Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Tök jó hogy fejlesztik, Windows-on kizárólag ezt használtam, de sajnos OS X-en nem ad túl nagy élményt... Marad a Safari-Chrome páros. Amúgy kíványi lennék, mennyien használják ezt a fajta kommunikációt a mindennapokban, akár összevetve más platformmal.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) devast


devast
addikt

Nem nyitja meg a cisco router https oldalát, mert gyenge ssl kulcsot használ... GG ilyenkor warningoljon vagy tökömtudja, de egyszerűen nem lehet használni....

(#3) Tamás88 válasza devast (#2) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nincs olyan, hogy kivételek hozzáadása? Mert mikor nem biztonságos ssl oldalra térek, akkor mindig van egy kis link, ami segítségével mégis el lehet érni az oldalt.

(#4) #51736960


#51736960
törölt tag

Nem tudom konkrétan megfogalmazni, de egyre kevésbé tetszik a FF, pedig hosszú évek óta ez az elsődleges böngészőm. A másik két nagy alternatíva még kevésbé jön be, szóval ha váltanék FF-ről, akkor az Opera jöhet(ne) szóba, ha valahol a 12. verzió környékén nem vágták volna teljesen tönkre :(((

(#5) twollah1976


twollah1976
őstag

Meglátásom szerint a Firefox egyre többet akar markolni, de ezzel csak kevesebbet fog.

Először jött a Chrome-ot majmoló kinézet.
Majd belerakták ezt a Hellót vagy mi a frászt.
Beleraktak valami közösségi oldal szarságot a könyvjelzők közé aminek az eltűntetése felért egy kézi ad-ware irtással.
Kb. 10 percig túrtam a neten a külföldi fórumokat mire eltűntettem a könyvjelzők közül azt a szart.

Egyre vaskosabb lesz a kód, egyre jobban lassul a program.
Arra meg nem képesek, hogy a 64 bites verziót ne csak béta verzióban adják ki.
Nagyon elvesztették a fonalat a fejlesztéssel, azt hiszik, hogy attól lesz jó a böngésző, hogy minden szir-szart belepakolnak amiket meg lehetne oldani pluginekkel lásd Chrome.

Egyre unszimpatikusabb amit a Mozillánál művelnek a FFszal, lassan már csak megszokásból használom.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) myke01 válasza twollah1976 (#5) üzenetére


myke01
senior tag

Ez így igaz ,ahogy leírod . Így lehet egy jó szoftvert teljesen padlóra tenni . Sajnos már egy ideje csak a verziószám növekszik a Firefox névjegyében , azon kívül más nem nagyon észlelhető a laikusok számára . A fejlesztői eszközök biztosan meg adják az "örömet" a fejlesztőknek ,és jobban belelátnak a "gépházba" ezáltal , de valljuk be ,hogy a legtöbb felhasználót ez nem érdekli . A közönséges halandót az érdekli ,hogy gyors legyen ,stabil ,és ne kelljen sokat bajlódni ,ha működésre akarunk bírni egy áhított kiegészítőt . Bár a legtöbb embernél szerintem még az sincs ,mármint egy kiegészítő sem :K . A hétköznapi halandók arra használják a böngészőjüket ,hogy elolvassák a híreket ,megnézzenek egy-két videó YT-on , kiéljék a közösségi oldalak által kínált napi "agyelszívást" :D ,stb . Valljuk be ,ezekhez nem kell semmiféle kiegészítő ,csak az alap böngésző ,és ha már itt tartunk ,akkor erre megfelel bármelyik másik böngésző is a konkurenciától .Szinte minden oldalon az ember képébe tolják a Chrome-ot ,és legtöbb programmal is "érkezik" ,ha úgy akarja a gyanútlan user . A Google kezében a fölény az anyagi háttér miatt . Temérdek pénz áll rendelkezésre mindenre . A lényegre térve ,többen töltik le a Chrome-ot ,mint a FF-ot (sajnos) , és ezáltal többen is használják -------> a hétköznapi usernek az is megfelel általános használatra ( de akár az IE11 is ) .

Összefoglalva : én is már csak megszokásból használom a rókás böngészőt ,meg azért mert lusta vagyok átköltözni egy másikra ( Chrome ,Opera,stb. ) :D

(#7) pprod94


pprod94
aktív tag

Nekem Lubuntu alatt 4-5 mp-eket szöszölt, mire elkezdte betölteni az oldalt, így váltani kellett. :( Pedig szimpatikusabb még mindig, mint a konkurensek..

(#8) twollah1976 válasza pprod94 (#7) üzenetére


twollah1976
őstag

Az a gond?, baj?, hogy anno a Firefox egy normálisan működő böngésző volt amit "elfejlesztettek".

Alternatívából van bőven, csak mindegyiknek megvan a maga nyűgje vagy olyan megszokott dolog hiányzik belőle ami a FFban benne van.

Android frontom még elkeserítőbb a helyzet.
A FF harminc akarhány mega!, majdnem akkora méretű, mint az asztali verzió.
2 giga rammal 7 megnyitott lappal már az első lapot újratölti.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) joghurt


joghurt
addikt

Hát, az újabb feature-ök közül jó lenne kihagyni a masszív memory leak-ek visszarakását. :O

A 38-as sorozat nagy örömömre végre egészen használható volt a korábbi verziókhoz képest, elég volt hetente egyszer újraindítani. A 39-est pedig naponta kell többször, mert egy pillanat alatt felmászik 1,4 gigára.
Ugyanazok a kiegészítők, ugyanaz a gép, ugyanazok az oldalak, ugyanazok a böngészési szokások.

A belső memória diagnosztikai lap nem talál semmit, a garbage collection nem szabadít fel semmit.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem még mindig a Firefox a legjobb, a testre szabhatósága miatt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11) csongi


csongi
veterán

En is egyre silanyabbnak erzem az FF.t Droidon nem hasznalom mar. Samitogepen sem sokaig mar. Egyre lassabb, egyre tobbszor akad ki, es 3-4 gepen hasznalom, mindegyiken ezt produkalja. Pedig legjobb volt szerintem.

(#12) Rick4 válasza joghurt (#9) üzenetére


Rick4
félisten

6 fül van megnyitva, 1 órája megy a gép, 738MB-ot használ a 39-es FF, de mivel 8GB van a gépben, közel 5GB jelen pillanatban is szabad. Hol lényeg 2015-ben, hogy 0.7GB-ot vagy 1.5GB-ot használ? Most megnyitottam még pár fület, 14 weblap van betöltve, és 843MB-nál tart. Nem nálad lesz valami?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13) Kékes525 válasza Rick4 (#12) üzenetére


Kékes525
félisten

Rendszeresen használom a Firefoxot akár 20 füllel is egyszerre, semmi probléma. 78 füllel:

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) Rick4 válasza Kékes525 (#13) üzenetére


Rick4
félisten

Úgy látszik nem csak nekem furcsa a több, mint 1GB ram használat...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15) Kékes525 válasza Rick4 (#14) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen és sebesség csökkenést sem éreztem az első néhány másodperc kivételével.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16) joghurt válasza Rick4 (#12) üzenetére


joghurt
addikt

8 giga van a gépemben, ami talán még ma sem számít kevésnek. Csak épp munkára is használnám a gépet. Visual Studio példányonként 400-500 mega, SQL szerver 0,5-1,5 giga, VMWare ízlés szerint, térképes adatbázisok végtelen méretben.

Másrészt pedig FF-ből még mindig csak 32 bites változat van, ahol 2 GB a memórialimit egy processzre. Ha ezt megközelítjük, nem fog tudni memóriát foglalni magának, és összeomlik. De már sokkal hamarabb belassul a folyamatos szemétszedés miatt.

Önmagában nem a tabok számától szivárog a memória, hanem a folyamatos használattól. Annak most nem állok neki, hogy kimérjem, melyik weblapokat szívja meg.
Még a 37-es verziónál olvastam olyan bugról, hogy ha nyitottak mellé egy új privát módú ablakot, és abban néztek videót, bezárás után a memória jó része nem szabadult fel. Nálam most nem erről van szó, de azért jól mutatja, hogy milyen szintű figyelmetlenségek tudnak benne maradni, és mekkora hiányosságok vannak a foglalt memóriák gazdájának követésében.
Folyamatosan vannak memóriaproblémák a FF-fel, és a fejlesztők többnyire a bővítmények készítőire mutogatnak. Nosza, de akkor miért nem készítenek valami diagnosztikát, amivel megmondhatnám, hogy melyik bővítmény mennyit foglalt? Az egyik nagy problémám épp az, hogy a szétszivárgott állapotban az about:memory összesítve is csak töredékét írja ki a firefox.exe memóriafoglalásának.

A tej élet, erő, egészség.

(#17) Ryx válasza joghurt (#9) üzenetére


Ryx
csendes tag

Nálam meg pont, hogy ez a verzió javított meg valamit. Az előző pár verzióban hosszú idejű pl fél nap sok megnyitásos sok lapos böngészés után belassult a a lapváltás , megnyitás stb. Kicsit sok memóiát is használt egy idő után de azért még volt szabad. De ott sem használt a garbage. Nem jöttem rá mi okozza, igaz nem is nagyon kerestem. Gondoltam az adblockra de nem az volt. Viszont egy böngésző bezárás majd utána ujjaranyitása a Firefoxnak megoldotta a dolgot. Az meg pár másodperc volt.

Viszont ennél a verziónál teljesen eltűnt ez a dolog nálam. Memóriát is alig használ most. Egyébként önmagába nem érdekel ha használják a memóriát hiszen azért van. Csak ha szükséges érje be kevesebbel is jelentős lassulás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#18) twollah1976 válasza joghurt (#16) üzenetére


twollah1976
őstag

Ez a kapkodás meg az erőltetett fejlesztési ütem eredménye.

Érjük be verziószámban a Chromeot, mert az milyen gáz, hogy mi csak az X verziószámnál tartunk bezzeg a Chrome az N+1nél.

Az más tészta, hogy érzésem szerint a Chrome jóval többet és gyorsabban fejlődik, mint a FF.
Igaz annak is megvannak a hülyeségei pl.: Java nem támogatása a 45-ös verziótól.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) pprod94 válasza twollah1976 (#8) üzenetére


pprod94
aktív tag

Pedig a 3.** verziók milyen jók voltak! Az Androidos verzió pedig tényleg nem túl vonzó.. Nem viszik túlzásba az optimalizálást, pedig ott lehetne még csak felhasználói tábort összeszedni!

(#20) Rick4 válasza joghurt (#16) üzenetére


Rick4
félisten

Na de ha pl az adobe flash player viszi fel közel 2GB-ra a memóriahasználatot, arról nehogy már a FF tegyen...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21) joghurt válasza Rick4 (#20) üzenetére


joghurt
addikt

Én úgy tudtam, a Flash már jó ideje külön processzben fut (vö. plugin-container.exe és FlashPlayerPlugin_*.exe), többek között a böngésző magával rántása ellen. Tehát a Flash memóriahasználata első közelítésben nem a firefox.exe memórialábnyomát növeli.

A tej élet, erő, egészség.

(#22) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Sok-sok éve használtam, de már annyira rossz irányba ment el, hogy a 39-es verzióval inkább hagytam a fenébe....Azt gondolom, hogy egy jó böngészőt sikerült az évek alatt szépen tönkretenniük. Nem tudom ki szab irányt a fejlesztéseknek, de felébredhetne már...

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#23) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az összes verziót kipróbáltam már, de mindig visszatértem a 31-es ESR-hez.
Egyébként tényleg nonszensz ez az ész nélküli, verziószámhajhászásos ámokfutás. A króm ugye népszerűbb, meg állítólag többen használják, igaz ott a kemény marketing, de mégiscsak egy fapad böngésző, amihez alig van kiegészítő.
Az is igaz, hogy ezerszer gyorsabb a FF-nál viszont RAM-ot is sokat zabál (még többet). Meg ugye, bármit beírsz krómba, az megy egyből direktben a kugli szervereire... Azért ez se mindegy.

Valóban úgy tűnik hogy az új funkciók bevezetésére többet figyelnek mint az optimalizálásra, de ez ma már kb a legtöbb szoftver esetében így van...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) twollah1976 válasza Apollyon (#23) üzenetére


twollah1976
őstag

Minek optimalizalni amikor ott a 4-8 giga ram, a CPUk egyre gyorsabbak, hattertarnak meg egyre jobban terjednek az SSD meghajtok.

Sajnos ott tartunk, hogy ez a szemlelet lett az uralkodo.

Multkor leultem egy HDDs gep ele netezni es csak neztem ki a fejembol, hogy miert ilyen tetu lassu (lassubb a megszokottnal is) a FF.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) CharlieDrop válasza joghurt (#9) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Chrome 8 ablakkal 14 programrészlettel 1 Gb-t fogyasztott bezártam, 5 ablak van nyitva, most 10 db chrome.exe fut és közel 600 megát eszik, az FF 1 példánnyal 386 megát eszik 4 nyitott ablakkal

persze nem ugyanazok az oldalak vannak megnyitva... tehát az összehasonlítát kukázható is ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#26) Kékes525 válasza joghurt (#16) üzenetére


Kékes525
félisten

A 64 bitest már rég ki kellett volna adniuk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) twollah1976 válasza Kékes525 (#26) üzenetére


twollah1976
őstag

Csak beta verzioban van 64 bites.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#28) Tamás88 válasza twollah1976 (#27) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Meg a fejlesztői változatban, de ott magyar nyelven is.

(#29) Kékes525 válasza twollah1976 (#27) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ezért írtam. Intenzívebben kellene fejleszteniük.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) spammer


spammer
veterán

Épp a minap írtam le a véleményem a Firefox topikban, úgyhogy röviden: Nem kellene minden szart integrálni, mint a Hello, Pocket, tökömtudja, mivel ott van tetves addons oldal, akinek kell, majd leszedi magának. :U Épp a modularitás lenne a lényeg. Kellene egy gyors, kis erőforrás-igényű alap, amire lehetne építkezni. Keep it simple. Ennek teljesen az ellentettje az, ha elkezdenek minden vackot integrálni, aminek az lesz az eredménye, hogy lesz belőle egy szép bloat browser (már most afelé halad). Jó lenne, ha észhez térnének.

(#12) Rick4: az ilyen "nem mindegy?" hozzáállások miatt készülnek a szarul megírt, vacak programok. Nem, nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31) Kékes525 válasza spammer (#30) üzenetére


Kékes525
félisten

Tökéletesen igazad van. A Firefox lényege az (legalábbis annak kellene lennie), hogy tetszés szerinti böngészőt építhetek ki az addonokkal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32) twollah1976 válasza Kékes525 (#31) üzenetére


twollah1976
őstag

Ha ezt lassan elfelejthetjuk.
Kivancsi vagyok mikor jon ki az uj FF beepitett vernyomas mero programmal.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#33) myke01 válasza twollah1976 (#32) üzenetére


myke01
senior tag

Az OK ,hogy felejthető lesz :K ; mindent el lehet felejteni ,még a FF-ot is . Na, de mit használjunk helyette ? Az "árulkodós" Chrome-ot, vagy a többi "nyögvenyelős" chromium alapúból valamelyiket ? Esetleg Opera-t ? Vagy majd az új "IE-t" ? :) Még sorolhatnám ,de minek ...

[ Szerkesztve ]

(#34) Kékes525 válasza myke01 (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

Még mindig a Firefox a nyerő, legalábbis nekem. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) twollah1976 válasza myke01 (#33) üzenetére


twollah1976
őstag

Palemoon

Firefox alapu csak egy rakat vacak ki van szedve belole es 64 bites verzio is van.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#36) KAMI911 válasza joghurt (#9) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Adblock Plus-t használsz?

(#37) KAMI911 válasza joghurt (#16) üzenetére


KAMI911
aktív tag

about:memory

(#38) KAMI911


KAMI911
aktív tag

Estleg akinek lassú a Firefox ezt is érdemes megpróbálni: http://itcafe.hu/hir/mozilla_firefox_tracking.html

(#39) KAMI911 válasza Kékes525 (#26) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Már van béta: https://www.mozilla.org/en-US/firefox/beta/all/

(#40) Kékes525 válasza twollah1976 (#35) üzenetére


Kékes525
félisten

Régebben használtam. Most nem tudom, hogy mennyire jó.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41) twollah1976 válasza KAMI911 (#38) üzenetére


twollah1976
őstag

Sok mindennel lehet próbálkozni, mókolni a Firefoxot, ezek szerintem inkább félmegoldások.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#42) Kékes525 válasza twollah1976 (#41) üzenetére


Kékes525
félisten

22 kiterjesztést és 1 bővítményt használok, de a memória kezelése és sebessége jónak mondható.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43) twollah1976 válasza Kékes525 (#42) üzenetére


twollah1976
őstag

Nekem se sok problémám van vele, igaz én mókolt 64 bites Firefoxot használok.

Lásd:
- pcxFirefox.
- libportable Portable Runtime For Firefox.
- lawlietfox.

Lehet kísérletezni, kinek mi jön be a legjobban.
Én a pcxFirefoxot használom, nekem az vált be a legjobban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#44) Kékes525 válasza twollah1976 (#43) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezeket nem ismerem. Van róluk leírás valahol?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45) twollah1976 válasza Kékes525 (#44) üzenetére


twollah1976
őstag

Nem kell semmi leiras.
Egy backup a beallitasokrol azert biztos ami biztos nem art.
Felrakod a FFot, utana letorlod a FF konyvtaraban levo fajlokat, az archivot kitomorited valahova, majd bemasolod a FF ures konyvtaraba es orulsz, hogy megy.

Elotte erdemes elolvasni, hogy mit ir a fejleszto a programrol.
Nagyon alapszintu angol tudas is boven eleg hozza.

Szerintem a pcxFirefox a legstabilabb.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#46) spammer válasza twollah1976 (#45) üzenetére


spammer
veterán

Ahogy látom, sajnos Linuxra nincs.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#47) Kékes525 válasza twollah1976 (#45) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem a használatáról, hanem az eredetitől való eltérésről kellene. Azért érdemes ezeket ismerni, mielőtt használom.

Találtam róla. (Google a barátom. ;) )

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) Kékes525


Kékes525
félisten

Böngésző kavalkád: Mozilla Firefox alternatives for All Platforms

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49) twollah1976 válasza spammer (#46) üzenetére


twollah1976
őstag

A libPortablebol van.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#50) spammer válasza twollah1976 (#49) üzenetére


spammer
veterán

Ja, kínai. :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.