Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hodostamas


hodostamas
addikt

Azért az fontos hogy csak 2.2-es vagy újabb Androidos készülékekre jó ez.

(#2) gombsadi


gombsadi
aktív tag

Én továbbra is a sima mail klienst használom, tökéletesen jól működik. A normális c/p sem utolsó...

(#3) 8zabi válasza hodostamas (#1) üzenetére


8zabi
őstag

engem azért érdekelne, hogy mi az a funkció, ami miatt 2.1-re nem lehet hivatalosan elérhetővé tenni

gondolom semmi, csak a hülye vegyen újabb telefont, mert... az újabb :((

[ Szerkesztve ]

(#4) hodostamas válasza 8zabi (#3) üzenetére


hodostamas
addikt

Hát kb :(((
Sajnos egyre több alkalmazás jelenik meg ami only 2.2..
Lehet arra könnyebb megírni a programot, aztán lusták megcsinálni hogy mindegyiken menjen..

(#5) Pompi válasza 8zabi (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"gondolom semmi, csak a hülye vegyen újabb telefont, mert... az újabb"

Alapvetően nem a Google tehet róla, hogy a gyártók nem frissítik a modelljeiket. Kicsit szorosabbra kellene húzni a gyeplőt. Google teszi a dolgát, frissíti a rendszert és frissíti az appokat is. A gyártók meg szivatják a high end modelljeik vásárlóit. Kell ennek az egésznek szerintem még nem kevés idő, hogy tisztázódjon, hogy ki mit akar és merre megy, mert ez így nem jó.

Feel Good Inc.

(#6) hodostamas válasza Pompi (#5) üzenetére


hodostamas
addikt

Ez igaz. Nem hogy nem frissítik, inkább gátolják is. Van hogy csak a forráskódot kellene kiadni a gyártónak és a userek megcsinálnák az újabb rendszert, de még arra sem hajlandóak, inkább törlik a hozzászólást fórumból és kész.
De ez már OFF.

[ Szerkesztve ]

(#7) BenceShearer válasza hodostamas (#6) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

És akkor ki venne új készüléket? Senki. Amíg a Google nem éri el, hogy legyen "kötelező" SW frissítés a gyártóknál, addig ez így fog tovább menni.

(#8) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Vazz.... engem meg az idegesít, hogy egyetlen normális emailkliens nincs androidra. Ez annyira szuper rendszer? Azt nem bírják megcsinálni, hogyha egy emailt megnyitok, akkor az legyen már olvasott a szerveren is. Amatőr banda... :(((

(#9) hodostamas válasza icemad (#8) üzenetére


hodostamas
addikt

Hm, gondolom nem az alap gmail kliensre gondolsz, mert az bizony IMAP alapján megy.
Amit olvasok telón, olvasottnak jelzi gépen is, és fordítva is ha telón nem olvastam el az emailt de gépen igen, akkor a telefonról is eltűnik az új e-mail jelzés.
De gondolom a többit is be lehet állítani úgy.

(#10) dreedd


dreedd
csendes tag

A különféle gyártók androidos telefonjaihoz a későbbiekben nyújtott támogatással kapcsolatban felmerülő, fent nevesített probléma bizony komoly. A megoldás: ha már high end készülék, akkor legyen Nexus One, Nexus S, és arra lesz támogatás jó sokáig.

(#11) Nordic válasza dreedd (#10) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Azért amíg a Google nem erősíti meg hogy a Nexus S a Nexus One utódja, addig csak a neve meg az érintetlen 2.3 miatt nem vennék rá mérget, hogy ez egy gyártói Google teló lesz. Ha az LG csinálna egy Nexus GT540 -t attól még az nem biztos hogy gyártói telefon lesz, mivel tudtommal a Nexus név nincs levédve....

(#12) 8zabi válasza Pompi (#5) üzenetére


8zabi
őstag

így van, nem a google tehet arról, hogy a fél éves telefonokat lesz*rják, de arról tehet, hogy valószínűleg ok nélkül tesznek valamit elérhetővé csak a legújabb rendszerekre
nem akarok 'balhét', mert nagyon szeretem az android-ot

itt például érdekelne, hogy mi az a plusz, ami miatt egy szimpla gmail klienst csak a legújabb rendszerekhez adnak ki, mit tud a froyo, amit az eclair nem ennek a programnak a szempontjából

(#13) icemad válasza hodostamas (#9) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az alap gmail klienst nem használom, gmail.com-os címem is csak az androidos telefonom miatt van. De már megoldottam úgy, hogy operaminibe beraktam az emailjeimet könyvjelzőként. Az legalább szinkronizál normálisan.

(#14) Stauffenberg válasza 8zabi (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mert szerinted nincs gazdasági megállapodás a Google és a gyártók között, hogy melyik készülék milyen frissítést kaphat? Nyilván gyártói nyomás, hogy a Google a különböző funkciókat csak az újabb és újabb rendszereken tegye elérhetővé, mert a gyártónak pont az az érdeke, hogy ha nem is minden generációnál, de legalább minden másodiknál lecseréld a telefonod újabbra.

A Google Maps is kapott több olyan frissítést amelyet csak az újabb és újabb verziójú Androidokra tesznek elérhetővé. A Gmail kliens példa is jól mutatja, hogy a Google rohadtul de lesz*rja azokat akik kettővel korábbi generációs Androidot használnak, még akkor is ha ez a generáció az összes Android felhasználó 40%-át teszi ki.

Mi ez ha nem nyomás gyakorlás a közösségre, hogy vásároljanak új készüléket? Méghogy nem tehet róla a Google... ő állítja ki a licencet, ő szabja meg a felhasználás feltételeit (pl: hardveres követelmények), ugyan úgy megszabhatná, hogy az adott készülékre mennyi ideig KÖTELEZŐ frissítésekkel előjönni.

Nem akarok itt Android utálóba átmenni, de nekem kezd egyre jobban elegem lenni az egész rendszerből. Már majdnem egy éve vagyok lelkes Android felhasználó, a kezdetektől fogva örömmel fogadom a rendszert és mindig optimista voltam vele kapcsolatban, de egyre jobban látom, hogy a félévenkénti, évenkénti telefoncserére mindenképpen rákényszerítik a közösséget a Google és a gyártók közösen. És akkor még egy szót sem szóltam azokról az áldatlan állapotokról ami az Android Marketen folyik.

Nem vagyok telefonmániás, nem vagyok hajlandó évente kiadni százezret egy hülye mobilért, én még mindig a magyar valóság szerint kapom a béremet, ha én telefont veszek az legalább kettő, de inkább három évet húzzon ki, ugyanakkor szükségem van az okostelefonok adta eszköztárra.

Nem vagyok Apple rajongó, kifejezetten kerülöm az iPhone-al való kapcsolatot, de egyre inkább kezdek elgondolkozni azon, hogy áttérek iOS-re, mert ott legalább a 3 évvel korábbi készülékekre is megvan a rendes support. Egy felső kategóriás Androidos készülék és egy iPhone ára közel azonos és összehasonlíthatatlanul nagy minőség, szolgáltatásbeli és legfőképpen támogatásbeli különbségek vannak.

A közép és alsó kategóriás Androidos készülékeket pedig azért sem említem, mert most is egy középkategóriás darabom van, látom, hogy ezekre a készülékekre még az egy évig tartó support sincs meg... jó esetben fél évig, jó esetben egy új generációs frissítést kapsz. Jó esetben...

Most ez így elég hosszú lett és nem neked címeztem konkrétan, hanem úgy általában véve egy Google, gyártók és az Android platform ellen megfogalmazott személyes kritika volt.

(#15) Zolesz007 válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


Zolesz007
őstag

Én azt megértem, hogy vegyen új telefont a paraszt... na de már lassan úgy állunk, hogy félévente van generációváltás...
Azért egy másfél-két év (ami a hűségidő pl.)-ig igazán lehetne támogatni az elődöket...

Fold 5

(#16) dreedd válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


dreedd
csendes tag

Az általad írtakkal maximálisan egyetértek, egy középkategóriás androidom volt, az elsők között kezdtem használni a rendszert, de néhány hónappal ezelőtt feladtam.

(#17) Rickazoid válasza Nordic (#11) üzenetére


Rickazoid
addikt

Pedig a Nexus név miatt fenyegették már a Google-t többen is, csak nem lett belőle semmi, legalábbis nem olvastam róla. [link]
Viszont itt a bizonyíték, amit keresel.

(#12) 8zabi: nagyon egyszerű: A verziók támogatása új verziók megjelenésekor szinte véget ér. Szerencsére jövő évtől már csak évente lesz verziófrissítés. Megjegyzem a GMail kliens korábban nem is volt frissíthető Marketből, ez a lehetőség már annak az eredménye, hogy a jövőben nem fogják egymást érni az Android verziók.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#18) dreedd válasza Rickazoid (#17) üzenetére


dreedd
csendes tag

Hja, de gondoltam nem vitázom, sztem enélkül is egyértelmű, mire gondoltam, de kösz. Én is jártam ezen az oldalon, a bejelentés napján. A Google egyértelműen a sajátjának tekinti.

(#19) Integra


Integra
titán

ez szép és jó, de mi van az elképesztően elb@szott, használhatatlan copy-paste funkcióval???????????

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) Misály


Misály
addikt

Ez, ez olyan nagy dolog?

(#21) kutkut


kutkut
addikt

Egy copy/paste-nek jobban örültem volna...

Meizu MX3 32GB

(#22) vans? válasza kutkut (#21) üzenetére


vans?
őstag

Szerintem mindenki... (bar nekem nincs Androidom, csak az ismerosi korben.)

hábm bábm

(#23) Karma válasza Misály (#20) üzenetére


Karma
félisten

Hát bármennyire is irónikus, elég hitvány GMail klienst sikerült összerittyenteni Google-éknél. Saját platform ide vagy oda...

“All nothings are not equal.”

(#24) #16820480 válasza Karma (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

viszont az Email nevű program szerintem teljesen jó, én azzal használtam a gmail-es fiókjaimat is.

(#25) edward2


edward2
addikt

Persze végtelen szoftver frissitéssel végülis életedben nem vennél telefont.

Nekem sem tetszik ez így, de jogos. Régen meg mennyi idő volt egy telefon supportja? 1másodperc amikor átvetted a telefont....

(#26) Polllen


Polllen
nagyúr

Mostantól az azonnali válaszlehetőségen túl szerkesztés közben is megváltoztatható, hogy a válaszüzenet csak a küldőnek, minden címzettnek vagy egy teljesen új címzettnek kerüljön továbbításra...,

Jól értem, hogy ha nyomok egy választ, most már módosíthatom a címezett listát :F
Ez nem alap minden levelező kliensben? :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27) Misály válasza Karma (#23) üzenetére


Misály
addikt

Mivel nem ismerem a rendszert, meglepőek ezek a hiányosságok, ahogyan a marketnél is ledöbbentem.

Egyre kevésbé érthető a hype számomra.

(#28) Cathulhu válasza Misály (#27) üzenetére


Cathulhu
addikt

Azert nem ertheto a hype szamodra, mert nem ismered a rendszert. Nagyon sok ismerosom (butatelefon utan vagy epp winmo-s pda utan, tehat minden korbol) valt most kozepkategorias androidra, es teljesen el vannak ragadtatva tole. En is tobbek kozott. Gyakorlatilag teljes szabadsagot nyujt felhasznaloi szinten a rendszer folott, akarcsak a winmo, viszont azzal ellentetben a kozosseg ossze van fogva egyetlen marketban. Barhol barmit lecserelhetsz a telefonon, magat az asztalkezelodet is, a buszon ulve mondjuk. Ez olyan dolog ami megragadja az embert.

Emellett van a google alkalmazasok hitvanysaga, a market app, a gmail kliens pl, meg maganak az androidnak is a sok gyermekbetegsege, mintha a google maga nem gondolta volna hogy ez sikeres lesz valaha, es most probaljak helyrehozni. De ezektol fuggetlenul a piac jelenleg legtobbet igero, leginkabb szemelyre szabhato rendszere. Ezert a hype.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#29) Misály válasza Cathulhu (#28) üzenetére


Misály
addikt

Hat csak a szemelyreszabhatosag nem karpotolja a funkcioszegenyseget nalam, nyomogattam en is desire-t ( ahol a fokepernyo durva, de belepsz a menube es elsirod magad ) meg x10 mini-t ( annak a felulete nagyon tetszett ). DE nem tudtam belemelyedni annyira hogy a hianyossagokat lassam, viszont egyre tobbet hallok feloluk.

Elsore nekem is tetszettek, de egyre inkabb olyan az egesz mint amikor meglatod a nagy mell alatt a hegeket ( csakhogy ne autos peldat mondjak:P ). Nekem. Aki kenyelmesen hasznalja ezek ellenere is annak jo, engem valoszinu zavarna.

(#30) Cathulhu válasza Misály (#29) üzenetére


Cathulhu
addikt

Majus ota van spicam, es maig le tud kotni, 2-3 naponta bongeszem a marketet, ilyen meg egy telefonnal nem volt.

"funkcioszegenyseget" - na ez az ami nincs, mert mihelyt hianyosnak erzel valamit, rogton talalsz 10 alternativat.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#31) hodostamas


hodostamas
addikt

Elsőre nekem is nagyon nagy "mellnek" tűnt ez az egész rendszer, és 1-2 nap múlva már jöttek is elő a betegségek. De így 3 hónap használat után már szinte hiba nélkül üzemel a telefon, ahogy a legelején vártam volna. :) Volt hogy visszasírtam a k770et, de így hogy már kitapasztaltam nagyjából, egyáltalán nem bántam meg, és nem nagyon tudnék elképzelni magamnak nem androidos telefont :)

(#32) Misály válasza Cathulhu (#30) üzenetére


Misály
addikt

Latod masok vagyunk, en nem azert veszek telefont hogy lekosson, hanem hogy kommunikaljak.

"mihelyt hianyosnak erzel valamit, rogton talalsz 10 alternativat" - na ez mar eleg linuxos hozzaallas, berheld amig jo nem lesz:) Kar hogy csak ennyit vett at.

Tenyleg neked spicad van, be lehet valahogy allitani hogy ha usbre dugod akkor ne kerjen engedelyt az umounthoz? Hanem automatan csinalja? Ugyanis N8-ra radugva a spica megorult, masodpercenkent dobta el es hozta vissza umount kerdessel az usb kapcsolatot.

(#33) cafatmaister válasza #16820480 (#24) üzenetére


cafatmaister
csendes tag

hol talalhato ez az Email progi?marketen nem talalom..

A1018->5110->3310->k700i->6230i->N70->6500s->6120c->E71->Legend->Defy->BB9700->Neo->Arc->P->N4

(#34) #16820480 válasza cafatmaister (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem a Milestone-on fent volt alapból, azt hittem, hogy a rendszer része.

(#35) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

m.gmail.com is megújult.

(#36) Cathulhu válasza Misály (#32) üzenetére


Cathulhu
addikt

Minden nap ingazok a meloba, fontos hogy legyen egy mindenes a zsebemben (film, zene, net, konyv...), es arra tokeletes.

A kerdesere nem igazan tudok valaszolni, ami feltunt, hogy a spicam nem jeleskedik a kapcsolatok fenntartasaban (windows alatt az usb esik szet, linux alatt a bluetooth, de ott az usb kifogastalan). Amit javaslok, hogy probald a debug modot atkapcsolni (settings->applications->development)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#37) Integra


Integra
titán

felraktam. nagyon szép, látom a fotóját a küldőnek meg van fent mellette reply gomb.
szart sem ér az egész, igazi érdemi fejlesztés volt, bravo.
:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38) Misály válasza Cathulhu (#36) üzenetére


Misály
addikt

Koszonom, es szerinted ez egyedi problema vagy minden androiddal eloferdulhet?

(#39) Cathulhu válasza Misály (#38) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ezt passzolnam :P

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#40) Rain Blade


Rain Blade
tag

Sziasztok!
Nekem egy SEx10mini pro-m van és sehogy se tudom
összehozni hogy gmailen keresztül megtudjam nézni a többi email-emet is. (gmailről elérjem pl: a citromailes;freemailes leveleimet is.)

A gmailembe/beállításokba/Fiókok és importálás/Levelek ellenőrzése POP3 segítségével:/
Leveleit a(z) Gmail segítségével beolvashatja más fiókjaiból a POP3 protokollon keresztül
mindig ezt a hibaüzenetet kapom:
A szerver visszautasította a POP3 hozzáférést a megadott felhasznólónévre és jelszóra.
Hiba részletei A szerver a következő hibát találta: "Login failed."

Felh.név/jelszó biztos jó!!!!! freemailes és citromailes emailcímet is próbáltam hozzáadni.
esetleg valakinek van valami tippje?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#41) Inarus válasza Rain Blade (#40) üzenetére


Inarus
addikt

Nincs rajta egy olyan alkalmazás a menüben - külön a gmail meleltt - hogy e-mail? :F
Minden más accountot oda érdemes beállítani, nem ezzel az "egy email címen átvezetm a többit" módszerrel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.