Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

Kár, hogy nincs Dollárom, nagyon jól váltják a kereskedők :)

(#2) Alex91 válasza gerii (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Az apple valtja, de a dollaros ar netto, az USA-ban is legtobb helyen e megadott arnal tobbet kel fizetni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) general


general
addikt

ezek lassan tényleg becsavarodnak. mik ezek az árak b@szki? normálisak? :(((

(#4) fornettisuti válasza general (#3) üzenetére


fornettisuti
veterán

iPad Macbook áron

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#5) sagem válasza general (#3) üzenetére


sagem
addikt

Ááá..ez még olcsó almás mértékkel nézve, az új iMac Pro 5 ezer dollár lesz, mármint a kezdő ára lesz annyi, mert sokkal többe is kerülhet a konfigurációtól függően.. :D

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#6) GeryFlash


GeryFlash
veterán

OFF: új, 4 magos MAC Minicről van bármi hír? Régen voltak 4 magosak, most évek óta csak herélt 2 magos :(((

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) #96302336


#96302336
törölt tag

:D Olcsó, mint mindig. A hülyének is megéri. Főleg, hogy egy jobb gamer notebook is ennyibe kerül. Ez kisebb sokkal, és kifejezetten jó vétel egy iPad, ha hordozható minőségi erőművet szeretnék, amin elfut minden idei nagy játék.
....Oh wait....

[ Szerkesztve ]

(#8) hyperspace válasza #96302336 (#7) üzenetére


hyperspace
őstag

Kinek mire van szüksége. Én nagyon szerettem az iPad Air-em, de eladtam, amíg ért valamit. Igaz nem hiányzik, de azért jobb volt azzal, mint most egy Lenovo X250-nel az ölemben. Ha most lenne kedvem ennyit áldozni valamire, nem notit vennék, hanem iPad-et.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#9) hemaka válasza GeryFlash (#6) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem lassan elengedik a mac miniket, legalábbis nagyon úgy fest.

(#10) henrik1 válasza #96302336 (#7) üzenetére


henrik1
tag

így van, más igénye sosem lehet az embernek.

(#11) joey04 válasza general (#3) üzenetére


joey04
titán

már az Apple? Ők nem emeltek árat. Sőt, sok termék ára csökkent is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) #96302336 válasza #20749568 (#12) üzenetére


#96302336
törölt tag

irónia?

(#15) #96302336 válasza hyperspace (#8) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez természetesen igaz. Csak rámutattam, hogy kissé túl vannak lőve az árak. Nem, mintha más nagy márkák minőségi tabletjei olyan olcsók volnának... Nekem speciel nem jön be a tablet. Volt, több is, de a kezdeti lelkesedés hamar elmúlt. Zavarnak az erőltetett mobil nézetek, hogy gyakran váltani kellett teljes nézetre, pedig az összes mai hordozható eszköz, beleértve a telefonokat is, mint rendelkezik akkora felbontással, hogy ne okozzon gondot a normál nézet. Továbbá a virtuális billentyűt sosem bírtam megszokni, külső billentyűvel pedig mégis mi a különbség egy 12"-es noti és egy tablet között? Főleg ha a noti is touchscreen. Ios-re vagy a droidra kiadott játékok sosem érdekeltek, amik viszont igen, az mind PC only. De ez szubjektív. Böngészni, egyéb egyszerű tartalomfogyasztásra többnyire az ősi X201-et használom tabletként, vagy a telefont, minden másra ott a laptop.
De én is ismerek jó néhány embert, akinek csak mobilja és valamilyen tabletje van, remekül el vannak velük, nincs hiányérzetük. De akkor is drága az iPad. :D

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Vártam erre már egy ideje, de ez már túlságosan drága tabletnek. Inkább maradtak volna a 32GB-os belépőszintnél. Sajna a sima iPad, ami az Air 2 "utódja" lett, több szempontból fapados lett. Most van egy olcsó, de "elavult" új iPad, meg egy csúcs megfizethetetlen áron. Azért durva, hogy kvázi kétszer annyiba kerül ez a 10.5-ös iPad Pro, mint az új 9,7-es iPad.

Ezzel az iPad Pro nálam bekerült a Surface Pro mellé, a "megveszem ha nyerek a lottón" képzeletbeli dobozba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Na a Mini 4-et sem ma fogom lecserélni asszem, bár számomra semmi értelme nem is lenne :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#18) sityak válasza sagem (#5) üzenetére


sityak
tag

jó, de ötezerért nézted, hogy mi lesz benne?

http://legipanorama.hu

(#19) troviko


troviko
senior tag

Megszokhattuk már, hogy az Apple mocskos szemét módon árazza a nagyobb memóriás modelleket, de azért az egy kicsit bicskanyitogató, hogy +448 GB-t 111.000 forintért mérnek.

https://www.oldtech.hu/

(#20) troviko válasza Alex91 (#2) üzenetére


troviko
senior tag

Azon egyszerű oknál fogva, hogy államonként eltérő az ÁFA!

https://www.oldtech.hu/

(#21) Alex91 válasza troviko (#20) üzenetére


Alex91
félisten

Igy van, ezert itthon is nezni kellene ugye a netto arat, aztán megnezni, hogy pl. a nemeteknel is mennyi a netto...!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22) hyperspace válasza #96302336 (#15) üzenetére


hyperspace
őstag

Nem hagyott nyugodni ez a drága dolog, mert azért 245 000 Magyarországon nem kevés. Az iPad, amit iPad 2017 név alatt árulnak, WIFI-s, 32 GB, szürkén (vagyis 1 év apple gari), 105 000 Ft. Na az már barátibb ár. És jobb ajánlat, mint mondjuk a Samsung tabletje (bármelyik).

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#23) Alex91 válasza hyperspace (#22) üzenetére


Alex91
félisten

Az meg olcsobb lett, igaz nem sokat innovaltak rajta...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24) hyperspace válasza Alex91 (#23) üzenetére


hyperspace
őstag

Igen, cserélni nem feltétlenül kell az eggyel régebbit erre. De akinek nincs... Nekem elkezdett viszketni a tenyerem. :DDD

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#25) AGE-T


AGE-T
senior tag

Majd most fogja megérni az előző gen 12-es. Már egy ideje használok egy cégeset és egyre jobban tetszik. Gyönyörű képe van, hangja is nagyon rendben van. Hordozható hangfalat is ki lehet váltani vele, fejhallgatót is jól meghajtja.
Ami még nekem érdekesség, hobbi DJ-ként a DJ Pro itt már használható méretű kijelzővel párosul.

Ez az új pro pedig látszik, hogy egy Wacom tábla akar lenni. Fotósok, grafikusok előnyben. Itthoni árazás nem halandónak való. Vagy csak szarul keresek, de ez mindegy is :D Ez már az az árkategória, ahol már a Surface izgatja a fantáziámat. Windowsal mégis jobb az élet. IPAD még mindig egy nagy mobil szoftvert futtató kijelző, nem egy nootebook, pc.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#26) tomi5244


tomi5244
őstag

Az Air 2 nekem maximálisan kielégíti az igényeimet. Talán kültéren lenne jó komolyabb/dinamikusabb fényerő, ebben biztos jobb a Pro vonal, talán majd 2-3 év múlva. Az ár tényleg durva, de ne feledjük, hogy az alap 64gb is dob rajta.

A Mac Minit én se értem, 2014 tavasza óta nem nyúltak hozzá, ez már elég ciki. Még a Mac Prókat is frissítették tavaly. :U Nekem volt 2011-es minim, de el kellett adnom mert elfogyott belőle a szufla, új modell amire érdemes lett volna frissíteni meg nem jött.

[ Szerkesztve ]

(#27) Alex91 válasza tomi5244 (#26) üzenetére


Alex91
félisten

Mac Mini-t IMHO kinyirjak. Lesz Mac es Mac Pro...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28) Barsavi válasza troviko (#19) üzenetére


Barsavi
újonc

Egy 500GB-os PCIe foglaltú ssd is 100.000ft, de ebben egy még annál is kompaktabb megoldás van.
Bizony ennyibe kell kerülnie.
Amúgy én ipad pro 12,9 tulajdonos vagyok, és higgyétek el, aki ilyet vesz, nem játékokra veszi.
Én pl rajzolok rajta, és olcsóbb is mint a wacom megoldásai.

(#29) Parallaxis válasza AGE-T (#25) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez már az az árkategória, ahol már a Surface izgatja a fantáziámat. Windowsal mégis jobb az élet.

A Windows mint tablet ártól függetlenül is vicc kategória.

IPAD még mindig egy nagy mobil szoftvert futtató kijelző, nem egy nootebook, pc.

Ha notebook és PC, akkor miért tableteknél nézelődsz? :)

(#30) kalimist


kalimist
aktív tag

Nem lett gyenge:

link

[ Szerkesztve ]

(#31) AGE-T válasza Parallaxis (#29) üzenetére


AGE-T
senior tag

"A Windows mint tablet ártól függetlenül is vicc kategória."

Miért lenne vicc kategória? Egyre jobb gépek jönnek és a w10 is kupálódik.

"Ha notebook és PC, akkor miért tableteknél nézelődsz?"

Mobilitás és a kiváló kijelző kombója kellene egy okosabb rendszerrel. IOS-re is szivárog a mac os tudása. Lassan...
De igen, lehet egy használt macbook lesz a nyerő választás.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#32) bszunyoghy válasza AGE-T (#31) üzenetére


bszunyoghy
csendes tag

Igazat kell adjak Parallaxis kollégának. Ha tabletként kell használni az eszközt akkor ma az ipad egy nagyon jó választás. Lehet hogy jönnek felfelé a win 10 es tabletek, de még nincsenek ott fent. Mindegyiket használom, az ipad(ios) egy kényelmesebb eszköz.

(#33) joey04 válasza troviko (#19) üzenetére


joey04
titán

de most te tényleg az itthoni torz árak alapján alakítasz ki egy képet magadban az Apple árázásáról? :Y

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) TBMC válasza GeryFlash (#6) üzenetére


TBMC
addikt

szerintem ezt a vonalat eléggé elengedni látszanak. sajnos :(
...bár aztán kitudja, lehet a mac próval együtt újítanak majd. :U

markbellus.hu 

(#35) adise


adise
őstag

A sima átlagusernek bőven elég a nem pro ipad 130k körül. Az is körberöhögi a konkurenciát.
Akinek meg ez kell munka miatt ugyis megveszi bármennyibe kerül.

(#36) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Miért van tele minden hozzászólás azzal, hogy az Apple drága? Ez valami feltétlen reflex? Minden új technológia az.... iPhone 7 es Galaxy S8, kb ugyanaz, iPad Air és Samsung Galaxy S Tab ugyanaz, de még a Huawei tabok is jóval 100 felett.
Többieknek meg ott az AliExpress, 7-es Teclast tablet 40 dollárért.... de komolyan.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#37) Parallaxis válasza AGE-T (#31) üzenetére


Parallaxis
addikt

Miért lenne vicc kategória? Egyre jobb gépek jönnek és a w10 is kupálódik.

Mondjál 10 minőségi tabletes alkalmazást Windows 10-re....
Ja, nincs egy sem, szinte csak a desktopos cuccokkal lehet vacakolni, amik messze nem ilyen felhasználáshoz készültek.

iPad-re eleve olyan alkalmazások készülnek, amik figyelembe veszik egy tablet lehetőségeit és azt, hogy azt miként lehet kényelmesen használni és nem pár darab alkalmazás van rá, hanem több 100 millió.

IOS-re is szivárog a mac os tudása.

Igen, de úgy átültetve, hogy mint tablet legyen használható ne mint egy öszvér megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#38) Alex91 válasza Parallaxis (#37) üzenetére


Alex91
félisten

Az iOS11-el sokkal hasznalhatobbnak tunik tartalom eloallitasra is. Foleg a brutalis Pro szeria.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.