkor nálam a Corsair a szívem csücske. Megvenném akkor is, ha van jobb ár-érték arányú. :B

Így vagyok az egereikkel is. Csak közelítik a Logitech és a Razer megoldásait, a szoftverük is gyengébb, és mégis hozzájuk húz a szívem.

(#8) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

Nekem egy Corsair H110-em van... Első dolgom volt venni rá két normális, halk hűtőt.
A Corsair házból is ki kellett dobni a vele adott ventiket, mert ordítottak...

(the cake is a lie)

(#9) Tyrel válasza Fred23 (#7) üzenetére


Tyrel
őstag

Vegyél inkább valami Thermalright cuccot ha procira kell léghűtés. Viszonylag olcsó mert nem kell megfizetned a nevet mint pl. a Noctua-nál, és nagyon jók. Olyannyira hogy szerintem a kompakt vízhűtések alsóbb kategóriáit értelmetlenné is teszik...

Turenkarn

(#10) #65675776 válasza Fred23 (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

A minőséget inkább ne feszegessük. A ventilátoraik trágyák, a tápjaik csak a felső kkategóriában jók (az alsó meg no comment), a RAM-jaikkal több baj van mostanában, mint bármely más gyártóéval. A vízhűtéseik nem annyira a boltok, mint inkább a szervizek polcaira kerülnek. A házaik még úgy-ahogy tartják a frontot minden kategóriában.

Volt Corsair RAM-om, abban az időben, maikor azok még a kompatibilitás és megbízhatóság mintapéldái voltak. De a mostani színvonalukon eszem ágába sem jutna venni tőlük. Illetve volt Corsair léghűtőm, ami árához képes kiábrándítóan teljesített. Vagy hűtött, de akkor mindennek elnyomta a hangját a szobában, vagy csendes volt, de akkor meg egy stock cooler teljesítményét is csak éppenhogy felülmúlta. Ergo egy teljesen értelmetlen, használhatatlan termék volt. Nem is csoda, hogy a léghűtőik eltüntek a kínálatból.

(#11) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Asetek akart az a pumpa lenni.

H110 óta maximum a Link-el tudtak előrukkolni...

© asszongya'hogy

(#12) Levi016


Levi016
újonc

Nekem corsair hűtöm ( h100i v2 ) van és corsair tápom ( rm750i) és még + 2 corsair ház hűtő ventik , és semmi bajom nincsen velük , a processzoromat ( i7 6700k 4.6 ghz) 70 fok alatt tartja úgy hogy csak játékok közbe hangos de akkor azért nem zavar mert a hangszóró úgy is elnyomja a hangját .

(#13) scope2007


scope2007
addikt

Nekem is H110 van, fontos volt a 2x140 venti, de 3x140 lenne igazi nekem, az már már nem aio

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14) hszilard666 válasza Tyrel (#9) üzenetére


hszilard666
veterán

Mi a gáz a noctuákkal? :F Az összes ventim Noctua, 5 éve csak azt használok, épített víznél is kiszolgáltak. NFP12 és NFF12 eseim vannak, semmi panaszom sincs rájuk. Sőt már a CPU-n is noctua borda van és a seahawk is ilyen ventiket kapott. Legjobb. :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#15) #65675776 válasza hszilard666 (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kissé túlárazottak.

(#16) scope2007 válasza #65675776 (#6) üzenetére


scope2007
addikt

Így van, gyári ventik ultra hangosak, alapból cserélni kell normálisra

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17) haxiboy


haxiboy
veterán

Nem nagyon értem a kompakt vizeket még mindig. Egy jó léghűtés bár nagyobb helyet foglal, a hatásfoka kb ugyanaz. Bár tény hogy aholy helyhiány van jók lehetnek. :)

NH-D15 FOREVER

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A h150i radija vajon milyen vastag? A kétventisek közül anno a h105 azzal győzött meg, hogy az összes korabeli kétventisnél vastagabb volt a radija, lényegesen nagyobb hőleadó felületet biztosítva. Azóta is itt hűti a 4770k-t, amit hamarosan cserélek

#19: azért a 360-asoknak megfelelő léghűtőt már nemigen találsz, ha mégis, akkor külön tartószerkezet kell hozzá és a RAM-bordák se fognak elférni alatta. A kisebb radik (vékony 240 főleg) már más kérdés, azok azonos szinten vannak a csúcs léghűtőkkel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) DonToni válasza haxiboy (#17) üzenetére


DonToni
aktív tag

"Nem nagyon értem a kompakt vizeket még mindig. Egy jó léghűtés bár nagyobb helyet foglal, a hatásfoka kb ugyanaz."

Nos ezzel azért vitába szállnék, mivel a saját bőrömön tapasztaltam meg a "hagyományos" és vízhűtés közötti differenciát! Nekem egy Bq Dark Rock Pro 3 -asom volt (az kb. az NH-D15 szint) és egy komolyabb procit (i7-5960X) akartam nem csak hűteni, hanem húzni is, ha már egyszer zármentes... A Bq olyan 4.0GHz környékén megállt (2db ventivel) de a hőmérséklet már a lassulás határon volt (kb. 89-91 fok)! (ja, MX4-es paszta) Ezt cseréltem egy NZXT Kraken X61-re. (a ventiket alapból kicseréltem EK-Furious Vardar EVO 140-esekre és ezeket is javaslom minden AIO rendszerre és házba is !!!) Ezzel a cserével nyertem jó 10-12 fokot mínuszba! A következő lépés a folyékony fém paszta, nevezetesen Thermal Grizzly Conductonaut, ami szintén hozott (vitt :) ) még 10-12 fokot, úgy hogy már 4.2GHz-en járt a rendszer...!!!

A venti cserét a hangtalan működés miatt kellett eszközölni, a folyékony fém a proci kupak forrasztása miatt volt evidens. (egyébként anno az i5-3570K-t is megskalpoltam és fémet kapott belül-kívül)

Tehát a kompakt vizeknek igen is van létjogosultságuk és a hatásfokuk is meghaladja a hagyományos borda+venti párosokat. Persze némelyik 120-as rendszerrel vetekszik a fent említett két hagyományos hűtő, de 280 vagy a felett már behozhatatlan az AIO-k előnye.

A helyhiányra meg csak annyit, hogy az AIO-k is foglalnak helyet, csak azok mondjuk ki vannak terítve, míg a hagyományos bordák kitüremkednek a gépből... Én inkább azt mondanám, hogy nem húzza az alaplapot egy több mint fél kilós vas... szellősebb a proci környezete... és szebben is mutat (bár ez szubjektív) :)

[ Szerkesztve ]

-Anti-

(#20) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nekem egy kisebb kéne, SFF házba.

Nem tud valaki ilyet? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) t72killer válasza Graphics (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

h90? Ez már csak akkor éri meg, ha nagyobb léghűtőnek egyszerűen nincs hely.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) #74018560 válasza t72killer (#21) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nekem H75-öm van és teljesen elégedett vagyok vele. Szerintem a víz gyorsabban elvezeti a hőt, mint bámilyen heatpipe.
Más kérdés, hogy egy kis radiátornál limitált a hőleadási felület, ezért nem fogja olyan látványosan odaverni a léghűtőket. Egyedül azért nem vettem 280-asat, mert nehezen fért volna be a házamba + az már úgy lenne jó, hogy a VGA is rá lenne kötve, de sajnos ezeket ugye nem lehet szerelni... úgyhogy mostmár akkor lesz upgrade ha egyedi vizet építek :))

(#23) Graphics válasza t72killer (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Marad valami más csövezéssel, mert a házon kívülre akarom tenni a hűtést, de lehet faragni kell.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) #54625216 válasza #74018560 (#22) üzenetére


#54625216
törölt tag

A víz nem vezeti el gyorsabban a hőt, csak mivel nagyobb tömeget kell felmelegíteni, így lassabban éri el a maximumát, mint a fém borda.

Ez csalóka lehet, mert ha mondjuk két ugyanakkora hűtést hasonlítasz össze, azaz a léghűtés ugyanakkora felüleren ugyanannyi ventilátorral dolgozik, mint a víz, akkor azt látod, hogy a léghűtés pár perc alatt eléri a 80 fokot, a víz meg 65-70-on áll. Hú-ha 10-15 fok a különbség!
Ha azonban hagyod a procit 100-on pörögni pár órát, akkor a víz szépen felmelegszik és a két rendszer egy idő után ugyanúgy 80 fokra fog beállni.

Ettől még a vízhűtésnek számos előnye lehet, pl. könnyebben alakíthatsz ki nagyobb felületet egy radiátorral, ezáltal alacsonyabb fordulaton elég pörgetni a ventiket, így halkabb, jobban elfér a házban, stb.

Magának a víznek a lassabb felmelegedése is hasznos lehet, mivel ha a cpu terhelése ingadozik (a legtöbb játéknál pedig ingadozik, ha gpu limites), akkor a kisebb terhelésű időszakokban a víz visszahül, mire a proci megint maximumra kapcsol, így összességében alacsonyabb lesz a maximuma, mintha hirtelen forrósodna fel, majd hűlne le, mint a sima léghűtéssel.

(#25) #54625216 válasza Graphics (#23) üzenetére


#54625216
törölt tag

Tapasztalatból mondom, hogy célszerűbb inkább nagyobb és hangszigetelt házat venni, mint a házon kívülre vezetni a hűtést. A külső venti zajosabb, jobban koszolódik, ráadásul nem csak a cpu-t, de a ramokat és az alaplapi chipsetet sem árt hűteni, amire bőven elég a radiátor ventije által keltett légmozgás, de ha kívülre rakod, akkor külön kell gondoskodni az alaplap hűtéséről is.

(#26) t72killer válasza #54625216 (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A hűtőben a víz mozog, így viszi el a hőt. A hőleadó felülettel teljesen igazad van, már egy normál 240-es radinak is nagyobb a felülete, mint az átlag tuningos léghűtőnek, a vastag 360-asokról, 420asokról nem is beszélve:R

#25: ja, elég macera házon kívülre tenni a radit, akkor csinálnám, ha nagyonnagyon kazán lenne a rendszer, pl szénné tuningolt i9-7980xe futna benne két VGA-val...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Graphics válasza #54625216 (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nagyobb ház nem opció, fizikailag SFF formátumban gondolkozok csakis, a hely miatt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) t72killer válasza Graphics (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mit ér a kis ház, ha mellette áll egy IFA-radiátor:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) #54625216 válasza t72killer (#26) üzenetére


#54625216
törölt tag

Úgy értem, hogy mivel a víz mozog, nem csak azt a vímennyiséget melegíti fel a proci, amivel per pillanat "érintkezik", hanem a teljeset, így jóval lassabban melegszik fel a rendszer, mint a léghűtésnél, ahol a fémbordák pár perc alatt már átveszik a proci hőmérsékletét. Ha viszont a teljes rendszer felmelegedett, akkor jóval kevésbé drámai a különbség a víz és a hagyományos léghűtés között, ha amúgy a hűtőfelület nagysága és az azon áthaladó levegő mennyisége hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#30) Graphics válasza t72killer (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy keresztül szellőző asztalban sokat, mivel teljesen rejtve van a szem előtt illetve kéznél van minden .

Nekem így adta ki, teljesen jo.

Radiátor nem látszik mivel nem mellette , hanem mögötte van

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) haxiboy válasza DonToni (#19) üzenetére


haxiboy
veterán

Thermal Grizzly-t én is csipázom, nagyon jó cucc. Jó a vízhűtés, de a kompakt vizekkel csak a problémám volt.
Ha megdöglik a pumpa (márpedig nem ritka) az egészet cserélni kell. Vagy rendes víz vagy léghűtés. Előbbi drága, régen volt, imádtam.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32) #74018560 válasza #54625216 (#24) üzenetére


#74018560
törölt tag

A víz nem vezeti el gyorsabban a hőt, csak mivel nagyobb tömeget kell felmelegíteni, így lassabban éri el a maximumát, mint a fém borda.

Az egésznek semmi köze a tömeghez. A víz fajhője nagyobb, mint a levegőé, rézé, heatpipé, akármié. Innentől kezdve nagyobb hőmennyiséget tud átvenni, mint előzőek.
Hogy hogyan adod le ezt a hőmennyiséget (borda/radiátor) egy másodlagos kérdés.
6. osztályos fizika :U
Ugye nem mérnök vagy, mert sírni fogok ;]

[ Szerkesztve ]

(#33) Weareus válasza #54625216 (#29) üzenetére


Weareus
addikt

Cáfolom!
Épített vizet raktam a vga-mra, ami egy stock hűtésű 1080 Ti, Founders Edition. Azóta több óra játék, bench mellett sem megy feljebb mint 40-50 fok közé, de közelebb van a 40 fokhoz.
Gyári alap hűtővel esett a boost órajele, mert nem volt képes megfogni 75-80 fokon értelmes venti fordulat mellett a karit.
Volt már épített vized amúgy? :F

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#34) Graphics válasza #54625216 (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az utolsó mondata teljesen hülyeség amúgy...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) DonToni válasza haxiboy (#31) üzenetére


DonToni
aktív tag

Bevallom, nekem még új ez a kompakt vizes témakör, mert eddig csak paráztam miatta... mi van ha szivárog és eláztatja az alaplapot és/vagy a vga-t, stb... Most viszont az utóbbi fél évben elég sokat olvastam utána és a kompaktokra már egyáltalán nem jellemző, hogy eresztenének... (a régebbieknél is csak az alacsonyabb árú/minőségűre volt példa) Illetve ez azért nem teljesen igaz, mert most is látni (pl. Raijintek) hogy eresztenek, de ezek többsége megbontható...

Ha jól emlékszem, akkor pont a Corsair vállal olyan garanciát, hogyha eresztésből származik károd, akkor megtérítik azt is... bár ebben nem vagyok 100%-ig biztos...

Egyébként ugye van kér gyártó akik a pumpákat adják a rendszerbe és ezek közül is inkább az egyikre esküsznek! (most szándékosan nem akarom leírni, hogy melyikre, mert a végén még nekem esnek... :U )
Illetve felesleges maxon járatni a pumpát és akkor nem fog "hamar" tönkremenni!
A venti meg ugyanúgy megállhat egy bordán is... ha ettől félsz, akkor ilyen alapon ne vegyél semmit, mert előbb-utóbb minden tönkre fog menni... :N

"Ami elromolhat..." -Murphy-

[ Szerkesztve ]

-Anti-

(#36) Graphics válasza DonToni (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alapból olyan folyadékkal töltik fel, amelyek nem vezetik az elektromossagot.. nem csapvíz van bennük

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Tyrel válasza hszilard666 (#14) üzenetére


Tyrel
őstag

Nincs semmi gáz a Noctuával azon kívül hogy hozzájuk képest 5%-al alacsonyabb hűtőteljesítményt 50%-al alacsonyabb áron meg lehet kapni...

Kb. a Noctua lett a hűtők iPhone-ja... Tényleg jó, de a többiekhez képest nem jobb annyival mint amennyivel drágább.

Turenkarn

(#38) #54625216 válasza #74018560 (#32) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Innentől kezdve nagyobb hőmennyiséget tud átvenni, mint előzőek."

Viszont amit átvett, azt le is kell adnia. Ha tehát a radiátor és a venti mérete és teljesítménye nem tér el jelentősen a víz és a hagyományos levegő hűtés között, akkor a hűtés teljesítménye sem lesz drámaian jobb.
Természetesen vízhűtéssel sokkal nagyobb hűtőfelületet lehet megvalósítani kényelmesebben, jobb légáramlással a házon belül, stb. mint a procira szerelt batár nagy hűtőbordával.
De ezt leszámítva a vízzel a processzor csak időt nyer: lassabban éri el a max. hőfokot, mint a hagyományos léghűtés esetén, de ha elérte, akkor a két rendszer között - még egyszer: ugyanakkora hűtőfelülettel és levegőmennyiséggel számolva - nem lesz jelentős különbség.
A vízhűtések tehát nem a víz jobb hővezető képessége miatt hatékonyabbak, hanem mert praktikusan könnyebb velük nagyobb hűtőfelületet kialakítani.

#33:

Lásd fent: feltételezem a vga-dra szerelt vízhűtés nem ugyanakkora hűtőfelülettel rendelkezik, mint a kártya gyári léghűtése.

Amúgy a saját példámmal is alá tudom támasztani, hogy praktikusan jobb a vízhűtés a levegőhöz képest, ha nagy tdp-vel kell számolni. Nálam a két xeonon egy-egy h110i van és sosem mennek 60fok fölé úgy, hogy a ventik max. 1000-1200 rpm körül pörögnek, míg az eredeti dell házban a 90mm-es ventik 6000(!) rpm-en is alig bírták 90fok alatt tartani őket. Ez a különbség viszont elsősorban a 90mm-es és a 480mm-es hűtőfelület közötti különbségből adódik, illetve hogy a második procit nem az előző által már felmelegített levegő hűti.

[ Szerkesztve ]

(#39) Weareus válasza #54625216 (#38) üzenetére


Weareus
addikt

Az megvan, hogy önmagaddal is ellentmondásban vagy?
Egyik mondatod üti a másikat, szvsz.

"De ezt leszámítva a vízzel a processzor csak időt nyer: lassabban éri el a max. hőfokot, mint a hagyományos léghűtés esetén, de ha elérte, akkor a két rendszer között - még egyszer: ugyanakkora hűtőfelülettel és levegőmennyiséggel számolva - nem lesz jelentős különbség."

Utána meg:
"Amúgy a saját példámmal is alá tudom támasztani, hogy praktikusan jobb a vízhűtés a levegőhöz képest, ha nagy tdp-vel kell számolni. Nálam a két xeonon egy-egy h110i van és sosem mennek 60fok fölé úgy..."

Most akkor lassabban éri el a max hőfokot vagy hogy van ez :F : ha nyomsz egy IBT vagy Linx tesztet, ugyanúgy egy pillanat alatt felmegy max hőmérsékletre, mint légnél, csaj ugye a max hőmérséklet itt mondjuk 75-80 fok lesz pl. egy erősen húzott I7 4790k esetében (ahol még nem droppol), egy sima léggel meg bőven belemászik a 100 fokba is és esik az órajel.

Tehát pont nem úgy van, ahogy írod: hogy ugyanis szerinted a max hőfokot később éri el, de az ugyanannyi lesz - a szavaidból én legalább is ezt veszem ki -, hanem a valóságban ez úgy működik, hogy 100%-os extrém terhelésnél egy pillanat alatt felugrik a hőfok jelentősen (maximumra), viszont ez a max hőfok lényegesen (10-20 fok celsiussal akár, kiépítéstől, radi felülettől, ventik fordulatától és a pumpa erejétől függően) egy normál vagy akár extrém léghűtés által hozott hőfok alatt lesz.

Tapasztalatból beszélnék: fél évtizede utazom épített vízben, proci, vga, vrm, nem egy konfigom volt már.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#40) #54625216 válasza Weareus (#39) üzenetére


#54625216
törölt tag

Látom sikerült ignorálni azt a többször is megismételt mondatot, hogy:
"ugyanakkora hűtőfelülettel és levegőmennyiséggel számolva "

Ha van egy 480mm-es radiátorod két 140mm-es ventivel, akkor nyilvánvalóan jobb lesz a vízhűtés teljesítménye a nagyobb hűtőfelületnek és az erősebb légáramnak köszönhetően mondjuk egy 150mm-es léghűtéshez képest.
Ha viszont egy 120mm-es léghűtést hasonlítasz össze egy 120mm-es radiátorral szerelt aio vízzel, akkor nem fogsz 10-20c különbségeket látni a kettő között.
Ezért mondtam, hogy a vízhűtés lényege nem a víz jobb hővezető képessége, hanem hogy praktikusan jobban lehet vele nagyobb hűtőfelületet létrehozni és a hűtőfelületet távolabb lehet rakni a hőforrástól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.