Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Remélem az AM3 sokáig fog élni! :)
Az AM2/+ egészen jól bírta....relatíve....

...

(#2) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Jelen pillanatban a 790X+SB600 is a középkategóriát hivatott képviselni szerintem, nem csak a 770-es megoldások. Sőt, azok már 12-13K-ért is kaphatók, ami igencsak alsókategóriássá teszi őket.

Chipset fronton az SB750-es tett most jót, remélem letesztelitek ti is.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#3) Oliverda


Oliverda
félisten

A 790FX+SB750 tökéletesen megfelel még egy ideig és szvsz szinte majdnem minden igényt ki tud elégíteni ez a páros.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) radírfej


radírfej
senior tag

kár hogy a késedelem okáról nem esett szó...

az AMD processzort, VGA-t, chpsetet úgy tűnik nem képes egyszerre az ütemtervnek megfelelően piacra vezetni, pedig a gyártókapacitás nagy rését bérli...

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#5) Oliverda válasza radírfej (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

A CPU és a GPU fejlesztés nyilván magasabb prioritáson fut mint a chipset. Szvsz annyira nem is kell eröltetni az újabbnál újabb chipset-eket mivel a jelenlegi kínálat sem nevezhető éppen rossznak.

Az SB600 is már bő 2 éves és csak mostanság fog végleg kifutni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) Yutani válasza radírfej (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jelenleg az AMD éppenhogy nem a chipsetekkel van lemaradva, hanem a processzorral, és jól teszik, hogy inkább arra koncentrálnak most. Mert miért kellene jobb chipset egyelőre az AMD procik alá, mint a most elérhetővé váló 790(F)X+SB750 páros? Minden igényt kiszolgál, jöhet rá a Deneb. VGA fronton meg most aztán tényleg jól állnak a zöldvérű vörösök!

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#7) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Kell a francnak új chipset!
Jöjjön a deneb az csókolom :D

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#8) Abu85 válasza radírfej (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínűleg az Enhanced CrossFireX technológia miatt késik. De ez csak feltételezés. Mindenesetre erősíti azt a pletyit, hogy a HD5000 az bizony Master chip Design lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) #19617792


#19617792
törölt tag

Van egy pár kérdésem: :)
A déli hidak leginkább miben különböznek? SB600, SB700, SB750, stb. elég sokféle van, de nagyjából mi a különbség? Olyanról tudok, hogy a SB750-es déli híd esgíti a tuningot, csak nem tudom, hogyan. Déli hidak miben fejlődhetnek? SATA-3, USB 3.0, több USB meg ilyenek?

(#10) Ste válasza Abu85 (#8) üzenetére


Ste
addikt

mit értesz Master Chip Design alatt?

(#11) Oliverda válasza Abu85 (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Erről kicsit bővebben esetleg? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) radírfej válasza Abu85 (#8) üzenetére


radírfej
senior tag

lehet rosszul tudom, de azt hittem, hogy az enhanced technológia crossfire esetében a low end gpu-k hid nélküli összekapcsolását jelenti.

de rövid posztod nem egészen ezt sugallja...

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#13) TomBoy1986 válasza Abu85 (#8) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Elég érdekes volna visszatérni ahhoz a "béna" CF-hez, ami volt az X1 korszakban... mert csak arra tudok gondolni a Master Chip Design alatt...

Akkoriban elég ritka és drága is volt a CF... ennek köszönhetően pedig nem is terjedt el.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#14) Abu85 válasza Ste (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már írtam másik fórumban, hogy ez a következő lépcsőfok egy olyan kialakítású rendszerhez, ami a gyártási és fejlesztési költségekre nézve sokkal olcsóbban kihozható.
Az egész lényege a Crossfire Sideport ami a Rambus Flex I/O rendszerére épül. Ez 8GHz-en maximum 76,8 GB/sec-es sebességre képes 12 csatornán (5 be-, és 7 kimeneti).

A Master Chip Design-al két chipet kell tervezni, egy mastert ami a főchip lesz és egy slave szolga chipet ami a master chiphez kapcsolódik. A master chip annyi slave chipet tud kezelni ahány Crossfire Sideport-ja van. A master chip egy teljesen általános felépítésű GPU, míg a slave chip csak a számításért felelős shader core-t tartalmazza a hozzá kapcsolódó textúrázóval.
Az előnyök egyértelműek két pici és olcsón gyártható chipet kell majd kifejleszteni, és a különböző kategóriákban induló kártyákra küönböző konfigurációkban kell majd felszerelni. Például a legkisebb versenyző csak a Master chipet fogja tartalmazni alacsony teljesítménnyel, míg a legerősebb modell, a master chip mellett annyi slave chipet is tatalmazhat ahány Crossfire Sideportja van.

Példának okáért legyen a master chip 800 shader procis ugyanazzal a felépítéssel, mint az RV770 4 darab CF sideprottal. A Slave chip szintén 800 shader procit tartalmazzon a szükséges felépítéssel. Mindkét chipet 40nm-en gyártva (mert a méret miatt ez reálisan kivitelezhető) a következő termékskála alakulna ki. A memória minden esetben a Master chiphez kapcsolódik, mert csak azoknak van ROP blokkjuk.

HD 54xx -> 800 SP, 40 Gather4 TMU (1 master chip)
HD 56xx -> 1600 SP, 80 Gather4 TMU (1 master chip + 1 slave chip)
HD 56xx+ -> 2400 SP, 120 Gather4 TMU (1 master chip + 2 slave chip)
HD 58xx -> 3200 SP, 160 Gather4 TMU (1 master chip + 3 slave chip)
HD 58xx+ -> 4000 SP, 200 Gather4 TMU (1 master chip + 4 slave chip)

Természetesen az egyes chipek a gyártási selejtekre nézve butíthatók.

Persze azt senki sem tudja, hogy milyen felépítés lesz alkalmazva a chipekben, de a design mutatja, hogy maximálisan testre szabható a rendszer és rendkívül olcsón kivitelezhető. A CrossFireX-et pedig ehhez mérten kell majd szabni ami áttervezéseket jelent.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) DraXoN válasza Abu85 (#14) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Akkor ha jól értem eljön az a korszak, hogy a CF-ben nem lesz a memóriában minden textúra adat kétszer (így fele memória is elég lehet..)?
És gondolom ez akkor a driver optimalizációt is egyszerűsíteni fogja...

Ha ez a helyzet akkor az ATI(AMD) megint nagyot fog alkotni.. az nVidia... hát erre mit fog lépni... az SLI most is hátrányban van, de ha ez ilyen lesz akkor végkép gyengébb lesz.. (már most ahol működik a CF jó proci mellett van legalább kb 80%+ egy második kártya esetén)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#16) L Balázs


L Balázs
tag

Az AMD chipset téren is odab...sz az nVidiának, tehát szerintem nem sokáig lesz a "kisebbik gyártó". :C

(#17) leviske válasza Abu85 (#14) üzenetére


leviske
veterán

Erről máris várom a cikket. :DDD És a DX11-el is még tartozol, pedig már vannak róla pontosabb infók.

Amúgy az reális, hogy a 800-asok már erre a felépítésre fognak épülni? És miért kell átdolgozni emiatt a chipset-eket? Az eddigi generáció váltásoknál ilyenre nem volt szükség. :F

MOD: És az lehetséges, hogy az új 800-as ATi-k már PCI-E3.0-val érkeznek? Csak mert ha jól emlékszem, akkor a 800-as chipset család már a PCI-E3-at is támogatja... és gondolom ennek oka is van.

[ Szerkesztve ]

(#18) marcias


marcias
őstag

Jó azt látni, hogy most az AMD hozza az újításokat, innovál, az nVidia meg próbál felzárkózni :DDD

Próbál? :U

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#19) orbano válasza leviske (#17) üzenetére


orbano
félisten

"CrossFireX-et pedig ehhez mérten kell majd szabni ami áttervezéseket jelent."

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) dezz válasza Devid_81 (#1) üzenetére


dezz
nagyúr

"Az AM2/+ egészen jól bírta....relatíve...."

Mit keres itt a múltidő...?

(#15) DraXoN: Reméljük... Bár így osztoznia kell a GPU-knak a rendelkezésre álló memória-sávszélen.

[ Szerkesztve ]

(#21) leviske válasza orbano (#19) üzenetére


leviske
veterán

De eddig ilyenre nem volt szükség, pedig a X800 korabeli CF és a 1950-el bevezetett CF között komoly különbségek voltak... ezért kérdeztem. Ha már a chipset-ben is át kell dolgozni, akkor már addig jutnak, hogy egy teljesen más technologiánál lyukadunk ki. És kérdéses lesz, hogy az Intel az új CF-t mennyire tudja majd támogatni.

És akárki, akármit mond, az AMD-nek még szüksége van arra, hogy ne csak a saját prociaihoz vegyék a kártyáit. Főként most, mikor az nV kiadta az SLI-t az Intelnek.

[ Szerkesztve ]

(#22) dezz válasza leviske (#21) üzenetére


dezz
nagyúr

Én sem értem, miért lenne feltétlenül szükséges ehhez új chipset. Hiszen elvileg már a 4870 X2-nél alkalmazásra került a Sideport, két kártya között meg egy a mainál többeres összekötő híddal megoldhatják.

Hacsak nem valamilyen "intelligens", hw-es megoldással is meg akarják támogatni, ami még a PCIe busz előtt (proci felől) beleszól a kommunikációba.

(#23) whitehand válasza L Balázs (#16) üzenetére


whitehand
senior tag

de továbbra is a kisebbik proceszorgyártó lesz mivel a proceszorok terén nem az nvidia az ellenfele hanem az intel..

(#24) Oliverda válasza whitehand (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem az számít hogy kisebbik vagy nagyobbik hanem hogy milyen termékeket gyárt és azokat milyen áron adja a vásárlóknak. A vásárlók többségét hidegen hagyja hogy melyik cég mekkora.

mod: topikot tévesztettél :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) waterman_


waterman_
aktív tag

ez a deneb chip ez egy ddr3 mem vezérlős am3 foglalatos phenom 45 nanométeren, vagy izgalmasabb újítások is lesznek benne? pl jó lenne ha egy asztali chip nem enne 95-120 wattot, de semmi konkrét infót nem lelek hirtelen a net sűrűjében.. a denebről tudna mondani nekem valaki valami bíztatót? jó lenne ha dobbantana vele amd..

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#26) #72042496 válasza waterman_ (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Keress rá a Phenom, ill. a K10 topicban, egy csomó infót találsz róla! ;)

(#27) Abu85 válasza dezz (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs aktiválva ... csak tesztelés célzattal lett belerakva.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Oliverda válasza Abu85 (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

A Master és a Slave chip(-ek) egy lapkán lesz(nek)?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) #19617792 válasza leviske (#21) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az nVidia nem közvetlenül az Intelnek adta ki a SLI licencet, hanem meghatározott alaplapgyártóknak, és csak néhány X58-as lapon megy majd hivatalosan a SLI. nVidia nem hülye, hogy maga alatt végja a fát, ha Intelé volna az SLI, akkor a kutya se venne nForce-os lapot.

(#30) waterman_ válasza #72042496 (#26) üzenetére


waterman_
aktív tag

köszi, elolvastam a nagy k10 topic utolsó 4-5 oldalát, de nem lettem okosabb, olyasmik vannak leírva amiket tudtam/sejtettem, meg páran marták egymást.. igazándiból arra lettem volna csak kíváncsi, hogy a nagyobb cahce-en kívül hozott-e valami architekturális újítást. a k10.5 elnevezésről legalábbis arra gondoltam biztos újítottak valamit, ami desktop szinten is érdekes. mára feladom, de majd még olvasok tovább:)

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#31) Aprósólyom válasza Abu85 (#14) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:Y Mekkora ötlet. Nagyonn szimpatikus a logikájuk. Esetleg ezeket a Slave chipeket akár külön PCI fogalalatba is lehetne csatlakoztatni? Az lenne igazán nagy durranás. Ha jonnek a szebb grafikájú gémek, vagy veszek egy nagyobb felbontású TFT egyszerűen csak vennék 1-2 slave karit és máris gyorsabban menne. :B

Jevons paradox

(#32) #65675776 válasza waterman_ (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Használd a keresőt. A lényegi dolgok le lettek írva.

(#33) leviske válasza #19617792 (#29) üzenetére


leviske
veterán

Azt tudom, hogy konkrétan nem adta ki, de most, hogy már Inteles chipekkel is elérhetővé válik, többen fontolják majd meg az SLI használatát.

Azzal, hogy az AMD ilyen mértékben átdolgozza a CF-t, csak a saját piaci helyzetét sodorja veszélybe. Bár lehet, hogy a 800-as Radeonokkal az ATi olyan fölénybe kerül az nV-val szemben, hogy már komoly hajtóerő lehet az AMD malmára... És már a Phenomok is elérik azt a szintet, hogy tudják tartani a lépést a GPU-kkal. :)

(#34) orbano válasza Aprósólyom (#31) üzenetére


orbano
félisten

erre a crossfire miért nem jó?

A vér nem válik VAZZE!™

(#35) Aprósólyom válasza orbano (#34) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Igaz, de a CF a gyakorlati tapasztalatok szerint, nem arányosan növeli a teljesítményt. Bár a legpoénabb az volna, ha lenne egy kari ráintegrála a master chippel, és lenne négy foglalat még külön, amibe annyi slave procit teszek amennyi kell vagy belefér. Szerintem ez jó ötlet volna.

Jevons paradox

(#36) BobChemistry


BobChemistry
őstag

AMD VGA fronton mikor várható valami újdonság, tudja valaki?
keresgéltem, de nem találtam semmit sem

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#37) Oliverda válasza BobChemistry (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Ejj..de telhetetlen vagy. ;] Nem rég jött ki a 4870 X2, nemsokára jön a 4850 X2 is illetve a többi kisebb, de ha ennél újabb kell akkor kicsit olvass vissza a topikban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) #19617792 válasza leviske (#33) üzenetére


#19617792
törölt tag

Én nem félnék attól, hogy az AMD elrontja a CF-et, mert akkor saját maga alatt vágná a fát, csúcskártyái On-Board CF ugye, ellentmondásos lenne, hogy ha rossz lenne a CF. Most nagyon lendületbe jött az AMD, RV770, Deneb, stb. szerintem az új CF is jó lesz, bízok benne, nagyon szorgos az AMD! :D

(#39) #19617792 válasza Aprósólyom (#31) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ja, mint anno valamelyik régi VGA-nál (asszem S3 Trio, ha jól emlékszem), hogy üresek voltak a memóhelyek, és pakolhatáál bele 1-2MB memót. :DD

(#40) orbano válasza Aprósólyom (#35) üzenetére


orbano
félisten

és a gyakorlati tesztek mit mutatnak, ez a megoldás mennyivel jobb, mint a crossfire? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) DraXoN válasza Aprósólyom (#35) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én még egy olyan lehetőséget is eltudok képzelni, hogy a master chip az alaplapi grafikus vezérlőben található, vagy még inkább a Fusion-ban lévő grafikusmagban, és a grafikuskártya memóriája is külön modulként van az alaplapon.. e-mellé csak a slave ként működő grafikus kártyák mennének (amik 2d ben kikapcsolnak) vagy külön "olcsósított" memória és megjelenítő vezérlő nélküli slave kártyák (persze szerintem biztos gond lenne a PCI-E busz késleltetése)...
Persze ez az Inteleket kizárná, így nem valószínű a felállás, de érdekes elképzelés :)) ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#42) BobChemistry válasza Oliverda (#37) üzenetére


BobChemistry
őstag

köszi, elovastam :B

nem azért mert telhetetlen vagyok, hanem mert nem tudom hogy érdemesebb e megvárni az új termékcsalád megjelenését, vagy vegyek egy 4850-et egyelőre

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#43) Oliverda válasza BobChemistry (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát azért az még odébb van... a 4850 pedig nem túl drága és nem valószínű hogy gyorsan le fog esni az ára a béka segge alá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) BobChemistry válasza Oliverda (#43) üzenetére


BobChemistry
őstag

remélem így lesz, és nem járok vele úgy, mint a 7900GS-el ;)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#45) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a chipseteket sem kellene elhanyagolniuk, de hát ez van.

(#46) Oliverda válasza ^Clown (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem hanyagolják el. Az SB800 pl. egy teljesen új fejlesztésű déli híd lesz számos új feature-rel: [link].

Az északi hídon meg legfeljebb a PCI-E szabványt meg a CF-et kell majd variálni de ehhez még nincs VGA(GPU).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) Yutani válasza Oliverda (#46) üzenetére


Yutani
nagyúr

Vajon melyik az a jelenlegi alaplap, amin 4 ventilátort lehet szabályozni? Manapság kettőnek is örülni kell egy középkategóriás alaplapon! :U

#tarcsad

(#48) Oliverda válasza Yutani (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

DFI :) Bár azon lehet hogy csak 3at... nem emlékszem már.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) Abu85 válasza Oliverda (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, a FLEX IO elég bonyolult NYÁK-ot követel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) Abu85 válasza Aprósólyom (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt nem lehet megcsinálni ... a Design elsősorban az olcsó fejlesztést teszi lehetővé. A dolog egyszerű mivel csak két chipet kell tervezni és a fejlesztési idő is sokkal rövidebb lehet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.