Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xerobyte


xerobyte
aktív tag

A nagy kérdés, hogy lesz-e benne HDMI 2.1?! Az okosak azt mondták októberben, hogy nem lesz, mert nincs kész márciusig a szilikon.
Mi van az évközi modellekkel, mint a Sony idei AF9-e? Szerintem HDMI 2.1 nélkül semmi értelme ezeknek, akkor ott az idei C8 most, jóáron.

[ Szerkesztve ]

(#2) Goblin12 válasza xerobyte (#1) üzenetére


Goblin12
őstag

igen a C8 most az egy nagyon jó vétel, ha nem lesz nagy különbség a V2- és a V1 közt akkor jövőre is C8 :K

(#3) Cs1csó válasza xerobyte (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

A 2.0 nem elég a 4K 60Hz-hez? Akkor mire kell a 2.1?

(#4) blakey válasza Cs1csó (#3) üzenetére


blakey
titán

pl.eARC-hoz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5) Mamuska válasza Cs1csó (#3) üzenetére


Mamuska
őstag

4K 120Hz-et akar már a nép.

Amúgy már lesz új panel, mert úgy tudom, hogy harmadik éve ugyan az a panel?

(#6) xerobyte válasza Cs1csó (#3) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Általában 4-5 évben gondolkozom. A 2.1 szerintem a PS5 VRR-hez fog kelleni 2020-ban (oké, lehet megugorják nélküle, mint az xbox one x, de 2020-ban már a 2.1 lesz a sláger buzzword). Próbálom nem túl pörögni ezt a future proofing dolgot, de PC-n nálam a freesync volt az előző 5 év top húzása, szerintem konzolon is nagyot fog dobni.
Ha csak filmeznék, akkor már itt pihenne a BF-re akciózott 65C8, nem is kérdés, nagyon jól sikerült darab.

[ Szerkesztve ]

(#7) #72042496 válasza blakey (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahhoz nem kell HDMI 2.1.

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

És vajon lesz végre Gigás LAN csati a TV-ken már így 2019 körül? Vagy még mindig ezzel a filléres ficsőrrel fognak spórolni a félmillától kezdődő modelleken is?

(#7) Balika911: Már hogy ne kellene? A HDMI 2.0 csak sima ARC-ot tud.

(#9) krx21


krx21
nagyúr

Hát ha ez a legnagyobb hír a 2019-es sorozattal, akkor nagy fejlődésre nem számíthatunk...

(#10) Sonja válasza SunMount3r (#8) üzenetére


Sonja
veterán

Ami egy firmware frissítéssel alkalmassá tehető eARC-ra is, lásd ezt a hírt! Mindegyik modell HDMI 2.0 csatlakozóval rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11) AVhelper válasza blakey (#4) üzenetére


AVhelper
senior tag

A HDMI 2.1 funkciók egy része - így az eARC is - firmware frissítéssel is megvalósítható, nem kell hozzá a teljes specifikációt teljesítő interfész

(#12) kokobe válasza xerobyte (#1) üzenetére


kokobe
senior tag

Kell is nekik mivel a Sony meg a Panasonic sokkal jobb video processszort rakott az oled panelek alà.De mit vàrunk egy koreai kommersz cégtől a marketingen kìvül...

<---AMD___ATi--->

(#13) sb válasza kokobe (#12) üzenetére


sb
veterán

Nem azt írták, hogy szar az elektronika, csak jobb jön.

De nyilván semmit nem várunk kommersz koreaitól. Kivéve, hogy gyártsanak OLED panelt a nagy japánoknak (meg mindenki másnak), hogy legyen csúcs TV-jük. :) Utána már jöhet rá a felsőbbrendű Sony technológia. :D

(#14) bteebi válasza xerobyte (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Illene, hogy legyen. Persze lehet, hogy majd csak 2020-ban.

Nem lehetne amúgy a második generációs Alpha 9-et Alpha 10nek hívni? :U

"és ennek új generációs változatát építik majd a 2019-es magasabb kategóriás OLED modellekbe."

Szóval annak a prolinak, aki beéri egy olcsó félmillás TV-vel, még csak a régebbit adják. Korrekt :C. Gondolom az a talán 10-20 dolláros gyártási költségű processzor teszi ki a TV árának nagy részét :W.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) krx21 válasza kokobe (#12) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát a tesztek sajnos egyáltalán nem igazolják, hogy a japán lecsúszóban lévő elitnek hitt márkák, jelentősen többet hoztak volna ki a panelből...

(#16) Laca19 (a) válasza bteebi (#14) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Egy gyárban nagyon nagy költség +20 dollár darabonként. A vezetőség 1-2 dollárért "megöli egymást"...gondolj bele, ha minden alkatrész +20 dollárral drágább, akkor az a 800 ezer Ft-os TV 10 millióba kerülne. Pedig minden csak 20 dollárral drágább. Egy kisebb gyárnál is már milliókat lehet spórolni ilyenen, hát még egy LG, Samsung esetében...

http://www.diesel.com

(#17) Chaser válasza Laca19 (a) (#16) üzenetére


Chaser
titán

itt sánta a matek sztem, a tv kb: kijelző, elektronika, táp, csatik, váz, hangszóró
nyilván egy táp is alkatrészekből épül fel, de nem alkatrészenként számolunk vele, egy minőségi táp pl 5e, egy gagyi 2e, stb, persze a gyártó amiből tud olcsóbbat rak, csak ilyen tételnél már ez vicces

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Amazonas válasza Chaser (#17) üzenetére


Amazonas
senior tag

Te dolgoztál már bármilyen elektronikai gyárban? Vagy ismered az LG TV-k gyártási folyamatait? Van valami insider info-d? Személyesen láttad az SMT, netán az ASSY-sorokat?

(#19) Chaser válasza Amazonas (#18) üzenetére


Chaser
titán

nem, de használtam már tv-t, sőt láttam is belülről ( : itt egységekről beszélünk, nem az egyes egységek alkatrészeiről van szó, ha pl egy soc, x, v z, ha z erősebb és 20$-ral drágább az nagy tételben nagy pénz, igen ám, ez érthető is alsó, esetleg közép kategóriában, felsőnél már nem, mert eleve benne van nagyon sokszor 20$ - vagy inkább 200 - az árban
kb mint a cigánykodás notebookban, h elég bele a 100-as lan, nem kell gigabites, kettő közt biztos van pár $ különbség, 100e-s gépnél ok, de 300e-től felfelé már érthetetlen, a profit mindenáronmaximalizálása' nekem nem érthető
én is megkérdeznélek téged:
felhasználóként téged az érdekel milyen gyártási problémák és rizsa van, v h adott árért mit kapsz? ha engem kérdeznek, az utóbbi
nem 100e-s készülékekről beszélünk itt azért, nyilván ha akarnák minden új modellbe rakhatnák az újabb fejlesztést, lehet nem is 20$-ral több a fejlesztési idő és munka miatt, hanem akár 200-zal is..egen', mennyibe is kerül a legolcsóbb lg oled? - nem a kifutott de még xyz boltban kaphatók árlenyomva' - fél millió? talán már csak futná belőle, itt kb arról van szó, vedd meg a sokkal drágábbat ha jelentős (?) képminőség javulást akarsz, holott már a legolcsóbb is szemtelenül drága tv-hez mérten, és olyan hatalmas újdonságokat nem tett le az lg az oleddel , mákja volt egy szabadalommal és ennyi, monopol helyzetben könnyű játszani, talán lassan belépnek új játékosok is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Amazonas válasza Chaser (#19) üzenetére


Amazonas
senior tag

OK, veled ellentétben én pl. nem tudom biztosra, hogy az LG vajon készen vásárolja-e az elektronikát vagy pedig maga gyártja/gyártatja le, kezdve a NYÁK gerber-file-jainak megtervezésétől az ICT-teszterek megépítéséig.
Veled ellentétben abban sem vagyok biztos, hogy egy ilyen processzor csak 20 dolláral kerül többe, vagy hogy egyébként előállítási költségen mennyire jön ki egy ilyen TV áramköri panelje.
Elektronikai beszerzőként találkoztam már érdekes BGA-árakkal még B2B-szinten és nagy mennyiségek esetén is.
Veled ellentétben abban sem vagyok biztos, hogy a dolog pusztán egy BGA-cseréjén alapulna és adott esetben nem kell más, kapcsolódó alkatrészeket cserélni, vagy akár nem egy teljesen más áramkörre van szüksége az adott BGA-nak. Ilyen esetekben egy apró árváltozás boríthatja az egész BOM-költséget, és erre még ráépül az összes többi: másként kell setup-olni a beültető gépeket, befűzni az alkatrészeket + ott az eltérő ICT-fixture is, amiből egy darab is egy kisebb vagyon.
Arról nem is beszélve, hogy a megtérüléshez még eladott darabszám is kell. Csak sejtem, hogy egyelőre óvatos előrejelzések jönnek az értékesítéstől, ezért lesz ilyen vastag a termék ára.

[ Szerkesztve ]

(#21) Ren Hoek válasza Amazonas (#20) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Gyártás szempontjából nem pont az lenne a legjobb, ha mindegyik TV-re ugyan azt a SoC-ot és elektronikát kéne rápakolni? (Ahogy eddig tették kb...) Aztán lehet játszani a dizájnnal, szoftverrel és egyéb "extrákkal".

Itt tényleg hatalmas haszonnal és kisebb szériával dolgoznak.

99%, hogy egyszerű termékpozicionálás az oka... Legalábbis a panel árához képest egy SoC tényleg játékpénz.

[ Szerkesztve ]

(#22) #72042496 válasza Chaser (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

"vedd meg a sokkal drágábbat ha jelentős (?) képminőség javulást akarsz"

Vagy megveheted az olcsóbbat, ha nem olyan fontos az interpoláció. Van aki pl. ki is kapcsolja, esetleg használ helyette BFI-t. A mostani Alpha 7 is teljesen rendben van egyébként, de itt linkeltem egy összehasonlítást az Alpha 9-cel.

"felhasználóként téged az érdekel milyen gyártási problémák és rizsa van, v h adott árért mit kapsz? ha engem kérdeznek, az utóbbi"

A vevőnek pontosan ezért lényegtelen, hogy mennyiért gyártják - illetve milyen költségszerkezettel működik a dolog, ui. a processzor költségeinek csak egy részét teszi ki a gyártás. Olvass utána a fogyasztói többlet fogalmának, ha érdekel az ilyen döntések piaci háttere.

"és olyan hatalmas újdonságokat nem tett le az lg az oleddel , mákja volt egy szabadalommal és ennyi, monopol helyzetben könnyű játszani"

Az LG Display az utóbbi öt évben bőven tízmillárd dollár fölötti összeget fektet(ett) az OLED-üzletágba, hogy abból a szabadalomból piacképes termék legyen. Közben 3Q18-ig nyereséget se láttak az egészből: [link]

Az LG Electronics pedig piacszerzés végett árversenybe kezdett a top LCD-kkel, és kategórián belül 1-2 éve már nem drágák az OLED tévéik.

Az én fogalmaim szerint ez nem a mákjuk volt és annyi kategória. Belevaló vezetők ülhetnek ott Koreában.

"olyan hatalmas újdonságokat nem tett le az lg az oleddel"

Annyira hatalmasakat tényleg nem, mert 77"-nál megállnak sajnos. :) Az viszont, hogy csúcs LCD helyett alternatíva lett az OLED, az utóbbi évtized talán legnagyobb újdonsága a szórakoztatóelektronikában.

[ Szerkesztve ]

(#23) Chaser válasza Amazonas (#20) üzenetére


Chaser
titán

mondtam legyen akár 200$
gyártásban nem gondolkoztam, de első szakmám elektroműszerész, veled ellentétben ((( : pontosan tudom, ha valamit úgy akarok megtervezni, h később alakítható legyen, akkor úgy tervezem meg, ebben az esetben ennek nincs akadálya - ismét notebook példa, a nagyokos' lazán kitalálja, h a 13-14-15" verziókba is ugyanaz a billzet kerüljön, csak egyet kell megtervezni, lehet belőle gyártatni bőven, repülnek a discountok, gépeket is könnyebb megtervezni, a pH@raszt meg nem érti, h mért nincs numpad a 15,6-os gépén, helyette mért van 5-6-7cm üres hely a billzet két szélén ( : -
valószínűleg sokkal plátóibb itt a történet, mégpedig a fentebb említett, ha abszolút maximumot akarsz, fizesd meg a csúnyábbnál is csúnyább felárát - azt nézve érthető, h filléres alkatrészen is képesek spórolni a gyártók, ha már notebook ismét egy példa, pwm-es kijelző, ami kb standard egy notebookban, a legocsmányabb minőséggel karöltve, kerülhetnek vagy 10$-ba darabonként -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Amazonas válasza Chaser (#23) üzenetére


Amazonas
senior tag

OK, bocsánat, nem tudtam, hogy elektroműszerészként vágod egy nagyvállalat működését is, aki a mérnöki munkától kezdve a pénzügyesig, sales & marketing-esig mindenhez ért és vágja, hogyan függnek össze egymással a folyamatok, és sokszor miért nem a mérnöki szempontból legracionálisabb döntések születnek egy vállalatnál. Nekem csak sejtéseim vannak minderről.

Nyilván úgy terveznek PCB-t, ha tehetik, hogy ugyanazzal a layout-al minél többféle terméket lehessen gyártani igény szerint, viszont nem biztos, hogy jelen esetben az LG TV-knél is így van. Bármilyen oka lehet, hogy ez nem így van. De mint írtam, nekem nincsenek insider info-im, csak találgatok, nem kijelentek.

Még egyszer leírom, mert úgy vettem észre, hogy nem ment át: a megtérüléshez még eladott darabszám is kell. Csak sejtem, hogy egyelőre óvatos előrejelzések jönnek az értékesítéstől, ezért lesz ilyen vastag a termék ára. Egy termék árába a BOM-költségen felül beleépül a gyártás és fejlesztés költsége is + a gyártó haszna, mert ez nekik a lényeg.

Egy prémium terméknél valószínűleg a kereskedelem is vastagabb margin-t szakít le magának, nem is beszélve kis hazánk rekordnagyságú ÁFA-járól...

[ Szerkesztve ]

(#25) Chaser válasza Amazonas (#24) üzenetére


Chaser
titán

én is csak találgatok, eddigi tapasztalataim alapján, és mert terveztem már én is pcb-t
jó lenne adat ugyan mennyibe is kerül ténylegesen pl egy 55" 4k oled panel, mennyi selejt van, stb, de a lényeg, engem vásárlóként nem érdekel a rizsa továbbra sem, csak annyi h adott pénzért mit kapok, illetve mit nem kapok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Amazonas válasza Ren Hoek (#21) üzenetére


Amazonas
senior tag

Elnézést, nem tudtam, hogy az LG-nél dolgozol.

(#27) bteebi válasza Amazonas (#26) üzenetére


bteebi
veterán

Ahhoz nem kell az LG-nél dolgozni, hogy ezt elég jó bizonyossággal fel lehessen becsülni...

Amúgy meg majdhogynem tök mindegy, hogy mennyibe kerül a fejlesztési/gyártási költsége az új processzornak, mert ha akarnák (és hát akarnák...), akkor be tudnák építeni az árba. Itt gyakorlatilag biztos, hogy arról van szó, hogy kiszámolták, hogy így (sokkal) jobban megéri, mert még ha csak az újabb processzor miatt néhány embert át tudnak csábítani a drágább, nagyobb hasznot hozó TV-ikhez, akkor jobban megéri nekik, mintha a gagyibb modell árát emelnék meg valamennyivel.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) Ren Hoek válasza Amazonas (#26) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Itt tényleg olyan árrésről beszélünk, hogy tök mindegy, hogy 20 vagy 200 usd a proci (nyilván beleszámolva az összes felsorolt költséget és kockázatot)

Ilyen esetben még olyan is előfordul, hogy belerakják ugyan azt a drágább SoC-t az alsóbb kategóriásba is, firmware-ből leszabályozva... 7-esnek árulva a 9-est. Hány ilyen példáról tudni...

[ Szerkesztve ]

(#29) kokobe válasza krx21 (#15) üzenetére


kokobe
senior tag

Tényleg én nem így láttam sem olvastam!De ha te mondod biztos úgy van...

<---AMD___ATi--->

(#30) krx21 válasza kokobe (#29) üzenetére


krx21
nagyúr

Linkelhetnél egy hiteles tesztet ahol jelentős előnyben lennének a japán gyártók...

(#31) kokobe válasza krx21 (#30) üzenetére


kokobe
senior tag

Az előny nem jelentős de előny!Jobb színhelyesség és jobb mozgásmegjelenítés a japánok javára ez szerintem éppen elegendő.Per pillanat ha az lg lenne ebben jobb akkor ezt szajkoznám és el is ismerném.Valószínűleg a köv tv-m lg oled lenne de ez jelen helyzetben úgy tűnik , hogy Pana fz802-es lesz...

<---AMD___ATi--->

(#32) krx21 válasza kokobe (#31) üzenetére


krx21
nagyúr

Legyen úgy. Kívánom, hogy minnél előbb legyen meg a TV-d. Mindegyik OLED kiváló, pláne az újabbak...

(#33) kokobe válasza krx21 (#32) üzenetére


kokobe
senior tag

Köszi szépen bár várok készlet kisöprésig! Igen csak az oled jöhet szóba lcd/led érvágás lenne nekem a kuro után.

<---AMD___ATi--->

(#34) #72042496


#72042496
törölt tag

AVSforumon az LG közleményei alapján azt spekulálják, hogy a v2-es processzor a Synopsis-féle HDMI 2.1 dizájnnal való kompatibilitás miatt szükséges. Eszerint jön 2019-ben a HDMI 2.1, és HDMI-n keresztül is lehetségessé válik a 2160p@120 jel feldolgozása.

Én a 2019-es HDMI 2.1-gyel kapcsolatban azért továbbra is elég szkeptikus vagyok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.