Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Viccnek is rossz, de sajnos nem csak komolyan gondolták, de lesznek olyan hülyék is, akik megveszik.
Még f5.6 mellett is vignettál, ez szinte már mérnöki bravúr :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) -Skylake- válasza .mf (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hát nem erted, 60 eves optika ujragondolva ami gci draga, van ennel barmi hipsterebb a bolygon ??!?!

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#3) saen


saen
veterán

Ez még a gazdagabb országokban is rétegtermék. Semmi gond nincs azzal, hogy kiszolgálják ezt a kicsi, de annál tehetősebb vásárlói bázist.

(#4) nord_ válasza .mf (#1) üzenetére


nord_
veterán

Fotelből leszólni egy olyan objektívet, ami még sose láttál, próbáltál... tipikus, sajnos. :U

(#5) lenan válasza .mf (#1) üzenetére


lenan
aktív tag

Az azonnali minősítések hazája Gratulálok.. Éljen a szabadság!

(#6) p_adam


p_adam
addikt

Ha azt nézzük, hogy a régi verzióhoz kb. csak a napellenző 500 Euró és optikailag aligha lesz "hibátlan"...Nem lesz limitált, de nyilván nem adnak el belőle annyit, mint egy Elmarit-M 28/2.8-ból, így nem meglepő az árazás.

Egyébként a régi ezüstösebb verzió az igazi kinézetre, de az is érdekes ezt megcsinálják, a jelenlegi (Leica) szenzorokon ebben a felújított formában bőven megállja a helyét (az 1 méter közelpont azért nem az igazi, de használtam hasonló 28mm m39-es objektívet és lehet használni)

[ Szerkesztve ]

(#7) #06658560


#06658560
törölt tag

Az első mondaton még kéne dolgozni.

(#8) .mf válasza nord_ (#4) üzenetére


.mf
veterán

Más oldalakon már pár nappal korábban kijött a hír, és megnéztem a képeket is. A vignettálást még a press release is említi (méghozzá erényeként!!), széle lágy, ellenfényben szétesik a kontraszt, flare mint atom. 1900 GBP / 2200 USD erre az optikai "teljesítményre"? Ennél a Leica házán belül is vannak optikailag jobb obik, olcsóbban. Ha meg karakter kell, tizedéért-huszadáért is kapni karakteres képű obikat. Ezzel a termékkel nagyon elszálltak.

Lenan: ez nem azonnali, se nem alaptalan minősítés volt. Mondanád erre azt, hogy ez egy jó optikai minőségű obi, egy korrekt ajánlat? Mondjuk egy 28 f2.8 Elmarithoz képest, ami negyedével olcsóbb?

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) fi:zi'k válasza nord_ (#4) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ahhoz, hogy vki hasonló véleményen legyen nem kell látni vagy próbálni ezt az obit. Egy baromi régi dizájn alapján készült, ami az akkori igényeknek felelt meg. Most kicsit leporolták a külsőt és...ennyi. Ez ma már valójában kevés, max művészkedni veszi meg vki, mivel ahogy a kolléga is mondta, ezer meg egy "karakteres" üveg van töredék áron, igaz Leica logó nélkül.

Amúgy meg onnan a fotelből hogyan tudod megítélni, hogy ki mit látott és próbált?! :P

(#7) Kopi31415
:R

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10) Dare2Live válasza fi:zi'k (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ettől még hogy jön ahoz, hogy lehülyézze a vásárlót?

Házigazdakaként, meg, hogy védelmedbe veszed ahoz had gratuláljak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) fi:zi'k válasza Dare2Live (#10) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egyrészt, ez egy szófordulat.
Másrészt, ha vki kiad több, mint fél milliót egy ilyen, ha nagyon(!) finoman akarom magam kifejezni, technikailag a béka segge alatt lévő darabért, azt te milyen jelzővel illetnéd?
Vagy csak képzeld el az egészet a Leica logó nélkül. Úgy is jó vásárnak tartod?

Köszönöm a gratulációt, igazán kedves tőled. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12) tecsu


tecsu
addikt

Egyrészt a házigazdának is lehet (szubjektív) véleménye, ugyanis nem robot :-D, másrészt a lehülyézés tényleg nem szép.

Az objektív extrémen drága a konkurensekhez képest, viszont a Leicának nem igazán van konkurense. :-) Vagyis a Leica elsősorban életérzés, amilyet a többiek nem tudnak nyújtani, ezt pedig eladhatja pont annyiért, amennyiért megveszik.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13) Dr.NX


Dr.NX
addikt

"Új kiadást kap a Leica Summaron 2.8 cm F5.6
Summaron 2.8 cm F5.6 nevű, L-bajonettes optikája, ami a Hektor 2.8 cm F6.3 nevű modellt váltotta"
cm helyett mm, nem?

Elfogadom a sütiket.

(#14) madgie válasza .mf (#8) üzenetére


madgie
titán

Kinek mi a fontos, engem konkrétan a Sigma ART sztárolással lehet inkább kikergetni a világból.

(#15) rottenbull válasza madgie (#14) üzenetére


rottenbull
senior tag

Veled vagyok :D

(#16) lenan válasza .mf (#8) üzenetére


lenan
aktív tag

Nem az objektív, hanem a vásárló minősítésével nem értek egyet. Vegye akinek kell, én sem fogok sorban állni érte.

(#17) fi:zi'k válasza Dr.NX (#13) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem, régen cm-ben adták meg. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18) .mf válasza Dare2Live (#10) üzenetére


.mf
veterán

Ez az obi az optikai teljesítménye és specifikációja alapján Leica logó nélkül tizedét sem érné. Ilyen specifikációkkal kiadni valamit, a press release-ben erényeként említeni a vignettálást, egy magára valamit is adó objektív-gyártónak derogáló lenne, az meg, hogy ennyit elkérni érte... Aki ezt megveszi, lehet, hogy magánügye, hogy mire költi a pénzét, de hogy okos döntésnek és racionális embernek nem nevezném, az biztos.

Madgie: "Kinek mi a fontos, engem konkrétan a Sigma ART sztárolással lehet inkább kikergetni a világból."

Abban egyetértek, hogy kinek mi, és engem sem vonz a top Sigma Art vagy a Zeiss Otus széria, technikailag szép teljesítmény, de egy töredékébe kerülő jobb objektív képernyő-méretben szinte észrevehetetlen apróságokban van lemaradva tőle. Azokat is megértem, akik a tökéletesség helyett a "karakteres" obikat kedvelik. Lehet, hogy ez is olyan lesz, de hasonlóan "karakteres" régi filmes-korabeli obikat töredékéért is kapni, és többségében még azok sem ilyen rosszak optikailag. Ha azt mondták volna, hogy "2.8 cm 1:5.6 Anniversary Limited Edition", mint gyűjtői darab, még megérteném; vagy ha "28 mm f5.6 Novelty Pancake Lens" és árulnák negyedéért, azt is emészthetőbbnek találnám; na de így?

Tecsu: "a Leica elsősorban életérzés"

Éppen ez szúrja annyira a szemem. Így egy divatterméket szokás eladni. Eddig legalább valami szubsztancia volt mögötte, egy optikailag-mechanikailag korrekt termék, de jelen esetben már az sincs.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) #65675776 válasza .mf (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha komolyan a Leica logot gondolod árnövelő tényezőnek, akkor nézz rá a Meyer Optik objektíveire. Azok is eléggé meredeken vannak árazva (>1399€ mind). Mégis fogynak egészen szépen, Kickstarteren mind legalább 6-7x-esen túllépte az előirányzott célt.

fi:zi'k: A cm-ben való méretmegadás a németek szokása volt elsősorban. Valamikor az 1940-es évek legvégén szoktak le róla és tértek át a mm-re, amit a világ többi tájám már akkor is előszeretettel használtak. Még a britek is mm-ben adták meg az optikáik gyújtótávolságát, már a II.vh előtt is.

"max művészkedni veszi meg vki" - Ez van, a fényképészet eredendően egy művészi ág. Nem tudom miért probléma ha valaki "művészkedni" akar benne.

(#20) Ijk


Ijk
nagyúr

"míg a kis blende miatt még a legtágabb rekeszen is kiterjedt mélységélességet kapunk"

Ez tetszett. Szóval akkor legjobb ha veszek egy f16-os obit mert az nyitva is éles, nagy mélységélességet biztosít. Bezzeg egy f1.4-es obi meg sem közelíti azt nyitott rekeszen. :DDD
Egyébként rendben lenne ez az obi mondjuk 100k-ért, de ez az ár egy vicc. Akkor már ezerszer inkább egy ricoh gr.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21) fi:zi'k válasza #65675776 (#19) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"Ez van, a fényképészet eredendően egy művészi ág. Nem tudom miért probléma ha valaki "művészkedni" akar benne."
Én értem mit mondasz és egyet is értek vele alapvetően, de (remélem) te is érted mit akartam kifejezni.
Persze manapság elég nehezen behatárolható mi a művészet, így ez esetben vállalom, hogy az én rendszeremben van a hiba.

A történelem leckét pedig köszi, de azért remélem ez még belefér a "régebben" kifejezésbe. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22) CYBERIA válasza madgie (#14) üzenetére


CYBERIA
őstag

Miért, mi a baj vele?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#23) madgie válasza CYBERIA (#22) üzenetére


madgie
titán

Túl "tesztábra" cuccok (bokától tokáig éles, nullavignetta, stb), pici saját karakterrel, miközben ugyanúgy csúnyán sárgít mindent, mint egy harmincezres Sigma. Egy Otusnak legalább van színkontrasztja.

Sok gyártó csinálja ezt évek óta, sarkosan fogalmazva a DxO-nak gyártanak objektívet. Vannak kivételek persze, de azoknak rendszerint szintén megkérik az árát.

[ Szerkesztve ]

(#24) Sebhelyes válasza -Skylake- (#2) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Adnak mellé Leica márkájú szakállviaszt is :D

(#25) t72killer válasza lenan (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem értem, miért is essek ki a székből, mert valaki kopizott egy 60éves dizájnt annak összes hibájával, és ezért elkér 1900GBP-t. A kínaiak is űzik ezt a műfajt és valahogy mégse kerül csillagászati árcédula a termékekre.

Ezesetben egyetlen dologért fizet a vásárló: a Leica matricáért.

#14: Nekem van, egyáltalán nem sztárolom, cipelem (:W). Ha lenne más 1.4/20 FF üveg, azt vettem volna.

#24: az +999$:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.