Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 123xyz


123xyz
tag

200$-ig tart az alsó kategória? :Y Úgy tűnik, nem vagyok eléggé képben a routereket illetően...

(#2) Dani_kp válasza 123xyz (#1) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ezek szerint én sem. Lehet tudásához mérten alsóbb szegmens, nem?
Árat illetően, inkább 10-15k. az alsó kategória. Vagy tévedek? :F

https://ingatlan.com/33821564

(#3) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ez mivel tud többet, mint egy 5 ezer forintos mezei rúter?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4) shteer válasza Scholes9 (#3) üzenetére


shteer
titán

pl 1 a sok közül: gigabites ethernet

..szerintem jónak tűnik

(#5) Egon válasza Scholes9 (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Te most trollkodsz?
A teljesség igénye nélkül: gigabites LAN és WAN portok (az 5K-s routeren 100 MBit-es portok szoktak lenni);
kétsávos (dual band), azaz 5 GHz-es frekin is működik (zsúfolt környezetben is használható), 4 antenna stb. stb. Hja, és erősebb vas van benne, így nem hal meg az 500-1000 MBit-es netekkel sem...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) tntmax


tntmax
aktív tag

Általánosságban: 50 USD alatti az alsó kategória, 50-150 között közép, afelett már felső kategória, legalábbis ami az árat illeti otthoni környezetre szánt routereket illetően.

200 USD az Mo-n 70-80 ezer körül mozog, ami a eléggé a felső kategóriát jelenti... afelett már csak a piros antennás gémer rúterek vannak. :D

(#7) antikomcsi válasza tntmax (#6) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem csak!

A piros antennás felett még ott van az RGB ledes változat, amit szinkronizálni lehet a roteren lévő kijelző háttérképével. :DDD

(#8) PrometheusX válasza tntmax (#6) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

>200 USD az Mo-n 70-80 ezer körül mozog, ami a eléggé a felső kategóriát jelenti... afelett már csak a piros antennás gémer rúterek vannak. :D

Egy apró észrevétel részemről: Gamer routerek és SOHO eszközök. :) De inkább a Gamer routerek kapnak igazi reklámot, valóban.

(#9) PrometheusX válasza Egon (#5) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Hozzátenném a szoftveres extrákat: egyszerű beállíthatóság (értem ezalatt: port forwarding, IP címek könnyű rezerválása DHCP-n keresztül, nem feltétlen indul a router újra minden apró beállítástól), VPN szerver/kliens, bizonyos fokú QoS beállítások, stabil kernel, vendég WiFi SSID (hálózat) létrehozása, stb. Az Asus minőségibb routerei AsusWRT rendszerrel ezeket általában tudják, az egyik ilyen routerük az N18U (igaz, ez csak n-es szabványt támogatja, ac-t nem). És ahogy Egon is írta, sokkal jobb a hardverük, nagyobb terhelést bírnak, és általában alapfelszereltség a hardveres NAT-olás. Komolyabb felhasználásra érdemes ilyen routereket venni, meghálálják a pénzüket.

Amúgy ez az előző hozzászólásomhoz akart menni, de kifutottam a szerkesztési időből...

[ Szerkesztve ]

(#10) abacsx


abacsx
tag

Tépélink gigás porttal 30e alatt ugyanezt tudja. Adnak 3 év garit is.

do not underestimate the power of the dark side

(#11) devast válasza abacsx (#10) üzenetére


devast
addikt

Én manapság írtózom az egész soho router kategóriától... pofátlan árakon eldobható cuccok fél év supporttal... Aki nem keni-vágja, annak nincs más választása. Aki meg igen, annak ottvan mikrotik meg ubiquiti, vagy openwrt/lede, de az már kókányolás gyári support nélkül.

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

Ennyiért már routert is lehet venni. :)

(#13) kromatika


kromatika
veterán

Nem rossz ez,csak egy kicsit túlárazott szerintem.

(#14) jeni válasza Scholes9 (#3) üzenetére


jeni
félisten

4magos :U

(#15) Kronos3000 válasza devast (#11) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Kókányolás?Rendszeres gondjaim voltak a routerrel (1043ND V1.10) Már épp készültem újat venni,aztán utána olvastam a dolgoknak itt a fórumon.Némi hezitálás után feltettem rá egy DD-WRT-t.Ennek lassan egy éve.Azóta el is felejtettem a routert,minden gond nélkül működik eldugva a szekrény tetején.Portalanításokkor kap egy porszívózást,ennyi gondoskodást igényel.Részemről a kókányolás nem helyén való szó,mert az alig vagy hibásan működő valamiből,egy tökéletesen működő eszközt hozott létre.

Wasabi...

(#16) PrometheusX válasza devast (#11) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Sajnos én is csak csatlakozni tudom Kronos3000 kollégához - annyira nem rossz az OpenWrt. Különösen a TP-Link routereknek tud megváltás lenni. Én két WR843ND-t tuningoltam fel vele, előtte sok probléma volt velük, utána nagyon jól működtek, hozzájuk nem kellett nyúlni. :) De abban igazad van hogy nincs hozzájuk "igazi" gyári support, persze ez nem egy Juniper vagy Cisco kategória így nincs min csodálkozni. :)

(#17) bteebi válasza 123xyz (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Ezen én is fennakadtam :Y. Talán vagy 5 éve vettem az 1043ND-t, 300 Mbps, 4 gigabites port. 12300 Ft-ba került, és azt hiszem most se olcsóbb. Teljesen jó, megbízható router, mindenképp a (leg?)jobbak között volt, amikor vettem. Még nyilván nem ac-s. Mostanában amúgy egy valamire való router talán 30k körül kezdődik, ami szerintem nagyon gáz. Ez mondjuk legalább tetszik, négymagos procit (bár elég alacsony az órajelük) routerben még nem is láttam, csak 2 magosat. Az 5 port is tetszik, nekem most egyelőre pont annyi kellene, illetve lenne elég. Mindenesetre 50 ezret se fizetnék érte; 40-et még talán, ha tényleg nagyon jó, de amúgy az is nagyon sok pénz egy routerért.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) antikomcsi válasza bteebi (#17) üzenetére


antikomcsi
veterán

A mostanidon is pont ugyan úgy 5 port van, mint a hírben szereplőn.

(#19) bteebi válasza tntmax (#6) üzenetére


bteebi
veterán

"afelett már csak a piros antennás gémer rúterek vannak. :D"

Na ilyet még nem hallottam, de nagyon tetszik :)) :R.

+20%-kal gyorsabb RAM a routerben, +30%-kal nagyobb, +50%-kal erősebb antennák, -10 ms ping, +15 fps, +30% heccsat :DDD.

#18: Sry, my bad. Elsiklottam afelett, hogy az öt portból az egyik a WAN. Azt hittem, hogy öt LAN van rajta, de nem. Így viszont tényleg ugyanannyi van rajta, mint az 1043ND-men. Kár, pedig nekem egy ötödik port pont jól jönne/jött volna...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) Scholes9 válasza Egon (#5) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Dehogy trollkodom, csak nem értek hozzá, azért kérdeztem. De most megkaptam a választ, így okosabb lettem :R Azt mondjuk sejtettem, h számomra semmi olyat nem tudhat, amiért rohannom kellene a boltba érte :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#21) antikomcsi válasza bteebi (#19) üzenetére


antikomcsi
veterán

Bizony sokunknak jól jönne több port, de valamiért ilyet véletlen sem csinálnak a "háztartási" kategóriába.

Pedig manapság szerintem már jogos elvárás lehetne a WAN-on felül még 6-8db. Gigabites LAN port is.
A most kapható ilyeneknek közel sem mondanám számomra szimpatikusnak az árukat, így én is inkább egy plusz olcsó 1043ND-t használok, így van meg a 6 LAN port.

(#22) Mr Bond 007 válasza antikomcsi (#21) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Fillérekért lehet kapni gigabites switchet.

(#23) bteebi válasza antikomcsi (#21) üzenetére


bteebi
veterán

Na igen. Nálam egy többszintes családi házban kell(ene) egy kevéssel több port, de nem akarok nagyon sok routert összefűzni. Az optika a gardróbba lett behúzva az emeletre, ott van a modem, és most már jobb híján a fő router is. Összességében 5 db fali végpont van (egyelőre...) 2 szinten, viszont van olyan szoba, ahol több csatlakozó is kell (TV+asztali gép), így ott is van plusz router. Ez eddig már 3 (lenne a jelenlegi 2 helyett). Mivel az a szoba az emeleten van, a földszinten pedig már nincs mindenhol Wi-Fi jel, ezért oda kellene még egy router, szóval összesen 4 lenne. Az meg már egy kicsit overkill, jobb routerekkel költségekben is :D :B.

8 portos switchek egyébként vannak egész jó áron is, bár az valószínűleg a legtöbb esetben nem lenne jó (sajnos a hálózatokhoz nem nagyon értek).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) Zwodkassy válasza Mr Bond 007 (#22) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Igen, fillérekért lehet kapni, csakhát akkor még egy kütyü. És nem mindenki szeret sok kütyüt nézni/használni/kerülgetni stb. 2017-et írunk. Nem hiszem hogy olyan nagy elvárás lenne 5-8 portos HGW. Egyébként is nagyon sok ilyen cuccban 6-7-8 portos switch chip van. Csak ki kéne vezetni a portokat. Csakhát mostanság WiFi őrület/láz van 😠

[ Szerkesztve ]

(#25) Mr Bond 007 válasza Zwodkassy (#24) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Consumer oldalon elég a wifi is. Ac-s kliensek és csók. Ha meg teljesítmény kell akkor el kell dugni. --> lakberendezés. Ha igény van, legyen pénz is.
Nekem is 3 eszközöm van otthon (router+switch+wifi ap) és meg tudtam oldani hogy egyiket se lehessen látni. Nem voltam hajlandó újra consumer cuccot venni. Nekem már se időm se kedvem gariba hurcibálni őket mint anno.

[ Szerkesztve ]

(#26) antikomcsi válasza Mr Bond 007 (#25) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ha viszont egy routert tettél volna be, akkor csak két eszközöd lenne otthon, mert a második router az switch és wifi AP is egyben. Másrészt szerintem "consumer" oldalon is egyszerűbb egy kábelt bedugni a gépbe, mint kártyát venni bele, és antennát hozzá, amit szintén ki kell vezetned a hátuljától egy jó helyre.

Hidd el más is meg tudta oldani, de attól még hadd ne legyen hülye, aki 6-8 portot szeretne egy routerra, és nem egy plusz eszközt.

(#27) Mr Bond 007 válasza antikomcsi (#26) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hol is hülyéztem le bárkit is? :F
Inkább arra próbáltam célozni hogy ha eltérő az igény az átlagtól akkor azért tenni(vagy csengetni) kell hogy jó legyen. Mindenben így van ez. Miért pont az otthoni router piac lenne kivétel?

"Ha viszont egy routert tettél volna be, akkor csak két eszközöd lenne otthon, mert a második router az switch és wifi AP is egyben." Ezt kicsit fejtsd ki mert fogalmam sincs mit akarsz ezzel mondani. Ha az én példámra célzol, ott ez nem járható, mert a routerem csak routerként funkcionál és kell hozzá switch. Direkt ilyet vettem 2 éve az 1000-es digihez és azóta is elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#28) antikomcsi válasza Mr Bond 007 (#27) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nekem lehet tévesen, de úgy tűnt egy kicsit magas lóról szóltál hozzá a topikhoz.

A kifejtés lényege annyi, hogy ahogy mi nem tudjuk a Te igényeidet, úgy Te sem biztos, hogy tisztában vagy másokéval. A routered csak routerkén funkcionál. Ez oké. De ez mögé nem kellett volna egy switchet és egy AP-t tenned. Vehettél volna helyettük egy darab routert, amit beállítasz switchnek és AP-nek. Pl. egy "filléres" új verziós 1043ND-t.

(#29) Mr Bond 007 válasza antikomcsi (#28) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Kösz, de szívtam eleget az otthoni vonulattal. Két kezemen nem tudnám már megszámolni hányszor vittem vissza ilyeneket gariba. (jó, ebben nem csak saját volt hanem ismerősöké is, de volt saját amit 4x cseréltek 2 év alatt) Inkább veszek egy drágábbat amit egyszer beállítok és többet nincs vele gondom, atom stabil, ha kell hónapokig is elketyeg belassulás nélkül, és nincs probléma ha valamelyik komponensből cserét akarok.

Egyébként megmondta mire lenne igénye, én meg megadtam neki a választ. Nyilván ha több vezetékes porttal szerelt otthoni routert is árulna valaki, akkor azt linkeltem volna neki. Marad a switch..

[ Szerkesztve ]

(#30) jeni


jeni
félisten

Nem nagyon pörög a topik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.