Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Hu a nemjojat. Van ára :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Ati1979 válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát ja.
Magas a tetején lévő alma előállítási költésége. :)

(#3) IDM


IDM
tag

Van ára nyilván, mert az alma sem szeretetszolgálat,
de én nem látom olyan vészesnek, pláne ha levesszük a lokál patrióta szemüveget.

(#4) CyDoN válasza IDM (#3) üzenetére


CyDoN
senior tag

komoly!
Meg lehet ezeket oldani olcsóbban is, de nyilván nem ez a kérdés :)

(_._)

(#5) satz18


satz18
őstag

Ezekben a kapszulákban van RAID 1? Meg van benne oldva, hogy az adataink biztonságban legyenek?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6) #06658560 válasza satz18 (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel a merevlemezröl végig egyes számban beszél a cikk, így azt kérdezném, milyen adatbiztonságról beszélünk?

(#7) kiiso válasza satz18 (#5) üzenetére


kiiso
tag

A belső merevlemezzel rendelkező Time Capsule nem egy hálózati adattároló, hanem arra a biztonsági másolatok kerülnek a minden macen megtalálható Time Machine által. Tehát az adatok védelme már biztosított mert rajta van a gépen és egy másolat meg a timecapsule-ön. Jó, nyilván a biztonsági másolatnak is lehet csinálni másolatot, csak nem életszerű.

(#8) #06658560 válasza kiiso (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

A probléma, ez így még mindig nem a nagykönyvi biztonsági másolat, hanem valami másolat.

(#9) satz18 válasza kiiso (#7) üzenetére


satz18
őstag

Jó, bocs, ezt vágom, igazából költői kérdés volt. Szóval sztem biztonsági nemtom micsodának hívni ezt a cuccot úgy, hogy nincs benne RAID 1, sztem kissé erős. Nem azt mondom, hogy rossz elképzelés, de ha már valamit csinál az ember, akkor azt csinálja jól, és ez sztem távol áll attól.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) cildren válasza satz18 (#9) üzenetére


cildren
tag

De, ha azt nézed az elfogult Apple userek így is-úgy is megveszik, mert rajta van a megrágott Alma.

(#11) DiVaD


DiVaD
senior tag

Én mindig egy Express-re vágytam az Airplay miatt. Az szerintem az egyik legjobb dolog... De azért 30at kiadni, csak emiatt kicsit túlzásnak tartom, de lehet beadom a derekam.... :( :DDD

(#12) n.andras74 válasza satz18 (#9) üzenetére


n.andras74
aktív tag

ez előtt is volt Capsule és hibátlanul teszi a dolgát...ez most új nagyobb, gyorsabb ugyan annyiért mint a régi...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#13) McSpy válasza Ati1979 (#2) üzenetére


McSpy
őstag

A bio alma előállítása jelentős összeg :)

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#14) zdanee


zdanee
őstag

Szóval a router és a hálózati adattár egyaránt ~ 10x10x17cm-es házba kerültek? Ebbe ügye csak 2.5"-es merevlemez fér, ami nem lesz túl gyors, max, ha SSD lenne benne, de ügye nem erről van szó. Ez így NAS-nak kicsit sovány, routernek viszont kövér. A routernek oké, hogy mire kell a 3 RJ45, de a NAS-nak mire való? Közvetlenül akarod 3 gépbe kötni a router helyett, vagy 3 független hálózathoz akarod csatlakoztatni, amik valamiért mégis egy ponton érnek össze a NAS-nál? Vagy én értem félre és a TimeCapsule nem kapott 3 hálózati csatlakozót (a WiFi mellé).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#15) Fr3eWar válasza zdanee (#14) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ahogy mondod, egyik csak sima router másik meg router mellett adattár is.
Nem értem mi a problémád, hogy router ként lehet rajta 3 lan, de ha a router mellett van adattárolási lehetőség akkor már ne legyen rajta? Ugyanúgy router marad, csak NAS is lesz. Ha jobban keresnék, akkor simán ilyen rotuert vennék.
Egyébként mért lenne kevés a teljesítménye? Igen ha gigabit etherneten kötöd össze akkor elméletileg menne 100mega/sec, de maga a nas processzora nem tudná az átvitelt úgysem.
Nekem volt egy Synology DS212-m az tudott 80mega olvasást 70mega írást raid0-ba normál 3,5winyókkal.
Szóval egyáltalán nem kevés a 2,5es winyó sebessége. Főleg ha wifin használja a család filmstreamra stb.

(#16) Ati1979 válasza McSpy (#13) üzenetére


Ati1979
veterán

Az is lehet.
De szerintem meg biztos nagyon drága gyémántvágóval vágták bele a tetejébe. Eredeti hand made művész munka. :D

Így talán meg lehet indokolni az árat.

(#17) Xero


Xero
nagyúr

Az első generációs Time Capsule-ből használok mind a mai napig egyet a megjelenése napjától. Kizárólag TM backupra használtam 2-3 géphez. Az adataim még mindig köszönik szépen jól vannak. A táp három kondijával voltak gondok (eldurrantak nemes egyszerűséggel a hőtől), de ha vettem volna a fáradtságot, akkor időn túl is javították volna, lévén széria hiba. Mivel nem vettem, így kicseréltem magam és ugyan úgy megy azóta is.

Azt pedig nem szabad elfelejteni, hogy mennyire egyszerűen illeszthetőek és kezelhetőek egy Macekkel, iOS eszközzel megtömött környezetben. Ez itt a lényeges plusz dolog.

Jó dolog, hogy pörgetik a minél gyorsabb hálózatok kialakítását, de sajnos nálam még működik az öreg is, szóval belőlem nem csinálnak üzletet. :P

szerk: Sebességben pedig bőven pariban van még az öreg is egy ReadyNas Duo V2-vel. Az se volt olcsó, de teljesen más felhasználásra valók.

[ Szerkesztve ]

(#18) zdanee válasza Fr3eWar (#15) üzenetére


zdanee
őstag

Na, itt maradtam le, nem tudtam, hogy a TimeCapsule nem csak NAS, hanem router is.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#19) dni válasza DiVaD (#11) üzenetére


dni
őstag

Apple tv-t kell venni, azon is van optikai kimenet és csak egy picit kerül többe, viszont képet is át tudsz lőni. (viszont ap-ként, nyomtató megosztóként nem tud üzemelni)

(#20) azopi74 válasza Ati1979 (#16) üzenetére


azopi74
addikt

Nem értem, miért nem hagynak fel a hw gyártással, és csak az alma logo-t értékesítenék a független hw-gyártóknak. A felár 70%-át meg simán zsebretennék. Sokkal nagyobb profitot tudnának realizálni :)

(#21) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Laikusként és aktív MAC mini használoként
Árgépből összehozva:
Egy olcsó Ruter: 26 000Ft
Külső valami NAS 2TB: 70ezer

Akkor miért drága a Capsule, ami pici, csendes és megbízható?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#22) Ati1979 válasza azopi74 (#20) üzenetére


Ati1979
veterán

Hú ezt az ötleted nehogy eláruld nekik mert a végén megvalósítják és 5*-ösre ugrik pillanat alatt a részvény árfolyamuk. :)

Szerintem meg elég lenne alma matrica gyártással foglalkozni. Az még olcsóbb lenne. Csak venni kéne pár millió matricát és azt ragaszgathatnánk amire csak akarjuk. Pl. modógépre, wc kagylóra, női mellre stb. :)

1 matrica 1000 dollár lenne. Szerintem ez nagyjából elég rális ár lenne érte. :DD

(#23) DiVaD válasza dni (#19) üzenetére


DiVaD
senior tag

Apple-t hívtam es közölték, h lekapcsolt TV-nél nem jön belőle a hang, mint az AE-ből. Pedig jobb lenne tudom... A másik bökkenő, hogy tévém sincs...:D

(#24) n.andras74 válasza Ati1979 (#22) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Ha veszel apple terméket kapsz matricát is, ezek szerint még sosem használtál... :N

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#25) azopi74 válasza n.andras74 (#21) üzenetére


azopi74
addikt

Netgear centria pl? Teljes értékű (nem herélt) NAS + router. 68 k huf.

(#26) erdoke válasza azopi74 (#25) üzenetére


erdoke
titán

Márkás ac-s router (50e külön) + márkás 2-3 TB-os külső vinyó (30-40e külön) önmagában, és akkor még nem úgy működik médiaszerverként (Apple szkzökre), mint ez. Ha egy jó ac-s routert és egy 2-3 TB-os WD MyBook Live-ot rakok össze, az már drágább...

A legjobb aláírás a héten

(#27) Xero válasza erdoke (#26) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem érted, hogy drága és megbízhatatlan? ;]

(#28) dni válasza Xero (#27) üzenetére


dni
őstag

Kíváncsi leszek, hogy ezek a hsz körök mikor fognak kikopni, hogy ha egy Apple termék szóba kerül, akkor ki, hogyan próbálja meg kihozni ugyanazt a feléből. Ami persze nem ugyan az és végül nem kerül kevesebbe...

(#29) Ati1979 válasza n.andras74 (#24) üzenetére


Ati1979
veterán

De kaptam én is olyan fehér matricát amikor még nem álltam át az ellentáborba. :)

Ipod touchoz már nem emlékszem, de a macbook airhez szerintem adtak.

De az ingyen volt. :) Az apple még nem fedezte fel ebben az üzleti lehetőséget. :D

(#30) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy ilyet, elltte tp-lonk wr1043nd-m volt. Egy bajom van vele, a hatotavolsag. A tp-link halozata a 2 szintes haz kb minden zugaban jelen volt (kivetel par helyiseg), de ez az airport extreme kb csak a szobaban ahol el van helyzve es attol par meternyire ok, also szinten semmi. Ez hiba vagy ennyit tud? Mert egy masik lakasban hasznalok egy expressz, az viszont sokkal jobb hatotavolsaggal rendelkezik, mknt az elozo (d-lonk alap router).

Koszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.