Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Egyelore meg mindig a kepernyo felbontasa a problema azon kell dolgozni meg sokat amig tokeletes tueles kepet fogunk latni .

(#2) Komplikato


Komplikato
veterán

Nem. A probléma az, hogy egy 4K vagy kísérleti 8K kijelzőt mi a fene fog meghajtani teszem azt 5W-ból.
Viszont a szemlekövetés beépítésének egyik lényege pont az lenne, hogy akár a negyedére is csökkentheti a renderelés számításigényét. És akkor egy mai csúcs vas talán ki tudja köhögni a 4K-t. Vagy sokkal részletesebb 1440p képet.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#3) Roadhammer válasza Komplikato (#2) üzenetére


Roadhammer
tag

Az jó megoldás lenne, ha egy 8K-s kijelző 4K-sként funkcionálna általános használat mellett, vagyis 4 pixel ugyanazt a színt hozná, azaz a procinak csak 4K-t kellene kiszámolni, ha viszont a gear-ben van, akkor 8K-n dolgozna. Mint a Sony 4K-s kijelzője, ami általános használat mellett nem használja a 4K-t. Csak kérdés, hogy megéri-e ilyen számban 8K-s kijelzőket gyártani, amikor alig van ember, aki használja a Gear VR-t. Szerintem érdemesebb ezt a virtual reality-t külön eszközből kihozni, amit direkt erre fejlesztenek. Meg pl. Egy OLED-nél nem befolyásolja-e az organikus ledek élettartamát az, hogy jóval kisebbek a pixelek egy 8K-s kijelzőn, mint QHD-n.

(#4) Mr.Silkó válasza Roadhammer (#3) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Hasonlót akartam írni. Szerintem is az lenne a jó megoldás, ha általános használatnál QHD-n menne a képernyő - mint ugye most -, a Gear VR-ban viszont nagyobb felbontást használna, hogy éles maradjon a kép. Persze az még így is kérdés, hogy mennyire terhelné túl a jelenlegi/közeljövőben kiadott procikat egy 8K-s felbontás meghajtása, mennyire lenne melegedésveszély (pláne a Note7 sajnálatos balesetei után fontos kérdés ez szerintem).

Meg amit írsz még, hogy aránylag kevesen használják a Gear VR-t, hiába bővül időnként a támogatott modellek száma az aktuális csúcstelókkal. Oké, hogy bődületes nagy vagyonnal, szakmai tudással és emberi erőforrással bír a Samsung, de még így se biztos, hogy megéri neki ez.

[ Szerkesztve ]

(#5) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Amíg nem lehet rendesen használni játékokhoz és PC-s progikhoz, addig nem igazán látom értelmét ezeknek a telefonos megoldásoknak.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

2 dolog: képernyőfelbontás és optikai minőség. Az s7edge-hez vettem használtban ócsóér egy ilyen szemüveget, de a "3napos csoda" lejárta után most porosodik.

Egyrészt pixekeket számolok, másrészt csodálom a szép kékes-lilás CA-t a kép szélein. 2-3 generáció és használható lesz ez, de ~8k-s kijelző és pöpec apokromatikus lencsék kellenek majd hozzá. Ha tényleg ott lesz az élmény, akkor nem zavar, ha drága, de az 50€/$-t is sajnálom a mostani kacatért, amit jelenleg a gyártók kínálnak.

#5: én filmeket néznék rajta legszívesebben, de ez így kb a 80-as évek videoton TV szintje... PC-s játékokra pedig az ad-s wifi-n keresztüli "monitor mód" lenne a megoldás. Kvázi minden technológia karnyújtásnyira van, csak össze kéne rakni és piacra dobni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.