Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duree


Duree
veterán

Jól hangzik a 300 dollár,jól néz ki a gép,a hardver meg olyan amilyen vagyis azért használható.Mire megérkezik a magyar boltokba 300 dollár lesz 150 ezer forint.Kár érte.

duree54

(#2) t72killer válasza Duree (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsit combosabb procit is tehettek volna bele, a BT Atom elég régi jószág már.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Szégyen, hogy még mindig Bay Trail! Cherry Trailt a népnek végre!

(#4) t72killer válasza Fred23 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon visszafogják a cherrys gépeket, valszleg valós konkurrencia lenne a 2-3x annyiba kerülő Core M cuccoknak. SzVSz egy Celeron N3150 vagy Penti N3700 mindenre elég amire a Core M-et használják. Egy normálisan tervezett fémházas kislapos pedig simán lehűtené a cherry cerkákat/pentiumokat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Fred23 válasza t72killer (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

De vajon meddig lehet még elhúzni a CT termékek tömeggyártását?! Jövőre is BT lesz még az áruházakban? Haladni kéne.

(#6) ronroli


ronroli
tag

"Graphics

The HD Graphics (Bay Trail) is based on the Intel Gen7 architecture, which supports DirectX 11 and can also be found in the Ivy Bridge series (e.g. HD Graphics 4000). With only 4 EUs (Execution Units) and a relatively low clock speed of up to 646 MHz, the GPU is even slower than the HD Graphics (Ivy Bridge)."

http://www.notebookcheck.net/Intel-Atom-Z3736F-Tablet-SoC.122214.0.html

Jó ez a CPU, T100-ban az elődje teszi a dolgát rendesen, de újnak eladni azt, amire az intel lassan nem ad grafikus támogatást, az nem szép dolog.
Szerintem azt a 4 EUs-t se ártana feljebb tornázni, ha már nem újítanak.
Ez így nekem kevés.

(#7) t72killer válasza Fred23 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Észhez térnek, ha nem kell senkinek. Erre a feladatra tökéletesek az ARM cuccok még olcsóbban, még könnyebb kivitelben. Nagy leégés lenne, ha egy windowsos hibrid akadozna pl online videolejátszás/netezés közben, míg az aktuális ARM elszáguld mellette.
Ráadásul a BT már jóideje csak Legacy szinten támogatott, win10 alá nem tudom egyáltalán kapni fog-e terméktámogatást - nekem ez a főérvem, ha vki rákérdez egy BT-es kisnotira, h érdemes-e venni. Remélhetőleg sulikezdésre lesz pár Cherry-s megoldás, ezeket az őslényeket meg vigyék, ahova valók (hulladékhasznosító és tsa BT).

#6:, "Szerintem azt a 4 EUs-t se ártana feljebb tornázni, ha már nem újítanak.
Ez így nekem kevés."
- Megtették, feltornázták:) (" Gen8 architektúrára épül. Egészen pontosan két shader tömb található benne, 8-8 darab, azaz összesen 16 Execution Unittal"). Illetve az Atomok[/L (X7, Cherriview, szintén gen8, 16EU)].

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) Fred23 válasza t72killer (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

Pedig egyébként bejön ez a Pavilon x2. "Csak" a hardvert szúrták el. Hatalmas kapufa.

(#9) t72killer válasza Fred23 (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lesz ilyesmi a HP-től.

A páromnak nagyon aktuális az eeePC-csere (egymagos Atom...), és keresünk egy egykilós gépet, de nagyon úgy tűnik, hogy inkább egy használt ultrabook lesz a megoldás ULV-Haswell procival. Annak a grafikáját legalább win10 alatt még fogják támogatni, bónuszként a procija is erősebb, még a Haswell Celeronok is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) NandoXXL válasza t72killer (#7) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Vegyél ARM-ot fikázás helyett, hisz az mindenre jó;]

[ Szerkesztve ]

(#11) t72killer válasza NandoXXL (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, megvannak a mobil eszközök a családban:) 2 kisnoti és 2 okosteló. Amire egy ilyen 2GB RAM+Atom+64GB össz tárhely csoda való (fórumozás, mailolvasás) azt megoldja nekem a teló, a komolyabbat pedig a kisnoti.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Fred23 válasza t72killer (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tetszik, de egyelőre úgy tűnik, az atomos konfigok nem fognak érinteni, nem lesz rá szükségem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.