Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zed1983


zed1983
őstag

Nagyon durván néz ki!
Kíváncsi leszek az első tesztekre, hogy mire is képes ez a hűtés... :K

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#2) 14adam


14adam
addikt

2009-ben még mindig d-sub :U De nagyon teccetős a hütő :)

(#3) joi29


joi29
őstag

-Ez a hűtési megoldás nekem valahonnan olyan ismerős... :)

(#4) mephi666 válasza 14adam (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát jah... nekem a 9600gt is már dual dvi (nem mintha lenne 1fölös képernyőm rá...), amúgy beszéltük másik topikban, hogy szűkös lenne a hely 2 dvi-nek meg a hdmi-nek egymás mellett... valószínűleg ezért van ez így... :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) Oliverda válasza joi29 (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Pedig nem sok köze van hozzá...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) v.tom


v.tom
őstag

Ez a hőkamrás dolog gyakorlatilag egy heatpipe. Annak a működési elvén alapul ez is.Az eddigi vapor-x-ek jól sikerültek. Erre is kíváncsi leszek.

(#7) Morden24


Morden24
nagyúr

Ez nagyon bejövős, ha tényleg jól és csendesen hűti a karit, akkor lehet ilyesmire fogok majd váltani :)

Mellesleg a D-Sub minek rá, azon kívül, hogy valszeg plusz egy DVI nem fért volna el? Csak azért, hogy legyen rajta? Inkább megspórolhatták volna a beépítését...

Sectumsempra - For Enemies

(#8) joi29 válasza Oliverda (#5) üzenetére


joi29
őstag

-Ó dehogynem valószínűleg rájöttek hogy a graf kártyáknál oly fontos alacsony
felépítés mellet, ezzel a proci hütőktől elszerzett megoldással lehet a legnagyobb
hőleadó felületet biztosítani direkt légárammal.
-Nomeg azért vald be kísérteties a hasonlóság a lamellák felépítése terén... :K

(#9) AMD_ok


AMD_ok
őstag

A memória nem 3600 MHz effektiv órajelen jár?

(#10) Oliverda válasza joi29 (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

No és mi köze van az általd linkelt hűtőnek a vapor chamber technológiához? Mert szerintem semmi.

Ide kapcsolódik: [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) joi29 válasza Oliverda (#10) üzenetére


joi29
őstag

-Nem is arra értettem hanem arra, hogy a hő leadó felülette kiépítésének
ezen ötlete nem tőlük származik.

(#12) syC


syC
addikt

Meglepő, hogy 2GBal is szerelik, vajon van értelme a marketingfogáson túl?

(#13) old gray


old gray
addikt

Tetszik, nyár elején tervezek venni 4870 1GB-os vga-t, asszem megvan a befutó!
Addigra tesztek is lesznek, hogy mennyire hatékony a hűtése és talán az induló ára is mérséklődik. :))

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#14) bteebi


bteebi
veterán

Szép és jó, de mi a francot keres egy csúcskártyán egy D-sub csatlakozó? :F

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) #72042496


#72042496
törölt tag

Miért kell görcsölni a D-SUB-on (amúgy én sem értem, mi a francnak rá :D), inkább örülnétek annak, hogy van rajta HDMI! :)

[ Szerkesztve ]

(#16) zed1983 válasza #72042496 (#15) üzenetére


zed1983
őstag

Így van! nem fér el két DVI és egy HDMI egy oldalon, de ha már dual slot akkor miért nem osszák el két takarólemezre a csatlakozókat... :F

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#17) Bici


Bici
félisten

Szerintem azért van rajta D-Sub, mert a HDMI mellé nem fért volna mégegy DVI.
Annál pedig jobb, mintha nem lenne rajta. Úgy kell felfogni, hogy egy plusz csati.
Hátha valaki használ még 21colos képcsöves EIZO-t, aminek a képe még ma is brutálisan jó.

mod: Megelőztek. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) old gray válasza bteebi (#14) üzenetére


old gray
addikt

Így nem kell a 22"-os IIyama CRT-m átalakítóval használnom, pl. ezért. :DDD (nem mintha nem lenne mindegy, hogy átalakító avagy anélkül használom...)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#19) Oliverda válasza joi29 (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Kíváncsivá tettél. Kitől származik?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) venember83


venember83
nagyúr

Végre valami egyedi, kellett valami a referencia és az AC-szerű hűtő mellé. Egy tesztre kiváncsi vagyok, nem butaság, hogy a házon kívülre helyezi a hő egy részét.

(#21) Yutani válasza bteebi (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha kinyitod a szemed és jobban megnézed, vagy elolasod fent az egyik kommentet, rájössz, hogy a 2 DVI között nem fér el egy HDMI csatlakozó! Vagy DSUB+HDMI+DVI, vagy 2xDVI+TV-out a megoldás. Illetve van még egyéb más variáció is, de itt ezekről lehet szó.

#tarcsad

(#22) D.Orion


D.Orion
veterán

Nemrég jelentették be Cebit-en, akkor még ment a találgatás, hogy valószínűleg nem is lesz HD4870-el párosítva, merthogy még csak kísérleti hűtés. Hát kellemeset csalódhatunk. :R

Nem értem mi a jó fenének kell fennakadni a D-SUB-on, minden egyes kártyánál, függetlenül attól, hogy NV vagy ATi. Bazzeg alaplapon is van floppy meg pata is. És? Azon is mindenki ki van akadva. :W

(#23) #72042496 válasza zed1983 (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gondolom a lehető legkevesebbet akartak foglalkozni ezzel, s így volt a legegyszerűbb. A GTX 295-nél meg tudták oldani, ez tetszik is abban a kártyában!

(#24) AMD_ok


AMD_ok
őstag

(#25) joi29 válasza Oliverda (#19) üzenetére


joi29
őstag

-Hát biztosat én sem tudok de a 478-as Intel P4-ek és cerkák garmadáján
található a megszólalásig hasonló hő leádó felülettel kiépített hűtő.

(#26) brd válasza D.Orion (#22) üzenetére


brd
nagyúr

Ez engem is érdekelne, nem tök mindegy, hogy DVI, vagy D-SUB? Talán szarabb a kép? Normális kábellel nem, akkor meg?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#27) bolvar válasza brd (#26) üzenetére


bolvar
senior tag

az a szomorú hogy ennyit kellett rá várni:).szvsz ha az új ati karikon is lesz ilyen fajta hűtős ékkar azt ha nem akkor ezt:)simán befog verni mindent:)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#28) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Ilyen hűtéssel miért nem vállaltak be valamilyen mértékű tuningot? Vagy ez a hűtés nem annyira hatékony inkább csak halkabb? Szerintem egy 800/3800 kellemes lenne.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#29) Bici válasza zed1983 (#16) üzenetére


Bici
félisten

Mert akkor a kifelé menő levegőnek nem jutna hely? :U

joi29: Szerintem is hasonlít, de nem tök mindegy? Ha szétnézel a hűtések között, akkor láthatod, hogy máshol is vannak megszólalásig hasonló hűtők.
A fizika törvényei minden cég tesztlaborjában ugyanúgy érvényesek, ugyanúgy a gyártástechnológiai szempontok is, ebből adódóan előfordulhatnak hasonló megoldások.
Sőt, ha nincs levédve az intel hűtő-formája, akkor akár át is vehetik, ha jó ötletnek találják.
Az intel hűtője és a Sapphire kártya is lefelé esik, amikor elengeded, mégsem perelik egymást a gyártók koppintásért. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#30) Skizz válasza joi29 (#3) üzenetére


Skizz
addikt

hát én könnyezek a a hozzászólásaidon :DDD biztosan az intel féle p4-es hűtőket másolták le, hisz a lamellák kialakítása hasonló. hogy erre nem jöttünk rá korábban. :D

(#31) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Vagesz :)

...

(#32) Vitus


Vitus
őstag

Tetszik, hogy egyre nagyobb a választék gyári spec. hűtéses kártyákból. :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#33) xT4ken


xT4ken
tag

Akkor mar nem lett volna okosabb 1xDVI es 2xHDMI csatlakozoval felszerelni?

(#34) Peti78


Peti78
őstag

Na mejd ha csendes és jól is fog hűteni, akkor örülni fogok neki, de addig... :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#35) bozont válasza xT4ken (#33) üzenetére


bozont
veterán

Vagy egy DVI - HDMI - Display port felállás, és akkor mindenkinek jó lenne.

Jó lenne már egy olyan 4870 aminek hatékony és halk hűtése van, remélem ez olyan lesz. A 2giga meg felesleges még ehhez a kártyához is (GTA4-től eltekintve :U ), a fele bőven elég a nagy felbontásokra is.

(#36) #72042496 válasza bozont (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha a kártyához felseleges, ahogy írtad, akkor mindegy milyen alkalmazásokat futtatsz, hiszen a kártya úgysem nyer a több memóriából. A GTA-hoz meg amúgy is inkább processzor kell.

(#37) Depression


Depression
veterán

Kérdés, hogy megéri-e a felárát, ill. a várható árcsökkentéskor mennyire fogja ez követni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#38) #65675776 válasza #72042496 (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csakhogy a GTX295 dupla PCB-s. Ez a kártya meg nem.

(#39) Solten


Solten
addikt

Fasza

Saor Alba

(#40) P00By válasza venember83 (#20) üzenetére


P00By
nagyúr

Én is kíváncsi vagyok a hűtő teljesítményére és, hogy mennyit is számít a 2 giga ram... :)

(#41) Desmond


Desmond
csendes tag

lehet tudni, hogy mikor kerülnek boltokba a picikék?

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#42) bteebi válasza Yutani (#21) üzenetére


bteebi
veterán

Kinyitottam a szemem, mert becsukott szemmel elég nehézkesen tudnék olvasni, ráadásul még vakon gépelni sem tudok. :P
Gondolom a te szemed nyitva volt, de akkor nem értem, hogy hogy kerülte el a figyelmed pl. ezt. Vagy épp pislogtál, amikor ezt olvastad? :U

Az értetlenkedésemet továbbra is fenntartom - IGP, vagy low budget kártya (mondjuk HD4350 vagy mittudomén a pontos típust) esetén van létjogosultsága a D-Subnak, de 2009-ben egy csúcskártyán szerintem semmi keresnivalója sincs (lehetne helyette már akár DisplayPort is, bár az nem tudom milyen széles), átalakítók ide vagy oda. A HDMI amúgy dicséretes rajta.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#43) Bici válasza bteebi (#42) üzenetére


Bici
félisten

Te pedig azt nem olvastad el, hogy
"Mert akkor a kifelé menő levegőnek nem jutna hely."

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44) Pubszon


Pubszon
veterán

Jó megoldás és kísértetiesen hasonlít az intel procik gyári hűtőjére. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#45) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ej, de szép kártya. :Y Nem fikázni, örülni! :C

Most figyelem az imént linkelt galériában, hogy a Sapphire logo a hűtő oldalán kéken világít. Hát nem hiába a Sapphire igen jó karikat csinál még ma is, mint régen. :R

[ Szerkesztve ]

(#46) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

De jól néz ki...remélem az újak is ilyenek lesznek.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#47) #72042496 válasza #65675776 (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jogos, erre gondolhattam volna.

(#48) zuchy


zuchy
őstag

Jól néz ki a kari kíváncsi vagyok, hogy az új hűtő megoldás hogyan szuperál.

PC-STYLE.hu

(#49) cskamacska válasza Yutani (#21) üzenetére


cskamacska
addikt

Mondjuk nem tudom, hogy miért nem volt nekik jó a 2xDVI+S-Video+2xDVI->HDMI+2xDVI->D-Sub felállás, ami ATI HD4xxx kártyákon egyébként is divat. :F Progresszió, na..

Egyébként a Displayport haljon éhen, késtek vele 3 évet. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#50) joi29 válasza Bici (#29) üzenetére


joi29
őstag

Bici,Skizz örülök hogy a hsz-eim ilyen jó légkört teremtettek. :D
-A linkelt képpel és a mondandómmal nem állt szándékomban a Shappire-t
bántani :N , mindössze csak céloztam arra hogy bizony a jól bevált hűtési
módszerek ismétlik önmagukat.
-A jelen esetben a különbség mindössze annyi hogy nem egy rézmagból indulnak
ki a lamellává szűkülő bordák hanem a Vapor technológiával készített HP-k
felületéről veszik át a hőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.