Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

Elég ciki a tartalomblokkolás menüben az egyes weboldalak eltörhetnek tükörfordítás :(

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) ChME


ChME
tag

Van már a tab group / panorama helyett valami hasonlóan jól használható addon az újabb verziókra is?

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Itt a „Harmadik féltől származó sütik„ beállításnál az összes harmadik féltől származó süti vagy csak a követők által beállított sütik blokkolása nyílik lehetőség. Valamint beállíthatjuk, hogy az „Összes észlelt követő” blokkolás mindig, vagy csak a Privát böngészési munkamenetekben történjen meg.

A szolgáltatás egyébként a Disconnet.me szolgáltatására épül. Azokon az oldalakon, ahol a Firefox követési tevékenységet érzékel és blokkol, egy pajzs ikon jelenik meg a címsorban, amelyre kattintva az adott oldalra vonatkozóan letiltható a védelem. A blokkolási szolgáltatás bevallottan problémát okozhat az oldal megjelenésében, és ilyenkor a blokkolás feloldásával megjeleníthető a teljes oldal.

Na végre, így kell ezt jól megoldani. Tehát nem az összes 3rd party sütit tiltja alapból. Az Apple Safari sajnos ezutóbbit csinálja, így viszont a PH! lapcsaládon eltörik működésképtelenné válik a közös beléptetés.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) Lacc válasza lezso6 (#3) üzenetére


Lacc
aktív tag

Hali,

Ez a "közös beléptetés" funkció mi lenne és hogyan érhető el? A PH belépés oldalán ilyen funkciót nem láttam. Nekem ez új.

(#5) lezso6 válasza Lacc (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha belépsz pl az IT cafén, akkor a prohardverre, mobilarénára és egyéb társoldalakra nem kell külön belépni. Ez csak harmadik féltől származó sütikkel oldható meg jól. Ugye ebben az esetben az első fél az itcafé, a második fél te vagy, a harmadik fél pedig a prohardver és társai.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) kraftxld válasza lezso6 (#5) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sütizés meg az oldschool 3 doboz helyett nem lehet mondjuk valami értelmesebb OAUTH2 alapú megoldást használni?
Egy hitelesítési rendszer, és minden portál ugyanazt használja. A fiatalabb generációnak akár f*szbook integráció is mehet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) lezso6 válasza kraftxld (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Volt róla korábban szó, de az OAuth az csak egy szabvány, nem pedig a süti alternatívája. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) kraftxld válasza lezso6 (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én meg a webprogramozás részét nem vágom, de rengeteg cégnél simán megy mindenféle cucc hitelesítése az MS Azure AD-n keresztül egy központi bejelentkezéssel. És nem kell varázsolni a sütikkel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) Lacc válasza lezso6 (#5) üzenetére


Lacc
aktív tag

Esetleg a JWT (Json Web Token) mint alternatíva és nem Cookie-ban tárolni, hanem a böngésző Local/Session Storage-ben.
Persze a JWT-nek is van hátránya, de mindennek pro és kontra, de nekem valahogy ez jobb megoldásnak tűnik, mint a Cookie. (Vannak Symfony-hoz és Laravelhez jól megírt ilyen libek - azt látom, hogy php-ban készült az oldal, bár lehet natív php). Bár én sosem dolgoztam ilyen problémán, minti ami neked van.

kraftxld, nem rosszak azok, de az FB-nél ott van ez a botrány, nem tudom, hogy a magyar fiatalok mennyzire használák, de nyugaton látszik a csökkenő tendencia az FB botrányok miatt, az ingyeneségnek ára van, a Microsoft megoldása - bár nem ismerem a PH! büdzséjét - szerintem egy ilyen weboldal számára drága. Meg ott van, most az Amazonnak ilyen authentikációs apija, ami olcsó és népszerű, de a GDPR közbe szól, hogyan, hol tárolják az email címet témát kikéne vesézni.

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Azt meg tudná nekem mondani valaki, hogy ezeknél az 57-es verziótól újabb Ff-nél, be lehet valahogy állítani azt (akár külső kiegészítővel, mint például a Tab Mix Plus), hogy az ablakok ne fent, hanem lent, közvetlen a tálca fölött legyenek elhelyezhetőek?

(A Tab Mix Plus csak az 57-es verzióig kompatibilis az ff-el és 32biten)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

új év, új firefox, új disznóság: dns over https.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Tudtok segiteni, munkam miatt elofordul hogy kepeket kell mentenem a webrol. Eddig nem is volt gond, mentes maskent .jpg es tudtam vele tovabb mokolni, stb. De most ezt a fasza uj web faszsagot nem kezeli semmi se, a lementett a kepet csak a bongeszo akarja megnyitni semmi mas. Hogy lehet ezt kikapcsolni vagy visszaallitani?!
Koszi

(#13) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

"Allow file uploads to hidden <input type=file> elements"
El se hiszem, hogy végre ez is kész ;]

(#14) Lacc válasza tibaimp (#10) üzenetére


Lacc
aktív tag

Szia!

Én nem tudom, és őszintén szólva nagyon minimális 1-2 bocker kiegészítőt szoktam csak használni a böngészőknél, ezért nálam sosem volt gond az új Firefox (sőt leváltottam a Chrome/Chromiumot)

Azonban, ha valakit érdekel, ezen a listán - frissítik, hogy mely add-onok lettek portolva, mikor, és van hozzá megjegyzés - angolul - illetve alternatívákat is kínálnak.
Google Spreedsheet link.

Ha rákeresel a "Tab mix plus"-ra, akkor látod, hogy még mindig portolás alatt van, - személyesen úgy gondolom sosem lesz átportolva, nagyon nagy a fájl, és sok programnyelvet is felhasznált a készítő állítólag, wikipédia szerint 20 féle programynelvben írta meg - és ott a "we alternatives" alatt felsorol 5 db alternatívákkal.

Hogy melyik felel meg neked annak eldöntését rád bízom, ahogy írtam én ebben nem vagyok otthon. De szerintem az a spreedsheet segíthet az alternatívák kersésében.

(#15) M@cika válasza lezso6 (#5) üzenetére


M@cika
őstag

Ebben az a szép, hogy ha nem lépek be előre és átkerülök a lapcsalád egy másik tagjára, ott már nem enged be. Mondjuk olvasok valamit a mobilarénán és kommentelni akarom, akkor nem fog beengedni, a prohardveres Fórum azonosító+jelszavammal..

Nasit a kis fehér medvének!

(#16) lezso6 válasza M@cika (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ilyen nincs, ugyanazzal a felhasználónévvel és jelszóval be kell engednie. Az összes site ugyanazon a szerveren, ugyanazzal az adatbázissal, ugyanazzal a kóddal fut.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) tibaimp válasza Lacc (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi, meglesem....:)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) gabor.79


gabor.79
aktív tag

Az új task manager hazudik, semmit sem ér. Kíváncsiságból betöltöttem a gmailt, annak a memóriafoglalása az elején felugrott 180 megára, egy perc után 66,5. Az igazság ezzel szemben az a Windows feladatkezelő alapján, hogy a firefox elindításakor 200 megabájt memóriát eszik, a gmail elindítása után ez nő nagyjából 260-nal, és ez konstans meg is marad.

Az már más kérdés, hogy egy ennyire primitív szarnak, mint a gmail, minek kell 260 megabájt memória.

(#19) tomio válasza GeoJoe (#13) üzenetére


tomio
tag

Ez mi kar lenni?

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#20) beef


beef
őstag

Most már csak megfelelő hardver kell az AV1 dekódolásához.

(#21) Azrael90 válasza Armagedown (#1) üzenetére


Azrael90
csendes tag

Upstreamben már javítottam a fordításokat, de csak azért mert olvastam a kommentet. Viszont sűrűn nem járok ide, szóval általánosságban nem túl produktív egy fórumon panaszkodni. Legközelebb ha hibát találtok, akkor küldjetek egy levelet a hibajelento@openscope.org címre.

[ Szerkesztve ]

(#22) GeoJoe válasza tomio (#19) üzenetére


GeoJoe
senior tag

A cikk alján találsz egy linket a fejlesztőknek. A böngészőkhöz tartozik egy ún. webdriver (esetünkben Geckodriver). Ennek segítségével automatizálni lehet a webes teszteket, hogy a felhasználó minél kevesebb hibával találkozhasson. Az FF webdriverénél már csak a Safarié gyengébb és most is csak pár dolgot javítottak ki :( A gugli sokkal több effortot tol ebbe.
A konkrét kiragadott példa pedig egy régi limitáció, ha CH-n feltöltenél egy fájlt az 1 rövid sorból megvan de FF-on előbb át kell állítani az input field display attribute-ját, mert addig nem képes neki infót küldeni a driver :W Ezt javították most.

(#23) ledgeri válasza lezso6 (#3) üzenetére


ledgeri
nagyúr

&(#15) M@cika

Jelszó-kezelővel kettő klikk... Nem nagy cucc...

+ ez csak akkor kell megcsinálni ha épp régóta először akarsz átlépni... Egy HSz után már bármelyikben látod bármelyike és szólhatsz hozzájuk...

Azért a 3 másodpercért én inkább hagyom a thirdparty-kat teljesen blokkolva!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24) lezso6 válasza ledgeri (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tőlem bárki blokkolhatja az összes 3rd party sütit, csak akkor vállalja a következményeket, ahogy te is. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) ledgeri válasza lezso6 (#24) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem minden következmény halálos..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#26) akaido válasza M@cika (#15) üzenetére


akaido
addikt

Ha belépsz akkor a lapcsaládon belül bárhol hozzászólhatsz, szóval nem értem "whattheproblem" :F

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#27) Sinesol


Sinesol
veterán

Kicsit nehezen hiszek már a sok clickbait bejelentésnek, mindig nagyon be van harangozva, hogy ilyen meg olyan újdonság, meg új motor jön, aztán sosem láttam olyan pluszt, amiért le kellene rá váltanom a Chrome-ot.

[ Szerkesztve ]

(#28) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Ez egy hulladék! Ki az a marha aki ilyet használ? :O

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#29) Quasi_modo válasza kazsmerlaca (#28) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Sokan.

valami

(#30) lionhearted válasza Lacc (#9) üzenetére


lionhearted
őstag

Ha nem cookieban tárolod, akkor kiteszed a tokent XSS támadásnak. Ha cookieban tárolod, akkor pedig CSRF támadásnak. De míg ez utóbbi kezelhető, előbbire nincs megoldás. Tehát biztonsági szempontból a token/sessionID tárolás biztonságos módja a süti.

@kraftxld: OAuth2 csak annyit segít, amit írtál is, hogy be tudj jelentkezni FB/Google/OpenID/saját azonosítóval. A tokent, amit ilyenkor kapsz, valahol tárolni kell, és küldözgetni a hívásokkal. Hogy hol tárolod, ezt írtam feljebb. :)

Tegnap még működött...

(#31) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ezt az AV1 codecet hol lehet beszerezni standalone systemwide formában, már ha létezik ilyen? Jómagam nem leltem.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#32) =Mentor= válasza kazsmerlaca (#28) üzenetére


=Mentor=
őstag

Aki nem hülyített meg a Chrome marketing, hogy minden verzió 3x gyorsabb és akosabb az előzőnél...

:U

(#33) AxBattler


AxBattler
félisten

Azt hogyan tudom megoldani W7 x86 alatt, hogy ne zabálja fel a memóriát 1-2 óra után?
Mert az egyes lapok összevontan hamar elérik a 4GB-os RAM határait...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34) Gargouille válasza bambano (#11) üzenetére


Gargouille
őstag

+1

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35) kraftxld válasza Gargouille (#34) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert mi a gond vele?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36) bambano válasza kraftxld (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

először is aki csinált dns alapú védelmet, azt megkerüli. én pl. csináltam.

másodszor nem hiszek benne, hogy képesek rentábilisen megépíteni egy doh szerver clustert. meg értelme sincs. annak nagyobb a valószínűsége, hogy az én dns szerverem akad meg, vagy annak, hogy egy olyan rendszer, amire sokmillió firefox user ugrik rá egyszerre?

harmadszor: ez a húzásuk teljesen egyértelműen sérti a gdpr-t és adatvédelmi problémát okoz.

ezek objektív problémák. további szubjektív probléma az, hogy nekem teljesen tele van a herótom attól, hogy mindenféle senkiházi szoftverfejlesztők unják magukat, ezért újabb és újabb "fícsöröket" találnak ki, amit utána rákényszerítenek a felhasználóra, neki súlyos kiadásokat és erőfeszítéseket okozva. ezt szokta tetézni az, hogy az ilyen önjelölt programozók, akik nem értik az informatika alaptörvényét, rendszerint programozni se tudnak, tehát nem fícsört erőltetnek rád, hanem bugot. és ez nem csak a mozillára igaz, hanem a microsofttól kezdve a mozillán keresztül a debian fejlesztőkig mindenkire en-bloc. remélem pöcstering anyja most nagyon csuklik.

az lehetetlen állapot, hogy akármit akarok telepíteni, minden esetben nyomozni kell, hogy milyen ihlet szállta meg őket, minek következtében mit csesztek szét megint, azt hogy tudom megkerülni, és mi mindenre kell még addicionálisan figyelni ezentúl. ennek az lesz a következménye, hogy megállok (userek megállnak) az upgrade-del, és attól kezdve se új fícsör, se új sec. patch nem lesz, csak sok lyukas gép. a sok süket programozó tevékenysége meg szellemi önkielégítéssé alakul, mert az user nem lesz kíváncsi arra, hogy mit csinált.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Gargouille válasza kraftxld (#35) üzenetére


Gargouille
őstag

Nekem személyes gondom van csak vele, az amit Bambano is írt, hogy a DNS alapú védelem / szűrés így ellehetetlenül. Az itthoni reklámblokkolás még hagyjám (azt én routeren oldottam meg és részben dns alapon), viszont van több ügyfél is ahol helyileg szükséges a dns forgalom manipulálása (bizonyos dns kérések átirányítása egy lokál dns kiszolgálóra), ha ezentúl ez titkosított akkor abba már nem tudunk (vagy nem olyan egyszerűen) belenyúlni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38) Fecogame


Fecogame
veterán

Firefox 65 takes a long time to close & high CPU usage

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#39) beef válasza Fecogame (#38) üzenetére


beef
őstag

Most körülöttem 3 gépen fut az egyik ebből egy "bivajerős" N3450, semmi beakadás, lassulás.

(#41) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Már nem tudom hol olvastam és lehet csak kacsa: a régebben használt, de félig-meddig kinyírt kiegészítők visszatérésének támogatása várható?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Én 15 és fél éve használom a Firefoxot, eddig erősen elégedett voltam vele. Decemberben megszopatott az élő könyvjelző támogatásának megszüntetése (ami céges gépemen a mai napig) de azt kis macerával megoldottam.. Viszont a hét elején, még a 64-s verziónál az történt hogy Facebookon csak egy csoport oldalán tudok hozzászólni. Ha a saját oldalamon, hírfolyamból próbálok hozzászólni bárhová, nem tudok.. Elkezdi beírni, majd Enter-re/küldésre kattintva beszürkül és már visszatörölni se lehet. A céges gépen, vagy ugyanezen a gépen IE alól tökéletes működik a hozzászólás. Valakinek valami ötlete?

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#43) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

"A több nyelvet használó felhasználók számára a Beállítások között a felújított nyelvi szekció kínálhat érdekességeket. Innen több nyelvi csomagot is telepíthet a felhasználó, az igényeinek megfelelően, külön nyelvi változatok letöltése nélkül"

Végre!

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#44) Necroman_Mk2 válasza Lacc (#14) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ezt az összevető listát nem ismertem. Köszi!

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#45) Termigáßor válasza Necroman_Mk2 (#44) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Inkább azt oldanák meg, hogy egy olyan alapvető funkció mint a nyomtatás működjön végre! :((

Már a 90'-es évektől kezdve Mozilla böngészőt használok elsődlegesen. (Netscape, majd FF). De most jött el az a pont, hogy elegem lett ennek a bandának az évek óta tartó töketlenkedéséből. A FF évről évre, verzióról verzióra egyre csak rosszabbá válik. Mostanra pedig már használhatatlanná is. Ott telt be a pohár, hogy egy fontos doksit (jelentkezést) kellett a böngészőből nyomtatni, de konkrétan a legfrissebb FF-ban ez a funkció úgy ahogy van nem működik. Hát hogy mehet ki új verzió ilyen állapotban? Ez azt jelenti, hogy nincs teljes körű tesztelés release-kor. Konkrétan nem foglalkoznak azzal, hogy megbízható szoftvert adjanak ki a kezükből. Ok, néha a legjobbak is hibázhatnak, de amikor rákerestem azt találtam, hogy ez bizony egy évek óta visszatérő probléma. Ezek szerint képtelenek megoldani, vagy ami még rosszabb nem foglalkoznak egy alapvető funkció hibájának a javításával.
RIP FF...

Jobbára ártalmatlan...

(#46) Termigáßor válasza DjFlanker (#42) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Szerintem kezdj el gondolkodni egy másik böngésző használatán...
Részemről úgy néz ki Operára fogok váltani. Megbízható motor, sok szolgáltatás.

Jobbára ártalmatlan...

(#47) DjFlanker válasza Termigáßor (#46) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Szerencsére 1 hét múlva megjavult. Maradok mert minden tökéletesen működik

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#48) Termigáßor válasza DjFlanker (#47) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Sajnos én is eléggé berendezkedtem FF alá. De most már csak általános böngészésre használom. Munka (webfejlesztés), bankolás, és ezentúl a hivatalos ügyek is mind Chrome-ban történnek. Csak annak annyira fapados a felülete (tabok, kedvencek... á hagyjuk is), hogy inkább keresek valami mást privát használatra. A webkit motor kiváló, de ennyi.

Jobbára ártalmatlan...

(#49) kymera válasza Gargouille (#37) üzenetére


kymera
senior tag

De azért tolják a marketinget ezerrel hogy "Az emberekért készült , nem a profitért"

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.