Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ronroli


ronroli
tag

Itt egy kicsit több van, a táblázat itt is elfért volna.

[ Szerkesztve ]

(#2) GIJoe


GIJoe
addikt

Ezek már azok, amikben le van tiltva a tuning?

(#3) DR|FTK|NG válasza ronroli (#1) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Gyengébb IGP. Olcsóbb játékos gépekbe jó lesz az i5 6402P(persze dedikált VGA mellé).

(#4) lemusz


lemusz
addikt

"nyúlc új"

(#5) pengwin válasza ronroli (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Akkor most mi az igaz?
A "P utótag az IGP hiányát jelöli", vagy csak gyengébb IGP-t kaptak a P-s verziók? :F :U

Üdv, pengwin

(#6) ronroli válasza pengwin (#5) üzenetére


ronroli
tag

Több oldalon is IGP-s procoknak írják őket.
Pár nap és arkintel megmondja...

(#7) B.Á.L.!.N.T válasza ronroli (#6) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Tudomásom szerint, eddig mindig igp nélküli procik voltak, meglepődnék ha most mást jelentene.
Bár igen, látom máshol is írják h ez itt most nem azt jelenti..

De szvsz hülyeség kiadni igp nélkül, még akkor is ha valaki dedikált vga-t használ.
Ha meg valaki még is ilyet vesz azt egyszer kéne neki az igp magának köszönje....

[ Szerkesztve ]

(#8) Interceptor


Interceptor
addikt

Mi értelme lenne egy i3 esetében kivenni az igp-t? Egy i5-nél még megértem ott úgyis vesznek hozzá dvga-t az emberek, hacsak nem videóvágásra stb használják, bár utóbbihoz meg jobb procit szoktak venni mint egy i5.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#9) DR|FTK|NG válasza Interceptor (#8) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Sokan vesznek i3-at dedikált videókártya mellé.

(#10) Assimilator válasza B.Á.L.!.N.T (#7) üzenetére


Assimilator
őstag

Regen is megvoltunk IGP nelkul. Azt hiszem tulelnenk.

(#11) B.Á.L.!.N.T válasza Assimilator (#10) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Te lehet... :) Én több szempontból is igényt tarok rá.

(#12) xmaas válasza Assimilator (#10) üzenetére


xmaas
őstag

Azert nagyon jol tud fogni az a IGP ha ne adj isten beszarik a dedikalt VGA akkor amig garanciat intezik milyen jo ha tudod hasznalni a gepet alap dolgokra nem de?

(#13) Geller72


Geller72
veterán

Én ezt találtam a CPU world oldalán:
"Two new desktop processors are Core i3-6098P and Core i5-6402P. Both model numbers have a suffix "P", that was used to signify the lack of integrated GPU in older generations of Core i3/i5 products."

Tehát ezek szerint is nuku IGP.

(#14) kromatika


kromatika
veterán

Huh.Elég bonyolult a helyzet.

(#15) SyMbioTe

"...A négyagos Core i5-6402P..."
Ott kimaradt egy "m" betű :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#16) apatyas


apatyas
Korrektor

"A 3,6 GHz-es Core i3-6098P két maggal és Hyper-Threadingnek hála 4 szállal érkezik, 3 MB gyorsítótárral. ... A négyagos Core i5-6402P Hyper-Therading nélkül érkezik 2,8 GHz-es alapórajellel és 6 MB gyorsítótárral."
Azért, az az órajelkülönbség elég rendesen megcsavarja az egyszálas teljesítményben mutatott különbséget. Mintha teljesen más feladatkörre szánták volna a kettőt. Kiegyensúlyoz rajta ennyit a rohadt nagy cache?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

A csúcs 4 magos 8szálas i7 procik 300-320 euro környékén szoktak lenni.
Most meg már 400 körül lesznek, vagy több, hihetetlen...
a 4770K procimat még 287 euró volt zsír újan, és ide hozták a kapuba.
Hihetetlen hogy meg engedik ezt a rohadt dollár manipulációt.
Elmehetne már egész amerika oda ahová való...

(#19) Reggie0 válasza Tomassy00 (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerencsere nem kotelezo megvenni.

(#20) Interceptor válasza DR|FTK|NG (#9) üzenetére


Interceptor
addikt

Elhiszem, csak éppen túl sok értelme nincs, mai játékok rendre kihasználják a 4 magot, némi többletköltség egy szimpla nem k-s i5 proci, de ha évekre veszi az ember akkor bőven megéri. Ki érti a vásárlók gondolkodását :DDD Még az előző kommentemhez hozzátenném, hogy igp amúgy minden processzor típusba kell, vga váltás/gariztatás ideje alatt hasznos tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#21) Assimilator válasza Reggie0 (#19) üzenetére


Assimilator
őstag

Mondjuk cserelni majd nem art es igazabol akarmelyik szegmenst vagy termeket emlithette volna, mert ez a jelenseg nem I7 specifikus.

(#22) Old Cyborg válasza xmaas (#12) üzenetére


Old Cyborg
tag

Szívemből szóltál :R

(#23) nonsen5e


nonsen5e
addikt

A többi specifikációban (órajeltől és IGP-től eltekintve) megegyezik az i3-6098P és a i3-6100?
Ha igen, akkor miért venne bárki is IGP mentes verziót (ami lassabb 100mhz-cel), ugyanannyi pénzért? Ha nem kell akkor letiltom és kész.

Az áraknak több oka is van, az okosok majd biztos elmondják, de amit a user lát az az, hogy az aktuális generációs i5-öt amikor vettem a mostanit, akkor 41k volt, most meg 55-60k alatt az ember.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#24) #52815360 válasza nonsen5e (#23) üzenetére


#52815360
törölt tag

i5-3570K - BOX : $235.00 (2012)
i5-4690K - BOX : $243.00 (2014)
i5-6600K - BOX : $243.00 (2015)

i7-3770K - BOX : $342.00 (2012)
i7-4790K - BOX : $350.00 (2014)
i7-6700K - BOX : $350.00 (2015)

(#25) nonsen5e válasza #52815360 (#24) üzenetére


nonsen5e
addikt

Akkor csak megyek ezentúl minden elektronikáért külföldre, mert nevetséges ami itt folyik. Ez viszont már nagyon off is, és ennyiben hagyom a témát. :((( :W

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#26) MongolZ válasza nonsen5e (#25) üzenetére


MongolZ
addikt

Miért, akkor külföldön olcsóbban veszed meg?
Szar a forint a kedves politikusaink miatt, tök mindegy, hogy hol veszed.
Persze ha euróban kapod a fizudat, az más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#27) Assimilator válasza MongolZ (#26) üzenetére


Assimilator
őstag

Euroval sem jar jobban. Bevett szokas a dollart 1:1-ben valtani euroban es fontban.
Ami pl. 250 dollar, az EU-ba erve 250 font es 250 euro lesz.

(#28) #52815360 válasza MongolZ (#26) üzenetére


#52815360
törölt tag

A 3770k -t 320 euróért vettem. Most a 6700k 380 euró.

(#29) Cassi válasza DR|FTK|NG (#3) üzenetére


Cassi
senior tag

Így van, játékos gépbe a 6402P egy halvány leheletnyivel jobb, mint a 6400. Feltéve, hogy ténylegesen lehet is majd kapni. Ár/teljesítmény arányban most talán a legjobb játékos CPU.

Azt már nehéz megérteni, miért fárasztja magát az Intel ilyen hangyafasznyi előnyöket nyújtó fejlesztésekkel, de biztos nagyon ráérnek. Az IGP driverek már tökéletesek, ezért nincs más hátra, mint elheverni a fotelban és játszadozni a frekvenciatáblázatokkal.

(#30) Z10N


Z10N
veterán

"csak találgatNi lehet"
"négyMagos"

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#32) carl18


carl18
addikt

Árban ugyan az, nem éri meg P-verziót venni! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#33) Geller72 válasza #52815360 (#28) üzenetére


Geller72
veterán

És akkor most hurrá? Vagy mire számítasz? :U

(#34) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Én nem vennék iGPU nélküli procit, főleg úgy, hogy ha sűrűn változik mondjuk a VGA-m, de nincs átmenet a kettő között..

Akkor nem tudnám használni. Biztos van létjogosultsága.

@Assimilator: Az jó, csak már egy ideje a dollár meg az euró között nicns akkora különbség, mint régen :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) Geller72 válasza Graphics (#34) üzenetére


Geller72
veterán

Konkrétan cumi van, ha eurós helyről vásárolsz. nem beszélve arról, ha olyan helyről, ami USD-s..:(.

(#36) Robert07 válasza Assimilator (#27) üzenetére


Robert07
aktív tag

Azért USD:GBP esetén nem mindig 1:1, inkább 1:0.75 mert jelenleg a váltás 1:0.66 ami 20% VAT-val 1:0.75 lesz.

Csak hogy valami érdemit is írjak, az első kommentben van egy link, ami azt írja hogy csak gyengébb lesz.
Viszont arra kíváncsi lennék, hogy a QuickSync motor is gyengül-e vagy az csak egy fixfunkciós dolog, mert eddig csak az használtam az IGP-ben ami igazán hasznos is volt.

[ Szerkesztve ]

(#37) BlackPriest válasza Interceptor (#20) üzenetére


BlackPriest
őstag

Nekem van egy 6200tc, amit ezresert vettem, ha epp nem lenne rendes zsuga. Reszemrol nem kell igp, de lehet olcsobb a proci.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#38) Interceptor válasza BlackPriest (#37) üzenetére


Interceptor
addikt

Nekem is van egy X300SE-m, korábban az volt az ideiglenes vga a váltások között. Amióta 2500K-m van kétszer cseréltem vga-t, és sokkal kényelmesebb és gyorsabb átdugni a kábelt az alaplapi csatlakozóba, mint leszedeni a szekrény polcról a régi vga-t és beszerelni, aztán később vissza a polcra. Akár el is adhatnám, teljesen feleslegessé vált. Prociból amúgy a tuningos példányok jöhetnek csak szóba, azokban meg alapból van/lesz igp.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#39) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Nagyon lassan jönnek az új skylake procik,anno azt reméltem legkésőbb novemberre teljes lesz a paletta.Én leginkább az olcsó asztali celeronokra leszek kiváncsi,mert pl:a G1840 kispénzűek gépének,vagy irodainak best buy.Mai napig 10e ft környékén kapható x4athlon,vagy core2quad közeli teljesítménnyel,sokkal,de sokkal jobb egyszálas teljesítménnyel,(ami még mindig nagyon számít)fele se fogyasztással.

Wasabi...

(#40) #52815360 válasza Geller72 (#33) üzenetére


#52815360
törölt tag

Arra számitok, hogy a világgazdaságban a dollár helyét átveszi majd a kinai jüan :DDD

(#41) Pete55555


Pete55555
addikt

Már felcsillant a szemem, hogy kapunk új asztali broadwell-t. :(((

...Szeretem leracsniztatni...

(#42) Cassi válasza Assimilator (#27) üzenetére


Cassi
senior tag

Csak volt bevett szokás, sajnos. Erre is könnyes szemmel lehet majd visszaemlékezni. Most már az új termékeknél nagyon sok esetben lényegesen több az ár euróban, mint dollárban. Pl. Nexus 5x/32 telefon 411 dollár per pillanat az Amazonon, az EU-ban viszont 478 euró.

(#43) mekker válasza Cassi (#42) üzenetére


mekker
őstag

Inkább csak annyi, hogy az EU-s árban benne vannak az esetleges járulékos költségek, illetve a jellemzően 20% körüli áfa is az US nettó árhoz képest. Ez eddig bele is illett általában az 1:1 körüli árazásba, (bár font esetén csak a nagyon lehúzós helyeken szoktak 1:1-hez váltani).
Ezért is nem lett olcsóbb semmi attól, hogy közeledett a dollár az euróhoz, sőt.. Így is valószínűleg veszteségesebb az EU-ban adni, mint a saját piacukon, amiért nem örülnek az exportőrök a magas $-árfolyamnak.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#44) WOLFPUNTO


WOLFPUNTO
tag

Én sem értem ezeket a nagy árkülönbségeket...elvileg sok hardver ára a dollár drágulása miatt ment fel, de az eurós túlárazás nem csak ezekre, hanem a digitális játékokra és egyéb szoftverekre is kiterjedtek. Ez azt eredményezte nálam, hogy olcsóbban vettem dobozos pc játékot, mint digitálisat. Karácsonykor is egy kategóriával olcsóbb vga-t tudtam ajándékozni az utóbbi 2 hónap drágulása miatt.

(#45) tecsu válasza xmaas (#12) üzenetére


tecsu
addikt

Gondolom, ilyen alapon van másodlagos monitorod, tápod, alaplapod, processzorod stb. LOL

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#46) bencze válasza WOLFPUNTO (#44) üzenetére


bencze
senior tag

Dobozos játékból gondolom a lengyel feliratú dvd dobozosra gondolsz. Az szerintem spéci keleti kiadás, kétharmad áron.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#47) WOLFPUNTO válasza bencze (#46) üzenetére


WOLFPUNTO
tag

Nem kizárólag. Pl. amikor megvettem 13 ezer forintért a GTA V-t, akkor g2a-n 11e volt+27% áfa a digitális Rockstar kulcs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.