Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamssss


adamssss
veterán

Kerestem de nem találtam adatot, hogy milyen sebességre képes az a SP C50 pendrive, pedig egy 64gb-osra beneveznék. Valaki tudja esetleg?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2) dlaj válasza adamssss (#1) üzenetére


dlaj
őstag

Benne van a cikkben. Nem erre gondoltál?

Az adatátviteli sebesség egyébként a Type-A és Type-C használatakor 5 Gbps, a microUSB esetében meg kell elégedünk viszont a standard USB 2.0-val.

(#3) minite válasza adamssss (#1) üzenetére


minite
tag

Elég gyengus...
Olvasási sebesség: 40 MB/s
Írási sebesség: 10 MB/s

Itt találtam az infót

[ Szerkesztve ]

(#4) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ezek a 900-as sorozatú mobil szutykok már igazán kikophatnának a viharba a laptopokból...
A 920 kb. egy hangyafasznyival tud jobb tempót, mint egy erősebb integrált Intel.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5) adamssss válasza minite (#3) üzenetére


adamssss
veterán

Hat ez nagyon gyer. Ez kb az usb2.0 szint.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) MMIX válasza adamssss (#1) üzenetére


MMIX
addikt

Silicon Power Mobile C50 32GB teszt, közelebb lehet a valósághoz, mint a bolti infó.

megaobzor.com

[ Szerkesztve ]

(#7) minite válasza MMIX (#6) üzenetére


minite
tag

Az írási sebesség akkor is gyengus :)

[ Szerkesztve ]

(#8) MMIX válasza minite (#7) üzenetére


MMIX
addikt

Mihez képest, az én penem 8MB/s ír. (USB2.0 port van a lapon) 30Mb/s olvas.
(Windws copy files, filmek ide-oda)

[ Szerkesztve ]

(#9) minite válasza MMIX (#8) üzenetére


minite
tag

Áh, én agyvérzést is kapnék :)
Sandisk ultra flair 64gb-os pendrive-om van, nagy fájlok másolásánál még ezt is lassúnak találom . 2gb-ig 150 MB/s, annál nagyobb fájlokat átlag 80MB/s-vel ír USB 3-on. Szóval ehhez képest elég gyengus :)

(#10) syberia


syberia
veterán

A házban egy 500 wattos DeepCool tápegységet találunk a DN500 képében. Ez egy 80 Plusos táp, fix kábelezéssel és 50 százalékos terhelésig 1000 rpm alatt dolgozó 12 cm-es ventilátorral.

240 ezres a gép, de nem erőltették meg magukat a legfontosabb komponens kiválasztásakor. Kőkorszaki elektronika, nincs 80 Plus tanusítványa, a marketing sem említ ilyent. 50% terhelésen talán még tudja tartani a szabvány szerinti feszültségeket, de hogy nem pörög többet 1000 rpm-él a ventilátora, ezt honnan veszitek? ;]

https://howbad.info/

(#11) Aljasvip


Aljasvip
senior tag

Köszönöm a cikket!
Laptopot kerestem már egy ideje, de sokalltam az árakat. Az a Legion Y520 az SSD+HDD kombóval meggyőzött, a táskával együtt tényleg megéri az árát ennyiért. A hűtésről olvastam, hogy problémás lehet nagy terhelésnél, szenvedünk is a családban egy Y50-70-el, de ennél jobbnak tűnik a helyzet.
Többet nem adtam volna hasonló képességű gépért.

(#12) maximilian4 válasza Aljasvip (#11) üzenetére


maximilian4
addikt

+ nagyon sok y520 került szervizbe billentyűzet széria hibával, amit nem is tudtak orvosolni, így volt aki 2 hónap után kapott egy újat (viszont addig nem volt gépe), vagy visszakapta szétkaristolt fedlappal, rosszul összeillesztett műanyag elemekkel, most nem tudom mi a helyzet
-itthoni garit a TMX viszi, mondhatni nincs rá

Ha ezeket bevállalod, akkor okés.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#13) Exelsior válasza Aljasvip (#11) üzenetére


Exelsior
senior tag

A Y700 és a frissebb gépek már átdolgozott hűtéssel lettek megtervezve. Tessék bátran venni. Az hogy széria hiba előfordul vagy mert hibás némelyik billentyűzet arról nem a gyártó hanem a gyár ahol összerakják tehetnek de még csak ők sem hanem a billentyűzet beszállítója. Ettől függetlenül jó áron jó kis gépek. Csak sokan leszólják. Ki kell bontani és bekapcsolni és ki kell próbálni. Ha hibás az ott ki fog derülni. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#14) maximilian4 válasza Exelsior (#13) üzenetére


maximilian4
addikt

-soha sem kibontás után derült ki egyből a szériahiba, hanem 1-2 hónap használat után, de úgy általában 2 hónapon belül
-teljesen mindegy melyik gyárban rakják össze, akár a Lamborghini-éknál kézzel is összeszerelhetik, ez egy tervezési konstrukciós hiba, ami vagy előjön vagy nem, de nagyon-nagyon sok embernél előjött mind nemzetközi mind hazai viszonylatban, és csak az ima fog megsegíteni ha a TMX kezei közé kerül a hibás gép
-sok szakmabeli nem véletlenül szólja le
-előfordulhat hogy kifog egy jó darabot, de én nem kockáztatnék, főleg nem ilyen hazai "garancia" mellett, talán egy másik országban minőségi garanciás háttérrel

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#15) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Azért egész jó, hogy már 63K-ért lehet 27"-os IPS monitorokat kapni. Amint 50K körülire csökken az áruk, azt mondom elgondolkodok rajta. Még a fix 75Hz is OK nekem. Az NVidia jól besózta a GSync monitorok árait, így olyat úgy se fogok venni, Freesync-eset meg azért nem, mer úgyse AMD kártyám lesz... :( De fix 75Hz nem egy olyan nagy baj azért...

(#16) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Másik: ennyire elszálltak a PC alkatrész árak? 239 900-ért i3, 1050 4GB?!

(#17) XuChi válasza SunMount3r (#16) üzenetére


XuChi
addikt

Sajnos igen, és ez csak rosszabb lesz a jövőben. Idén tovább fog drágulni a RAM, az Alaplap, és már a középkategóriás , amúgy is túlárazott VGA-k is. 1050TI 60K ???? Mivaaaaan ???? :W:W:W

Nálam itt végetért a PC gamming, mert nem fogok egy középkategóriás gépért (Alaplap kb 45000.- i5 8600K 90000.- , 16GB DDR4 55000.- , 1060 6GB 100000.- , 256 SSD 35000.- és házat, tápot, nem is írtam hozzá!!!!) KB 325000.-ért összerakni. Akkor marad a konzol, és lenyelem a medium/high grafikai szintet meg a 30 Fps-t.

De egyébként nem csak a PC árak emelkednek idén, hanem a kenyér, tej, tojás, hús, gógyszer és úgy kb mindennek. De a fizetések nem emelkednek, és éljen a magyar kormány mert dübörög a gazdaság! Még több stadiont és kisvasutat kérünk :W

[ Szerkesztve ]

(#18) Pernyo


Pernyo
csendes tag

Ezeknek a házaknak a legyártása is bűn, olyan rondák számomra. Csillpóni edisön és még a por is betapad minden egyes kiálló mintába. Ezért nevezhetjük akciósnak a configot, mert a bolt is úgy van vele, h vigyék már el, akár ingyé is. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Etele007 válasza syberia (#10) üzenetére


Etele007
újonc

Szerintem nem kellene fikázni egy tápot, főleg úgy, hogy még soha nem volt a kezedben.
Jelenleg ez van forgalomban: http://www.deepcool.com/product/powersupply/2015-08/10_3658.shtml

(#20) jedis


jedis
senior tag

+1 !

Örvendetes számomra, hogy normális árú monitorokat is ajánlotok, nem csak a "túlhájpolt" 200EFt + -os Gagyiszink sz.rokat ! :R

-1 !

Egy 300EFt + -os konfigba, én se tennék ilyen tápot, akármilyen spec-ek is vannak, a gyártó oldalán alatta ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#21) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Akciós gamer PC k berosálok :D
Komolyan a pofátlanságnak is van határa, legalbbis azt hittem.... 280 ért 1050 TI kártya meg i3 ????
Mi a ???? ugyanilyet 170 ért összerakok, ha én választom ki magamnak az alkatrészeket, de a 240 ezres dettó, hasonló teljesitményűt 150-160 ért össze lehet rakni.
Én értem én, hogy kell a durva profit, de ekkora pofátlan rablást azért..... 250 ezres pc ken 100 ezres haszon ???? Na pl ilyenek miatt is tart itt az ország, ahol....

(#22) Aljasvip válasza maximilian4 (#14) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Köszönöm az infót, akkor imádkozom.
Márciusban utazok ki az USA-ba 3 hónapra, így muszáj volt a laptop. Ha esetleg tönkre megy addig, akkor majd használom billentyűzettel. Ha meg ott lép fel a hiba, gondolom az ottani szervíz intézi majd.

A "szomorú" dolog az, hogy többet tényleg nem vagyok hajlandó fizetni egy ilyen gépért. 5 éve hasonló közép kategória alja gépet 180-ért vettem, és egyre jobban fáj, ha hosszú távra akar tervezni az ember. (Azt ne is említsem, hogy anno (szintén 5 éve) egy Y580 i7 3700HQ és GTX660M társaságában 270k volt)
Néztem az Y720 gépeket is. Üdvözlendő, hogy ott a CPU és GPU hűtés félig külön lett szedve, és ügyesen meg lett állapítva az ehhez kellő 300€ felár is. Ha lenne abból is i5 variáns, a kutya nem venné a túlárazott i7 gépeket szerintem.

(#23) TheNewDawn válasza Aljasvip (#22) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Annyit azért felhoznék a védelmében, hogy nekem is ilyen gépem van, és több ismerősömnek is, és egyikünknek sem volt soha semmi panasza rá. Ugyanúgy más típusoknál is előfordultak hibák, és valóban szériahibásan jött ki, de mivel már több mint 1 éves a gép, és a panaszok 90% a az első pár hónapban volt, ezért feltehetően javítva lett.
249 ért vettem a gépet most már lassan 5 hónapja, 1050 ti kártyával, ez akkoriban még igencsak középkategóriának számitott laptopfronton, ( mármint az 1050 ti ) nem belépőszintnek.

Szerintem meg Y720 ból és Dell 7577 ből is van 1060 as kártyával és i5 el is gép, nem csak i7 el.

(#24) Kasya


Kasya
nagyúr

Az a pendrive tetszik, elgondolkodok rajta.

(#25) zseko


zseko
veterán

A LG 34UM69G tetszene, mondjuk máshol megtalálható olcsóbban is. Viszont ami érdekelne, a méretet hogy kell érteni? 'Magasság (mm): 465' Milyen magasság? A kijelzőé? Az egész monitoré? Kiemelve? Lesüllyesztve? A panel tényleges mérete érdekelne leginkább.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#26) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi, jó összeállítás, jók ezek az új IPS AOC monitorok!

Arról nincs hír, hogy az új belépő AOC TN gamer monitorok mikorra várhatóak?
Az AOC G2590VXQ-t elvileg januárra írják...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#27) TaS1kaaa válasza Aljasvip (#22) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Vegyél kint gépet ha már úgyis mész.

(#28) syberia válasza TheNewDawn (#21) üzenetére


syberia
veterán

A majdnem negyed millás gépükbe pedig egy gagyi tápegységet pakoltak, amire egy irodai gépet sem bíznék rá. Ha kicseréli benne minőségire az egyszeri felhasználó, akkor ugrik a garancia az összeállításra. :N

(#19) Etele007: Nincs szükség "fikázásra", anélkül is veszélyes kategória az a táp. Kíváncsi lennék Te milyen márkájút használsz, talán Seasonic-ot? Így kell vizet prédikálni akkor. :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#29) TheNewDawn válasza syberia (#28) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Azt nem is néztem, de igazad van az a másik. Csomó boltnál csinálják ezt amúgy, belépő szintű gamer gép, bőven elég lenne bele pl egy 400W os Cooler Master táp, helyette beletesznek vmi 600W ost, de a leggagyibbat. Egy szó mint 100 : SOHA SENKI ne vegyen összerakott se gamer, se semmilyen más PC t, hanem saját maga válogassa össze az alkatrészeket.
Még aki nem tudja összerakni az is, boltba összeszerelik és megrendelik azt ami kell neked, nyilván ennek is van költsége, de más, ha 20 ezerrel húzzák le az embert, vagy más ha 120 al, drágább konfigok esetében még akár 2-300 al is.

(#30) QwErTy42 válasza Etele007 (#19) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pedig +1 a fostalicskára.
Nem tudom, hogy miért azon a pár ezer forinton kell spórolni, amennyivel egy vállalható került volna. Tiszta szégyen.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#31) maximilian4 válasza Aljasvip (#22) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem nagyon hiszem hogy nemzetközi gari lenne ezekre a consumer gépekre. A drágább üzleti laposokra jellemző, mint pl a dell nbd garancia.

Maxi

(#32) ceia


ceia
őstag

Az a 63.000 ft-os monitor már 74.800. Én is 27-eset akarok venni idén, de eleve úgy állok hozzá, hogy 75 alatt úgysem lesz. Szerintem a két kisebb pc ára nem olyan rossz. Ha valaki nem akar foglalkozni vele, nincs ideje, vagy nem tudja összerakni, ennyiért kap egy belépő szintű vagy egy kicsit jobb játékos gépet, készen. Igaz, a ház, a DeepCool táp, és a Seagate hdd lehetne jobb ugyanennyiért.
Én magam rakom össze a gépet, alsóközép kategória, és az is 262k lesz + monitor. (i5-6500, 16g, 1050ti-oc)

(#17) XuChi Január 1-től emelkedett a minimálbér és a bérminimum. Ha a boltban valaminek felmegy az ára, azt nem a kormány rendeli el. 5%-ra csökkent a hal és a net áfája. Régebben pedig ugyanez megvolt a sertéshússal, 27%-ról. A gazdaság igenis nő, ahogy a foglalkoztatás és a fogyasztás is. Befektetésre ajánlottak vagyunk, ez mond valamit? És hol vannak már a stadionok..

        it's more fun to compute

(#33) TheNewDawn válasza ceia (#32) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Akkor nagyon balfaszul rakod össze, de no offense, mert amiket itt 240 meg 280 ból tettek össze , simán kijönnek 160-180 ból. 280 Kevesebb mint 300 ezernél 100 ezer forint nem durva lehúzás ? :)

(#34) Lacok


Lacok
őstag

Egész korrekten vannak árazva ezek az AOC monitorok.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#35) bencze válasza ceia (#32) üzenetére


bencze
senior tag

Micsoda szerencse, hogy ilyen jól élünk, kár, hogy a többségünk ezt csak a propagandából tudja mert érezni nem érezzük valahogy. Az az egy-két húzás kijön egyelőre a kedvező nemzetközi helyzet és az ebből fakadó alacsony munkanélküliség miatt, kampányévben különben sem túl drága semmi a mi pénzünkből. Mennyivel kerül többe a lakhatás, mint pár évvel ezelőtt? Ebbe kár is belemenni...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36) zotya701 válasza zseko (#25) üzenetére


zotya701
csendes tag

Ugyan nekem LG 34UC79G van, de ez 825mm széles és 368mm magas (kávával, de talp nélkül).
Egyébként: http://www.lg.com/hu/monitorok/lg-34UM69G itt itt van talppal, talp nélkül, meg doboz is.

[ Szerkesztve ]

(#37) A.K. válasza ceia (#32) üzenetére


A.K.
tag

És hol vannak már a stadionok..

Politikai és lehet, hogy kimoderálják de 2017 december végi hír

37 milliárd forintot pumpál még a kormány a fociba

Ebbe az összegbe beletartozik egy 10,3 milliárd forintos támogatás egy új, 8000 férőhelyes stadion Nyíregyházán, egy 15 milliárdos támogatás az FTC-stadion mellett felépülő Fradiváros elnevezésű projekt következő üteme, jut pénz a dorogi és a mogyoródi stadion felújítására is, és 700 millió forintot kap Kisvárda fociakadémiája is.

A határozat nemcsak a belföldi, hanem a határon túli focit is támogatja, 8 milliárd forintnyi támogatás megy majd el dunaszerdahelyi, révkomáromi, lendvai, eszéki, topolyai, sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, és munkácsi futballra is. Az eszéki fociakadémia többségi tulajdonosa Mészáros Lőrinc, a f csíkszeredai pedig a felcsúti szakmai partnere.

(#38) XuChi válasza bencze (#35) üzenetére


XuChi
addikt

" Mennyivel kerül többe a lakhatás, mint pár évvel ezelőtt? Ebbe kár is belemenni... "

Na erről ne is beszéljünk basszus... 30nm lakás pesten 25 millió ??? Egy 60nm lakás bérlése 180k+rezsi ??? Egy ratyi panel lakás 11-ben 70nm 30 millió ???? Teséééék ???? Mi vaaan??? Jah hogy fosatni kellene a feleségemből a pulyákat kifelé (minimum 3 de jobb ha több ) és akkor kapok CSOK-ot. Ahha, és akinek nincs, vagy nem lehet gyereke, az dögöljön meg, irány a híd alá. Nem is csodálkozom azon, hogy lassan nincs már olyan alúljáró Budapesten, ahol nem laknak a csövesek egymás hegyén hátán.

Vaj 500Ft, Kenyér 300Ft, Tej 300Ft, Tojás 75ft ?????

Európai árak vannak, de fizetés nincs... :W

(#39) reds.hu válasza XuChi (#38) üzenetére


reds.hu
csendes tag

Nos ezért is él vagy dolgozik külföldön (nyugat eu - usa) rengeteg magyar. Minimàlbérből sincs szűkösködés. :)

A témához:
A monitorok nem rosszak viszont hogy egy i3 + 1050ti kombo mitől lett "elite pc" arra kíváncsi lennék. :)

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#40) syberia válasza reds.hu (#39) üzenetére


syberia
veterán

És egy ilyen gépet ips monitorostól ki lehet hozni lazán 200k-ból.

https://howbad.info/

(#41) maximilian4 válasza XuChi (#38) üzenetére


maximilian4
addikt

Hatalmas +1...

Maxi

(#42) Teaway válasza XuChi (#38) üzenetére


Teaway
veterán

Tök jó lenne, ha a vaj 500Ft lenne, de sajnos 1500-1750Ft-tól kezdődik felfelé.

Nincs itthon csokid??

(#43) XuChi válasza Teaway (#42) üzenetére


XuChi
addikt

És idén minden drágulni fog mert,....., meeeert........., jah CSAK!!!! :W

[ Szerkesztve ]

(#44) maximilian4 válasza XuChi (#43) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem baj a birkák újabb 5 évre kiba**nak a normális emberekkel áprilisban, "mert csak".

Maxi

(#45) TheNewDawn válasza maximilian4 (#44) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem csak 4 re ? :)

(#46) maximilian4 válasza TheNewDawn (#45) üzenetére


maximilian4
addikt

Már az Alaptörvény hatálya óta 5.

Maxi

(#47) ceia


ceia
őstag

(#35) bencze Szavazz arra a pártra amelyik jobb életet ad a mostaninál! Gondolom, tudsz ilyet..
(#38) XuChi Hányszázat is keresel, nélkülöző fórumtársam? Eltudom képzelni, mennyi gondod lehet..
Idézek az adatlapodról:
Psx, PS One, PS3 60GB Fat, PS4 Pro + SSD. Xbox One X 1TB. Dell E5430. 8Gb, 256SSD. Mini Gaming PC in progress.........
Azt kell mondjam, kissé hiteltelen amit írtál. Nézd meg az enyémet, és nem panaszkodom. Új gép befigyel még idén, (a jelenlegi 7 éves) de csak max alsóközépet közelítő lesz a konfig. Eddigi legjobb lesz. Mindig csak belépőszintre futotta.
(#42) Teaway "Tök jó lenne, ha a vaj 500Ft lenne, de sajnos 1500-1750Ft-tól kezdődik felfelé."
Hol, a rózsadombi abc-ben sir? Nálunk van a boltban 400-ér finom vaj.
(#44) maximilian4 Kik lennének azok a normális emberek? Akik visszaültetnék a baloldalt a kormányba? Mi meg, akik normális, fejlődő országot akarunk, jobb életet, birkák lennénk? Tudod mit? Akkor én inkább birka vagyok. Beee.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#48) XuChi válasza ceia (#47) üzenetére


XuChi
addikt

Te aztán nagy megmondó ember lehetsz, ha egy adatlap alapján kiszámolod a fizetésemet :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.