Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kengyel


kengyel
nagyúr

Idáig még nem használtam a tűzrókát, de most kecsegtető az ajánlat. Aki már kipróbálta ezt a verziót, ajánlja a mindennapos használatra ?

kengyel

(#2) noorbertt válasza kengyel (#1) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem egy Chrome, érezhető némi lagg görgetés közben. Viszont például tudsz használni hozzá reklám blokkolót is és akkor mikor ide jössz nem reklám fogad egyből ;)

(#3) kengyel válasza noorbertt (#2) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszi a gyors választ, lehet teszek egy próbát :)

kengyel

(#4) Robaj


Robaj
addikt

Legfontosabb kimaradt :)

A nem aláírt pluginok letiltása.

Namost a k&h netbank pluginje nincs aláírva, így nem lehet belépni a netbankba chipkártyával...

Kerülő megoldás, ki lehet kapcsolni az aláírás ellenőrzését:
Címsorba írd be: about:config

Keresd ki a következőt: pinstall.signatures.required

Ezt állítd át true-ról false-ra

Böngésző újraindítás után már megy is minden nem aláírt plugin!

(#5) Narxis válasza noorbertt (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mert Chrome-hoz nem tudsz? Ugyanúgy van AdBlock Plus és uBlock Origin is. :)

Thanos was right.

(#6) <Adamsky> válasza Narxis (#5) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Helper" is van, amivel meg tudod "mondani", ill. ki tudod választani - egyetlen kattintással -, hogy mit szűrjön (még) ki adott oldalon? Én mikor legutóbb nézegettem a Chrome-ot, nem találtam ilyet. Gyorsabb, meg "szmúzabb", de használhatóság szempontjából (extensions) számomra még mindig jobban megfelel az FF.

[ Szerkesztve ]

(#7) Narxis válasza <Adamsky> (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én azt utoljára Firefox-nál használtam, Chrome-nál az adblock plus és a ublock is tudja alapból, de találtam egy ilyet is: Link

Thanos was right.

(#8) noorbertt válasza Narxis (#5) üzenetére


noorbertt
őstag

Használod is? Mert pl adb plus csak wifin megy

(#9) spammer válasza noorbertt (#8) üzenetére


spammer
veterán

Mi az, hogy egy addon "csak wifin megy"? :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10) noorbertt válasza spammer (#9) üzenetére


noorbertt
őstag

Próbáld ki.

(#11) <Adamsky> válasza Narxis (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+nézem, köszi!

(#12) spammer válasza noorbertt (#10) üzenetére


spammer
veterán

Chromiumot is használok nap, mint nap uBlock-kal, régebben meg Chrome+ABP, aztán Chrome+uBlock volt, szóval kipróbáltam. :) A hiba nálad van. Az addonnak fogalma nincs róla, hogy wifin vagy kábelen kapod a netet.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#13) Zotya84 válasza Robaj (#4) üzenetére


Zotya84
őstag

De ha korábban jól olvastam, nem sokára ezt a lehetőséget kiveszik belőle, és cseszhetjük az ebank pluginünket. Pedig az volt a legjobb megoldás rá...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#14) noorbertt válasza spammer (#12) üzenetére


noorbertt
őstag

Le maradt fentről. Mobilon. Androidon.

-Okoskodás helyett a hibát keresd és javítsd. -
Androidon Chrome alatt nem megy az ilyesmi. Adb plusz van, de csak wifin keresztül szűr

(#15) Goose-T


Goose-T
veterán

Egy nagyon fontos újítás kimaradt a hírből: végre van hivatalos 64 bites verzió!

Szerk.: csak Windows-ra.

[ Szerkesztve ]

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16) spammer válasza noorbertt (#14) üzenetére


spammer
veterán

Ja úgy már más, mobilon nálam nincs, nem tudom kipróbálni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17) Narxis válasza noorbertt (#14) üzenetére


Narxis
nagyúr

Androidon ha rootolva vagy akkor AdAway ha nem akkor Adguard.

Thanos was right.

(#18) troller válasza Narxis (#17) üzenetére


troller
senior tag

Vagy AdFree. (root)

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#19) noorbertt válasza Narxis (#17) üzenetére


noorbertt
őstag

Root fél megoldás sajnos. Másik program ha jól emlékszem ad egy "vpn"-t amin keresztül megy a forgalmad.
Mindegy végül is, chromot használok mert smooth, de igyekszem vissza szokni..

(#20) RBJ


RBJ
addikt

Nekem most frissitett fel a róka. Helyesírás ellenőrzés rotty. Az eddigi helyesírás szótár most nem kompatibilis.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#21) KAMI911 válasza Goose-T (#15) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Hoppá, amikor még írtam a hírt ez nem látszott :/

Kicsit beleírunk akkor :D

(#22) DS39 válasza Goose-T (#15) üzenetére


DS39
nagyúr

már a 42-esből is volt release channeles x64 verzió, csak a honlapon nem volt kint a linkje.

[ Szerkesztve ]

(#23) attila9988 válasza Goose-T (#15) üzenetére


attila9988
őstag

Dehogy csak windows -ra.... Linux -on már ezer éve 64 bit -es, ha 64 bit -es disztribúciót használsz...

Éppen az a hír, hogy eddig windows -on csak 32 bit -es build volt elérhető, most meg már van 64 -es is.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#24) Zotya84 válasza DS39 (#22) üzenetére


Zotya84
őstag

Ja, azt én is néztem, de nem foglalkoztam vele időhiány miatt.

Viszont végre úgy néz ki, hogy abból is lesz végre valami. Hátha abban már jobb lesz a memóriakezelése... :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#25) 57 Varieties


57 Varieties
csendes újonc

Ez valami korábbi verzió change logja? Pl. az "az Intelligens címsorban megadhatjuk, hogy milyen elemek között szeretnénk keresni" dolog 2014 májusi change.

A cikkíró körülnézhetne, mielőtt cikket ír.

(#26) joghurt


joghurt
addikt

Eléggé szomorúságos, hogy a 43-astól megpusztult a magyar helyesírás-ellenőrző kiegészítő, mert nincsen aláírva. Úgy globálisan meg nem szívesen kapcsolnám ki az ellenőrzést. (Sem a helyesírást :D , sem az addonok ellenőrzését.)

A 64 bites alatt amúgy hogyan néz ki a kiegészítők kompatibilitása?

Másképp megfogalmazva: A 64 bites verzió duplájára növeli a futtatható állományok méretét. A hízáson kívül van valami kézzelfogható előnye is? Hogy már 3 GB-nál is több memóriát tud egyszerre megzabálni?

A tej élet, erő, egészség.

(#27) Goose-T válasza joghurt (#26) üzenetére


Goose-T
veterán

Mondjuk hogy nem kell a WoW64 alatt futnia, hanem natív módon tud futni a 64 bites Windows-ban.

Szerk.: a kiegészítőket speciális scriptnyelven írják (XUL), aminek nem a Windows, hanem a Firefox a futtató környezete. Ugyanannyira függenek a 32/64 bittől, mint bármilyen weboldal megjelenítése - nagyjából semennyire (néhány ósdi plugint - pl. Flash - leszámítva).

[ Szerkesztve ]

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#28) Waikiki válasza noorbertt (#14) üzenetére


Waikiki
tag

:F :F :F

Nem arra gondolsz véletlenül, hogy ha androidos Chrome-on bekapcsolod a Data Saver-t, akkor megjelennek a reklámok? Legalábbis az AdAway csak akkor blokkolja, ha a Data Saver ki van kapcsolva. (Gondolom, azért, mert akkor a weboldalt nem a telefon és a Chrome tölti be, hanem a Google szerverei, és a tömörített adatok tartalmazzák a reklámot is, amely csomagból már nem vehető ki blokkolással.)

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#29) joghurt válasza Goose-T (#27) üzenetére


joghurt
addikt

Mint az általad linkelt oldal is írja, a WOW64-nek kb. semmi gyakorlati hátránya sincs az x64-hez képest, ha nem Itaniumon csináljuk (az amúgy is IA64) - márpedig nem azon csináljuk.

Már azon kívül, hogy "szebb" natív módban futtatni a cuccokat.

A tej élet, erő, egészség.

(#30) lev258 válasza joghurt (#26) üzenetére


lev258
veterán

Mondjuk az, hogy 32 bites programok számára nem elérhető optimalizációkat tud használni? :F

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31) 57 Varieties válasza lev258 (#30) üzenetére


57 Varieties
csendes újonc

https://www.raymond.cc/blog/mozilla-firefox-64bit-build-performance-compared-to-32bit/

Attól a sok fránya optimalizációtól eléggé lassú a 64 bites FF.

Magyarán szinte hülyeség 64 bites Firefoxot használni... :))

[ Szerkesztve ]

(#32) lev258 válasza 57 Varieties (#31) üzenetére


lev258
veterán

Én nem Windows-on használom.
Mivel a hír az, hogy most jelent meg Windows-ra is 64 bites változatban, így van még mozgástér fejlesztésre bőven.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33) 57 Varieties válasza lev258 (#32) üzenetére


57 Varieties
csendes újonc

A kérdés, amire válaszoltál viszont az volt, hogy "van valami kézzelfogható előnye is?", amire a válasz az, hogy nincs, sőt, éppen ellenkezőleg.

(#34) noorbertt válasza Waikiki (#28) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem.

(#35) Zotya84 válasza 57 Varieties (#31) üzenetére


Zotya84
őstag

Kár, hogy az több, mint két hetes cikk a v42-ről. A friss verzióról nem találtál ilyet? :F

De ezt leszámítva egyetértek veled, van még hova fejleszteniük rajta...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#36) 57 Varieties válasza Zotya84 (#35) üzenetére


57 Varieties
csendes újonc

Sajnos újabbat még nem találtam, de nem hinném, hogy a v43 jelentősen gyrosabb lenne.

Majd letesztelem a saját gépemen is, ha kijön a 64-es portable v43 (szerintem már csak órák kérdése). Nyilván rendszerfüggő valamennyire.

(#37) Zotya84 válasza 57 Varieties (#36) üzenetére


Zotya84
őstag

Még én sem próbáltam. Megvárom én is a portablet. Oszt majd meglássuk.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#38) Kékes525 válasza Robaj (#4) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam ez nem használt. A normál Firefoxnál minden állítás nélkül müködik. Az ESET böngészőjén pedig telepíteni sem tudtam a plugint, hiába állítottam át a javasolt módon.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39) beef válasza Kékes525 (#38) üzenetére


beef
őstag

Lehet, hogy a 64bitesen próbáltad és esetleg nem kompatibilis vele, csak a 32-vel?

(#40) Kékes525 válasza beef (#39) üzenetére


Kékes525
félisten

Biztos nem, mert a "normál" Firefoxomon ugyanez ment. Mindkettő 32bites, és csak olyan plugin van. Másrészt ahogy látom nincs külön böngészője az ESET-nek, hanem a meglévőt (az adott számítógépen lévőt) indítja speciális beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41) 57 Varieties válasza Zotya84 (#37) üzenetére


57 Varieties
csendes újonc

Ja, most nézem, valószínűleg nem lesz 64 bites portable sajnos.

>Note that the 64-bit version below will not work on 32-bit Windows machines. PortableApps.com does not normally publish or recommend 64-bit-only portable apps as per our policies and recommendations on 64-bit portable apps. An exception is made specifically for testing of the 64-bit Firefox Nightly builds.

http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable/test

:F

(#42) Zotya84 válasza 57 Varieties (#41) üzenetére


Zotya84
őstag

Basszus. Akkor sem akarom telepíteni éles rendszerre. Azért köszi. Akkor várunk még vele, azt hiszem... :/

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#43) 57 Varieties válasza Zotya84 (#42) üzenetére


57 Varieties
csendes újonc

Várj! :))

Gyanús volt, hogy mintha tegnap még a portable v42 "telepítőjének" a mérete pont a fele lett volna a mai portable v43-énak. Hát azért, mert ez tartalmazza mindkettőt. :K

Csak ezt nem írják (még) sehol a portableapps.com-on. Alapból a 64 bitessel indul, de lehet módosítani a parancsikonon, hogy a 32-est indítsa.

(#44) attila9988 válasza joghurt (#26) üzenetére


attila9988
őstag

Nekem nem történt ilyen. A 43 -assal is tökéletesen megy a magyar helyesírás-ellenőrzés, de már több helyen olvastam, hogy másoknak gondjaik vannak vele.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#45) 57 Varieties válasza attila9988 (#44) üzenetére


57 Varieties
csendes újonc

Azóta valamit csinált a Mozilla, a magyar helyesírás-ellenőrző megszűnt kiegészítőnek lenni. Egyébként is retardált megoldás volt.

(#46) Zotya84 válasza 57 Varieties (#43) üzenetére


Zotya84
őstag

Vao. Akkor már tudom, hogy egy próbát megér. TY. :))

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#47) joghurt válasza attila9988 (#44) üzenetére


joghurt
addikt

Nem az általános magyar nyelvi csomagról beszélünk, hanem a Tímár-Német féle "Magyar helyesírási szótár"-ról.
Ezt december 16-án volt szíves frissíteni Tímár András, így most már tényleg megy az FF 43-mal is.

Tímár ezt írta: "Szerencsére a Mozilla is látta a problémát, és segített kijavítani a szótárat, hogy működjön. Ez így korrekt, ugyanis én nem követem a Mozilla fejlesztéseit, nincs rá időm, és kedvem sem. Nem szeretem a folyamatos "innoválást", főleg a szótár esetében, ami egy tök egyszerű dolog, és időtállónak is mondható."

A tej élet, erő, egészség.

(#48) 57 Varieties válasza Zotya84 (#46) üzenetére


57 Varieties
csendes újonc

Néhány tesztet futtattam, ezek az eredmények:

64 bites:

Peacekeaper: 4066

Octane: 19666

Sunspider: 262.7 (kevesebb jobb)

Browsermark: 4095

32 bites:

Peacekeaper: 3759

Octane: 20454

Sunspider: 240.0 (kevesebb jobb)

Browsermark: 3958

2:2. Viszont a 64 bites több memóriát eszik. Egyelőre maradok 32 biten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.