Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GreenGuy


GreenGuy
tag

Hm, ideje volt már. After Effects-re kéne laptop 1000 USD körül, de csak 8 gigás van abban az árkategóriában, ami a minimum : DDD

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a fogyasztásra nem lehet jótékony ha a teljesítményét a jelenlegi ramok szintjére lőjjük be?

#1: sajnos nem értem ez most poén akart lenni? :)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) MorphBCS válasza DraXoN (#2) üzenetére


MorphBCS
tag

Én is erre gondoltam először, de szerintem csak minimális, HTPC-nél, meg hordozhatóaknál mondjuk minden Watt számít!

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#4) GreenGuy válasza DraXoN (#2) üzenetére


GreenGuy
tag

Mért lenne poén? 8 gigabájt a praktikus minimum, 16-24 gigabájt szükségeltetik a zökkenőmentes munkához. Laptopokban csak 2 DIMM socket van, tehát jó esetben beletesznek két 4gb-os ramot. A 8 gigabájot moduloknak meg már csillagászati áruk van (konkrétan én 400 dollárért láttam).

(#5) Loha válasza GreenGuy (#4) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem az 1000 USD-s laptopnál nem a 8GB ram lesz a szűk keresztmetszet. :U
Vegyél bele SSD-t, vagy inkább egy asztali gépet...

(#6) GreenGuy válasza Loha (#5) üzenetére


GreenGuy
tag

i7 2630QM, GT555m, 500 Gb 7200rpm-es vinyó, bár ez "Manufacturer refurbished" (eBay-en). A hordozhatósága miatt gondolkodtam laptopban, de én is inkább egy asztali változat felé hajlok, amibe bele tudok pakolni 16 gigabájt megfizethető RAM-ot és egy SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#7) Kronos3000 válasza GreenGuy (#6) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Érdekelne,hogy mihez kell 16Gb ram?De tényleg?!

Wasabi...

(#8) GreenGuy válasza Kronos3000 (#7) üzenetére


GreenGuy
tag

After Effectshez, mint már említettem.
Itt elmondják, miért is. :)

(#9) Himym


Himym
senior tag

A rendszer a teljesítmény szempontjából is előnyös, mivel az xFD tokozás mellett elérhető a 2133 MHz-es effektív órajel is a DDR3 szabvány esetében, ami a többi megoldáshoz viszonyítva nagyon jónak számít. <-- Ide nem DDR4 kellett volna? :B

(#10) Himym válasza Kronos3000 (#7) üzenetére


Himym
senior tag

Üdv.

Tök mind1, hogy kell e vagy sem ajándékként dobják után annyira olcsó, akkor már nem mind1, hogy 4 vagy 8 vagy 16? Ha annyira olcsó akkor persze a 16-tot.

Én azt mondom baromira mind1, hogy kihasználod e vagy sem károdra nem válik, és ha annyira zavar, hogy mondhatod, hogy 16gb ram van a gépedbe akkor elég ha a felét vagy a negyedét teszed bele a többit meg tartalékba vagy másik gépbe. ;) :R

(#11) MorphBCS válasza Himym (#10) üzenetére


MorphBCS
tag

A végletekig egyetértek!

A héten vettem 2x4 GB DDR3 1600 ramot, és nem azért mert kell, hanem mert a régi konfigomban lévő 4 GB OCZ kit HASZNÁLT árából ez kifutotta úgy, hogy még maradt 3k...
Aztán ki tudja, hogy kihasználom-e, de ha a Crysis 2-nek kell, akkor ott van, had egye :DDD

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#12) Plazmacucci válasza GreenGuy (#8) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jó nagy baromság :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13) vanhalen


vanhalen
senior tag

Nofene.. Tetszik ez a fejlesztés, végén még többet hoznak ki a DDR3-ból? Pár évvel ezelőttre kérnénk szépen:DDD Ramból amúgy sosem elég, fene a pofáját, különösen, ha VM-ezel pár OS-t, vagy komolyabb melót végzel szarul optimalizált programokkal.. OLCSÓ RAMOT A NÉPNEK SZERETJÜK RAM!! (és csoki, pu**ci-sör, bakony camembert, tokajiaszúú!) :DD

[ Szerkesztve ]

(#14) GreenGuy válasza Plazmacucci (#12) üzenetére


GreenGuy
tag

Mért?
A dual quad core computer has 8 CPUs, which can easily eat up as much as 16GB of RAM when rendering. And this doesn’t count any additional programs you might try to run in the background.

If you have a small amount of RAM (less than 4GB), there is a distinct possibility that using multiprocessing will slow down the rendering process. If you lack the RAM for the helper application(s), your computer will use virtual RAM (hard disk space.) This, most likely, will slow the rendering process. This obviously depends on how many CPUs you have, and how much RAM.

So, get that RAM. You SHOULD have a lot of RAM as an After Effects user. For as much as you spent on that computer, having a low amount of RAM will greatly reduce the potential speed of your machine.

(#15) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

nagyon zsír, sokkal jobb megoldás sztem,
főleg mini-itx lapoknál helytakarékosság miatt,

vajon mikor jelenhetnek meg forgalomba az ilyen alaplapok, ramok?

[ Szerkesztve ]

(#16) Cs_Laci válasza GreenGuy (#8) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Hát az ott említett 48GB-t egyhamar nem tolod be laptopba :D

(#17) GreenGuy válasza Cs_Laci (#16) üzenetére


GreenGuy
tag

Hát ja :D Így maradok az asztali vonalnál.

[ Szerkesztve ]

(#18) Himym válasza Cannabis7 (#15) üzenetére


Himym
senior tag

Szerintem DDR4 idejében. 1-2 év. De ne legyen igazam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.