Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

"Az a6300 mellé érkezett a G Master objektívcsalád."

Inkább úgy írtam volna, hogy vele egy időben, mert azért mégiscsak a FF A7-es szériához való elsősorban.
A 70-200 az f4-es elődhöz képest meglepően kompaktra sikeredett (annál alig nagyobb), de persze a tömegen azért már meglátszik a több üveg. A 24-70 remélhetőleg jobb lesz, mint az f4-es elődje. Bár nem mintha nekem számítana, ilyen árak mellett...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) t72killer válasza .mf (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, APS-c-re a 24-70-et biztos nem újítanám be, pláne nem ezen az áron. Arra egy 16-50 kéne.
A 70-200 érdekes darab, csak kár, h nem merték leírni az árát :Y.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) p_adam válasza t72killer (#2) üzenetére


p_adam
addikt

Az SAL70200G2-nél biztosan drágább (ami 3000$) szóval kb. olyan 3500$ - ami majdnem duplája az eleve kiváló Canon 70-200 2.8 L IS II-nek

(#4) t72killer válasza p_adam (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tartsák meg maguknak akkor:U. A 24-70-et is sikerült bőven a canon és a SAL megfelelő fölp belőni, csak a nikon árul ilyen elvetemült áron alapzoomot. Úgy látszik, a 10k$-os a7rII PRO-kitre gyúrnak (kamera:3k, alapzoom: 2.2k, telezoom 4k).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Brutális ára van a 85-nek :O

(#6) fotobolond válasza t72killer (#4) üzenetére


fotobolond
tag

Sajnos nagy valószínűséggel itt már az is belejátszik, hogy Canon-ból 1x többet tudnak eladni, ezáltal nagyobb darabszámban gyártják.
Ezek az objektívek nem egy átlagembernek lettek kitalálva, nemzetközi szinten is nagyon magas az áruk. Egy-két helyen olvastam, hogy ez egyben egy "full-pro" váz eljövetelét jelentené...., majd kiderül.

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#7) t72killer válasza fotobolond (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, ilyen árak mellett kidobhatnak az obikhoz egy SL méretű A9-et, mindenféle csodával (pl 4k60p, QXD-kártyákra belső raw videó rögzítés és hasonlók, 1DxII/D5 árban)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) arn


arn
félisten

A korabbi fe obik is frankok voltak :) az 55ost barmikor szivesen.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) t72killer válasza arn (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek a 24-70-es teljesítményére, ez FF-en elég komoly kihívás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) freeapro


freeapro
senior tag

Horror árak :(

(#11) darkarthur válasza freeapro (#10) üzenetére


darkarthur
senior tag

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy szűk réteget célzó. ;]

Samsung S23 Ultra 5G

(#12) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Ezzel aztán komolyan belecsaptak a lecsóba a pro kategóriában.
Három üzenetet olvasok ki belőle:
- akár mit mondtak eddig az A mount meghalt, az utolsó A mount mellett szóló üvegek is átköltöztek az E-re.
- így már van értelme profi FE váz kiadásának
- c és n kösse fel a gatyót és vegyük komolyabban a milc kategóriát, mert egy tükör nélküli gép gyorsabb sorozatra képes mint az ő csúcs sorozatlövő varrógépeik és FE vonalon igazi konkurenst kaphatnak a pro vonalon is.

+1 amit értetlenkedve szemlélek:
Ezzel lényegében 4 objektív vonal van E mountra: normál sony, Sony G, Zeiss és G master. Ami eddig kijött zeiss logos, azok a fixek kivételével nem hozzák azt a minőséget, amit a kék logótól el lehetne várni. Most, hogy itt a G master, ami egyértelműen fölé lő minőségben a zeiss-eknek, ezzel egyúttal azt is elismerik, hogy a zeiss obik valóban nem a csúcsminőséget képviselik (le is értékelik a tudását) és a G master személyében tudnak tőle sokkal jobbat.

(#13) tailor válasza sebgutkopf (#12) üzenetére


tailor
őstag

A dpreview-n van egy interjú egy Sony mérnökkel. Nos, ez alapján egy picit árnyaltabb a kép az árazást illetően, de persze a puding próbája az evés :)
És szerintem már készül a pro váz is valahol, egy titkos szobában, mert szemmel láthatóan nem az A7 széria ergonómiájához lettek tervezve, súlyelosztás szempontjából.

(#14) sebgutkopf válasza tailor (#13) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Érdekes interjú. Az obi tervezési folyamatba elég jól belevisz és szerencsére a mérnök nem a jövő és egyéb marketing bla-bla dumát nyomta. Talán a szeretünk aps-c obit készíteni, de a termék maganerek mondják meg, hogy mit tervezzenek duma volt a végén kicsit oda nem illő.

(#15) no1r


no1r
őstag

egy olcsó E FF szériás kompaktabb (könnyebb) obi vonalra várok, hogy ne kelljen mégegyszer annyit kifizetnem két zoom lencséért mint amennyiért a 7S-t vettem...

;]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#16) fi:zi'k válasza .mf (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mivel írtam a hírben, hogy FF vázakhoz szánják elsősorban, így szerintem még belefér a mellé. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17) freeapro válasza no1r (#15) üzenetére


freeapro
senior tag

indexen pont azon vitatkoznak, hogy az FF E mount pont olyan nehéz mint az FF A mount, így elveszti minden értelmét a DSLR -> MILC váltás

(#18) t72killer válasza freeapro (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a DSLR-be is átviszik a CDAF képességeket, és ha a helyzet úgy kívánja, hogy MILC-ként is használható legyen (videó...) akkor tényleg nem zavar a tükör:R

Viszont meg is fordíthatjuk a dolgot, ha a MILC DSLR szintű PDAF-et és követő AF-et kap, akkor mi szükség a tükörre :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) freeapro válasza t72killer (#18) üzenetére


freeapro
senior tag

Kinek mire. :) Nekem pl az optikai kereső miatt.

(#20) no1r válasza freeapro (#19) üzenetére


no1r
őstag

én nagyon meglepődtem rajta, hogy milyen jól használható az EVF. picit fura még mindig a plusz információk miatt a képen, de tényleg nagyon jól használható (persze ez tényleg ízlés kérdése)

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#21) arn válasza freeapro (#19) üzenetére


arn
félisten

Lassan sok elonye nem lesz, a hatranyokat pedig sose dolgozza le. Az evf rengeteg plusz segitseget ad komponalaskor.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) sebgutkopf válasza t72killer (#18) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Viszont meg is fordíthatjuk a dolgot, ha a MILC DSLR szintű PDAF-et és követő AF-et kap, akkor mi szükség a tükörre :F

Pontosan. És pont ezért nem érdemes ma már a méreten se tovább rugózni. Az egyik minden feladatra és célra megfelel, akkor pedig minek a másik.
A sony még utoljára tavaly néhány A-s obinak kihozott egy frissített mk2 változatát (talán a lencse bevonatokak frissítettk, mert át nem lettek tervezve), de ettől függetlenül az A mount szerintem halott és egyben értelmetlen hét felé megosztani a fejlesztési erőforrásokat.

(#23) sebgutkopf válasza freeapro (#19) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Sokáig én is nagy ellensége voltam az EVF-eknek (OVF only), nehezen fogadtam el őket. Az elfogultság csökkentésére rendszeresen ki is próbáltam őket és sokáig tényleg okkal nem szerettem őket, mert borzalmasak voltak.
Aztán jöttek a nagy felbontásúak, a gyorsak, az olyanok, amiknek nem ég ki a kép fele napfényben, semlegesek a színek és nem agyon kontrasztolt, és ezen EVF generációk megjelentével már kénytelen voltam megadni magam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.