Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kevinium


kevinium
aktív tag

Hülyeség kérem. Ha minden ember használná sosem tudnák letölteni a fájlt, mert az utolsó emberek egymásra várnának, mint két hülye az ajtó előtt, hogy nem előbb te töltsd le, nem te töltsd le... (És egyik sem tölti le, mert úgy nem lesz meg a 2-es arány...)

Amúgy meg seed-elni is lehet 2-es arányig, vagy 3-asig is. Én nem értem, hogy ez miért jó új funkció?

Új feature: Korlátozd a letöltési sebességed a feltöltési felére!

[ Szerkesztve ]

(#2) lezso6 válasza kevinium (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az étkező filozófusok után most az önzetlen torrentelők problémája az új deadlock példa. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Apollyon válasza kevinium (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazából pont azoknál kellene ezt bevezetni, akik letöltik az anyagot, aztán szinte azonnal lelépnek. Mivel sok ilyen van, ezt a funkciót alapból bekapcsolva kellene tartani mondjuk egy felugró buborékos tájékoztatóval.
Minden ember meg nem fog ilyet használni, önkéntesen meg pláne nem. A "te töltsd le előbb" példád meg már szinte egy utopisztikus paradoxon :D (a legönzőbbek bolygóján, azaz a Földön).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) interstate76


interstate76
addikt

Nálam régóta úgy van beállíta a TM, hogy seedeljen 2,00-s arányig. Aki meg nem tölt vissza legalább annyit, mint amennyit leszed, az először is nyaljon sót, másodszor pedig korlátozni kellene a havi adatforgalmát mondjuk 100 MB-ra. ;]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#5) tobias88888


tobias88888
őstag

Ez a megoldás így egy nagy baromság és használhatatlan. Itt egy jobb:
- Addig nem lehet letörölni vagy lekorlátozni a feltöltést a torrentnél, amíg ezt az arányt el nem éri.

(#6) Depression


Depression
veterán

Normálisabb oldal meg már egy ideje csak a seedeléssel töltött időt nézi.
Addig ne használhassam az új linuxot, amíg vissza nem töltöttem kétszer? Ez marhaság. Amúgy is addig marad a kliensben, amíg meg nem telik, vagy meg nem hal a vinyó.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

A seed-ben töltött idő szerintem fontosabb, mint a feltöltött adatmennyiség.

(#8) kmisi99 válasza Depression (#6) üzenetére


kmisi99
addikt

De elég sokan csak leszedik a "linuxot" majd majd miután végignézték már törlik is.De valóban baromság, asszinkron letöltési sebesség miatt, teszem azt 1 óra helyett 1 hétig lehetne várni a letöltésre míg feltölt ugyan annyit.

[ Szerkesztve ]

(#10) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Sokan mondjatok, hogy letoltes utan nem toltenek vissza semmit az emberek.
En otthoni nettel a budos eletben nem tudnek 1:1-re feltolteni semmit sem. Lefele meg levanszorog valahogy, de visszamaszni NEM AKAR! Ez a szolgaltato hibaja, tessek ot megkeresni ezugyben :D .Mas kerdes, hogy valakinek lenne hattere 1:1-re vagy tovabb tolteni, megsem teszi.
Hozzatennem, hogy pesten fasza nettel (120-as, 10fel, 10le) sem mindig tudom 1:1-re visszatolteni, mert ha van 3681letolto, es 2 seed (egyik seed en vagyok) akkor valahogy sosem en toltok fel... Mindig mast talalnak meg a leecherek.
Pedig en igyekszem mindig duplara tolteni, de gyakran nem ad ra lehetoseget a "matrix" meg az "éter". :D

-

(#12) Dave1984


Dave1984
őstag

Utorrent 2.2.1 et használok 150 százalékig max sebesseggel utána lassítom,de seedbe maradok.
Ha mindenki igy tenne nem lennének halott torrentek.Nem tudom miért fáj sokaknak feltolteni is!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#13) Dave1984 válasza GoldhandRent (#10) üzenetére


Dave1984
őstag

Neked javaslom az új torrenteket töltsd le,ne azt ahol már tobb ezer seeder van!Meglatod vissza fogod tudni osztani.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#14) GoldhandRent válasza Dave1984 (#13) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Szoktam, az se segit. Valahogy mindig van valaki, aki gigaval tolt fel/le

-

(#15) Depression válasza GoldhandRent (#10) üzenetére


Depression
veterán

Aki nem tölti le a teljes anyagot, pl. kiveszi a sample-t a letöltések közül, csak egy részre kíváncsi, csak a krek érdekli, azt leachernek fogja mutatni, pedig mindent letöltött már, amire igényt tartott.
Ezt pl. sokkal jobb lenne megoldani a torrent programokban, mint egy ilyen mazichista opciót bevezetni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#16) Dave1984 válasza Depression (#15) üzenetére


Dave1984
őstag

De attol meg a seed szabályok rád is vonatkoznak. Legtöbb oldalon 48ora seed idő vagy 1es arány. Ha valamennyit feltoltesz arányosan csokken a seed ido.
@goldhandrent: mondjuk nem egy órát kell seedben maradni kapcsolatod legyen aktív stb

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#17) galocza


galocza
aktív tag

nekem itt vmi kimaradt. mi ebben a poén?
nem kényszerít, nem jutalmaz. a leecher ezután is az marad.
aki meg megoszt rendesen, eddig is megtehette, meg is tette, és nem feltétlenül 2x szorzóig.

(#18) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

aki ezt a marhaságot kitalálta, annak hiányoznak az alapvető matematikai és fizikai ismeretei.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Syl válasza interstate76 (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

> Nálam régóta úgy van beállíta a TM, hogy seedeljen 2,00-s arányig.

+1 :R

Egyébként meg olyan helyről kell leszedni a linux disztribúciókat, ahol szigorúak a seed-szabályok. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) tomazin válasza lezso6 (#2) üzenetére


tomazin
veterán

Csak nem elte? Ugyanez jutott eszembe.
Btw torrentbol irtam a diplomamunkam, de nem latom ez kinek is miert jo. Terjedesi sebesseget csokkenti, a bekapcsolot szivatja, ha valaki seedben akar allni ott fog allni, de varni arra, hogy feltoltsek egy csomagot. Tegyukfel egy mar lecsengett anyagrol van szo, aminel sok a seed, de alig van leech. Lejonne 5perc alatt, de igy sosem fog?

Nem mellesleg az atlag netek aszinkronak es bem az up javara.

[ Szerkesztve ]

(#21) bambano válasza tomazin (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a szó, amit keresel: aszimmetrikus.
az aszinkron az idő-szinkronon kívülit jelent.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) GoldhandRent válasza Dave1984 (#16) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Nane...
Nem azt mondtam h mindig hit n run-t csinalok, hanem azt hogy nincs feltoltesem. Szerintem nem ugyan az.
Volt hogy 1 hetig folyamatosan ment a gepem honapos torrentekkel, hogy legyen feltoltesem, aztan alig valami.. De lenyegtelen :)

[ Szerkesztve ]

-

(#23) bambano válasza bambano (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A torrent hazugsága: bő négy éves cikkem, amiből, szerintem, meg lehet érteni, hogy miért veretes ökörség ez.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

10/0,5-ös netem van itthon és gyakran töltök le olyan vackokat amiket 1 ember seedel és én vagyok az egyetlen letöltő.

Nyilván életszerű, hogy én azt a mondjuk 1gigás vackot addig ne tudnak megnézni/használni amig tölem ketten le nem szedték a fél megabites netemen feltöltve.

(#25) #96302336


#96302336
törölt tag

Gratulálok...
Ez a pipa nem fog a notórius H&R useren segíteni. És ezt tudják a torrent oldalak üzemeltetői is, ugyanis a normálisabb oldalak büntetik a H&R-t. És nem adatmennyiséget, hanem seed időt néznek. Kevés kivétellel nagyon aszimmetrikus a netsebesség fel/le értéke, ami lejön pl. fél óra alatt, az felmászik 1:1 aránynál 5 nap alatt, és ez függ a torrent aktivitástól. Ahol van 34234524 seeder az életben nem fog 1:1 arányt elérni a user.
Ez a funkció kb. olyan mint a DHT. Azaz rosszabb. Mert a DHT legalább segít másoknak, ez csak szívat.
Vajon azért lett ez a funkció, hogy ténylegesen szívassa a torrentezőket?

(#26) Dezsike válasza #96302336 (#25) üzenetére


Dezsike
tag

Hidd el, visszamegy az, ha az anyagra van igény. Ha nincs akkor lehetsz te az egyetlen seeder, akkor se fog visszamenni, de ha vannak letöltők lassan de biztosan visszamegy. NASt használok, szépen beledobálom amit le akarok tölteni, majd USB-re kimásolom róla/hálózaton elérem, otthagyom hagy menjen, ha kell valakinek felbúg a winyó és megy fel az adat. Otthoni nettel, 30/5 Mbit. Előfordult, hogy egy hónapra megfeletkeztem a NASról mert épp nem töltöttem semmit és eszembe se jutott, szépen felment 300 GB, kb 60-as arány - természetesen nem bánom, amíg le nem törlöm az anyagot amúgyis bent marad, hagy vigye akinek kell, csak most a feledékenységemmel tettem jót a közösségnek. Szóval meg lehet azt csinálni sok, akár szerveres seederek mellett is, ha nagyon akarod - a kliens ugyanis mindenkitől fog adatot kérni annak érdekében, hogy mindig a lehető legjobb sebességgel menjen a letöltés (ha kiesne egy gyors forrás a többi betölti a helyét), a hálózatok meg általában a gyorsabb kapcsolatot fogják vissza ha elfogy a sávszél (hogy a webböngészést ne akassza meg a letöltés), ennek a mellékhatása, hogy a lassabbak is egész jó (ha nem is teljes) sebességgel tudnak feltölteni, ha akarnak is feltölteni. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom, érdektelenségbe fulladó és mammut (50+GB-os) torrentek kivételével mindig sikerült 48 órán belül elérni az 1-es arányt.

(#27) #51736960


#51736960
törölt tag

Micsoda újítás, már váltok is 2.2.1-ről :)

(#28) TeeJay


TeeJay
félisten

1000/200-as DIGI netnél ez ismeretlen fogalom
nincs olyan cuccom ami 20-30x-os visszaosztás alatt lenne :D
mire lejön 10x felment már na meg 24/7-ben kell járatni a laptopot egész évben és akkor szuper giga mega önzetlen user vagy :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29) #96302336 válasza Dezsike (#26) üzenetére


#96302336
törölt tag

Van torrent gépem, 24/7 megy, és az anyagokat csak 3 havonta törlöm, rám nincs hatással ez az új funkció :D

(#30) TeeJay válasza #96302336 (#29) üzenetére


TeeJay
félisten

Szintén top 100-ban vagy? :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31) #96302336 válasza TeeJay (#30) üzenetére


#96302336
törölt tag

Kb. Attól függ, hol. A legnagyobb oldalon csak 2000 körül vagyok, a másik (a balhékról is) ismert oldalon voltam top100, de oda már nem fogok többet seedelni, elég egy helyre is, ott is meg van minden. így kényelmesebb a management.

(#32) #96302336 válasza #51736960 (#27) üzenetére


#96302336
törölt tag

:DDD :C

(#33) dstern válasza TeeJay (#28) üzenetére


dstern
tag

Már ahol elérhető :@

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.