Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E770


E770
senior tag

hát akkor most már ilyen is van

mindig öröm hallani, hogy bővül a választék, de hogy évek múlva is a cím szerinti kezdetet írják majd, abban én személy szerint nem vagyok ennyire biztos

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ideális alap a penge filmes obiknak adaptálva. :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) tailor válasza E770 (#1) üzenetére


tailor
őstag

Ööö...Te tudsz esetleg már piacon lévő FF lapkás tükör nélküli gépről, ami AF-es? :U

(#4) E770 válasza tailor (#3) üzenetére


E770
senior tag

dehogy

csak "szép költői túlzásnak" éreztem a főcímet :P

(#5) Tonyius777


Tonyius777
tag

reméljük követik a többi gyártók is ezt az elképzelést, akkor nincs többé zár problémás félelem max az objektívbe van még mechanika ill. nyomógombok :)

Üdv:Tony

(#6) Drótszamár válasza Tonyius777 (#5) üzenetére


Drótszamár
őstag

Redőny szerintem ettől még marad. Az is el tud romlani.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#7) E770 válasza E770 (#4) üzenetére


E770
senior tag

főcím: é -> á :B

(#8) .mf válasza Tonyius777 (#5) üzenetére


.mf
veterán

Itt is redőnyzár van, csak tükör és pentaprizma nincs.

---

Nagyon csábítóak a vázak (főleg az A7 -- CD+PDAF), technikailag nagyon jónak ígérkeznek, csak attól félek itt is gondok lesznek az obiparkkal. A váz árelőnye elolvad a drága Zeiss obikon. Csak 2015-re ígérik az obi-park 15 db-osra bővülését.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Tonyius777 válasza Drótszamár (#6) üzenetére


Tonyius777
tag

ja abba nem gondoltam bele, hát akkor azt is jó lenne helyettesíteni mondjuk olyasmire mint a hegesztősisakba tesznek ha fény éri elektronikusan sötétítik az üveget :D

Üdv:Tony

(#10) k1csi


k1csi
senior tag

Szimpi kis váz. Jó, hogy ennyi jó MILC közzül lehet választani, remélhetőleg ez idővel az árakra is jótékony hatással lesz.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#11) L4mie


L4mie
veterán

kár, hogy már az A7 is 600k lesz mire ideér :S

se baj, a banki alkalmazottaknak és a jólmenő vállalkozóknak meg ügyvédeiknek lesz új kütyüje...

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#12) freeapro


freeapro
senior tag

Sony bekaphatja ezzekkel nem MAF kompatibilis FF kompaktokkal, meg féligáteresztő tükrös megoldásaival. Utoljára az A900/A850 volt használható tőlük.

(#13) Geller72 válasza Tonyius777 (#9) üzenetére


Geller72
veterán

Az sokkal lassabb, mintsem gondolod. Akármilyen kicsi időzítésre állítod, akkor is sokkal több a "záridő", mint amit egy ilyen technológia megkövetel. Egy jobb gép csinál vagy 5 képet ezidő alatt. A pisztolyon, amikor megnyomom a gombot, még pislogok egyet direkt, hogy ezzel is "időt adjak" a technikának. Akkor lesz "köbö" jó a szememnek is. :D. Biztos van jobb technika ennél, csak azt nem tudom, hogyan lehetne ezt ebben a szegmensben kamatoztatni.

(#14) tailor válasza L4mie (#11) üzenetére


tailor
őstag

Sony.de-n az A7 1499 euro, 19%-os ÁFÁ-val. 27-essel nálunk 1600 kellene legyen, ami kb 480.000 Ft. Kíváncsi vagyok a hazai árakra...

(#15) arn


arn
félisten

Jo lenne ha az oly megtamogatna oket obikkal :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

FF tükrösnek ez alternatíva így ebben a formában az árakat nézve.

Szvsz aki FF méretettel akar hobbizni, annak a film a mai napig értelmes választás, ha nem a legjobb.

(#17) sebgutkopf válasza tailor (#14) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha ennyiért a sógoroknál is meg lehet kapni és itthon drágább lesz, akkor azt mondom, hogy Bécs alig több mint 2 óra. Ez már olyan összeg, hogy megéri kimenni érte.

(#18) Ijk


Ijk
nagyúr

Na végre, ez már tényleg nagy durranás a piacon.
Végre egy váz amire adapterrel mehet ezernyi régi filléres manuál üveg, teljes képkockával. Nem kell törőékes mattüveggel, nagyító feltéttel szórakozni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19) tabu3x


tabu3x
tag

aki pedig megvette az RX1-et kb. 1 milláért, az most eret vág...

amúgy, nem értem, miért is nem a 7R kapta a jobb fókusz rendszert?

(#20) k1csi válasza Ijk (#18) üzenetére


k1csi
senior tag

Elnézve azt a 5 semmi extrát felmutató, de cserébe ezer dolcsi körüli áron ingadozó obit amit most bejelentettek valójában kb. ez az egy értelmes opció marad (kiv. akiknek az ár meg mit kapnak az árért nem különösebben érdekes).

Homályosítsa már fel valaki a Sony marketingeseit/managereit, hogy nem elég qva jó vázakat/szenzorokat csinálni, hanem elég jó és megfizethető üvegek is kellenek hozzá. :W

Egy ilyen vázhoz pöpec kis obikat vártam volna, persze lehet a nagy szenzor miatt nem egyszerű, de mégis...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#21) PRO-peller válasza k1csi (#20) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Miért nem jó obik ezek?

Az áruk meg annyi amennyi. 10 év múlva elérhető lesz. :))

(#22) Ijk válasza k1csi (#20) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha AF kell, akkor a tükrös verhetetlen ár-érték arányban.
Viszont hobbi szinten megfelelő keresővel és manuális móddal elvan az ember MF-al sok témánál. Veszel kitben egy 28-70-et mindenesnek és adapterrel olyan célobit veszel amilyet akarsz (kapsz :D ).
Én mondjuk biztos szereznék hozzá egy nikon 50 f1.2 Ai-s.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#23) b.vr válasza tabu3x (#19) üzenetére


b.vr
őstag

"amúgy, nem értem, miért is nem a 7R kapta a jobb fókusz rendszert?"

Mert akkor ahhoz is új szenzor kellett volna fejleszteni (az integrált fázisdetektáló pontok miatt), míg a 7Rbe valószínűleg az a szenzor került, ami a Nikon D800E-ben is van.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24) sebgutkopf válasza tabu3x (#19) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Jajjj ne reklamálj! Engem az A7 érdekel és pont így jó, hogy van benne pd-af is.
A drágább meg kit érdekel, azt úgyse fogja senki se megvenni. :D

(#25) nord_ válasza k1csi (#20) üzenetére


nord_
veterán

Pontosan ezt gondoltam én is...

(#26) tailor válasza k1csi (#20) üzenetére


tailor
őstag

Milyen extrát vártál? Főzzön-mosson rád?

#27 b.vr Igazán nem akarom túlokoskodni a dolgot, de szerinted mondjuk a D610 / D800 vevők erre a szuperplasztik 50-esre ugranak egyből? Nem itthon, csórisztánban, hanem nyugaton? Mert szerintem nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

(#27) b.vr válasza nord_ (#25) üzenetére


b.vr
őstag

Hát igen, úgy lett volna jó hogy a Sony kihoz velük minimum egy jó kis 50/1.8-at rögtön indulásnak, nem a tökéletesség a lényeg hanem hogy jó minőség kedvező áron, lásd ami a Nikonnál most az 50/1.8G. Namindegy.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#28) tabu3x válasza b.vr (#23) üzenetére


tabu3x
tag

végül is, logikus...

(#29) tabu3x válasza sebgutkopf (#24) üzenetére


tabu3x
tag

engem pont a drágábbik érdekelne:-)
azért az problémás lehet egy drága gép esetében, ha a tracking AF nem az igazi... de majd a tesztek megmondják, mennyire gyors (vagy lassú):-)

(#30) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Nikon-tól (meg canon-tól) is szívesen látnék FF Milc gépet, úgy hogy az eddigi dslr obik is rá mennének. :)

(#31) b.vr válasza bigmasterg (#30) üzenetére


b.vr
őstag

Ez már csak (viszonylag rövid) idő kérdése.
Pont azon gondolkoztam hogy mire a Sony kiizzadja hogy fog ez a hibrid autofókusz igazán jól működni, addigra a Canon is kiérleli a magáét, a Nikon eleve megveszi a Sony szenzorát, szépen piacra dobják a tükörnélküli FF-jüket és az óriási obiválasztékukkal (plusz a felhasználóik) állva hagyják szegény Sonyt... :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32) tailor válasza b.vr (#31) üzenetére


tailor
őstag

Na mert a Canon meg a Nikon annnnnyira híres az újító szellemről... :P Ismerős az a fogalom, hogy bázistávolság? Ugyanis hiába a fene nagy obipark, ha adapterrel tudod csak használni a meglévő obijaidat.

(#33) b.vr válasza tailor (#32) üzenetére


b.vr
őstag

"Na mert a Canon meg a Nikon annnnnyira híres az újító szellemről..."

Pont ezt mondom: az újítást a Sony csinálja, a CaNikon meg a babérokat aratja majd le :)

"Ugyanis hiába a fene nagy obipark"

Nem hiába, ha egyszer működni fog az AF egy adapterrel (lásd akár nikon 1, e-m1)

Ettől még az igazi előnyökhöz kellenek (és lesznek is persze) natív objektívek.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#34) tailor válasza b.vr (#33) üzenetére


tailor
őstag

Valóban learatták a MILC babérokat, a folyamatos AF videó közben babérokat... :U Ez nem a Te önarcképed? ;]

#35 b.vr De-de, megyek. :R

[ Szerkesztve ]

(#35) b.vr válasza tailor (#34) üzenetére


b.vr
őstag

:F
Nem kéne kicsit pihenned? :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#36) sebgutkopf válasza tabu3x (#29) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nyilván más az igényünk és a vélt felhasználási cél.
Például számomra az a7r-nek egyetlen paramétere sincs, ami vonzana, még ha egy árban lennének akkor is a 7-est választanám.

(#37) sebgutkopf válasza b.vr (#31) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A nikonnak már van jó szenzor pd-af az 1-ekben. Csak valahogy másba nem pakolja, nem tudom miért.

(#38) k1csi válasza PRO-peller (#21) üzenetére


k1csi
senior tag

A fényerejükhöz képest kisebb/könnyebb és nem drágább obikat várnék mint tükrös társaik. Azért egy ötvenes (55) alapobi ne legyen már egy vagyon. A 35-ös egyébként az árát leszámítva okésnak néz ki, gondolom nem véletlen azzal mutatják a vázat.

Ijk
Magic Lanternel van fókusz peaking meg belenagyítós MF is Canonon, a gyakorlatban nehezebb használni mint gondolnád (a nagyítós egyébként a jobb a peakinget csak kilóra lehet eltalálni, érintőkijelzővel kijelölve a nagyítás területét lehet már egész jó lenne, de olyan meg nincs).
Röviden: Lehet a Sony implementációja jobb mint a ML, de gyakorlatban messze nem annyira triviális ahol nem nagyon sok időd van ezzel játszani.

tailor
Valamennyire utánanézve ami korábban volt APS-C fronton volt nem voltak különösebben nagy elvárásaim. Most ehhez viszonyítottam. Egyébként ezer ajró körüli darabáron igen főzzön-mosson rám, de végülis ha a rajzuk szuper lesz talán, de mondjuk akkor sem leszek egyhamar potenciális vásárló.

Pont ezért nem is ragoznám, majd ha beindul a használtpiac meg tényleg szuper rajzuk van az üvegeknek (és a választék is nagyobb lesz) majd újra megnézem a cuccot.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#39) b.vr válasza sebgutkopf (#37) üzenetére


b.vr
őstag

"A nikonnak már van jó szenzor pd-af az 1-ekben. Csak valahogy másba nem pakolja, nem tudom miért."

Hát mert a szenzorokat nem a Nikon gyártja, hanem veszi :)

És ugye a Sonytól... :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#40) Stauffenberg válasza arn (#15) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az Olympus és Sony közötti stratégiai megállapodás szerint ennek semmi akadálya. De a Sony szerintem szívesebben dolgozik együtt a Zeiss laborral, elvégre Átlag Jóska jobban ismeri a Zeiss nevet, mint a Zuiko-t, ráadásul az Olympus sem tudná olcsóbban megcsinálni őket.

Én azt tartom szomorúnak, hogy megvették a Konica Minolta fotós részlegét, ebből felépítették az egész Alpha brandet, majd hagyták az enyészetbe veszni. Már szinte bármilyen objektívről van szó, azt szinte mindig a külsős Zeiss készíti el, pedig ott lenne házon belül a temérdek legendás Minolta technológia és szabadalom. Nagy kár érte!

(#41) tailor válasza Stauffenberg (#40) üzenetére


tailor
őstag

Valószínűleg rájöttek, hogy a DSLR piacon soha nem érnének a C/N nyomába, így stratégiaváltás mellett döntöttek - szerintem jól. Valószínűleg a Minolta know-how azért ott van náluk és a mai napig hasznosítják ( a Minolta is nagy újító volt a maga korában, ugye ). Viszont az tényleg szomorú, hogy objektívek terén borzalmasan szélsőségesen "viselkednek": vagy jó, de iszonyat árú Zeisseket kapunk, vagy banális, sőt, némely esetben kifejezetten gyenge teljesítményűeket. :((( Bizony nagy kár.

[ Szerkesztve ]

(#42) hibavissza válasza k1csi (#20) üzenetére


hibavissza
veterán

nem rajtuk múlik. amíg nem gyártanak homorú érzékelőt ez a helyzet nem fog változni az fbd miatt. erre mint kompromisszum gyógyír a m4/3 rendszer... :D

(#43) ROBOTER válasza Stauffenberg (#40) üzenetére


ROBOTER
addikt

Amikor a Zeiss egy "bérelhető" márkanév (pl. Cosina gyártmányok) én ebbe a Zeiss Labor dologba nem mennék bele.

Nincs itt már semmi, amiről biztosan tudnánk, ki tervezte, ki szabadalmaztatta, ki vásárolta meg gyártás jogát, a név jogát, ki milyen néven forgalmazza.

(#44) lenan


lenan
aktív tag

ajaj!!! , ahogy kicsit kutakodik az ember, érdekes dolgokra derül fény.

pl az A7 külseje nem magnézium (talán ezért is nehezebb az A7), az eltolt mikrolencsék, amik baromira kellenek a rf objektívekhez -és amit én nagyon vártam- (pl leica) ha ráteszi az ember a nagylátószögűeket, csak az A7R-ben vannak.
ajaj!!!
Mi a túróért csak transluscent-es új A bajonettes adapter van (af-el), ha vannak érzékelőpontok az A7-ben? Ha az oly ezt megoldotta (nikon 1 is) a sonynak miért nem sikerül?
ajaj!!!

(#45) tailor válasza lenan (#44) üzenetére


tailor
őstag

Hol olvastad ezeket? (Én úgy olvastam, hogy mindkettő magnézium vázas. Az eltolt mikrolencsékről viszont nem találtam azt megerősítő infót, hogy az A7-ben nincs).

[ Szerkesztve ]

(#46) b.vr válasza tailor (#45) üzenetére


b.vr
őstag

Az adapterekről pl. a dpreview cikkében lehet olvasni.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#47) .mf válasza lenan (#44) üzenetére


.mf
veterán

Talán ha forrásokat is írnál ajjajkodás helyett...
A Dpreview-n 4 azaz négy db. átalakítót írnak, amiből 2-ben nincsen féligáteresztő tükör. Szóval?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48) lenan válasza tailor (#45) üzenetére


lenan
aktív tag

http://www.sony.net/Products/di/en-gb/products/o4j5/index.html

itt nézelődjél

(#49) lenan válasza .mf (#47) üzenetére


lenan
aktív tag

és tekerőmotor sem az af-hez

(#50) lenan válasza .mf (#47) üzenetére


lenan
aktív tag

ok, véletlenül nem kopiztam be, elnézésedet kérem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.