Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) farkas1


farkas1
tag

Mostanában az NV driver fejlesztésben is az AMD mögött kullog.
A mellett, hogy nekik külön fejlesztenek visszafelé dx11-re bizonyos játékoknál, mert a szuper 1080-on nem fut a dx12 rendesen ;)
Ez azért elég kellemetlen.

[ Szerkesztve ]

(#2) Szakiii


Szakiii
addikt

Remelem ezzel mar nem lesz 40 fpsem gtx 1070el full hdn wowba... ezelotti frissites eleg gaz volt. Kivancsi leszek, ez a -100 fps nem gyere be. :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Egon válasza farkas1 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Is? ROTFL... :))
Szerinted miben kullog még (bár a driveres történet kapcsán is lehetne kötözködni, de hagyjuk) az AMD mögött az nV? Piaci részesedésben, felsőkategóriás kártyák sebességében netán? ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) janos666 válasza farkas1 (#1) üzenetére


janos666
nagyúr

"driver fejlesztésben is"

Mi az, amiben még mögöttük kullognak? (Csak hipotetikusan elfogadva a driver fölényt a kérdés kedvéért.)

(#3) Egon
Megelőztél! Túl sokáig formázgattam. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5) farkas1 válasza janos666 (#4) üzenetére


farkas1
tag

Hát írtam is, bizony dx12 még nem megy nekik....de majd a következő generációval talán :) Reménykedni kell.
Hogy ilyen piaci részesedéssel talán majd a jövőben összejön. Addig majd a kedvükért visszafejlesztenek a gyártók dx11-re.

[ Szerkesztve ]

(#6) voodoo98


voodoo98
addikt

Már tegnap óta fenn van. Mafia 3-nak is kell.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#7) FLATRONW válasza farkas1 (#5) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az egész DX12 a játékoktól és a fejlesztőktől függ.
Hitman - AMD-n fut jobban
Ashes of the Singularity - kb. egyformák
Rise os the Tomb Raider - NV
Deus Ex - AMD, de mindkét gyártó kártyáin sokkal rosszabbul fut a DX12
Gears of War 4 - kb. egyforma, 1060, 480 és 970 egy szinten vannak

Nem látom azt, hogy hol lennének lemaradva.

(#8) edari válasza farkas1 (#5) üzenetére


edari
őstag

Túl sokat olvasol ph-t ( vagy abut).

(#9) Departed válasza FLATRONW (#7) üzenetére


Departed
őstag

Ne etessétek tovább a nyilvánvaló trollt szerintem. :N

(#10) .LnB válasza Szakiii (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezerszer ki lett vesézve a téma. A WoW nem azért fut úgy ahogy mert a VGA, vagy a driver gyenge. :((( Egyszerűen a játék motorja öreg.

(#1) farkas1 [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11) Lacok


Lacok
őstag

Gyorsan reagáltak az AMD-re.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#12) AxBattler


AxBattler
félisten

Na, megint elromlik minden játékom... Persze ha frissitek, megjavul. Jó üzletpolitika.
Ja mégsem...

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#13) Slavia


Slavia
aktív tag

Már szinte unalmas de azért megemlítem itt is hogy ha valakinek probléma adódik a tiszta telepítéssel illetve egyébb nem akar települni probléma jelentkezik: Használja ezt:[link] csökkentett mód futattás rendszergazdaként majd restart új drájver fel.

(#14) Trailblazer válasza Slavia (#13) üzenetére


Trailblazer
addikt

Pontosan. Ezt így KELL.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#15) hemaka válasza Szakiii (#2) üzenetére


hemaka
nagyúr

environment resznel lehuzod 7-re mindet es orulsz a 100+FPS-nek. :)

Mar telepul a Mafia 3, elobb megprobalom a mostani driverrel, ha nagyon szar lesz, csak akkor frissitek. :D

(#16) b. válasza farkas1 (#1) üzenetére


b.
félisten

Istenem, bárcsak látnád a fényt az éjszakában.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) voodoo98 válasza hemaka (#15) üzenetére


voodoo98
addikt

Miért nem frissítesz egyből? Mondjuk 30fps cap miatt szinte mindegy. :D
De elvileg hétvégén jön update rá.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#18) b.


b.
félisten

Experience telepítette nekem és láttam az 1070 hez járó GOW4 reklámot. Felléptem a honlapra és persze , hogy Magyarország nincs benne. Románia, Bulgária, Lengyelország, Serbia, stb .. benne van. Vicc amit művelnek velünk, Inkább felháborító.Nem szokásom, de majd ezért megveszem a virágboltban én is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Vistát ki kéne húzni a listáról. Májusi az utolsó driver, ami hivatalosan megy hozzá.
Attól még persze feltelepül és működik újabb is, legalábbis én felraktam mert nem vettem észre. És nem lett baj.

Meg amúgy is kevesebben használnak vistát mint XP-t.

(#20) core i7


core i7
addikt

Már lassan mindennapos lesz ,hogy kijön egy új driver :C habár nem is baj :)

Azt viszont nem nagyon értem a GTX 400-500 -as széria miért kapja meg még az új drivereket... se DX12 rá juk se semmi. ELAVULTAK! :K

[ Szerkesztve ]

(#21) voodoo98 válasza core i7 (#20) üzenetére


voodoo98
addikt

Gondolom nem nagy effort a gyártó részéről és azért akad pár ilyen kari még.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#22) core i7 válasza voodoo98 (#21) üzenetére


core i7
addikt

Igen de ha nem adnának ki hozzá drivert lehet ezek a tulajok vennének új kártyát ami az Nvinek jo lenne

AMD-se nagyon támogatja driver ügyileg a HD 5-6 ezres szériát ami a GTX 400 500 megfelelője

[ Szerkesztve ]

(#23) hemaka válasza voodoo98 (#17) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ami jol mukodik, azt ne b*szogassuk. De tenyleg gaz ez a 30 fps cap, holott a grafika meg egy nagy hanyadek szerintem. :D

(#24) Raysen623 válasza .LnB (#10) üzenetére


Raysen623
addikt

Érdekes mód júniusi driver-el tökéletesen fut nálam. Szóval valóban ne vitassuk... :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#25) voodoo98 válasza core i7 (#22) üzenetére


voodoo98
addikt

(#22) core i7
Ez valóban érdekes meglátás. Így simán lehetne terelni az embereket az új karik felé (pl.: Android-ot sem adnak ki csak 3 évig a nexusokra, onnan meg terelik tovább őket).

(#23) hemaka
Majd meglátjuk. Kb este kipróbálom és kiderül, de 30fps-sel mindenképpen játszhatatlan lesz. :W
Főleg, h bőségesen van vasam alá!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#26) lemusz


lemusz
addikt

Nem játszom ezekkel a címekkel, meg amúgy is win7-et használok... valahogy nem tűnik bejövősnek a dolog, ellenben nem tetszik az, mintha csak az új játékokra koncentrálnának, mélyebb vizekre pedig nem hajóznak, gondolok itt például a nvlddmkm.sys okozta DPC laggokra, stb.-re.

(#27) adamfriday válasza b. (#18) üzenetére


adamfriday
senior tag

Itthon is él az akció, az iPON és az Aqua is ad GOW4 kódot melléjük.

(#28) hemaka válasza voodoo98 (#25) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha meg a 30 FPS lenne a legnagyobb baj a jatekkal... De sajnos nem. :D

(#29) quailstorm válasza core i7 (#22) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De én nem veszek úgy kártyát, úgyhogy nekem így jó ahogy van. Érted?
Miért baj az, ha jó a support?
Gondolom GTX480 miatt van még amúgy benne, architektúrálisan meg akkor jó a bénábbakra is.

[ Szerkesztve ]

(#30) voodoo98 válasza hemaka (#28) üzenetére


voodoo98
addikt

30 fps lock eleve agyrém és ok, hogy jön egy patch, de ennek oka is van ám, hogy egy AAA cim 2016-ban csak 30 fps-t tud. Ennek az oka a szarul optimalizáltság. Tehát 60 fps nem lesz meg egy GTX1080-on sem valszeg. Láttam videót, ahol gyereknek 65% loadja volt, tehát nem 50 vagy alatt, hogy meglegyen a stabil 60. 1440p-n! Persze 80-100 lenne az idealis vagy meg tobb (144hz).

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#31) hemaka válasza voodoo98 (#30) üzenetére


hemaka
nagyúr

Komolytalan, raadasul ezzel a grafikaval kiadni jatekot 2016 vegen ennyi penzert? Nem mar emberek.

(#32) voodoo98 válasza hemaka (#31) üzenetére


voodoo98
addikt

Most már alig várom, hogy kipróbálhassam, annyian szidják! Tényleg ekkora szar az egész? :W :Y

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#33) janos666 válasza core i7 (#22) üzenetére


janos666
nagyúr

Most komolyan a felhasználóbarát támogatásért kritizálod őket?

Én hatalmas pozitívumnak tartom, mert van amit gyorsan cserélek, de van amit ritkán. Pl. HD5850-et is majdnem pont addig használtam, míg legacy státuszba süllyedt. De nem túl rég még két, egy öreg és egy középkorú laptop volt itthon, és nagyon "vicces" volt az AMD-re nézve, hogy a 8600GT-hez (2007) még mindig rántogatta le magának a Windows a friss driver-t (egészen Win10 TH2-ig el lett frissítve a Dell Vostro 1700, mielőtt fáradásból letört a kijelzője), míg az évekkel fiatalabb HD6520G (2011, HP 4535s) már "lemorzsolódott a mezőnyből" és örökre egy pre-release beta driver-en rekedt (már sohasem lesz hozzá új), nem jutott el a legacy ágon a Crimson-ig (ami elég fura, mert egész sok mobil GPU-nak sikerült, de ezeknek a korai "APU"-knak [egybetokozott CPU+GPU, nem volt ez még integrált] nem, pedig ez volt az AMD egyik húzóága, hogy "APU-t mindenkinek, mert ez a jövő").

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34) b. válasza janos666 (#33) üzenetére


b.
félisten

:K :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) core i7 válasza janos666 (#33) üzenetére


core i7
addikt

Annyira felhasználó barátok ,hogy a Fermire ígért DX12-ből nem lett semmi :DDD

(#36) quailstorm válasza core i7 (#35) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szarból nem lehet várat építeni, túl elmaradott architektúra.

Attól még az igaz, hogy RS1 W10-re még a DX10-es Quadro FX támogatott...

(#37) FLATRONW válasza core i7 (#35) üzenetére


FLATRONW
őstag

És?
Ez legyen a legnagyobb bűnük, hogy a Fermire nem hozták el a beígért DX12-őt.
Látjuk, hogy mekkora előnyt jelent a "modern" GCN architekturán is a csoda API.
Ennél jelenleg fontosabb, hogy a DX11 játékok hibamentesen fussanak a régebbi kártyákon is és legyen SLI és CF támogatás (sajnos ez már egyre rosszabb, de ez már nem csak a GPU gyártók hibája).
Ezeket a dolgokat pedig a legacy támogatás már ki is zárja, jó esetben ezek a kártyák már csak egy új OS-hez igazított drivert kapnak.

(#38) core i7 válasza FLATRONW (#37) üzenetére


core i7
addikt

"Látjuk, hogy mekkora előnyt jelent a "modern" GCN architekturán is a csoda API."
Nem ez a lényeg hanem aprón többért lehet eladni egy DX12-es kártyát :DDD Habár nekem már mind1 nyáron megszabadultam a Fermitől egyszer s mindenkorra :) Csak szerintem az Nvidia még ebből is profitálhatna ha megszüntetné a Driveres támogatást a Fermiktől

(#39) FLATRONW válasza core i7 (#38) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nyilvánvaló, hogy nekik jobb lenne.
Azonban mi felhasználók pont a driver támogatásáért is részesítjük előnyben az NV kártyákat.

(#40) b. válasza core i7 (#38) üzenetére


b.
félisten

- Mindenki nagyon örül, hogy ennyire a szíveden viseled az Nv profitjának a sorsát. Azt hiszem a másik gyártó topikjában lenne a helyed, ők jobban rászorulnak az ilyen "jó" tanácsokra. Esetleg ott is majd kérd számon hány régebbi GCN nem támogatja megfelelően a dx 12 -t.pedig az aztán húha... meg hány APU-s csoda Laptop rekedt meg Pár évvel ezelőtti béta drivereken.

(#41) : szerencséd :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) core i7 válasza b. (#40) üzenetére


core i7
addikt

Félreneértsetek :DDD én is a zöld oldalon vagyok ;]

(#42) janos666 válasza core i7 (#35) üzenetére


janos666
nagyúr

Igen, ez valóban kellemetlen. Ostoroztam is érte szóban az AMD-t, hogy míg az nV DX12-t ígér, ők Legacy besorolást adnak a közeli rokon generációknak. De szerintem összességében még így is jobb a Fermi driver támogatása, mint a Terrascale családé. Több driver jelent meg hozzá a friss OS-ekre, amit kevéssé vettek félvállról (mint az AMD az utolsó Legacy Crimson Beta-t, ami nem is támogat minden kártyát az adott generációból, csak amihez "kedvük volt"). A DX12 egy teljesen új feature lett volna, amit a vásárlás előtt (mielőtt kifutott a boltokból) még senkinek nem ígértek meg, így ez inkább csak marketing probléma, mintsem folytatólagos támogatási (hogy a már létező funkciók működjenek tovább akkor is, ha közben haladnak előre az OS-ek).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43) ribizly


ribizly
veterán

Lehet itt szidni bármelyik gyártót, de kár erre szót fecsérelni.
Saját tapasztalatom alapján az Nvidia jobban "szívén viseli" (jobb játékok járnak a kártyához, több új driver készül (még, ha azok nem is mindig elég stabilak, de legalább jönnek), erősebbek a többek által használt API-kon (DX11, OpenGL), kevesebbet fogyasztanak, stb.) az aktuális vásárlóit és tulajdonosait, mint az AMD, csak legyen elég új a kártyád. Persze drágábbak, meg kevésbé haladnak a korral (DX12), de jellemzően kevesebb az elégedetlen Nvidia felhasználó, mint amennyien "menekülnének" az AMD-től.
Én anno egy GTX680-al ugrottam bele az Nvidia által vezett vonatra és eddig nagyon elégedett vagyok, ami a másik oldalon nem minden esetben voltam. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#44) voodoo98 válasza ribizly (#43) üzenetére


voodoo98
addikt

+2

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#45) ribizly válasza voodoo98 (#30) üzenetére


ribizly
veterán

Az meg egy nonszensz, hogy 2016-ban, amikor már monitor is van 1440p-s/144+Hz-es, 4K-s meg arra alkalmas-hardver (GTX1080), hogy ezt meghajtsa, egy ilyen hulladékkal jönnek ki, amit csak a neve ad el... :(

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46) voodoo98 válasza ribizly (#45) üzenetére


voodoo98
addikt

Mafia 3-ra gondolsz? :D
Sajnos tényleg az lett! Egyrészt kell az új patch, mert játszhatatlan, másrészt jöjjenek a modderek és tegyenek alár szép új nagyfelbontású textúrákat! Kvázi fejezzék be a játékot! :(((

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#47) Slavia válasza core i7 (#20) üzenetére


Slavia
aktív tag

Attól hogy a 400-500 széria valóban nem mai darabok attól még sok felhasználónak még tökéletesen megfelelő.Persze fogyasztás szempontjából pl a fentebbi szériák azért természetesen jobbak,és erősebbek is de azért éppen ha valakinek még ebből a szériából van egy tökéletesen működő kártyája nem hinném hogy rögtön kidobja az ablakon csak azért mert nem mai darab.Ha jól emlékszem azért azok a kártyák is tudják már az energia takarékos profilt.(perfomance level)

egyébbként anno mx 440 kezdtem :D aztán jött a 7600 gt utána 9600gt majd a gtx 460 majd gtx 560Ti(az tavaly hibásodott meg) most gtx 750Ti van.

[ Szerkesztve ]

(#48) xPraetoriaNx válasza Raysen623 (#24) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Az a 368.39? Lehet majd kipróbálom... Nekem is rohadtul csípi a szemem, hogy 1070-en WoW néha a 40 FPS-t nyaldossa... Mindenesetre a legújabb frissítéssel én úgy látom jobban fut, mint az előzővel tette.

There is no war. Only the harvest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.