Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Diopapa


Diopapa
addikt

Ez a felület még mindíg ocsmány... :/

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#2) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Ezek a funkciók viszont jók. Amiről a cikk is szól egyébként.

Romani ite domum.

(#3) hackeeeee válasza Diopapa (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Minden minden más, ami más mint a megszokott...

Szerintem nem ocsmány, csak furcsa, és meg kell majd szokni, ennyi.

Véleményem szubjektív...

(#4) max-pain


max-pain
senior tag

Kar, hogy nincs _csak_ hardware ujrafelismeres...

(#5) negyedes


negyedes
addikt

Vegre. :R Hasznos funkció.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#6) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Ideje volt, nagyon hasznos megoldás. :K

essexboy

(#7) janos1988 válasza essexboy (#6) üzenetére


janos1988
addikt

Refresh-nek nem tudom mi értelme lesz. sokszor fog bekavarni és lehet majd újratelepíteni néhány alkalmazást.

De viszont ha a reset ilyen gyorsan és kérdések nélkül rakja újra a rendszert, akkor remélem a telepítés is ennyi időt vesz majd igénybe.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#8) Silenzio


Silenzio
addikt

Olyan kis csúnya, mikor jön már ki? :C

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#9) pzstm


pzstm
titán

ez jó lesz nagyon. Már várom! :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10) DesertDog


DesertDog
tag

Egyrészről jó és kényelmes, másrészről veszélyesnek látom. Vajon hányan fogják véletlenül újratelepíteni a rendszerüket, mert olvasás nélkül megnyomták control panelen a reset gombot, amitől csak azt várták, hogy újraindul a gép?

Nem szeretem az egygombos megoldásokat. Nem is tudnám megszámolni, hányszor sikerült már véletlenül megnyomni a gépemen a hátlapra kivezetett CMOS Clear gombot, amikor az USB portoknál matattam.

[ Szerkesztve ]

(#11) F34R


F34R
nagyúr

hmmm jó lenne ha egy normál asztali gépen mutatnák meg milyen is.
a metro még mindig nem tetszik , ha lessz értelmes beta kipróbáklásra kerül.

(#12) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Ha kint lenne a béta, ebben a pillanatban már telepíteném is. :)

Nekem tetszik a Metro ui. Sőt mióta használtam a Developer Preview-t, azóta Phone 7-es telefont akarok. :D

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Kíváncsi lennék, hogy PC-n ez hogyan is néz ki. Vagy arra ki sem jön? :D

(#14) Воланд válasza DesertDog (#10) üzenetére


Воланд
titán

hat azert egy parszor leirja, hogy mi is fog tortenni, szoval nem eleg egyszer odabokni.

(#13) hemaka: pont igy.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) F34R válasza hemaka (#13) üzenetére


F34R
nagyúr

de lesz, egyidejűleg fejlesztenek .

(#16) KAMELOT


KAMELOT
titán

Kiváncsi vagyok az új WIN 7-re :D :D :D
Lényegében ez az csak ki van bővítve néhány cuccal. Touchscreenel lehúzhatják magukat! :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#17) #21346560


#21346560
törölt tag

Érdekes funkciók, de nem hiszem hogy hétköznapi user nekiállna ennek is. Vagy nekiáll, és hívja a hozzáértőt hogy "jaj most mit csináltam?" :))

(#18) BiP


BiP
nagyúr

Ez a reset nem rossz. A refresht én sem tudnám használni, főleg, hogy bizonyos dolgokat megőriz, bizonyos dolgokat meg nem, szerintem többet ártana, mint használna (egy átlagos otthoni dekstop környezetben).
Ez a recimg pedig egy windowsba épített ghost. Kellett.

[ Szerkesztve ]

(#19) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Tetszenek ezek a funkciók, a felfrissítést kifejezetten jó ötletnek tartom, pláne így, hogy képes megtartani a beállításokat is.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#20) F34R


F34R
nagyúr

mondjuk ha ~7gb lemezterülettel és 5-600 Mb memóriával beérné akkor faszább lenne.
nem hiszem hogy jobb lenne a helyzet win 7 óta.
(érdekes ha régi gépre raktam akkor beérte kevesebbel is. )

(#21) domi007


domi007
őstag

Refresh eddig is létezett, ha system update-ként telepítetted (berakod a Win telepítőlemezt miközben a fut a rendszer, majd a Frissítést nyomod), de azért a Microsoft megint nagyot lépett előre.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#22) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Várom már nagyon, felület is bejön, a tudása se lesz rossz, végre valami tényleg új :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23) anulu


anulu
félisten

amikor eljutok oda, h újra kell húznom a gépem, akkor már tele van szemetelődve és összeesett. szóval inkább DVD be, format C:. win reinstall 4,5 perc, utilok, etc kb 1 óra. és teljesen tiszta a gép. 2-3 évente

max a desktop hyper-v miatt érdekelne, de az se a "kaparom a falat" kategória.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) front3r


front3r
őstag

Tetszik ez is...
A nagy kérdés az lesz, hogy a Metro-t és a Desktopot hogy lehet egyszerre használni hosszabb távon?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#25) 8zabi


8zabi
őstag

szerintem már a win7-nél sincs jelentősége az újratelepítés sebességének / egyszerűségének, mert nincs rá szükség

2009 vége óta összesen egyszer telepítettem 7-est, hardver hiba miatt

(#26) KAMELOT válasza anulu (#23) üzenetére


KAMELOT
titán

Egyetértek...Full reinstallkor max 2 óra midnent feltenni. Ebben benne van az összes hardwer software játékok telepítése és frissítés is egyben. Adobe corel HP progik stb.
Én is mindig FORMAT C: és akkor tudom ,hogy tiszta rendszert teszek fel.
Szemét eltávolításra ajánlom neked a Windows Doctor és Ccleaner progikat. Valamint a Böngészőben Clear recent history----ikont. :) :) :)
Ezzel napi 100-200mb szemetet spórolsz meg.

(#25) 8zabi: szerintem évente 1-2x elég újratenni a gépet. meg persze nomrális vírus progit kell használni. Sebesség nem változtat semmit...parasztvakítás ennyi! :D

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27) CPT.Pirk válasza KAMELOT (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért ez gáz, hogy arra kell készülni, majd újra kell telepíteni felfrissíteni a Windowst.
Amennyiben nem zabálják fel a rendszert vírusok meg ilyesmik (hogy ez megtörténhet, az megint egy másik, gáz téma), akkor nem igazán kellene, hogy ilyenre szükség legyen, van egy rakás beépített tisztító eszköz a winben, amivel ki lehet takarítani a működése közben termelt szemetet.

Majd megint eljutunk oda, hogy:

-tipikus kérdés Windowson: "ez meg ez nem megy, mit csináljak?"
-tipikus válasz Windowson: "franc tudja, telepítsd újra frissítsd fel a Windowst"

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) shteer


shteer
titán

akinek nem tetszik, nem nézi :DDD

nekem viszont igencsak bejövős :)

..szerintem jónak tűnik

(#29) pzstm válasza shteer (#28) üzenetére


pzstm
titán

;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#30) opeter87


opeter87
senior tag

Jó lesz az a win8

már várom nagyon.

megjegyzem a refresh-nek sok értelme nincs, úgyhogy nem tudja lementeni a harmadik féltől származó programok beállításait, mert azért ilyen programokat bőséggel használ az ember.

(#31) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

A funkció tetszik, várom a Win 8-at is, meg a skineket hozzá, mert elég minimal szegény. :D

(#32) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Latom sokan a rendszertisztítókra hivatkoznak, azok csak 1 darabig képesek kitisztítani mert hosszabb használat után már elkerülhetetlen az újratelepítés.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#33) attila9988 válasza atti_2010 (#32) üzenetére


attila9988
őstag

mert hosszabb használat után már elkerülhetetlen az újratelepítés.

Ez marhaság. Önmagától az ablakok sem romlik el, ahhoz tenni kell valamit. Nyilván ha összeszemeteled minden vacakkal amit találsz a neten, akkor előbb utóbb lesz valami ami beborítja, de ez nem egy "természetes" folyamat, ne állítsd be annak. (win95 -nél a registry hizlalós folyamatok még képesek voltak ilyesmire, de az már régi ügy)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#34) KAMELOT válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


KAMELOT
titán

Jól írod!
Inkább úgy néz ki a mikroszoftnál ,hogy csináltunk valamit ,de csak annyit ,hogy touchscreenes lett a win. bootolási meg instalálási idő itt nem jelent már semmit. Ezek mellékes dolgok. Most 5mp-vel gyorsabban bootol senkit nem érdekel. Aki meg használja a gépet úgyis alvó állapotba teszi onnét 2mp alatt bent van a win.
Szóval nem csináltak ezek semmit csak a külsején változtattak.
Aki meg nem akar vásárolgatni szoftvert meg félni ,hogy esetleg megtámadja vírus a gépet és újra kell telepíteni akkor az ubuntu-t fog használni hiszen ott minden ingyen van.
Eddigi leg-leg-leg WIN az a 7-es. 2011-ben 1x instaláltam csak újra. Vírus nincs mert maximális védelem alatt van esettel ami esetemben ingyenes...azaz nincs password meg username sem :D :D :D Semmi crackre ne gondoljon senki sem! Originál változat originál eset oldalról lehúzva. :)
WIN újrainstalálási idő meg senkit nem érdekel. Nem tudom mit akart ezzel a mikroszoft elérni......talán majd mindenki minden nap instalálni fogja a gépet!?!? :DDD :DDD :DDD
APPLE OS X-hez képest sokkal le vannak maradva!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35) sti10p


sti10p
senior tag

Az érdekelne, hogy ezek a metro apok hogy is leszmek, mik is lesznek és mikortól, kiterjed ez pl az Office soronkövetkező változatára (gyanítom nem) és, mivel az Office a Microsoft saját telepítőjét használja azzal működik vagy azt sem lehet majd a refresh-el visszahozni?!

[ Szerkesztve ]

XY

(#36) atti_2010 válasza attila9988 (#33) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én nem babusgatom a Wint hanem kb 12 órát használom naponta, ráadásul a fiamnak is megengedem hogy telepítsen dolgokat, persze hogy bedöglik de én ebből nem csinálok katasztrófát mert használom az Akronis programot így 5 perc és van új rendszer. Viszont ha ez a Win 8 dolog működik még jobb lenne.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) CPT.Pirk válasza atti_2010 (#36) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még mindig nem mondtál egyetlen okot sem, ami miatt szét kéne mennie. Persze ha esetleg a gyerek kikapcsolt uac mellett garázdálkodhat, azért megint nem a Win a hibás.

KAMELOT: nem igazán erre gondoltam. :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38) Pano


Pano
addikt

Én is jó ötletnek tartom, úgymond "szükség esetére", elég nagy hasznot tud majd hozni.

Ami a Windows vonalát illeti, sokkal jobban örülnék végre annak, ha olyasmi irányba mennének el, mint a linuxok, hogy a legszükségesebb dolgok alapból, telepítésnél már rendelkezésre álljanak (pl. pdf olvasó, java, flash) és azok frissítései külön updateben elérhetőek legyenek. Vagy egy központból.
Úgy tudom már tervezik 8-ban a szoftverközpontot, ami ezeket megoldaná. Viszont félek attól, hogy vagy fizetős lesz, vagy olyan rohadt szegényes mint az ie9 bővítménygalériák. Jó lenne, ha minden egy helyről elérhető lehetne, mint ubuntu szoftverközpont. Na, az valami hatalmas egy találmány.

[ Szerkesztve ]

(#39) atti_2010 válasza CPT.Pirk (#37) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én nem is mondtam hogy szétmegy hanem kicsit belassul ami nem tetszik.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) CPT.Pirk válasza atti_2010 (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra a hozzászólásra reagáltam, amiben azt írtad, bedöglik.
Pl. XP esetében még találkoztam az említett lassulással, ott egy idő után tényleg beállt egy lassabb állapot, amire aztán mindegy volt, hogy mit csinált az ember, csak újrarakás oldotta meg. 7-en ilyesmivel nem találkoztam még, bár a sajátomon kívül máshol nem igen használtam még 7-et.

Hmm, bezzeg Linuxokon ilyen lassulás nem ismert.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) atti_2010 válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Akkor én voltam félreérthető, belassul még nem döglött meg egy sem, a Linuxal meg az a bajom hogy ahol gyerek van nem alternatíva.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#42) fordfairlane válasza Diopapa (#1) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem is.

x gon' give it to ya

(#43) ddekany


ddekany
veterán

Ez jól hangzik, hogy "szabvánoysítják" a telepítés mikéntjét... Az egyik dolog ami mindig idegesített Win-ben, az pont az ezerféle szigorúan béna telepítő, és hogy nem egyértelmű a Win-nek sem, hogy melyik alkalmazás hova mit rakott, és min függ, stb. Viszont ez miért metro-felület-specifikus? Vagy nem is az?

(#44) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Tetszenek ezek az opciók! :K Igaz, ezeket idáig is megcsináltam magamnak, csak ghost formájában. Ha rugalmasabb lesz, mint a mostani ghostok akkor váltunk.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#45) arnyekxxx válasza atti_2010 (#32) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Hány évet nevezel hosszabb használatnak?

(#46) arnyekxxx válasza atti_2010 (#36) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mira használod te a gépet, hogy évente akár többször is ujra kell rakni vagy a fiad milyen szemétdombról szedett szarokkal programokkal mérgezi szerencsétlen wint?

A házi laptopon vagy 2 éve megy a 7, a munkagépen csak azért lett 1 éve ujrarakva mert a 32 bitet 64re cseréltem. Egyik se babusgatott jószág, hanem keményen melóra használt cuccok.

Elképzelni se tudom, mit kellene tenni egy w7-el, hogy ujrarakást igényeljen (tekintsükk el a direkt rendszerelbarmolástól)

Most olvasom a lassulást. Továbbra se értem, a kétéves laptop se lassult, az asztali se lassul. Az XP lassult.

[ Szerkesztve ]

(#47) atti_2010 válasza arnyekxxx (#46) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Attól függ ki mit ért lassulás alatt, SSD-t használok és nem nagyon tűröm ha késlekedve nyílnak az ablakok, de ezt én nem tartom olyan szörnyűnek de úgy látom egyesek igen.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#48) ZxZ


ZxZ
tag

..én spec. egy olyan funkciónak örülnék már nagyon, amivel hekk meg trükk nélkül lehetne tökéletesen személyre szabni a felületet.. (e helyett újra infantilitási rekordot döntött a windows, a metro felülettel).. a visszaállítás és egyéb reparáló funkciók továbra sem lesznek használhatóak számomra.. honnan is tudhatná a win, hogy melyik driverre, registry bejegyzésre, stb-re van szükségem és melyikre nem..

ZZs

(#49) KAMELOT válasza atti_2010 (#36) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem még nem döglött be 1x sem a WIn 7. Én is napi 12 óránál többet használom.
Defragot is kéne használni ,akkor nem lassulna be a géped. Felesleges fájlokat meg ki kell dobálni. És akkor megy mint a rakéta a rendszer. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50) =Mentor= válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


=Mentor=
őstag

Csak a noobok és hozzánemértők teleépítgetik újra folyton az operációs rendszer, nálam a Windows 7 2009. július 24-én lett telepítve és azóta használom... 3 fontos dolgot kell tenni: Töredezettségmentesítés + registry pucolás + szemét fájlok törlése. Ennyi. Persze ettől még nem hülyeség a "Reset" funkció "Refresh" meg eddig is volt, csak úgy hívták "Windows frissítése", illetve némileg egyszerűsödött és gyorsult a folyamat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.