Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polesz


Polesz
addikt

Úgy örülök hogy pörögnek a gyártók. Az AMD azonban lesz oly kedves és a Linuxos drivereket se hanyagolja.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#2) PuMbA


PuMbA
titán

Kaveri APU-kra nem megy fel a driver, mert a telepítő ki sem listázza, csak a HDMI audio driver-t és a Vulkan RT-t. APU-kra még mindig a 16.3.2 a legutolsó hivatalos driver az AMD honlapja szerint is :) Valószínűleg a támogatást hátrébb szorította az AMD :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Polesz válasza PuMbA (#2) üzenetére


Polesz
addikt

Még jó hogy AMD 5350-es procim van. Erre fél éve nincs normális driver Linux alá az új Xorg-ot használóknak. Pedig a teljesítménye sok mindenre elég.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) arn


arn
félisten

nem ugy volt, hogy a dx12nel ezt mar a fejlesztok vegzik?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) edari válasza arn (#4) üzenetére


edari
őstag

Ez a kérdés mindig előkerül, de soha senki nem kap rá választ.

(#6) lezso6 válasza arn (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A low level api nem azt jelenti, hogy eltűnik a driver.

(#5) Tesla93: Pedig nincs itt semmi hókuszpók. Az alacsony szintű apiknál ugyan jóval vékonyabb réteg a driver, de ettől még jöhet hozzá patch. De azért reméljük ez csak az elején lesz így, később nem lesz ebből rendszer. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az miért van, hogy az előző "Overwatch"-os drivert használva, a driveren belül nem jelenik meg az OW?! Így nem tudom beállítani, hozzá a Shader Cache-t. Másnál is van ilyen? Vagy ez normális? Tudom, hogy külön is hozzá lehet adni, de az működik rendesen?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) edari válasza lezso6 (#6) üzenetére


edari
őstag

Mondtam hogy lenne bármi is? Úgy lett beharagozva itt a dx12 hogy semmi driver update nem lesz. Aztán csak van.

(#9) tomas51


tomas51
senior tag

Van pofája a kiadónak egy ilyen játékért elkérni PC-re 15k-t, engem ez zavar.
A Garden Warfare 2-is ennyibe került, én ezt nem értem.
Lassan annyi lesz mint ha konzolra venném, vicc.
Hol vannak azok a 10k-s árak PC-re.
Ennyire telhetetlenek lettek?

(#10) arn válasza lezso6 (#6) üzenetére


arn
félisten

ez evidens, de eddig en semmi valtozast nem latok... a drvfejlesztok finomhangoljak a jatekhoz a hwt, es nem forditva.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) velizare válasza arn (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

ezek dx12 címek?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) nubreed válasza tomas51 (#9) üzenetére


nubreed
veterán

Ja, és jobb esetben van benne 6-8 óra játkidő. Hol van ez mondjuk egy Witcher 3 300+ óra játékidejéhez (én minimum ennyit toltam bele). És az is ennyibe került.

Bármennyire is igazságtalan, a fejlesztési költségeket és minden mást vissza kell hozni, sőt nem árt ha van profit. Azért kerül ennyibe egy játék.

Itt van egy írás, hogy miből tevődik össze egy játék végleges piacra dobása:
[link]

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13) arn válasza velizare (#11) üzenetére


arn
félisten

dx12 alatt fut. innentol minden dx12 "cim". szart se er az egesz optimalizalasi lehetoseg, ha senki nem hasznalja.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) velizare válasza arn (#13) üzenetére


velizare
nagyúr

:N

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#15) solfilo válasza PuMbA (#2) üzenetére


solfilo
veterán

Nem nagyon szoktam frissítgetni drivert, de most megnéztem. Tényleg nem dobja fel, ha manuálisan keresem az A8-7600-hoz a drivert. Ez alapján viszont akkor egy dekstop APU-hoz sem megy fel. Hmhm. :U

solfilo

(#16) arn válasza velizare (#14) üzenetére


arn
félisten

:K

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) velizare válasza arn (#16) üzenetére


velizare
nagyúr

nos, én úgy tudom, hogy a hírben szereplő játékok közül egyik sem használ dx12-t.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Valahol,valami nagy drájver búvár nem talált valami utalást a sorok között az új AMD APU-k valamelyikére?

Lassan június közepe és semmi használható infó, ez a computex sem adott több támpontot, mint eddig tudtunk.

(#19) KAMI911 válasza Polesz (#1) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Szia,

Nem tudom melyik kártyához, milyen xorg verzióhoz, de az Ubuntu 16.04-ben már csak az opensource driver megy az AMD-ken, illetve ha új kártyád van akkor az AMDGPU driver a megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.