Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gubek-Einste

Jó dolgukban azt sem tudják mit csináljanak.

Az viszont tény, hogy a Windows sok esetben kikerülhetetlen, valamint az MSO-val a kompatibilitás sem mindig 100%-os.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Az az accenture írta a döntéselőkészítéshez a tanulmányt, akit már büntettek azért, mert pénzért érdekeket kiszolgáló jelentést írt.
ezek után ostoba politikusok fognak szavazni számítástechnikai kérdésben.
előre meg tudom mondani, mi lesz a vége.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Gubek-Einste válasza bambano (#2) üzenetére

Abban igazuk van, hogy meg kell adni a szabad választás lehetőségét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4) lev258


lev258
veterán

Köszönjük a pártatlan, tájékoztató jellegű írást. Manapság ritka az ilyen. :R
Csak két adalék a témához. A visszaállás pénzügyi vonzatairól nagy a hallgatás, nem mellesleg a jelenlegi géppark jelentős fejlesztésére is szükség lehet emiatt. A másik, ha minden igaz, jövőre újra választások lesznek, a városvezetés összetétele ismételten változhat.
Mindenesetre ez egy szomorú hír, nemcsak a nyílt forráskódot pártoló közösségnek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5) bambano válasza Gubek-Einste (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

abban a topicban írod, hogy a windows kikerülhetetlen, ahol az a vezető hír, hogy 10 évig kikerülték?

ha mindenki libreoffice-t használ, akkor az mso kompatibilitás nem kérdés. nincs rá szükség.

a cikkhez még annyit: hogy gondjuk volt a sap integrációval, amivel kapcsolatban csak azt kérdezném meg, hogy a sap referencia platformot hogy nem bírták integrálni?

"Abban igazuk van, hogy meg kell adni a szabad választás lehetőségét.": ez meg egy munkahely esetén értelmezhetetlen fogalom.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Gubek-Einste válasza bambano (#5) üzenetére

10 éve fut a program de nem azonnali volt az átállás, volt átfedés a két rendszer között.

Attól, hogy ők LO-t használnak, még nem biztos, hogy mások is akikkel dokumentumokat váltanak.
Itthon LO-t használok és kaptam már olyan MSO-ban készült fájt, hogy olvashatatlan volt a sok ilyen-olyan formázás miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7) lev258 válasza Gubek-Einste (#6) üzenetére


lev258
veterán

Persze, ez mindig így volt. Jobb lenne a helyzet, ha a saját szabványuk a Microsoft-nak is jelentene valamit. De a variálás miatt elég nehéz külső szoftverrel biztosítani a kompatibilitást. Ezt hagyjuk is itt abba, mielőtt újra megindul a flame áradat.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Tehát az ingyenes operációs rendszer 2000 euróba fájt gépenként.
Remélem kezdenek rájönni az emberek, hogy a linux csak akkor van ingyen, ha a saját idődet és ép eszedet semmire sem értékeled.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#9) lev258 válasza Blindmouse (#8) üzenetére


lev258
veterán

A számokat inkább hagyjuk. Elég sok különböző hangzott el az elmúlt években, mindkét féltől, teljesen más konklúziókkal.
Egyébként az időt és észt rá kell szánni, csak elfelejtjük, hogy a kezdet kezdetén a Windows-zal is megtettük.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10) dabadab válasza Blindmouse (#8) üzenetére


dabadab
titán

"a linux csak akkor van ingyen, ha a saját idődet és ép eszedet semmire sem értékeled."

A Win10 Pro meg kerül csak 200 USD-be, ha a saját idődet és ép eszedet semmire sem értékeled.

Na most ez jól meg lett mondva :)

DRM is theft

(#11) bambano válasza Blindmouse (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Tehát az ingyenes operációs rendszer 2000 euróba fájt gépenként.": ezt pontosan ki is mondta?
és mi tartozik bele?
plusz kérdés: mennyibe fájt volna ms-sel?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) bambano válasza Gubek-Einste (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Attól, hogy ők LO-t használnak, még nem biztos, hogy mások is akikkel dokumentumokat váltanak.": én vagyok a hatóság, tőlem igényelhetsz támogatást, én fenyegetlek büntetéssel, ha nem kapom meg tőled a bevallást. én lo-t használok.

szerinted te mit fogsz használni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Raymond


Raymond
félisten

A helyi MS kozpont vezetosogenek haverjai ujra hatalmon vannak 2014 ota es azota megy a duma hogy nem lett jo a Linux. Most lett meg a dontes ami meg a szerencsetlen Accenture "tanulmanyon" is messze tulmutat. Mondjuk nem veszik konnyen az ellenzeknel:

LiMux-Aus in München: Opposition wettert gegen "katastrophale Fehlentscheidung"

A koltsegekhez ennyit:

Durch die Einführung von Linux seien schon bis 2013 elf Millionen an Lizenzgebühreneingespart worden, in Zukunft würden bei einer Rückmigration zu Microsoft jährliche Mehraufwände im Millionenbereich entstehen, rechnet Roth vor. Die rund 14 Millionen, die bisher in das Experiment mit freier Software investiert worden seien, wären verloren. Mindestens 15 Millionen würde allein der Austausch von nicht Windows-fähigen PC kosten.

Tehat megsporoltak 11+ milliot a softver licenszeken (gondolom par milla meg rament 2013 ota), rakoltottek 14 milliot a fejlesztesekre amit az elhatarozas szerint egyenesen kukazni lehet es meg 15 milliot elkolteni csak a geppark fejlesztesere ha visszaallnak MS-re.

Ahogy egy hires ujsagiro mondta par eve - NIIIIIICEE!!!

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) Lacc válasza bambano (#11) üzenetére


Lacc
aktív tag

Én anno azt olvastam, hogy inkább az egyedi fejlesztés nagyon drága Linux vonalon, mintha megvették volna az MS termékeit (amelyet már lefejlesztettek), ezt olyan ~4 éve olvastam, talán az sg.hu-n. Meg hogy a support is drágább ha Linuxra keresnek embert.
Én ezt a hírt hirtelen nem találom már.

Magyarország
Azt tudom, hogy sokáig a helyi kórházban Open Officet használtak legalább 10 éven keresztül a szemészeten biztosan. (igan Windowson), De legutoljára már Microsoft Officet láttam.

(#15) janos666 válasza bambano (#12) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"szerinted te mit fogsz használni?"

MSO-t, mert az se tudom mi az a LO, de mióta az eszem tudom a Word-ben szerkesztettem szöveget, és nálam most is jól nézett ki, mikor itthon megnyitottam, nem tudom mit csinálhatnék még, hogy visszaküldve is jó legyen. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16) bambano válasza Lacc (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az egyedi fejlesztés windows vonalon is drága.
amíg nem jönnek rá az okosok, hogy platformfüggetlenül kell fejleszteni, addig nem csak rövidtávon, hanem hosszútávon is drága lesz.

nálunk meg az a helyzet, hogy jogszabály van a nyílt formátumok támogatására, de ezt valamilyen "érthetetlen" okból nem tartják meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) bambano válasza janos666 (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

abevjava-t fogsz használni, ha beledöglesz is :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Lacc válasza bambano (#16) üzenetére


Lacc
aktív tag

Igen, ezt tudom, én azt akartam mondani, hogy a cikkben az állt, hogy a Linux rendszerük további egyedi fejlesztéseket igényelt - amik drágák - hogy bizonyos funkciókkal rendelkezen.
Míg ha Windowst használtak volna alapból, akkor nem kellett volna költeni erre a linuxos egyedi fejlesztésekre, mert a Microsoftnak készen volt az a terméke, ami azokat a bizonyos funckciókat rendelkezésre bocsátja számukra. (A licensz költség pedig jelentősen kevesebb lett volna)

(#19) emvy válasza bambano (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

> platformfüggetlenül kell fejleszteni,

azt hogy lehet egyebkent? .. csak mert eddig nem lattam ra jo peldakat

while (!sleep) sheep++;

(#20) Cathfaern válasza emvy (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egy tipikus köziges környezetben egy webes alkalmazás elég jól kimeríti a "jó platformfüggetlen" fogalmát szerintem.

(#21) martonx válasza lev258 (#4) üzenetére


martonx
veterán

"a jelenlegi géppark jelentős fejlesztésére is szükség lehet emiatt" - ez csak nálunk merül fel egyáltalán. Tőlünk nyugatabbra nyugodj meg, hogy a Linux átálláshoz is megvették a vadiúj gépeket. Ahogy autót is rendszeresen cserélnek, ha az már 2-3 éves lett.

Én kérek elnézést!

(#22) sh4d0w válasza Gubek-Einste (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valojaban az MSO onmagaval sem kompatibilis, kar ezt ervkent felhozni.

https://www.coreinfinity.tech

(#23) martonx válasza bambano (#17) üzenetére


martonx
veterán

Ne is mondd! Hogy az miért nem tud már 10 éve webes lenni.

Bár ennél már csak az a jobb, amikor a KIR (köznevelés információs rendszer) egy része régi elavult Asp.Net Winforms-ban készül és csak IE-t támogat (még Edge-et sem), egy másik része meg PHP-ben készült és csak Chrome + Firefoxot támogat (se IE, se Edge).
Szóval amikor a közszférában fejlesztenek webet, abban nincs sok köszönet :D

Én kérek elnézést!

(#24) emvy válasza Cathfaern (#20) üzenetére


emvy
nagyúr

Aha. Es fog tudni nyomtatni meg szkennelni is, meg esetleg helyben tarolt fajlokkal is dolgozni?

while (!sleep) sheep++;

(#25) vandor01


vandor01
őstag

accenture... :DDD :DDD tolvaj geci banda
2 havi zsetonom ragadt bent naluk amibol meg 1 honap
mindig ott van.... ja ez mar 10 eve volt....
tehetnek egy szivesseget... korbenyalazhatjak.... :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#26) janos666 válasza bambano (#17) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt már szerencsére egyre ritkábban, mert vagy a magánvállalkozó saját-, vagy alkalmazottaknak a munkahelyük könyvelője csinálja a bevallásokat, netán újabban maga a NAV, náluk pedig gond nélkül elfut a Windows XP-n. :DDD

Szoktam viszont letölteni excel táblázatokat hivataloktól, amiknél nekem folyton nyafog az aktuális MS Excel verzióm, hogy ha alapértelmezett beállításokkal elmentem a módosításaimat (miután kitöltöttem az üres/görgetős rublikákat), abból baj lehet. Na, én ilyenkor azt mondom neki, hogy mentse csak el szépen, aztán küldöm vissza email-ben úgy, ahogy van, majd bogozzák ki ők, ha elcsúszott valami. :)) (És szerencsére nem szoktak b@sztatni később, legalább is nem pont emiatt, inkább csak jogtalan védelmi pénzeket kérnek néha, remélve hogy óvatlanul befizetem azt is, amit nem verhetnének le...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27) Xpod válasza Cathfaern (#20) üzenetére


Xpod
addikt

Ha nem értjük bele, a java verzió függetlenséget, akkor még igazad is van. :)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#28) emvy válasza Xpod (#27) üzenetére


emvy
nagyúr

Jo lenne, ha a Java platformfuggetlen lenne :)

while (!sleep) sheep++;

(#29) lev258 válasza martonx (#21) üzenetére


lev258
veterán

Bármennyire is Kánaán van nyugaton a mi szemünkkel, itt tényleg sok gépet nem cseréltek le az XP óta, csak kaptak egy "könnyebb" Linuxot. Persze a valóban szükséges fejlesztések, modernizáció azért megtörtént. Az más kérdés, hogy a városvezetés megkapja a maga új laptopját.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30) bambano válasza emvy (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szemészeti probléma lesz :P

más példák: ha jól sejtem, komolyabb vállalatirányítási cuccot három helyről tudsz venni: sap, oracle, ms. ebből csak az ms platformfüggő, a sap és az oracle fut linuxon is, meg windowson is.

jávát pl. glassfishsel lehet futtatni gyakorlatilag bármin, én már láttam olyan cuccot, amit windowson fejlesztettek és debianon futott probléma nélkül. és nem faluvégi helyi bt három űrlapos webalkalmazása volt, amiből egy a login meg egy a logout.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) bambano válasza martonx (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"a jelenlegi géppark jelentős fejlesztésére is szükség lehet emiatt": más netes források szerint nagyjából 20 ezer gép van a városi közigazgatásban, amiből több, mint 500 még mindig (leírom inkább) windows kétezret futtat! a projekt kezdetekor cseréltek egy csomó gépet, ami ugye 10 éve indult.

szerintem teljesen normális, hogy rendes helyen az ilyen gépeket kukázzák.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) h-yle válasza emvy (#24) üzenetére


h-yle
addikt

Már miért ne tudna, ha szükség van rá?

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#33) King Unique


King Unique
titán

Meglepő a hír, hisz eddig ez volt a nagy-nagy mintapélda, hogy lehet ám másképpen is. De úgy látszik végül mégsem fog összejönni. Vagy majd x évente váltanak oda-vissza? :D
Egyébként a 7-es már nyilván egyre kevésbé opció, hiszen csak 2020-ig szól a támogatása. Szóval értelemszerűen Win10 lesz, amit a cikkben is említenek. Bár egy korábbi hír alapján az angoloknál Win8.1-re álltak át. Igaz, ott XP-ről.

(#6) Gubek-Einste:
A 2 program, illetve a formátumaik közötti kompatibilitást kár erőltetni... Külön-külön és a saját formátumával célszerű mindkettőt használni. Én is kaptam már egy rakás MSO-ban készült doksit, amelyeket LO-ban megnyitva ilyen-olyan elcsúszási és egyéb gondok voltak. Na persze fel szokták hozni egyesek, hogy előbbi még saját magával sem kompatibilis, de eddig nem nagyon tapasztaltam ilyen gondokat. Max. pl. a nagyon régi verziók nem tudták kezelni az új x-es végű doksikat, de az MS oldalán van hozzá kompatibilitási csomag, amit feltéve már rendben meg lehetett őket nyitni. Igaz, csak olvasásra, de megtekintetni / kinyomtatni az is elég volt.

[ Szerkesztve ]

(#34) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kellene valami szabványosított open source dokumentum és táblázatformátum - gondolom xml alapon - amit kötelezően támogatnia kellene minden szövegszerkesztőnek, tehát az MS-nek is. Ha ez megvan, akkor jöhetnek az alternatívák.

Linux helyett Chrome OS mennyivel lenne másabb?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) spammer válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


spammer
veterán

OpenDocument

:U

A Chrome OS meg semmivel sem lenne jobb, sőt...

Ez az egész megint a vastag borítékokról szól.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36) King Unique válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


King Unique
titán

Már van és támogatja mindkettő. Sőt, pl. az MSO telepítésekor akár alapértelmezettnek is be lehet állítani. Aztán az más dolog, hogy ez a gyakorlatban mennyire működik, mennyire van rá igény stb.

(#35):
A konteó topik 1-gyel arrébb van...

(#37) lev258 válasza King Unique (#36) üzenetére


lev258
veterán

Nem mellesleg MSO-ban elég hiányos a támogatása. Ott az akarat hiánya, LO-ban meg a dokumentáció hiánya a másik formátumról okozza a gondokat.
Sajnos tényleg erősen javallott csak egyiket használni adott környezetben.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nem csoda, ha egy neve sincs Linuxra cserélték le. Inkább használtak volna Mintet, vagy ne adj istent magát az Ubuntut, de a Suse is jöhetett volna.

Magyarországon meg simán meg lehetne csinálni, hiszen messze nálunk vannak a legjobb informatikusok.

(#39) UnSkilleD válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ja és ha lenne egy ilyen formátum és minden azt támogatná akkor az ms office részlegén mit csinálnának az emberek? elmennének lángost sütni? pont a zavaros formátumok és inkompatibilitás miatt tud az ms egy rakást pénzt lehúzni az emberekről

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#40) Blindmouse válasza Tamás88 (#38) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Meg, de minek? A felhasználókat szopatni?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#41) bambano válasza Tamás88 (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és ha olvastad volna a történetet, tudnád, hogy ubuntut használtak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) bambano válasza Blindmouse (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

merugye a windows világ tisza fáklyásmenet, rózsaszín pónikon lovagolva szivárványon érkeznek az l1 supportos emberek, de ők is csak azért, hogy szórjanak rád egy kis csillámport, mert probléma az soha nem is volt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) emvy válasza bambano (#30) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezt a glassfish dolgot gondolom te se gondolod komolyan.

while (!sleep) sheep++;

(#44) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

", melyben a Windows lesz az alap, legyen az szövegszerkesztő, táblázatkezelő program, e-mail kliens vagy böngésző."
Windows-sal szövegszerkeszteni? Notepad? :D (Office, nem? :D )
Ha a MS partnere működik közre, mégis mit hozna ki? :D Valószínű hogy pénzügyi alapú döntés született... Mármint valakinek ez sokat fog hozni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) Tamás88 válasza bambano (#41) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Pontosabban:

"az Ubuntu egy variánsát, a LiMux nevű rendszert telepítik"

Vagyis valakik fogták magukat és az Ubuntut átalakították, tehát az alapja valóban ubuntu, csak a kinézete, illetve beállítások lehetnek más, ami már épp elég ahhoz, hogy jobb, vagy rosszabb legyen az alapnál. Lásd pl. Mintnél, ahol sokkal többen kedvelik, mint az alap Ubuntut.

(#46) bambano válasza emvy (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elvileg mindegy lenne, hogy mit gondolok róla, láttam ilyet közelről és semmi gond nem volt vele.
gyakorlatilag teljesen komolyan gondolom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) emvy válasza bambano (#46) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, en is lattam ilyet, de a multiplatform uzemeltetes azert nem ez a kategoria. Ha Linux disztrot valtanek a Glassfish alatt, akkor is elegge le kene tesztelni, hogy minden rendben van-e, nemhogy Windows/Linux kozott. Nem azt allitom, hogy nagyjabol nem megy mindket platformon pl. a GF, hanem azt, hogy kulon tesztelni, hangolni kell a cuccot, ha egyikrol at akarsz allni a masikra.

while (!sleep) sheep++;

(#48) lev258 válasza Tamás88 (#45) üzenetére


lev258
veterán

Ez már nagyon nem ide tartozik.
Egyébként KDE-t használtak, eléggé Windows stílusúra alakítva.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49) hcl válasza Gubek-Einste (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk aki szerkeszthető doksit küldözget a partnereinek... :S
Amúgy az újabb Ms ofiszok is mintha már ismernék a LO formátumokat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) emvy válasza Tamás88 (#45) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt nem fogod, hogy ez mekkora projekt volt. Sokkal tobbet tettek ok hozza a Linux Desktophoz, mint pl. a Mint (hehe). Csak ok nem annyit csinaltak, hogy beraktak par hatterkepet, beallitottak a GTK szineket meg irtak Pythonban egy ketszaz soros apt-get frontendet.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.