Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacint78


jacint78
addikt

Dellnél mindíg az a kérdés, hogy mekkora input laggal kell szenvedni. :D

type your text here..

(#2) Victorio


Victorio
aktív tag

Végre egy monitor amire szívesen lecserélném az öregecske U2410-et.
Csak az az árcédula... :Y

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#3) Sinesol


Sinesol
veterán

Mondjuk ez az 1000 nit nekem elég riasztó, hiszen még egy 300nites monitor is gyakran vakít, annyira fényes. Persze gondolom nem az egész monitor fog világítani ennyivel, de az is épp elég ha csak néhány terület égeti ki a retinámat...
Kíváncsi vagyok hogy működik ez a valóságban, van e létjogosultsaga.
Mert hát a 3D is nagyon jónak tűnik kipróbálva, de félóra után mocsok irritáló, főleg amikor mar nem is 3D annyira, csak valami fura katyvasz, mert hozzászokik a szem/agy.

[ Szerkesztve ]

(#4) xEon1337


xEon1337
őstag

Kívánatos.

Most látom csak, hogy frissítették a Dell logót, kicsit kecsesebb lett a felirat.

"Less but better" - Dieter Rams

(#5) t72killer válasza jacint78 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Photoshopnál annyira nem fog falhoz vágni az imput lag, hacsak nem vagy percenként 100képet feldolgozó virtuóz:DDD

Játékra meg kétlem, hogy egy Mo.-gon 1milkás monitort újítana be az ember, főleg, hogy a felsőkategóriában már ott vannak a 144Hz-es 4k felbontású swift-ek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) jacint78 válasza t72killer (#5) üzenetére


jacint78
addikt

Én sima desktopot sem tudok normálisan használni érezhető input lag mellett. :D

type your text here..

(#7) erer1000 válasza Victorio (#2) üzenetére


erer1000
őstag

öregecske?
Samsung SyncMaster 710N 13éve kb :C

de nagyon szép színei vannak. AOC E2270Sw került mellé, vissza is adtam 14napon belül mert nagyon elüt. ronda volt nagyon. pedig reménykedtem hogy 13év alatt csak leszivárgott ennyi az alsó szegmensbe

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#8) jacint78 válasza erer1000 (#7) üzenetére


jacint78
addikt

Az nem jutott eszedbe, hogy a 710N nem stimmel, csak megszoktad már? :( Mondjuk AOC monitort sem vennék az is biztos...

type your text here..

(#9) t72killer válasza jacint78 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) jacint78 válasza t72killer (#9) üzenetére


jacint78
addikt

Röhögsz, de ez így van. Egyszerűen nem találom el amit szeretnék, csak rángatom az egeret, hát gyors vagyok. :DD

type your text here..

(#11) erer1000 válasza jacint78 (#8) üzenetére


erer1000
őstag

AOC nagyon rossz volt. picit elmozogtam, valamelyik részén már kezdtek átfordulni a színek. :O :O :O

nem hiszem hogy a 710N lenne a ludas.
fordult már meg a családban pár monitor, meg régebben LAN-on is, és határozottan szépek voltak a színek a többséghez képest.

lg 26ld350 mellett használtam 1-2 évet, nem ütött el tőle szerintem . arról az LG-ről érdekelne a véleményed :)

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#12) jacint78 válasza erer1000 (#11) üzenetére


jacint78
addikt

Hát 710N-ből láttam már néhány tíz darabot, és oké, tényleg a normálisabbak közé tartozik, de azért annyira nem jó. Az említett tipusból ha volt is nálam, nem emlékszem rá, de az ekkora monitorok ritkán jönnek, vagy törött kijelzővel, hátha javítható. :DD

Ha IPS, akkor biztos, hogy jók voltak a színei, persze nem minden LG monitorba kerül IPS és az értelmesebbekbe TN-ből sem LG, mert bár az LG IPS nagyon jó, de az LG TN kijelzői a legallját képviselik, egyszerűen katasztrófálisak. :W
Mivel a monitorok belvilágát ismerem inkább, azt tudom, hogy a ChiMei csinálja a legjobb TN kijelzőket, míg ugyanezeknek a VA kijelzői borzalmasak, ráadásul gyakran hibásodnak meg. :)

type your text here..

(#13) t72killer válasza jacint78 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Egyszerűen nem találom el amit szeretnék"

Ilyen nálam is előfordul, bár annak nem a képernyő, hanem a user input lagja az oka, a megszokottnál magasabb %-ú nedű elfogyasztása után:))

Meg kell hagyni, extrém input lagos cucc nem járt a kezem alatt, ezek a "festővászon" monitorok valszleg külön kasztot képeznek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) erer1000 válasza jacint78 (#12) üzenetére


erer1000
őstag

LCD, CCFL háttérvilágítás

[link]

sajnos el lett kobozva és már ismét TV-ként van használatban.
pedig tetszetős monitor volt :DD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#15) jacint78 válasza t72killer (#13) üzenetére


jacint78
addikt

Még simán eltalálom az X gombot pedig benyaltam már néhány viszkit, de a dell monitorrokkal, meg teszkó tévékkel csak küzdök teljesen józanul is. :D

erer1000

Ha csöves volt, akkor biztos jó volt, a ledes kijelzők katasztrófálisak... :W

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#16) kromatika


kromatika
veterán

Ez nekem is tetszik

(#17) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Halkan jegyzem meg, hogy az Eizo is most jelentett be egy hasonlót, csak arról valamiért nincs hír.
http://www.eizoglobal.com/products/coloredge/cg3145/index.html

(#18) MasterMind válasza Victorio (#2) üzenetére


MasterMind
tag

Hát igen, nekem is kiszolgálta az idejét, sajnos a csövek helyenként sötétülnek, de hát több mint 15 ezer óra van benne.

(#19) DarkChild válasza scarbantia (#17) üzenetére


DarkChild
senior tag

Az árát egyelőre nem merték nyilvánosságra hozni :)
Az ultimate eddig a EIZO ColorEdge CG318-4K volt, ami hát ugye 1,3 milla kishazánkban - gondolom ezt valamivel a fölé fogják belőni árban :U

(#20) Victorio válasza MasterMind (#18) üzenetére


Victorio
aktív tag

Amikor egy jól sikerült fúrás közben a lepattant fúróhegy átrepülte az egész szobát és beleállt a monitorba, akkor kicsit kihagyott a szívverésem.
Ahol meglőtte a kijelzőt, lett 2 örökre fehéren világító pixel. :O

De nem volt szívem lecserélni ennyi miatt, olyan szép képe van. Azóta megszokta a szemem, már csak néha-néha tűnik fel. Ilyenkor elmorzsolok egy könnycseppet a szemem sarkában és arra gondolok, hogy mikor lesz olyan monitor ami miatt végre nyugodt szívvel nyugdíjba küldhetem.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#21) bteebi


bteebi
veterán

Kifejezetten tetszik, de az ára...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) TheSpy


TheSpy
csendes tag

Húú, az EIZO nagyon kéne. Bár az más liga. Maga az Eizo is color grading-hez ajánlja stúdióknak. Természetesen az ára is ennyi.

Jelenleg Dell U2713H-m van és egyszerűen imádom. Cégnél is Dell van és nagyon jók azok is. Ez a Dell is kéne. Az ára viszont horror lesz.

1000 nites fényerő sok. Éjszakai szerkesztéshez biztosan. Viszont ha kuncsaftnak mutatok képeket vagy videót, esetleg prezentációt monitoron, lehet leesne az álla. :)

(#23) bteebi válasza TheSpy (#22) üzenetére


bteebi
veterán

"Viszont ha kuncsaftnak mutatok képeket vagy videót, esetleg prezentációt monitoron, lehet leesne az álla. :)"

Sőt, a szeme is kiégne/kifolyna... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) jacint78 válasza TheSpy (#22) üzenetére


jacint78
addikt

Viszont ha kuncsaftnak mutatok képeket vagy videót, esetleg prezentációt monitoron, lehet leesne az álla.

Vagy kisülne a szeme. :DD

type your text here..

(#25) kromatika válasza scarbantia (#17) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi.Ez meg még jobban be jön. :K

(#26) sfefe válasza jacint78 (#12) üzenetére


sfefe
őstag

Nekem meg 193p+ van es szeretem a mai napig, jok szinek jateknal is oks.🙂

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#27) zooly


zooly
aktív tag

Kulfoldi oldalakon azt irjak, hogy 20.000:1-hez a statikus kontrasztaranya, arra azert kivancsi lennek megis hogyan :)

https://www.ratingraph.com/

(#28) AAAgold


AAAgold
senior tag

a cikkből nem derült ki, de ez az oled paneles vonal a dellnél, vagy nem?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#29) BBencK válasza zooly (#27) üzenetére


BBencK
csendes tag

1000 nit + jó fekete

(#30) Lacok


Lacok
őstag

Nem rossz de 32"-os méretben még jobb lett volna.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#31) NandoXXL válasza jacint78 (#15) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Szerintem pucold ki a golyós egered, vagy vegyél egy rendes egeret, egérpaddal. :DDD Ilyet se halottam még, pedig van pár száz dell monitor a cégnél.

[ Szerkesztve ]

(#32) beef válasza jacint78 (#12) üzenetére


beef
őstag

Pont a múltkor futottam bele 2db új LG 20M38A-ba.
Ilyen fos képet amit azok adtak valamikor a DSTN kijelzők idejében láttam.
Bárhova állítottam, pocsék, szürke ködbe vesző látvány.
Ezt nem gondoltam, hogy 2017-ben valaki le mer gyártani ilyen ipari hulladékot.

A másik meg egy 24MB37PM, na annak meg a max fényereje volt annyi, mint az én DELL-emnek 12%-on.

[ Szerkesztve ]

(#33) jacint78 válasza NandoXXL (#31) üzenetére


jacint78
addikt

Mi köze ennek az egérhez? :U

type your text here..

(#34) troviko


troviko
senior tag

Kisebb felbontásban kéne, valami értelmesebb monitor technológiával. OLED vagy QLED. 1440HZ-es frissítéssel.

https://www.oldtech.hu/

(#35) .DLL válasza jacint78 (#33) üzenetére


.DLL
veterán

Annak is van lag-ja.

(#34) troviko: 1440 Hz biztos? :D Egyébként említed a QLED-et, mint "normális" kijelző technológia. De ne dőlj be a marketing gépezet "áldásos" munkájának, az is csak egy háttérvilágítást használó LCD panel, csak a háttérvilágítás más, magyarán a fekete nem lehet olyan tökéletes mint az igazi OLED panel esetén.
A háttérvilágítás technológiáján lehet csűrni csavarni, de a végereményt kardinálisan az LCD panel minősége fogja meghatározni. :K

A Szerkesztőhöz:
A "4K"-t itt hogyan kell érteni? UHD vagy DCI-4K? 3840×2160 vagy 4096×2160?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36) jacint78 válasza .DLL (#35) üzenetére


jacint78
addikt

1KHz-en megy az egerem, ráadásul mindegyik monitornál ugyanaz az egér van, így csak egyértelmű a különbség. Amúgy igen, a vezetéknélküli egereket utálom például. :DDD

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#37) troviko válasza .DLL (#35) üzenetére


troviko
senior tag

Azt tudom, hogy háttérvilágításos, viszont állítólag jobbak a feketéi mint egy sima IPS-nek, és a lumineszcens anyagnak hála, ami a "kvantum pontos" fólián van, a színei is sokkal szebbek (SRGB 125%), erősebb a fényerő, és a nem fekete színátmenetek közötti kontraszt veri az OLED-eket.

A SONY csinál most valami új dolgot, egy LCD panel mögé tesz egy olyan fóliát, ami csak fehér fényt bocsájt ki, de azt pixelenként teszi, tehát lényegében minden egyes pixel különállóan szabályozható háttérvilágítást kap, így a fekete itt is tökéletes, pont mint az OLED feketéinél, de ötvözve az LCD-k színvilágával, és az OLED-re jellemző beégés nélkül.

Amúgy szerintem a legtökéletesebb képet pont hogy ezen technológiák ötvözete adná. Egy QLED panel ötvözve a pixelenkénti háttérvilágítással. Az mindent vinne, fényerő, kontraszt, színhűség, dinamikatartomány, és tökéletes feketék. :)
Álom... :)

Szerk: amúgy szvsz az OLED-ből sosem lesz semmi, egy évtizede nem tudják megoldani a beégést, gyanítom ez így is marad.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#38) Partizan182 válasza troviko (#37) üzenetére


Partizan182
senior tag

Quantum dotnak semi köze a fekete szinthez (az csak sima IPS vs. VA panel miatt van), az csak színteret tágít és fényerőt ad. LG is használ kvantumpöttyöt az IPS tévéiben, ugyanolyan szarok a feketék.

Sony most olyan új dolgot csinál hogy jól megvette az LG-től az OLED panelt és kihozta az A1-et. Ezen kívül a Z9-ük van, ott kb 640 zóna van 65'-on, messze van még a pixelenkénti (ie 8 millió) vezérléstől. Ezen hívül ipari használatra van valami új LED paneljuk (1 pixel = 1 led), de azt házak falára szánják nem szobába.

Az LCD-k legendás színvilágán jót kacagtam, a gyakorlatban nemlétező OLED beégésen dettó (amit ugye egy évtizede nem tudnak megoldani), gondolom mind-mind elsőkézből származó tapasztalat.

Rendes QLED panel (nem ez az átnevezett QD-LCD amit a Samsung nyomat) persze fasza lenne, majd beszéljünk róla ha sikerült 1 működő prototípust összeraknia valakinek. Hozzáteszem az emisszív Qled ugyanúgy beég majd mint bármilyen más hasonló kijelző ha nem figyelnek rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.