Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #10691584


#10691584
törölt tag

Az 500M nem is tűnik rossznak :K

(#2) NomadND1


NomadND1
senior tag

Ergonómia 0, kényelem 0. Miről beszélünk?
Azért "gamer", mert van memóriája, világít és drága?
Aki csak egy picit is komolyabban játszik, csak felröhög az ilyen egereken és továbbmegy :DDD

(#3) Bolobi válasza NomadND1 (#2) üzenetére


Bolobi
tag

Hát inkább a jól bevált MS WMO mint ez :D

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#4) XuChi


XuChi
addikt

Förtelmes egerek :(

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Madzagos... 21. században?

(#6) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sárkányvölgy: Ne haragudj, de ezek szerint Te ezeket fogtad, használtad pár héten keresztül? vagy csak a képek alapján mondod?

Nem értek veletek egyet, szerintem igen is igényesen megtervezett és kivitelezett egerek.
Jól néznek ki, nekem elsőre egy sportautó vagy valamilyen sport eszköz jutott eszembe.
Szépek a formai kapcsolatok, felületek, textúrák.

Valamire való egeret általában vezetékesre terveznek (tudomásom szerint), kevés a jól sikerült vezeték nélküli gamer egér.
Gondolom már csak azért is, mert mindenképpen így + súly keletkezik, az elemek miatt, illetve a nagyobb felbontás és gyorsabb frissítés is komolyabb hardvert igényelne, hogy a levegőben menjen át az adat így az egyébként is drága egér még drágább lenne.

(#7) JóképűIdegen


JóképűIdegen
tag

Nalam a nagytestver a 700M teljesit szolgalatot de eddig semmi kivetnivalot nem talaltam benne, a legaprobb reszletekig igenyes es minosegi hatast kelt. A vilagitas nagyon visszafogott es az UIX-bol kikapcsolhato.

(#8) Duree


Duree
veterán

Talán le kellene cserélnem végre a Logitechet.

duree54

(#9) #10691584 válasza Duree (#8) üzenetére


#10691584
törölt tag

Kérdés melyiket. Egy MX300/500/518/G1/G400 még ma is élmezőnyben lenne..

A többieknek pedig: A kisebbik A3090-es szenzorral szerelt, ami egyike a legjobbaknak. Többek között a zowie AM, EC1/2 eVo, FK (és az egereik kb. fele) vagy steelseries-éktől a kana v2 használnak ilyet. Persze sok múlik az egyéb összetevőkön, firmware-en, de ezt legalább biztos nem spórolták ki. Formára meg szerintem olyan kicsit, mint egy steelseries kinzu razer DA mix :D A pro gamerek pedig kizárólag vezetékessel tolják, quake-ben ez legtöbbször valamelyik MS "iroodai" egér (WMO1.1/IMO1.1/IME3.0) legalábbis, akik nyerik a versenyeket :DDD

(#10) Vesa


Vesa
veterán

Borzalmas...

A tudomány a valóság költészete!

(#11) kcsa


kcsa
veterán

egy cougar villanthatna mást is ;]

(#12) dobragab


dobragab
addikt

Akár jók is lehetnek, persze láttam már jó szenzort rettenetesen elrontva...

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#13) tPedro_ válasza kcsa (#11) üzenetére


tPedro_
őstag

pontosan ezt akartam bekommentelni :C

(#14) SP!T válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


SP!T
addikt

Még szép! Játékra semmi más...

There's a device that I've been using called a whoop.

(#15) Duree válasza #10691584 (#9) üzenetére


Duree
veterán

G400 van de 1 év alatt kétszer cserélték,és már megint rossz.

duree54

(#16) macman507 válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


macman507
aktív tag

Nem is vennék mást.
Nem véletlenül nem usb-s, meg akármilyen vezeték nélküli egérrel játszanak versenyeken sem.
De nem csak játékra jó a vezetékes.. :)

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#17) #10691584 válasza Duree (#15) üzenetére


#10691584
törölt tag

A G400-at jó ideje nem forgalmazzák (vagy cserélik) nem G400S-ed van véletlenül?

(#18) Dr. Akula válasza SP!T (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak más. :) Madzagos visszahúzogatót sose vennék már.

(#19) #10691584 válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nagyon madzagellenesnek tűnsz. Csak tán nem tamponrasszista vagy?! :((

(#20) kcsa válasza #10691584 (#19) üzenetére


kcsa
veterán

Pedig a vámpírok szeretik a vért :P

(#21) Anfänger válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


Anfänger
őstag

Visszahúzogatót ?
Talán nem lehet megoldni,hogy ne legyen visszahúzogatós? :F

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#22) Dr. Akula válasza Anfänger (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De, madzag nélkül meg van oldva.

(#23) #10691584 válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


#10691584
törölt tag

Játsszon a halál vezeték nélkülivel Olyan késése van hogy ihaj Viheted Az összeset :Y

A fórum nem kifestő!

[ Módosította: koxx ]

(#24) dobragab válasza #10691584 (#23) üzenetére


dobragab
addikt

Valóban. Itthon a bő 10 rendes ajánlott egér mellett van egy Razer Mamba is. Wireless módban tényleg érezhető az input lag. Meg 800 dpi felett a smoothing. Pedig az aztán egy "igazi gamer" egér, tuti odafigyeltek a wireless lagra, de attól még komolyan érezhető. (A smoothingból eredő lag minden magas dpi-s egérre jellemző a natív dpi felett. A wireless lag még annál is rosszabb.)

Ahogy nézem, ezt a sok smiley-t dicsérni fogják a moderátorok...

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#25) #10691584 válasza dobragab (#24) üzenetére


#10691584
törölt tag

Ameddig transzverzális hullámokkal kommunikálnak ezek az eszközök longitudinális, vagy torziós rádióhullám alapú helyett, addig így is marad. A moderátorok meg moderáljanak máshol, ha ráérnek. Vagy igyanak helyette sört! Mert a sör jó. A nemsör nemjó. A moderálás rossz. A sör jó.

(#26) Dr. Akula válasza #10691584 (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Aha, persze...

(#27) SP!T válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


SP!T
addikt

Kicsit olvass utána. Nem lehetsz valami nagy játékos. :) Az ilyen online sakk-ra persze elég a wireless.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#28) Dr. Akula válasza SP!T (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Másra is. Persze nem direkt a legszarabb teszkós wirelesst kell a legjobb madzagoshoz hasonlítani. Ja és persze itt mindenki nyilván top10-es játékos Koreában, és 30-at klikkel 1 millisec alatt, így csakis a késleltetés miatt veszít mindig... :)

(#29) SP!T válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


SP!T
addikt

Alap szinten és érezhető a sz@r (wireless) és jó (wired) közti különbség. ha egy kicsit is jobban érdekel a téma. Korea... Az maximum a csiribiri játékok varázssárkányok otthona. :)

De amúgy láttál már akár koreai pro gamert is wirelessel tolni? Csak hogy maradjunk az említett témádnál. Illetve akkor szerinted egy monitornál sincs értelme 144Hz-nek, mi? :D Hisz nem is látható a különbség szerinted.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#30) Dr. Akula válasza SP!T (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Bizonyára a hifinél is van értelme a 200 kHz-nek, hátha valaki denevért tart otthon, és az is jól szórakozzon. :)

Én egy nem épp gémer Logitech Anywhere MX-el játszok, semmi érzékelhető lag nincs, és ez még nem is egy G700S. Anno Kodiakkal teszteltek az indexen mindenféle egeret (most mellőzzük az "ő nem is a legnagyobb gémer, mert Jing Jang az, és neki se telik wirelessre, tehát biztos szar" témát), akkor épp az MS Sidewinder volt az egyik legjobb wireless egér, és arra azt mondta hogy semmi lagot meg miegymást nem tapasztalt vele, teljesen jó az. És azóta eltelt pár év, volt fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#31) #10691584 válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nyilván ezért használt egész pályafutása alatt Intellimouse 1.1a egeret :U

(#32) Dr. Akula válasza #10691584 (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tehát ha Ferrarid van, akkor a Lamborghini, Bugatti már nem is lehet jó... :U

(#33) #10691584 válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


#10691584
törölt tag

Ezt hogy hoztad ki :F

(#34) Dr. Akula válasza #10691584 (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én is ezt kérdezem tőled.

(#35) #10691584 válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


#10691584
törölt tag

Tőlem kérdezed, hogy hoztad ki :F

(#36) dobragab válasza #10691584 (#35) üzenetére


dobragab
addikt

Szerintem hagyjuk békében. Az én posztomat nem vette figyelembe, mert annak lehetne hitelt adni. Elvégre van összehasonlítási alapom, meg némi tapasztalatom a témában. Aki még sose használt rendes egeret, nem hiszi el, mennyivel jobb. A falnak beszélünk. Csak arra kell vigyázni, nehogy betévedjen az egeres topikba.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#37) Dr. Akula válasza #10691584 (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mégis kitől kérdezzem hogy mit nem értesz rajta?

(#36) dobragab:
Igen, te biztos nagyobb név vagy mint Kodiak, pont neked kéne hinni... :D

[ Szerkesztve ]

(#38) #10691584 válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


#10691584
törölt tag

Én azt nem értettem (és továbbra sem értem) hogy hoztad ki, azt a ferraris hasonlatot abból, amit én írtam. De egyébként ezt a legutóbbit sem vágom. Mi köze Kodiak "nagyobb nevének" ahhoz, hogy dobra több egeret fogott életében, mint te kilincset :F Főleg annak a tükrében, hogy Kodi maga mondta, hogy aktív versenypályafutása alatt kizárólag vezetékes egeret használt, azon belül is Microsoft Intellimouse 1.1a-t (a fehér változatot, ha érdekel) Hogy most mit használ nem tudom, ha gondolod megkérdezem tőle, de az biztos, hogy nem wireless egeret. Még így hobbiból SEM!

(#39) dobragab válasza #10691584 (#38) üzenetére


dobragab
addikt

Hagyjad. Semmi értelme, de ahogy nézem, ha így folytatod, kimoderáltatod magad.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40) #10691584 válasza dobragab (#39) üzenetére


#10691584
törölt tag

Valóban? Érdekes.

(#41) Dr. Akula válasza #10691584 (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tehát csak az lehet jó amit használt, amire azt mondja hogy ugyanolyan jó, de épp nem használja, mert nem veszi meg az összes jó egeret csak azért hogy legyen a polcon 28.000 db, az már nem jó? Akkor miért mondja?

Azon a szinten ahol bármelyik fórumozó játszik, még akkor se számítana ha lenne gyakorlatban kimutatható késleltetés.

"dobra több egeret fogott életében, mint te kilincset"
Papírod van róla, vagy csak bemondásra? Nekem is volt sok egerem, nem is az olcsóbbik fajta, ezért tapasztalatból beszélek, ami véletlenül egyezik Kodiakéval. Meg azokéval akik szintén láttak már wireless egeret.

[ Szerkesztve ]

(#42) dobragab válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


dobragab
addikt

Nyugodtan ráguglizhatsz, nem netes kép. Szelfit nehéz lett volna csinálni velük. Ezeken kívül volt pár, amit már eladtam. Ami wireless-nek tűnik, az valójában kábeljavításra vár, csak az M510 rendes wireless, meg a Mamba félig.

Attól még, hogy valaki jól játszik, nem szükséges az egerekhez is értenie. Egyébként ha érdekel, én sem "átlagfórumozó" szintjén játszom, csak egy kevésbé népszerű játékban lövök sz@rrá mindenkit. (Medal of Honor Airborne.)

Azon a szinten ahol bármelyik fórumozó játszik, még akkor se számítana ha lenne gyakorlatban kimutatható késleltetés.

Terveim közt szerepel, hogy csinálok egy objektív tesztet high-speed kamerával. Minden készen áll, csak kamera kéne :(((
Kimutatható, sőt, emberi idegrendszerrel érezhető is. Mint ahogy a smoothing-ből eredő input lag is, jellemzően a ~800 dpi feletti felbontásokon.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#43) Dr. Akula válasza dobragab (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem csak monitorból volt legalább ennyi. :)

"Attól még, hogy valaki jól játszik, nem szükséges az egerekhez is értenie. "
Schumachernek se kell értenie az autószereléshez, de azt el tudja dönteni hogy jó-e a kocsi. Mert ő használja, nem a szerelő.

"Kimutatható, sőt, emberi idegrendszerrel érezhető is."
Ezt szokták mondani a denevérfülű hifibuzik is, aztán vakteszten összekeverik a 320-as mp3-at a flac-al. Művészet kell olyan szar wireless egeret gyártani, amin észreveszed a késleltetést. Ha már műszer kell a kimutatásához, akkor kár elkezdeni a tesztet is. Egy biztos: a madzag húzása sokkal zavaróbb mint az állítólagos késleltetés, és ehhez nem kell műszer észrevenni. Ettől még játszhatsz madzagossal, ha neked az is jó, csak ne mondd a wirelessre hogy szar, mert nem az.

[ Szerkesztve ]

(#44) dobragab válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


dobragab
addikt

Egyezzünk ki abban, hogy befejezzük a témát, ebből nem lesz semmi :DD

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#45) #10691584 válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


#10691584
törölt tag

Gyerekkoromban futott egy elég vicces mesesorozat a TV-ben, valahogy mindig eszembe jut rólad :) Egy kecske volt a főszereplő benne. De őszintén szólva kevésbé volt pszichoszklerotikus. Na mindegy, mulatságos volt az is, ennyi a lényeg :D

(#46) SP!T válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


SP!T
addikt

Á hagyjuk, inkább törlöm, mert nincs értelme. Te játsz wireless-el, mert az jobb... ;]

Az érdekes viszont, hogy "le Ferrari-ztad" az MS vezetékes "ócska" egeret. :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#47) Dr. Akula válasza SP!T (#46) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha ócska, akkor miért isteníted?

(#48) SP!T válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


SP!T
addikt

Neked valami nagy bajod lehet. Te ócsárolod a vezetékes egeret. Feltételezem, mivel az MS IMO 1.1a vezetékes és régi, ezért szerinted ócska. Én pont, hogy azt mondom az egyik legjobb egér, amit valaha csinált ember. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#49) kpal


kpal
veterán

csak ne lenne akkora áfa itt :(

(#50) Dr. Akula válasza SP!T (#48) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért "ócska", mert madzagos, és a madzag visszahúzásánál nem történhet nagyobb probléma egy egérrel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.